Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

krivka5
21. sep 2010

@figurka.m no ktohovie ci nepredbehnes 🙂 aj ja som v pohode, len dufam ze mi tu sekciu do piatku spravia 🙂
teeda ten tvoj teda bude buchta 🙂

kukucka78
21. sep 2010

Ahojte....som tu nova 27.9 ideme na prvu konzultaciu....viete poradiť čo nas čaka?

adrika610
22. sep 2010

@kukucka78 a kde ides ja chodim do Martina prisli sme spisali sme taky papier na spermiogram poslali nas do specialnej miestnosti .... 😝 a potom sme isli za doktorom ten ma vysetril zobral mi krv na veskere vysetrenia a dva tyzdne cakas na vysledky a na treti den menstruacie ides svojmu doktorovi na krv a musis potom doniest aj vysledky podla spermiogramu sa urci ako dalej postupovat mne dal aj tabletky na ovulaciu a nastastie som ju dostala a hned mi spravili aj inseminaciu ale sa mi to nepodarilo lebo ma priatel zle spermie a vraj uz nemam spekulovat s dialsou inseminaciou mam ist hned na umele ziadost do poistovne sme spisali teraz 14.9. a cakam na odpoved a potom sa ide na to pichat inekcie ktore ma budu stat 300 eur potom im za robotu 330eur a zmrazenie 160eur dokopy 790eur ale nevadi co preto neurobis aby sa to len podarilo a este ktomu budem musiet ist tam pri pichani inekcii ktore budem pichat 14dni 7krat to vychadza kazdy druhy den musim chodit na kontroli ako na to reagujem som s Partizanskeho takze to je velky kus ale nevadi mam s kym chodit na aute a ty si s kadial a este na schvalenie s poistovne cakas 1mesiac

kukucka78
22. sep 2010

@adrika610 ahoj no my by sme chceli ist ako samoplatcovia...sme s PN a ideme do BA

adrika610
22. sep 2010

@kukucka78 jaj tak to neviem ako je

majaja75
23. sep 2010

@krivka5 takže zajtra ideš. Už uvidíš malinkého, tak to je super. Takže sa zajtra držte a ak budeš môcť tak potom daj vedieť ako sa máte.

cukotka
23. sep 2010

krivka5, figurka.m a majaja75 ako ste na tom? stále v celku? ja som dnes bola v poradni u svojej pôrodničky, a už mi potvrdila, že do novembra nevydržím 2v1, možno ešte tak dva týždne, tak uvidíme 🙂

kukucka78
23. sep 2010

kočky vie mi niektora povedat kolko sa čaka na schvalenie žiadosti a či sa može stat že ju poistovna neschvali?

cukotka
23. sep 2010

kukucka78, ja som čakala tri týždne na schválenie, a to sa tá žiadosť raz vrátila do centra, lebo tam nebolo niečo uvedené. Mám všeobecnú zdravotnú poisťovňu. O neschválení som ešte nepočula.

majaja75
23. sep 2010

@cukotka ahoj, tak to sa trochu ponáhľate......začínaš sa otvárať? Ja som zatiaľ 2 v 1. Neviem ako bude ďalej malinká je zatiaľ zle otočená a mám aj dole placentu, takže sa uvidí...

kukucka78
23. sep 2010

@cukotka mam tam dlh na poistnom preto sa bojim že mi to neschvalia...

renka1801
24. sep 2010

@kukucka78 no to ti asi neschvália. lebo ja som sa informovala v akých prípadoch nepustia žiadosť a presne mi bolo povedané pr. Ak je niektorá SZČO a má dlh tak neschvaluju. Ale skúsiť to možeš.

gabinkaa
24. sep 2010
gabinkaa
24. sep 2010

@kukucka78 ahoj, my sme boli ako samoplátcovia v GF v Ba, takže sme nemuseli na nič čakať, išlo to dosť rýchle

tanicka09
24. sep 2010

kocky vie mi niekto poradit ako dlho trva celkove IVF sukromne na slovensku, (hocikde na slovensku). zijem v zahranici tak by som sa rada o tom informovala, lebo neviem kde inde by som mohla este najst odpoved...vopred dakujem.

figurka.m
25. sep 2010

@cukotka tak ty sa nejak ponahlas 😀
mne pred tyzdnom tiez povedali, ze to moze byt kazdu chvilku a stale nic, v pondelok mam poradnu tak uvidim

neviete co ja s krivkou, som zvedava 🙂

kukucka78
25. sep 2010

@gabinkaa a kolko ste platili?

gerdusha
26. sep 2010

baby, nemam ziadne skusenosti s IVF...chcem sa spytat, ci skor ako podstupim IVF musim mat za sebou aj geneticke vysetrenie. dakujem

annamary27
26. sep 2010

@gerdusha ahoj,tak nám navrhli genetické vyšetrenie,aby sa vylúčilo,že je príčinou nášho neúspechu je práve genetika.Robila nám to doktorka v centre a výsledky sme mali za mesiac,aj ked nám bolo povedané,že to bude najskor o 3mesiace,takže nás tou rýchlosťou prekvapili.

annamary27
26. sep 2010

@kukucka78 ahoj,moja prvá žiadosť bola schválená za 3týždne a teraz druhú mi schvaluju už 5ti týžden a ešte ju nemám.

gerdusha
26. sep 2010

@annamary27 ,
dakujem.
my ideme do CAR v Brne, nechat si tam pripadnu genetiku robit by bol asi drahy spas, cize by som sa musela spolahnut na slovenske ambulancie..a to ked citam, ako dlho to vsetko trva ma dost znejpokojuje...

kukucka78
26. sep 2010

@annamary27 a aku mas poistovnu?

gabinkaa
26. sep 2010

@kukucka78 tak IVF stálo 1000,- Eur, lieky myslím 320,- Eur a potom záleží či máš predĺženú kultiváciu alebo nie

kukucka78
26. sep 2010

@gabinkaa a co znamena predlžena kultyvacia?prosíííím

gabinkaa
26. sep 2010

@kukucka78 vkladanie embrií býva na tretí deň, ale predĺžená je na piaty deň, vtedy je vidieť, ktoré embryjká sa delia lepšie a ktoré horšie, tak z toho dôvodu som chcela predĺženú

kukucka78
26. sep 2010

@gabinkaa a o kolko viac to stalo? ake lieky si mala pri stimulke? zohnala si si lacnejsie?

gabinkaa
26. sep 2010

@kukucka78 to stálo 150,- Eur, lieky som mala z centra, nikde som ich nezháňala, vyšlo to naozaj dosť a smutný výsledok, ale kašlem na to, skúsime to znova, Ty nejdeš cez poisťovňu?

kukucka78
26. sep 2010

@gabinkaa zajtra ideme prvý krát na konzultaciu do BA-ISCARE mam strach ist cez poistovnu lebo som živnostnik a mam dlh na poistovni tak neviem

kukucka78
26. sep 2010

@gabinkaa a ty si bola preco samoplatca? je mi to velmi luto že vam to nevyslo

gabinkaa
26. sep 2010

@kukucka78 my sme boli v Gyn Five Ba, mne to už nepreplatia, je to len do určitého veku, to veru neviem či to preplatia, neviem či pozerajú do finančného stavu, neviem aké majú kritéria na preplatenie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre