Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

demizon
2. mar 2010

Ahojte, tak ja som po konzultáci s mojim gynekologom a dohodli sme sa na tom, že pojdem do ISCARE, Dr.Petrová a tam sa doladí další postup...vyzerá to tak, že pojdem na revíziu brucha, asi mi doktor odstráni oba vajíčkovody - mám pravdepodobne dosť zrastov - posunie nižšie vaječníky a uvidíme, ževraj toto zvyšuje úspešnosť IVF alebo KET...len som zvedavá za ako dlho sa dá toto absolvovať

kajticko
2. mar 2010

ahojte dievčata všetkým prajem krásny dník 🙂

už dva dni mi je konečne lepšie kamoška doktorka mi poradila magnesium a myslím,že ma to aspon trošku vstáva na nohy 🙂

demizon aj mne chcel dr odstraniť vajcovody,ale povedal ,že skusíme IVF ak bude dve neuspešne vtedy mi ich odstrani ,lebo tam mám tiež veľlke zrasty. naštastie bolo prvé IVF úspešne som v 6tom týždni mám tám dvojičky a dúfam ,že to dobojujeme do konca.vo štvrtok mám kontrolu tak budem vedieť viac či bojuju obe 😉

Tebe povedali ,že ich idu najprv odstrániť??

tuzimpobabatku
2. mar 2010

demizon: ahoj, so mnou v nemocnici ležala kočka, ktorú tiež poslali z centra na odstránenie vajíčkovodu, až potom jej môžu robiť IVF. Tak je na tom nejaká pravda.

figurka.m
2. mar 2010

ahojte kocky 😀

kajticko, to som rada, ze je ti trochu lepsie, tesim na stvrtok, ked nam potvrdis dve bambulky 😀

kajticko
2. mar 2010

jééééééé figurka a ty sa máš ako???

figurka.m
2. mar 2010

celkom dobre 😉 ja idem 10.3. na sono, krv a po knizku, tesim na malu fazulku 😀 ty ides este do CAR alebo uz ku svojmu dokimu?

demizon
2. mar 2010

kajtičko - ja už mám po prvom neúspešnom IVF a do KETu mi neodporúčajú ísť keď je moje telo na tom ako je, preto asi najprv tá operácia 😒 aj o tej mojej teplote / 38,5 "C / po ET povedal doktor, že to bola reakcia mojeho tela na ET a nejaký možný zápalový proces v tej oblasti...takže asi má pravdu, lebo kebyže mi má KET dopadnúť presne tak ako prvé IVF asi to velký význam nemá...

Inak nemala tento problém tu aj cisielko? asi jej napíšem IP

kajticko
2. mar 2010

vo štvrtok by som mala mať posledné sono v care a potom už k mojej dr. pekne to aj takto skoro dávaju už knižku??

demizon
2. mar 2010

inak čisto teoreticky by som mohla prísť k tehotenstvu po tej operácii aj prirodzene

figurka.m
2. mar 2010

no ja budem 10.3. 9+3tt, povedal mi moj doki, ze ho pekne pomerame a dame uz aj knizku, podla mna to je tak akurat 😀

figurka.m
2. mar 2010

demizon po odstraneni vajickovodov nemozes otehu prirodzene 😉

demizon
2. mar 2010

asi som zle rozumela, ale pochopila som to tak, že mi vaječníky posunú "nižšie" k maternici aby sa vajíčko dokázalo dostať do maternice, ale možno som fakt zle rozumela 🙂

kajticko
2. mar 2010

no demizon tiež si myslím,že sa už nedá otehotnieť prirodzene po odstraneni.,ale aj ja osm bola pripravená ,že ak bude IVF neuspešne nebudem na nič čakať a chcem ich von 😒

figurka ty si bola tuším tiež 21.1 na transfere že?? už sa mi to tu pletie . či nie,?

figurka.m
2. mar 2010

ano , kajti, boli sme rovnako vo vsetkom, este aj mne vkladali 2 embrijka, no ale tu si uz isla po svojom, lebo ja mam len jednu fazulku 😀

brmbolcek
2. mar 2010

figurka- no panboh zaplat aj za tu jednu 😀 😀 😀 sme radi ze je 😀 😀 😀

kajticko - zdravim dvojnaobnu maminu , som rada ze ti je uz lepsie 🙂 🙂 🙂

demizon - ahoj 😉

kajticko
2. mar 2010

zdalo sa mi to len to tehotenstvo mi nevychádza 😀 ja stále rátam ,že som v 6 tom tt ,ale myslím,že lekári rátaju poslednú ms že???

brmbolcek
2. mar 2010

kajticko- ano oni sa dzia poslednej menstruacie ...... aj ked mi co sme podstupili ET vieme kedy to bolo 😉

figurka.m
2. mar 2010

brmbolcek, ahoj, jasne,ze som rada, len som stale prekvapena, ze nam vyslo hned prve, pretoze u nas je to fakt nezvyk 😒 vsetko co sa moze poserinkat sa vacsinou aj poserinka a vsetko tak trva trikrat dlhsie 😠

ako sa mas?

tuzimpobabatku
2. mar 2010

kajticko: ahoj, ty si mala klasické IVF? embriolog ti neodporučil ICSI, alebo nebolo treba?

figurka.m
2. mar 2010

kajti mne to krajko vyratal podla ET a sedi mi to aj s peslednou mrchou, ale ty nemozes byt v 6 tt 😕

kajticko
2. mar 2010

tak ja to rátam od transferu 6 😲 ked podla poslednej ms tu som mala 7.1. tak som v 8mom??

brmbolcek
2. mar 2010

figurka- viem o com hovoris 🙂 🙂 🙂 ved aj ten pad na 3 den po ET ti nepridal ku stastiu v tom ze si sa mi trapilo 😉 ale vidis stalo sa ze si na nas sadla stastena , veru ani ja stale este neverim ze som tehu, po takom dlhom snazeni to nakoniec vyslo som si povedala ze ked porodim a budem drzat babo v rukach az potom uverim ze som bola tehotna 😀 😀 😀 😀
dakujem za opytanie mam sa fajn, do polnoci spim a od polnoci jem 😀 😀 😀, ale inak to ide ked si pridam to nocne cik cik , tak som rada ze som doma lebo sa citim unavene ale to k tomu patri inak je to fajn 😀 😀 😉 😉 🙂 🙂, uz ste to oznamili synatorovi ?

kajticko
2. mar 2010

brmbolček dakujem a ty ako pokračuješ??

tuzimpobabatku anoi klasicke ICSI nebolo treba vajíčiek sme mali 14 a spg na výbornu

tuzimpobabatku
2. mar 2010

kajticko: ďakujem, veľa zdravíčka prajem 🙂

brmbolcek
2. mar 2010

kajticko- dakujem , vid hore ako sa mam 😉 😉 😉 figurke som pisala .... a uz mas tehu knizku ? ako spavas v noci ?

figurka.m
2. mar 2010

podla ET sa rata tak ,ze si pridas 2 tt 🙂

brmbolcek, presne tak, az ked ho budem drzat zdrave na rukach, tak bude vsetko OK, ale to este bude genetika a amniocenteza a nerviky....... 😒 unavena som aj ja a spat sa mi neda 😒 synko uz to vie a nevie sa dockat, uz by najradsej kocikoval, no ale otazky typu maminka a kedy sa ti spravi mliecko v prsiach, uz je hotove? no co mu povies, este, ze nechce skusat 😀

kajticko
2. mar 2010

knižku nemám ešte tu mi asi urobi moja gynda ešte vo štvrtok idem do Caru a potom sa k nej objednám. v noci no tak ,že sa budím na cikanie 😀 a v poslednej dobe spávam 12 hodín ,ale bývalo mi teraz zle tak sa budím na to 😠 jesť mi nechutí už som 2 kila schudla moj mž mi povedal,že ked dám aj 10 dolu si to nikto nevšimne 😀

brmbolcek
2. mar 2010

figurka- tak on je uplne, ze zlatuckyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 🙂 🙂 🙂 a ty by si mala ist na tu amnio..... ono to je tak ze mozes aj nemusis len zeny vo vyssom veku tym sa to odporuca ....

kajticko- tak to uz ked ta prepustia s caru tak u svojej uz dostanes svoju vybavu... knizku a aj taky kufrik tam su take drobnosti a brozurky...., ten tvoj manzel je teda betar 😀 😀 😀

dievcatka idem papat, lebo ked sa u mna hlad prejavi tak zle nedobre som nervna 😀 😀 😀 zelam vam dobru chut 🙂 🙂 🙂

kajticko
2. mar 2010

brmbolček dobrú chuť 😝

baby chcem sa Vás opýtať v nedelu som sa bála,že pojdem do nemocnice ☹ začala som trošku špiniť mám to teraz každe ráno bojím sa toho volala som do Caru mám hned prísť ak sa to zhorši ☹ neviem čo to je mám to každé ráno.není to krvácanie,ale taký hnedý výtok

brmbolcek
2. mar 2010

kajticko- to je normalne v tehu taky vytok 😉 😉 😉 nemas sa coho obavat , je to iba vytok a nie krvacanie 🙂 🙂 🙂 tak nemaj ziadne obavy 😉 😉 😉 le pre istotu ak mas byt kludna tak chod do caru 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre