Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kajticko
7. apr 2010

:ahojte kočky 🙂 ako sa tu máte?? dlho som tu nebola ,lebo mi je už lepšie tak si užívam pnku a trošku sa flákam 😉 nechce sa mi tio čítať do zadu ,ale verím ,že sa Vám všetkým dobre darí 🙂
ja som nepribrala ,lebo ked mi bolo zle som 3kg schudla . teraz mám sviju váhu ,ale bruško mi už rastie ved tie dvojičky to pôjde asi trošku rychlejšie 😀

krivka5
7. apr 2010

ahoj kajti 🙂 tak to je fajn ze ti uz je dobre 🙂 no a aj tu vahu ti zavidim a to cakas dvojicky. 😉

viera6
7. apr 2010

ahoj kajticko a vitaj 😉 super,že ti je už lepšie a kde maš nejake fotečky? 🙂
krivka.....a kedy budeš vediet výsledky ?

krivka5
7. apr 2010

vierka...dnes mam volat tak to skusim. na vysledky sa vola po dvanastej tak este chvilu budem v napäti 😖

kajticko
7. apr 2010

ahojte 🙂 jasne dvojičky 🙂

krivka má len jednu fotku z UTZ a nemám to kde naskenovať,ale aj tak sem nechcem dávať neako fotky.a hlavne sa mi s tým nechce babrať.ako pokračujete??

mirm
7. apr 2010

kajticko gratulujem a vela stastia 🙂

denis19
7. apr 2010

Tak poslední rehabka za mnou a uvidíme co prede mnou!!

Ahoj Kajti!!!!! Hurá, že je Ti dnes trochen lépe, tak si užívej sluníčka a pohodičky s bublinkama. Já za chvilku pádím na rande s kamarádkou do mesta,jupííííí. Kajti a zustavaš na PN do konce tehuh,ne???

Ahoj Krivka...tak tobe je stále špatne...neboj to určo prejde,abyjsi si i to tehulkování užila, holka jedna.

romy01
7. apr 2010

ahojte

tak som konecne doupratovala a uz mam za sebou aj obed. Dnes som skoro nespala - o jednej rano ma prepadla zaha ale taka ze som nemohla ani lezat a ledva som to predychavala, tak som do rana cumela do okna a sedela na posteli - no otras noc. Denis a tie rehabilitacie pomohli aspon trosku ? Mna min tyzden zacala boliet lava ruka ale tak ze ked pohnem akokolvek palcom boli akoby som ju mala zlomenu, Tak som si je zafacovala nech nepohynam zbytocne palcom - teda zacinam byt ako invalid uz nemam ani odvahu si sadnut do vanene - to by som sa uz nezdvihla.

matakrok - pri IUI je uspesnost len okolo 8 % nie 25 ako pise denis. Ta sanca resp uspesnost je preto taka mala, ze takmer vsetky pary ktore maju problemy s otehotnenim zacinaju s touto najmenej narocnou metodou, no obvykle je to malo k im diagnozam. Pri IVF je vseobecne uspesnost nieco nad 40% a myslim ze sa to uz blizi k 50% - a to je fajn. Vseobecne plati ze az 90% parov otehotnie na niektory z 3 poistavnou hradenych pokusov - a to je ozaj dobra sanca. Ak ti lekar povedal ze mate sancu 40% to neznamena ze je to vasa sanca - vasa sanca sa vypocitat neda, zalezi od diagnozy ale hlavne od kopu inych faktorov, ako je aktualny zdrav stav, psychycka pohoda a podobne.

vierka krivka kajticko ahojte, ako sa mi mate ? Krvivka tak si na tom skoro podobne ako ja, ale neboj v tejto druhej tretine uz tak rychlo nebudes priberat, aj mne sa to trosku ustalilo po vianociach a teda po 16tt.

kefalinek
7. apr 2010

ahojte babenky, prosím neviete ci sa moze pocas stimulky chodit plavat len tak rekreacne????

sobcek
7. apr 2010

Ahojte. V nedelu som dosla domov z nemocnice po GEU (po IUI) a 21. aprila ideme do CARu na dalsiu konzultaciu ohladne IVF. Dufam, ze to uz pojde rychlo, ked maju od nas vsetky vysledky, testy, potvrdenia. Ved by mali byt rovnake, ako v januari, ci nie? teraz pri IUI som brala lieky Duphaston, Clostylbegyt, Pregnyl len jednu davku a Utrogestan. Neviete, ci to budem este potrebovat pri IVF, pretoze mi toho doma zostalo pozehnane. A ked som mala krasne foliky po Clostyle a vysoku sliznicu po Utrosi, budem si aj tak pichat tie prapodivne injekcie? 😎 Nemate s tym niektora skusenosti, ako to bolo, ked nevyslo IUI, za aky cas ste sli do IVF? Nam v podstate IUI vyslo, len zle dopadlo.... ☹

romy01
7. apr 2010

ahoj sobcek. Pri IVF saa beru uplne ine lieky. Pri clostile sa tvoria tak 3 foliky priemerne no pri IVF sa stimuluju vajecniky aj na 10 - 20 folikov, Takze budes si pichat tie silnejsie hormony. Ale su aj centra kde sa moze stimulovat na IVF aj clostilom - lenze je tam menej tych folikov a teda vajicok a teda aj mensia sanca otehotniet, no neviem kde sa to robi. Pri IVF budes potrebovat z toho co si pisala akurat utros a pregnyl.

Co je to to GEU ?

figurka.m
7. apr 2010

ahojte kocky
dlho som tu nebola, vsetky vas zdravim, dufam, ze tehulkujete v poriadku 😉
chcela som vas len poprosit, keby ste mi drzali palceky, bola som dnes na UTZ na merani a namerali nam NT 5,3mm, a to je dost zle, lekar ma objednava do Martina na triple testy a amnio, este neviem kedy idem, zajtra mi ma volat, myslite na mna sem tam, nech je vsetko nakoniec OK, lebo ja to uz druhy krat naozaj nezvladnem, este k tomu manzel spadol z rebrika v praci a nechce ist k lekarovi, nemoze ani lezat ani sediet poriadne, je mi na nic 😢

tuzimpobabatku
7. apr 2010

ahoj romy, dnes som mala transfer 🙂

romy01
7. apr 2010

figurkam moja - neskusit este jeden utz u ineho lekara ? Ja by som urcite hned utekala si to potvrdit. Viem si predstavit tvoj stracha astres, a posielam ti pusu na brusko aj na celo aby si sa netrapila a aby sa tie obavy coskoro vyvratili. A mm odkaz ze musi ist k lekarovi, ved cakate miminko a on musi byt fit a pripraveny ti pomahat a podporovat ta nech to uz bude dobre alebo nie.

romy01
7. apr 2010

ahoj tuzimpobabatku - to je skvela sprava. Teraz aspon tri dni dodrzuj kludovy rezim. Ja som lezala na gauci a len na wc som isla, inak ziadny pohyb, ani prechadzky ani nakupy. Tak sa drzkaj a hodne pi vody. Ostali ti nejake mrazaciky ?

tuzimpobabatku
7. apr 2010

romy: áno, iba jeden. Žial, mala som málo vajíčok, zo 6 tich bolo zrelých 4 a zostali 3 embrijká. Všetky sa oplodnovali metodou ICSI. Romy, ty si mala PK? lebo ja nie, nakolko som mala málo vajíčok, tak za 2 dni od OPU som mala transfer.

figurka.m
7. apr 2010

romy , dalsi UTZ mi urobia v Martine v den ked mi vezmu krv na triple testy, ratam , ze asi buduci tyzden, nejako to uz musim vydrzat, dakujem za podporu si zlata 🙂
a mm ak zajtra bude na tom rovnako tak ho k lekarovi asi dokopem

romy01
7. apr 2010

ani ja som nemala pk. Ja som mala 11 vajicok z 20 folikov no len jedno vajicko mi oplodnovali pomocou ISCI - tych zvysnych 10 nemali cosi vyvinute tak ich ani neoplodnovali. No a odber bol v stredu a ET som mala v sobotu - tento moj jediny chrustik sa udrzal az doteraz 😀 😀 😀

romy01
7. apr 2010

figurka a kedy ti merali to NT ? lebo ty si v 14 tt a NT sa meria tusim okolo 12tt potom su uz vysledky skreslene.

tuzimpobabatku
7. apr 2010

romy: kolko bunkové si mala embryjko?

romy01
7. apr 2010

v den ET malo 8 buniek a bolo bez fragmentov. Boze to boli nervy ked mi na druhy den po ET povedali ze iba jedno mohli oplodnit a potom som tam volala kazdy den ze ako sa to vyvija - som prerevala cele tri dni jak som sa onho bala

figurka.m
7. apr 2010

posledny den merania je 13+6, ja som bola dnes a som 13+3tt

romy01
7. apr 2010

tak na buduci tyzden to uz bude neskoro, keby si si zavolala do heliku alebo hocijakeho centra pobliz vas tak ta urcite zoberu aj zajtra

sobcek
7. apr 2010

romy- GEU je mimomaternicove tehotenstvo. Uz druhe. Ale aspon nebudeme mat problem so schvalenim ziadosti od poistovne. My sme chceli IVF vo februari, ale zatrhla nam ho poistovna a dovolila len IUI. To bolo uspesne, ale v 8 tt zistili, ze je to vo vajickovode, tak ma pred tyzdnom operovali. Ja som mala po Clostile plnovela folikov, dominantne boli vsak len dva. Kratky protokol trva ako dlho? Dufam, e nepovedia, aby sme cakali. Moj operujuci lekar tvrdil, ze maternice sa nedotkol, kyret nerobil, takze IVF by podla neho mohlo byt hoci aj za mesiac, ale to bude asi vsetko trvat trochu dlhsie, hlavne stimulacia..

tuzimpobabatku
7. apr 2010

romy: mne vkladali 4 bunkové a 2 bunkové. Ale na druhý deň po OPU. Nie je to málo, tolko buniek?

romy01
7. apr 2010

tuzimpobabatku moj drobec bol oplodneny v stredu, vo stvrtok mi len povedali ze sa oplodni a v piatok mal 4 bunky a v sobotu mal 8 buniek. V heliose robia ET bez PK az na ten treti den ked ma 8 buniek. Jedna kocka bola na ET po mne tyzden a ona mala drobca so 7 mimi bunkami a tiez je tehotna ako ja. Neboj ak mal 4 bunky tak je velky predpoklad ze sa vyvin nastartoval spravnym smerom, len je dolezite byt v klude a fakt si nateraz odpusti aj prechadzky aspon kym sa nezahniezdi.

sobcek takze zrejme nemas problem vyslovene otehotniet a nebude treba aby ta pchali silnymi hormonmi. Len ako vravim nie vsetky centra robia IVF ko s clostilom, treba to prekonzultovat s centrom dopredu. No a schvalenie ziadosti z poistovne obvykle trva okolo jedneho mesiaca. Pokial ide o kratky protokol, zacina sa po ms a trva to tych 14 dni do odberu. Ak by si mala dlhy protokol, ten trva tych 6-7 tyzdnov

cukotka
7. apr 2010

ahojte dievčatá 🙂

sofokleska
7. apr 2010

romy a IVF sa vam podarilo hned na prvy pokus?

tuzimpobabatku
7. apr 2010

díky romy, dúfam,že budeš mať pravdu. Idem si ľahnúť k telke, nejaká som ospalá. Pekný večer, papa

krivka5
7. apr 2010

ahojte!
figurka...mooja to neni ktovie co s tvojim muzom.mozno ma zlomene rebra, nech len ide k dokimu.moj svagor tak padol pred mesiacom a mal zlomene rebra. to NT z toho nemaj strach.je tu taka tema na konikovy o NT meraniach a vela kociek tam malo namerane vysoke hodnoty NT a nakonie je vsetko v poriadku. a nosovu kosticku videl?ty si bola aj tak dost neskoro na tom merani tak to mohlo byt skreslene. ja som bola na merani 12+6. neboj vsetko bude o.k. ,drzim palce 😉
baby ja som dnes riadne zatraposila. volala som dokine kvoli vysledkom z krvi a sestricka ze ved vy ste este neboli na krvi kvoli triple testom. 😲 trapas 😒 ved ja idem len zajtra na tu krv. pred tyzdnom som bola len na poradni a to mi krv nebrali. asi mi uz sisi. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre