Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
2. dec 2009

ahoj mimi, ja mam bohuzial s cystami skusenost - aj teraz jednu mam a zrejme je dost velka lebo ju citim. Tieto cysty su na vajecnikoch obvykle folikularne no a obvykle zmiznu pocas ms. Ja som mala smolu, lebo som fest prechladla vlani pocas stimulky a cysta bola na konci cyklu 4cm a o dalsi mesiac mala uz 8 cm - takze mi ju v heliose jned vysali. To nie je nijak problematicky zakrok a ani to nebioli no potom som na tej strane nemala foliky 4 mesiace a aj teraz pocas stimulky som ich mala na tej strane o polovicu menej, a rastli prilis rychlo. V kazdom pripade ty ju mas malinku a preto zrejme coskoro zmizne. Drzim palce aby sa hnusota vstrebala

mirm
2. dec 2009

🙂 dakujem si zlata 🙂

cisielko
2. dec 2009

Romy..ty si ako chodiaca knižka..ty máš na všetko odpoveď čo je super..aj mne si vedela poradiť s mrchou..si budem chodiť k tebe po rady 🙂 skús mioradiť či dať vložiť jedno alebo dve embryijká lebo nejako sa smm nevieme zhodnúť 😖

kuspitka
2. dec 2009

dievcata zas mam bolesti poriadne.
mirn ,ked si bola na laparke tak by si nemala mat cysti

romy01
2. dec 2009

ciselko, tak toto je bohuzial na vas ako sa rozhodnete. Ja viem ako by som sa rozhodla ja keby som mala tu moznost, ale toto je ozaj na zvazeni pre a proti.
A nemyslim si ze mam zakazdym co povedat - zas taka chytra nie som, len som toho uz tiez kadeco preskakala - ale to vela bab. Ja som skor ale taky typ, ze vsetko co mi lekar povie alebo navrhne si kadetade este nastudujem a patram po alternativach a podobne. Myslim ze je spravne lekarom verit ale pokial ide o nase rozhodnutia, mali by byt podlozene viac informaciami ako nam daju lekari.

PS ale ak budes mat cestu kafe niekde dat mozme 😀 😀 😀

carole
2. dec 2009

mirmi, já jsem měla stejný problém .
na začátku stimulace se mi objevila cysta. Nemohla jsem začít v termínu , kdy jsme to s lékaři plánovali 😠
Doktorka mi řekla , ať se modlím.. Nevzdala jsem to , nechtěla jsem čekat na další měsíc. Domluvila jsem se na každodenní kontrole UTZ , sledovali jsme to , dostala jsem první injekci - decapeptyl na stimulku , myslela jsem ,že zbytečně , cysta nakonec zmizela. Některé ovariální cysty prostě během cyklu zmizí , krvácela jsem fest asi týden , byla pořádná...ale všechno se to vyčistilo a mohla jsem pokračovat
🙂
Tedˇ jsem nastimulovaná fostimonem , v pátek mne čeká OPU, potom se uvidí . Mám cca 14 folíků , tak snad něco skidíme 😅

Holky, kolik embryí je dobré si nechat zavést? Dnes mi embryoložka doporučila 2 až 3 ..samozřejmě za předpokladu , že se urodí..

Přeji krásný večer 🙂

cisielko
2. dec 2009

Kuspi..žeby už?

Romy..je to super ako si to aj zapamätáš..naozaj..si šilkulka a máš super hlavičku 😉

Carole..akurát sa ot om bavíme..je to na tebe a na tvojom rozhodnutí..ale ja by som si 3 určite nedala 😉

Baby čo som ja viviedla 😖 pred chvílkou som pichala včielky no a keď som pichla druhú, vyberiem normálne ihlu s bruška v tom krv :x pozerám, že to čo je takt som si to začala utierať a zrazu krčka ako svet a začalo mi to modrieť :evil: no ja samozrejme panika, sama doma..tak som volala koordinátorke, že čo sa mi stalo..ona mi povedala, že som si trafila pravdepoobne nejaKú CIEVKU, NEMáM TO MASíROVAť, mám to nechať tak..tak mi odľahlo..ja už som videla všetky možné scenáre a samozrejme tie najhoršie :lol: a nemám strwsovať..no im sa to povie nestresovať ale keď neviete čo sa deje tak musíte..tak takýto hororový zážitok ja mám za sebou :lol: a volala som aj Kati..tak dúfam, že pichla ok a nezalkla sa potom mojom telefonáte 😀

mirm
2. dec 2009

dakujem za rady 🙂 som zvedava co mi povie zajtra doktor.
idem spinkat paaaa

sobcek
2. dec 2009

cisielko ☹ ☹ ☹ ☹ auuuuuuuuuuuuuuuuuuu...

afrika jej, tak to je supppppeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😀 😀 😀 😀 😀 Drzime palceeeee.. 😉

denis19
3. dec 2009

DObré ránko holky,
včera jsem už nejak nezapla počítač v podvveče, využila jsem skutečnost, že mnž byl doma anepracoval, tak jsme hoveli a čučeli na filmy.
Co dnes?????

wodanka
3. dec 2009

dobré ráno denis..mám jednu otázku ohľadom koordinátorky.. majú ich v Helisoe viac alebo len jednu? ja by som jej potrebovala zavolať, ale samozrejme že t.č. som nechala doma ☹

kuspitka
3. dec 2009

hojte.pekne ranko vam prajem.

Wonda:
su tam dve Mikulova a Valalchova

denis19
3. dec 2009

aho wodanka a kuspitka,
tak vidíš, já si myslela, že jen jedna a to mikulová.....
kuspi jak je?

wodanka
3. dec 2009

kuspitka dobre rano.. dakujem ..tak ta moja je urcite Mikulova.. a keby je niekto taky zlaty, zeby mi poslal jej cislo do IP, bola by som veeeelmi vdacna 😉

kuspitka
3. dec 2009

wonda to uz nemam.
denis nannic sniva sa mi stale o nasej malej.bolesti mam ako stale.len este brusko je hore tak nic.uz je dohovaram.
vera mi prisiel album tak sa tesim.
ozaj mam aj komodu vo svojom albume

denis19
3. dec 2009

kuspi, tak fakt jen vydržet a zkus pít uklidnující čaje....možná máš stres
wodanka
tak jak ti to jde?

kuspitka
3. dec 2009

denis hej.ved je dohovaram,ze by mohla ist uz na svat.
pijem ,ale to uz je stym ako to ide.

eonda:
dnes ides na pohovor?

denis19
3. dec 2009

kuspi:
komoda je super, kde jste ji a za co koupili???

kuspitka
3. dec 2009

denis to mi robil moj brat a stala okolo 6000sk
ale tie sufliky znesu tak 30kg ked sa mala nato zavesi tak sa tej komode nic nestane.a ne hruba
nie taka ako kupis v obchode,ze sa ti rozpadne po par rokoch toto ma poriadnu zivotnost

wodanka
3. dec 2009

denis dik za opytanie.. uz sa mi normalne zacina snivat o tom, ze som tehotna 🙂 inak teraz som sa preladila celkom na pozitivnu vlnu, tak dufam, ze mi to vydrzi co najdlhsie

kuspitka
3. dec 2009

wonda to je dobre,ze tak pekne pozitivne myslis.
lennech to tak aj ostane.ziaden stres skus byt vesela nemysliet nanic zle.

romy01
3. dec 2009

dobre ranko babenky
vy ste po ranu nejake aktivne

wodanka mas IP

ciselko - 😀 to preboli

romy01
3. dec 2009

carole - ja by som sa tiez bala vlozit 3 ale tie 2 by som urcite riiskla

denis19
3. dec 2009

kuspi tak máš šikovného bráchu, udelá i pro cizí???
ahoj romy!
wodanka, pozitivní myšlení je nejlepší lék

wodanka
3. dec 2009

denis, sa snažím, len neviem dokedy..

už som volala s koordinátorkou, takže 18. decembra začínam brať proveru a 25. začínam pichať Dipherelline, a ka všetko pôjde dobre, tak okolo 5. januára by som mala začať pichať aj Puregon.. krásne sviatky ma čakajú, sa tešíííím 🙂 🙂

kajka39
3. dec 2009

Ahojte babulky, prajem vsetkym krasny dnik!!! 🙂 🙂 🙂 Ako sa vam vsetkym dari, len tak zbezne som nakukla a myslim, ze romy a denis uspesne tehulkujete a vasi chrustici poriadne podrastli... 🙂 Drzim palceky v uspesnom tehulkovani. V ktorom tyzdni TT uz ste?? A poslite nejake fotecky, ved uz aj bruska vam urcite podrastli? Idem sa pozriet ci su tam nove.........Ten cas tak strasne leti, ze??
Ostatne vacsinou nove babulky /aspon pre mna/tusim stimuluju? 😉 😉 😉 tiez vsetkym drzim palceky a prajem uspesne // 🙂
A, afrika sa ma ako?? Denis ty si urcite v obraze daj vediet, lebo nemam velmi cas citat dozadu. Som v jednom tempe ,ale dnes mi uz dochadza energia,tak budem vegetit 😀 /aspon dufam/ 😀

tremonti
3. dec 2009

ahojte 🙂
cisielko ako dopadla tvoja hrcka?ja by som asi riadne zostresovala,musia sa pichat tie vcielky len vecer?dnes si mala mat kontrolu ze ?ako to vyzera?

tremonti
3. dec 2009

este jedna otazocka: chodite do prace pocas stimulky abo ste PN?

romy01
3. dec 2009

ahoj tremoti, niektore baby su na PN od zaciatku ale vacsina ide na PN az per dni pred OPU. Vtedy uz dost citit vajecniky a nie je dobre pobehovat a stresovat sa

tremonti
3. dec 2009

a PN vam vypisu v cebtre abo gyndos bo kto moze?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre