Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

majaja75
20. aug 2010

@holly74 držím ti palce a hlavne mysli pozítívne, keď to čakalo mňa tak mi baby poradili že po transfere mam hladkať bruško a rozprávať sa s embrijkami. Hlavne kľud a ver že to dobre dopadne

majaja75
20. aug 2010

@brmbolcek ahoj brmbolček

brmbolcek
20. aug 2010

majaja75- ahojcek 😎 😎 😎 ako sa mame ?
ja v plnom prude periem plienocky a kopmlet vybavicku a veru ze uz som aj par veci zbalila do porodnice 🙂 🙂 🙂

slavka32
20. aug 2010

Ahojte dakujem za privitanie a povzbudenie od tehuliek 🙂
@brmbolcek to hned po prebudeni mi povedia kolko sa podarilo oplodnit? nevies ako je to pri ICSI? My asi budeme mat ICSI ale este bude zalezat na vysledkoch.

eva76
20. aug 2010

@zuzumajko

Ahoj ja ked som bola ja som platila za injekcie a lieky, za vysetrenie manzela a este nieco.
Poistovna hradí nieco aj za lieky a 30.000,- Sk pokial viem za zákrok.
Presne info, teda cenník je na www.iscare.sk

holly74
20. aug 2010

@majaja75 Ja si ho hladkám už teraz 😀 😀 😀 Díki za povzbudenie!

slavka32
20. aug 2010

@holly74 vcera som sa na to smiala ze si uz hladkam brusko 😀 😀 😀 priprava musi byt 😀 😀 drzim palce na zajtra 😀

krivka5
20. aug 2010

@brmbolcek ja idem o dva tyzdne na poradnu a tam mi povie kedy na pasy. mna prvy krat v zivote palila v noci zaha a preto som ani spat nemohla.preslo ma to az nad ranom no hruza. uz verim mojmu muzovi ake to je neprijemne...

brmbolcek
20. aug 2010

@slavka32-ano hned ako sa prebudis ti embriologicka oznami ako sa jej podarilo oplodnit tvoje vajicka 🙂 🙂 🙂

@krivka5 - i ja ked pojdem z poradne ti poviem ako som na tom a idu mi aj krv brat , sestricka mi povedala aby som prisla na lacno..... a potom poradna , a na tu zahu si skus dat obycajnu fatru , vraj to pomaha 😉 😉 😉 , uz som si oprala vsetky plienky a este pozehlit , v komode uz mam aj nachystane pozehlene vecicky , len vybrat a rozhodnut sa co obliect miminku z porodnice......

denis19
20. aug 2010

Zdar holky, mooc vás zdravím. Vidím, že se dostáváte do cílové rovinky, držím palce! Naše Karolínka roste jako z vody a je z ní už slečinka, kuk do alba. Stále jsem na prázdninách u našich a je to neskutečná pomoc....ale karolín si už zdaleka nevyžacduje tolik trpelivosti jako po príjezdu z nemocnice, je úžasná a objevila kouzlo hraček a to je paráda!

sobcek
20. aug 2010

Ahojte baby. Máte niektorá skúsenosti s ambulantným kyretom? Doki mi chce urobiť v pondelok kyret priamo v ambulancii a bez narkózy, tak bojím bojím 😒

zuzumajko
20. aug 2010

@eva76 dakujem evi 🙂 to viem, uz som to pozerala. U nas to asi bue o nieco ine, hlavne ked sme volali s poistovnou, tak jedine co asi budeme preplacat je PiGD a to len z polovice a asi tie injekcie. V podstate je to jedno, len informacie sa roznia asi podla diagnoz. 🙂

krivka5
21. aug 2010

@brmbolcek tak ty si sikulke ze uz mas vsetko pochystane 🙂 ja este plienocky ani kupene nemam. inac vecicky uz mam aj pozehlene aj perinku nachystanu, len nejaky teplejsi kabatik musim este kupit, lebo mam len take tenke...

krivka5
21. aug 2010

@denis19 teeda mala je krasna a rastie ako z vody 🙂

brmbolcek
21. aug 2010

pekne sobotnajsie ranko 🙂 🙂 🙂

@krivka5- veru ani ja ten teplejsi kabatik nemam ci mikinku ,.... musim to este dokupit aby sme nezamrzli.... 😀 😀 😀 a super, ze uz mas pochystane , plienocky dokupis to je najmenej ja idem buduci tyzden kupovat pomaly vanicku a uz aj asi kozmetiku, vzala som si do porodnice aj pampersky ale neviem kolko, ze to uz je terat v kazdej porodniici, nutne nosit, so sebou......

@denis19- malicka je nadherna 🙂 🙂 🙂 vidno ze sa dobre o nu starate 🙂 🙂 🙂

denis19
21. aug 2010

@krivka5 dikas a je to tak neskutečne roste, videla jsi nové foto co??? 🙂
@brmbolcek delám co mužu, nekdy je to fušku,ale vetšinou je to príjemné a veselé...už má strašnou sílu a když mne kopne tak to stojí za to!!

holly74
21. aug 2010

Ahojte, tak sa hlásim s výsledkom...mala som 12 oocytov 😉. Žiaľ mám teraz OHSS, nafúknuté brucho + bolesti, dúfam, že zhoršovať sa to nebude, Dr. vravel že si mám dať ibalgin a veľa piť...a zajtra doobeda mi majú volať koľko je embryí. Zatiaľ toľko, majte sa!

annamary27
21. aug 2010

@holly74 tak gratulujem a nech sa ich čo najviac oplodní.Nám sestrička ešte doporučovala,že ak nám bude na zvracanie,nech srkáme pomalinky pepsi-colu. 😎

krivka5
22. aug 2010

@brmbolcek ano pampersky si treba zobrat jeden balik. ratajme tak 5 na den. veru vanicku nemame este ani my.ale kup si taku vacsiu, lebo teraz predavaju aj take male do ktorych sa babo dlho nezmesti 🙂
@denis19 ano fotocky som videla, Karolinka sa podarila ,je nadherna 🙂

brmbolcek
22. aug 2010

zdravim , a prajem krasnu slnecnu nedelu 🙂 🙂 🙂

@denis19- tak to je teda riadna sila, ze uz Karolinka kope, boze tot si mala vysoky tlak a bola na pozorovani v nemocnici a teraz uz mala kope uz ma silu 😀 😀 😀 ako ti spinkava cez noc ? prikrmujes ju ci este nie ?

@holly74- drz sa , a drzime pevne palce aby sa vyvyjali co najlepsie 😉 😉 😉

@krivka5- wau , to cely balik, ty kokso tak tych 20ks, co som zbalila to bude veru malo 😀 😀 😀, som este neni riadne v obraze, tak to vybalim a nachystam cely balik , dik za radu 😉 😉 😉 a s tou vanickou mam presne taky isty zamer ako pises, radsej vacsiu ako mensiu 😉 😉 😉 V stredu sa chystame do polska vy ste ako na tom ? uz ste boli ci este idete ?

dnes je krasny dnik co mate v plane ?

denis19
22. aug 2010

@brmbolcek @krivka5 ano už i lehce prikrmuji,ale zatím jen ovocnými a zeleninovými šťávičkami a celkem nám to jde 🙂 ovoce jí chutná více,ale to je normální, od konce 4,mesíce, začnu s kašičkama a tak podobne....už se na to teším 🙂 holky no já vaničku skoro nevyužila 😀 😀

holly74
22. aug 2010

Ahojteee, takže správy z CAR sú , že sa vyvíja 6 zárodkov, 2 idú v utorok do maternice 🙂 Tak snáď si tam najdú nejaké fajné miestečko, kde sa im bude páčiť zostať.... 😉
Pekný zvyšok večera a dobrý štart do nového týždňa!

annamary27
22. aug 2010

@holly74 pekné správy a nech sa im nadalej darí 😀

denis19
23. aug 2010

Dobré ránko holky, hlásím se už opet z domova, jsem o neco vykrmenejšía Karolínka také
tak je máte? My jdeme dnes na poradnu a očkování první!!!

kuspitka
23. aug 2010

Ahojte.denis no co ,ako sa mate?

denis19
23. aug 2010

ahoj kuspitka...jsem na skype 🙂

mirka7582
23. aug 2010

ahojte ako sa mate?chcela by som sa opytat v sobotu pobede som zacala spinit ☹ a vcera som este do obedu a od vtedy uz nespinim zatial dufam ze uz nebudem ☹ v piatok som bola na sone a bolo vsetko v poriadku 😔 podla sona som 4tt a idem do 5tt 😔 mohla som mat menzes?

denis19
23. aug 2010

@mirka7582 muže to být zbatková menstruace,ale zašla bych k dr pro jistotu...skoro každá z nás trochu špinila,ale jistota je kulomet 🙂

mirka7582
23. aug 2010

@denis19 idem v stredu na sono a na krv volala som gynd. cez vykend povedal ze ked som prestala tak je to ok. a ze aby som v stredu prisla a keby sa to zhorsilo tak ma zobere hned ze mam zavolat aj brusko vas pobolievalo

denis19
23. aug 2010

@mirka7582 tak to máš potom verešené apokud dnes je čisto, tak bud hlavne v klidu 🙂 nic nedelej a jen relaxuj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre