Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

christiana81
18. jan 2014

@lucinda17 takze aj zo schvalenim aj zo vsetkym cca 2.5 mesiaca? ak dobre rozumiem... prepac ale som v tom nova hehe tak pre istotu sa pytam ako tatar :D

lucinda17
18. jan 2014

@christiana81 áno presne tak, proližne od 2 až 2,5 mesiaca 🙂

christiana81
18. jan 2014

Dakujem ti velmi pekne 🙂 mozem vediet odkial si ?

lucinda17
18. jan 2014

@christiana81 ja som zo ziaru nad hronom a do centra chodime do martina do heliosu 🙂

christiana81
19. jan 2014

@lucinda17 a ahaa ja som oficialne z Kosic tak tam sa aj chystam 🙂

lucia2505
20. jan 2014

@dieselxxx ahoj, mám Všeobecnú...

coffea
19. feb 2014

Ahoj kocky snazilky, vo vseobecnej poistovni trva schvelenie 4 tyzdne. Takze teraz len cakam na menstruaciu a sup ho na lieciky a tvorit vajka. A potom budem tehula. Drzte palceky koleginky snazilky

lulufa
20. feb 2014

coffea, ja čakám na schválenie, každú chvíľu, potom na menštruáciu a budeme tehuľky 🙂

coffea
20. feb 2014

@lulufa a kam chodis? Ja do iscaru?

lulufa
20. feb 2014

@coffea GF BA

coffea
20. feb 2014

Si tam spokojna?

lulufa
21. feb 2014

@coffea no čo ja viem... zatiaľ neúspešné IUI, sestrička posrandovala, ale cestou domov ma to tak bolelo... strašná bolesť. som skoro kľučku v aute vytrhla. potom špinenie a dosť 🙂

coffea
21. feb 2014

@lulufa ja si nepamatam ze by som po IUI mala nejake bolesti alebo spinenie. Mi sme pre druheho drobca skocili rovno po IVF doktorka mi vravela ze to aj tak u.mna nema zmysel skusat. Tak som sa objednala na 3.3.2014 k lekarke na prehliadku a pri tej prilezitosti mi uz vypise recepty na lieciky.

lulufa
21. feb 2014

coffea no ja už len čakám na schválenie, včera som volala do všzp, doktorka mi žiadosť poslala pred 3 týždňami a vraj im tam prišla tá žiadosť len teraz... tak mesiac čakať. fňuk. keby vedeli ako trpíme, tak by to hneď podpísali. a ty už máš žiadosť schválenú? my sme obaja v poriadku, ja som bola na laparke, manžel na spermiograme, vraj je ukážkový a stále nič a nič... 10 rokov sme spolu.

lulufa
21. feb 2014

@coffea no ja už len čakám na schválenie, včera som volala do všzp, doktorka mi žiadosť poslala pred 3 týždňami a vraj im tam prišla tá žiadosť len teraz... tak mesiac čakať. fňuk. keby vedeli ako trpíme, tak by to hneď podpísali. a ty už máš žiadosť schválenú? my sme obaja v poriadku, ja som bola na laparke, manžel na spermiograme, vraj je ukážkový a stále nič a nič... 10 rokov sme spolu.

ela1975
21. feb 2014

Ahojte baby,

chcela by som Vás poprosiť o informáciu. V stredu sme boli v gyn five v Bratislave.Lekár nám povedal, že musíme počkať na schválenie žiadosti od poisťovne.Pýtala som sa na ďalší postup, ale celkom som mu nerozumela.Mohla by mi jedna z Vás podrobne popísať ako sa potom postupuje? Poisťovňa nám schváli žiadosť a čo je potom?Som z toho nervozna.Mohlo by sa stat že nám poisťovňa žiadosť neschváli?Ďakujem

ela1975
21. feb 2014

@coffea

Ahojček, ja tiež čakam na schválenie žiadosti od poisťovne.Vedela by si mi prosím ťa povedať aký je potom ďalší postup? Som nervozna a bojim sa.Ďakujem.

ela1975
21. feb 2014

@lulufa

Ahojček, ja tiež čakam na schválenie žiadosti od poisťovne.Vedela by si mi prosím ťa povedať aký je potom ďalší postup? Lebo ja som sa pýtala doktora a celkom som tomu neporozumela. Som nervozna a bojim sa.Ďakujem.

sorgerka
21. feb 2014

@ela1975 záleží aj od toho, akú máš poisťovňu, je to len o prachoch

lulufa
21. feb 2014

@ela1975 ja som volala do všeobecnej a schválenie trvá mesiac. potom musíš asi čakať menzes, potom stimulácia liekmi a ide sa na vec. Tak som to pochopila ja 🙂

sorgerka
21. feb 2014

Žienky, chcem sa podeliť s vami o skúsenosti, ako som otehotnela ja... Od približne roku 2001 som riešila bábätko ja. Najprv mi zistili, že neovulujem, tak mi to injekciami upravili, ale stále sa nič nedialo. V roku 2002 sme nechali 5000 Sk na IUI (5x po 1000 SK), ešte sme si robili srandu, že ak to výjde, bude sa volať M. R. Štefánik. Nevyšlo to... V roku 2007 som absolvovala laparoskopický zákrok, kde mi diagnostikovali menšiu panvovú endometriózu. Vnútro "prečistili" a bábätko sme riešili ďalej, ale stále sa nič neudialo. Po určitom čase, keď sme sa trošku po všetkých neúspechoch ukľudnili, doktor, ktorý riešil moju neplodnosť, ma odporučil do Ferticentra v Bratislave. Medzitým sme absolvovali genetické vyšetrenie, tiež v poriadku. Uplynulo času a ja som absolvovala v centre trikrát odber vajíčok, kde 2x sa nepodarilo získať tie "správne" a na 3x (posledný preplatený poisťovňou) sa konečne podarilo získať 2 vhodné vajíčka. Doktor mi povedal, že mám málo vajíčok a sú zlé, čo je na môj vek nedobré. V duchu som sa zapodievala už aj možnosťou, že vajíčko by sme mohli získať od nejakej darkyne v Brne, dokonca sme si do tamojšieho centra urobili výlet. Ale radosť z 2 oplodnených vajíčok bola predčasná, jedinú nádej a krásnu spomienku, ktorú z toho oplodnenia mám, je ultrazvuk, kde je vidieť dvojicu umiestnených už deliacich sa buniek. Bola to šanca na dvojičky alebo len jedno dieťatko. Hovorili sme si,..teraz to už určite výjde...do tretice. Menštruácia sa....dostavila. To bolo plaču. A útlm, čo sa týka plodenia detí. Toľko prejazdených kilometrov, toľko investovaných (nie málo) peňazí do liekov, hormónov, nafty a ďalších nákladov a výsledok žiadny, už toho bolo dosť. Nakoniec možnosti poisťovne sme si vyčerpali, ďalšie pokusy mali byť už len na naše náklady. Ono aj keď 3 pokusy prepláca poisťovňa, človek si zainvestuje teda dosť. Po čase pri pravidelnej gynekologickej prehliadke hovorím doktorovi: "Čo keby sme ma poslali do kúpeľov?" Bol to skvelý nápad. Doktor mi napísal žiadosť, ja som si ju zaniesla do zdravotnej poisťovne, poznačila som si dátum, kedy by som chcela nastúpiť na liečbu v prípade schválenia a čakala som. Prišla kladná odpoveď na absolvovanie 28 dňovej kúpeľnej liečby v Lúčkach. Nastúpila som koncom januára 2012. Neskutočne som si tam odpočinula, takú nádhernú zimu som už dlho nezažila. Absolvovala som rôzne procedúry a kúpala som sa v liečivej vode. Aj som si hovorila, že keď ani toto nepomôže, aspoň som si neskutočne psychicky odpočinula od všetkého trápenia a problémov. Mala by som ešte napísať, že náš vzťah ostal týmto poznačený, s manželom sme spolu nespali od júna 2010! Ja som si v Lúčkach prečistila hlavu, dieťa sme prestali riešiť a proste sme žili. Stotožnila som sa s tým, že dieťa nikdy mať nebudem. Nechala som to na prírodu. NO A TEDA AKO SOM PRIŠLA K DIEŤATKU? Č príroda nechcela, našla som si vzťah s iným mužom. S mužom, s ktorým som po rokoch začala cítiť opäť vzrušenie, nehu, vášeň, zamilovanosť, spontánnosť. Mesiac sa nám podarilo vzťah tajiť. A potom už nie. Čakalo nás oboch rozhodovanie. Či urovnať vzťahy alebo to dáme dohromady. Nasledoval jeden rozchod partnerstva po 10 rokoch a jeden rozvod po 12 rokoch spoločného žitia v manželstve. A rozvod, ktorý bol v októbri 2012 som absolvovala už ako TEHOTNÁ! Po dvoch mesiacoch spoločného žitia s mojim novým partnerom som otehotnela! Neverila som tomu, ani keď som si urobila test, ani vtedy, keď mi to doktor potvrdil. Uverila som tomu až keď ma dieťatko v brušku prvýkrát koplo. V januári 2013 sme sa vzali (trošku skôr ako sme plánovali), len aby sme nemuseli riešiť právne záležitosti ako priezvisko malého a určovanie otcovstva, no ale hlavne sme sa vzali preto, lebo sa neskutočne ĽÚBIME, chceli sme to a čakali sme náš MALÝ ZÁZRAK, ktorý sa narodil 30. 4. 2013. Všetkým, ktoré si prechádzajú čakaním na ten " MALÝ ZÁZRAK" chcem popriať veľa síl, trpezlivosti, dobrej nálady a vzájomnej podpory partnerov. Pracujte neustále nielen na dieťati, ale aj na svojom vzťahu, i keď ja som svoje rozhodnutie nikdy neoľutovala a SOM ŠŤASTNÁ AKO NIKDY PREDTÝM.

ivec16
21. feb 2014

zeny, prosim vas absolvovala niektora z vas punkciu v lokalnej anesteze? ako to prebieha?

coffea
23. feb 2014

@lulufa ano mam schvalenu. Trvalo to 4 tyzdne

coffea
23. feb 2014

@ela1975 potom sa objednas k lekarke tesne pred menstruaciou a tam ti uz napise lieky a pouci ta ako si to budes pichat a zacnes si este vybavovat predoperacne vysetrenia

adka666
24. feb 2014

@ivec16 pokial nemas vazne zdravotne problemy zo srdieckom, tak opu sa vzdy vykonava v kratkodobej celkovej anestezena nie lokalnej..........ak teda mas schvalenu ken lokalku, co si nie som ista, ci v caroch robia, funguje to ako epidural.

ivec16
24. feb 2014

@adka666 ja podstupujem IVF vo francuzsku a tu my davaju na vyber, ze ako chcem.., bola som z otazsky zaskocena, lebo som myslela ze automatika v celkovej (viem, ze na slovensku sa robi punkcia tak...) som absolvovala celkovu narkozu 4 krat, viem o co ide... Len s lokalnou nemam skusenost. Rozdiel bude ze za celkovu by som si musela priplatit cca 500€. Tak zvazujem lokalnu... Preto sa pytam na skusenosti, ako to prebieha v lokal...

adka666
24. feb 2014

@ivec16 uff, no palka riadna.................vravím, pri lokálke sa postupuje ako pri spinálnej alebo epidurálnej analgézii :
http://www.sanatoriumkoch.sk/sk/porodnictvo/epi...

je to určite šetrnejšie k organizmu, ale zasa zvýšené riziko pri zavádzaní katétra do miechy a pod........všetko ma svoje pre a proti..............je my smiešne, že u nas je to z cenou presne naopak 🙂 u nas asi anestezilogovia v car-och nie su tak zrucny na epidural.......verim ze vo Francuzsku je určite ina uroven..............ja si myslim, že a niet čoho bať......mojej tete takto vymienali klby za umele...................jedine čo, že mala sluchatka z hudbou na ušiach, aby to nepočula 🙂))))))

ivec16
24. feb 2014

@adka666 hehe dik... Nad tym som stale rozmyslala, ze preco na slovensku nerobia lokal... No ze to je kvoli zrucnosti ma nenapadlo 🙂 si ma teraz ukludnila ;) asi to skusim a dam vediet

adka666
24. feb 2014

@ivec16 nechcem urazat slovenskych anesteziologov, ale iny dovod nevidim......lokalna analgeza je ovela setrnejsia k srdiecku. aj ked im to musi casovo dlhsie trvat, umrtvit vpich, zaviest kanilu.....pri celkovej ihla do zily a uz spis🙂)))

ivec16
24. feb 2014

@adka666 no ak je to tak, tak by som bola pokojna 🙂 tu maju asi skusenosti dost... tu sa dava epiduraka kazdej rodicky, bez vynimky... to sa berie ako samozrejmost, AK ju nahodou nejaka zena odmietne, tak sa na nu pozeraju ako na nejaku divozienku... ze preco ju nechce 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre