Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

luko
24. feb 2010

spočiatku som nechodila, ale keď som na 4 DC pridala už riadnu stimuláciu tak som šla na 8DC a idem zas na 11DC a medzitým ešte na predoperačné vyšetrenia, ktoré potrebuješ, lebo odber sa robí v celkovej anestéze /aj muž potrebuje krvný obraz a serológiu/ a samozrejme nemôžme zabudnúť ísť k notárovi ešte podpísať tie papiere k IVF,
ale to som odbočila...budúci týždeň určite ma tiež čakajú nejaké kontroly, niektoré kočky sa dali aj vypísať PN počas stimulky a veru od pondelka som viac po doktoroch ako v páci 😅

kati73
24. feb 2010

bola som 2x na IVF, zakazdym pred OPU prisla do izby sestricka a podala nam kompletne informacie , co sa bude diat..a co sa moze stat, po odbre informuje najprv gynekolog, potom embryologicka o samotnom vykone, ako to dopadlo..a co mame dalej robit, kedy volat za embrya..a dohodnu sa s vami o dalsom postupe, doporucia..samozrejme nenanutia nasilu, napr.PK, PiGD...na dalsi den informuju ako sa embryjkam dari...

cukotka
24. feb 2010

tuzimpobabatku, ja som chodila počas stimulky každý druhý deň na kontrolu

kati73
24. feb 2010

baby z GF..ale predsa v den kontroly si mate za vysledky volat poobede..a vtedy vam povedia co mate robit dalej....ked chcete nieco vediet spytajte sa aj 2x..mate narok vediet, co chcete..co sa vas tyka 😉
drzim vam palce..aa pevne nervy🙂)

luko
24. feb 2010

cuki..vážne? ja som 6 den stimulky Gonalom a bola som dva krát a idem zas až v piatok

tuzimpobabatku
24. feb 2010

luko: vieš preto sa pýtam, lebo práve nepracujem, hľadám si prácu. Síce neviem, či to má aj zmysel, ale musím, lebo ma ženú z úradu práce, ako každého samozrejme. Som 2 mesiace doma, ale som z toho veru na nervy.

luko
24. feb 2010

kati...ved keby sa neopytam, tak si ais picham ten pergoveris do svalu..ako mi kazal ten lekar na kontrole 😅 ja som sa v telefone dozvedela viac ako pri osobnom kontakte rano.... 😉

sanris
24. feb 2010

cuki díky 🙂 tebe držím palce ...a nemôžem sa dočkat ked nám oznámiš že tam máš // 🙂 🙂

denis19
24. feb 2010

cuki...veru tak...v pátek očekáváme, že se NEmo už projeví 😕

sanris
24. feb 2010

denis vložila som zatial iba testíky 🙂aj ked na tom prvom neni nič vidiet ale je tam taký slabý duch 😎 a do profilu moje foto 😀 ved ja nemám žiadne fotky seba 😀 ale postupne sa budem fotit a pridávat do albumu 🙂 to si verím,že? 😀 😀

denis19
24. feb 2010

sanris
no super...vidíš,že na prvním ani ťuk a druhý jaký super..to je motivace pro cukotku.....a hezký klobouk...to je nejaká dovolená? a hele už jsem ti ríkal, že mojí rodiče bydlí v PE?

cukotka
24. feb 2010

dievčatá, tak ja dúfam, že ten môj Nemo sa konečne prejaví, začína ma troška jedovať 🙂 zajtra mu nič nekúpim 🙂

denis19
24. feb 2010

cukotka...... 🙂 nebuť na nej nazlobená, ty si deláš brzo testík a chudák Nemko to odserinká???? 😀 😀 jen mu hezky neco porid....nejlépe akvárko 🙂

sanris
24. feb 2010

dík 🙂 je to z dovolenky v Egypte a to vážne že rodičia bývaju v PE? a dlho?

denis19
24. feb 2010

tak egypt....no to si ted chvilku na nej budete muset počkat 🙂 no čítám, že tam bydlí tak 13 let tuším..... 🙂 ty jsi prímo z PE?

sanris
24. feb 2010

ano som priamo z PE ale od kedy som vydata bývame 7km od mesta ne dedine 🙂 ale rodičia tam bývajú stále

romy01
24. feb 2010

ahojte idem si vas pocitat , lebo dnes som poriadne nemala cas.
Rano som si zacvicila, potom som sla s mamou a synovcom do dracika - bo bude mat meniny tak sme zase o nieco lahsi v penazenke a nakoniec som bola v meste pre mm ked siel z prace aaaaaaaaaaa nevydrzala som a zatiahla ho do obchodu a aaaaaaaaaa objednali sme si kocik - ten camarello q12. Mozme si ho vyzdvihnut kedy chceme - teda kludne aj pred porodom no dodanie by malo byt do mesiaca - jaaaaj tak sa tesim 😀

denis19
24. feb 2010

Romy....tak paráda...už je objednaný a jaká barva????

Sanris...a v které dedine, že jsem tak zvedavá a není to tajemství????

sanris
24. feb 2010

romy ahoj idem preskumat ten kočík nepoznám 🙂

sanris
24. feb 2010

denis neni V.Uherce

cukotka
24. feb 2010

sanris z Veľkých Uheriec som mala spolužiačku na strednej 🙂 a aj z Partizánskeho

denis19
24. feb 2010

No vidíš..ten svet je malinkatý...naši jsou M.bielice konkrétne.....a cez Uherce tuším jezdíme,když jedeme k našim...od Velkého Pole....

sanris
24. feb 2010

no chodíte ale cez malé uherce veľké su smerom na skýcov, do Bielic chodíme na letisko lietat, a do kúpelov, a v ktorej časti bývaju ak to neni tajomstvo 🙂

denis19
24. feb 2010

nic není tajemství...a mamča delá v kúpeloch..to je prča co???? jo už si vzpomínám v tech tvých Uhrcoch mel brácha svého času frajerku 🙂 naší bydlí smerem na koupele za kulturákem

denis19
24. feb 2010

cukotka....tak si s nema dej rande v PE, já navštívim rodiče a Sanris je tam doma a udeláme IVF párty v kúpeloch 😀 😀 😀

romy01
24. feb 2010

tuzimpobabatku -
na tvoje otazky - 1 - pri stimulacii chodis na kontroly kazdy druhy treti den - ale prva kontrola je az na 4 - 5 ty den.
2 - OPU = odber vajicok
3 ´OHSS - je to nebezpecna diagnoza ktora moze nastat v niektorych pripadoch, ked vajecniky reaguju az priliz silno na lieky, vtedy sa jednak tvori priliz vela folikulov ( nad 20 ks ) a jednak sa zaacne v brusku hromadit voda. Je to sprevadzane velkymi bolestami , Velmi tazke pripady su ked sa nahromadi aj 5 litrov tekutiny - ked nepojdes okamzite k lekarovi hrozi aj smrt. Nastastie centra su vysoko profesionalne a vdaka pravidelnym kontrolam vedia urcit ci nieco hrozi. Navyse tomu mozes aj sama zabranit tym ze pocas stimulky poctivo pijes aspon 3 - 4 litre vody denne.

denis presne tej farby ako mam v albume - moc sa na to tesim, je to taka tmava siva, podla mna to bude vypadat velmi elegantne , dnes som si v obchode nacvicovala na takom ruzovam ako sa sklada a rozklada a pod - no prdel, teta sa mi venovala 45 min kym dorazil mm 😀 😀 😀

sanris
24. feb 2010

ja čumim ozaj je ten svet malý, no vidiš ešte ju budem poznat a brachova frajerka sa ako volala,

denis19
24. feb 2010

Romy...tak usper...trénink na sucho máš a ted už jen vyzkoušet reál...my jdeme objednávat v sobotu....ale ten čas letí..pamatuješ jak jsem sedelyv heliku a čekali na sono po ET???? 🙂

sanris......ona se jmenuje Natálie,ale ted mi nenaskočí priezvisko.....joooo Šútorová...snad jsem to dobre napsala a moje mamča.....tak to je určo ta nejmilejší starší paní na recepci, taková malinká kulička s černýma očima a má podríznutý jazýček...na ní se nedá zapomenout 😀 😀 😀 😀

romy01
24. feb 2010

cukotka ty si testovala podla mna priskoro. Ja som nemala PK a testla som az na 13 den a to som videla len ducha po skoro pol hodine ked som test uz isla vyhodit - len sa mi zamarilo ze sa tam cosi zjavuje a letela som k oknu a pre bryle. Tak daj tomu este cas, zbytocne nema strasis

denis to je fakt pravda ako to leti, akoby sme sa vcera bavili na izbe ze som bola vo filme 😀 😀 😀

romy01
24. feb 2010

ozaj sanris- moooc ti gratulujem. CMUK

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre