Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

wodanka
25. nov 2009

neviem ako to presne popísať, jasné, že na tieto veci sa teším, ale na druhej strane vidím aj to, čoho sa vzdám.. je to voľný čas a všetko to, čo počas neho teraz robíme spolu s mm, chodíme na turistiku, cvičiť, na jazykové kurzy, do divadla a mnoho ďalších vecí, ktoré ma teraz ani nenapadajú.. ja viem, znie to strašne sebecky a ja moc dúfam, že s príchodom bábatka ma tieto veci ani nenapadnú..

cisielko
25. nov 2009

Hm, tak je pravda, že toto veľa krát napadlo ja mňa pretože ja som dosť posločenksý tvor..ale to neznamená, že Keď budeš mať bábo, že budeš musieť sedieť doma..však bude mať otca, tety,ujov, krtsných, starích rodičov..a podobne...mala som tiež tsýmto dosť veľký problém ale mylsím si, že už sme dosť staré nato aby sme ho mali..a to, že ho budeme mať nezanemé, že budeme predsa odrezané od sveta 😉

wodanka
25. nov 2009

ďakujem cisielko, že mi ukazuješ aj tú druhú stranu, niekedy pochybujem, že či budem dobrá mama a takéto slová ma dokážu neskutočne povzbudiť.. 😉

cisielko
25. nov 2009

Niet začo...to sú také isté pochyby aké som mala aj ja..mne to možno aj preto tak dlho trvalo ísť k dokimu, lebo ja som vždy chcela bábo, potom zase nechcela..lebo sim si chcela užívať a podobne..a furt niečo..až minulí rok som si povedla, že ho chem aj keď som o tom nebola úplne presvedčaná..aj tento rok som váhala..ale čím som bližšie tým som is istejšia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

wodanka
25. nov 2009

tak dúfam, že u mňa to bude mať podobný priebeh.. tzn, že už musím vydržať len do decembra a ide sa na to 😉

tremonti
25. nov 2009

ahojte prosim vas neviete mi poradit ze kolko priblizne stoji ICSI,to poistovna fakt nic nepreplati???

wodanka
25. nov 2009

tremonti samotne ICSI stoji v Heliose 266 EUR, ak sa oplodnuje jeno az styri vajicka, ak viac cena je vyssia.. a plus k tomu su naklady za lieky na stimulaciu..

tremonti
25. nov 2009

myslela som si ze to stoji viac ze lieky su drahe to som uz niekde citala,dnes som sa dozvedela tu uzasnu spravu ze bohuzial len touto metodou to asi pojde 😢

cisielko
25. nov 2009

Tremoti..prense sko píše Wodanka..nás to čaká, už ideme 04.12 na tRial Wash tets a tam sa to potvrdí definitívne..a poistovňa to neprepláca 😠

Wodanka..ale áno bude to mať presne taký pribeh..neboj..už len pár dní a budeš v tom ani nevieš ako..ani sa nenazdáš a bude špichať včielky ako ja 😀

wodanka
25. nov 2009

tremonti nesmut aj nas s najvacsou pravdepodobnostou caka ICSI
a kam chodis do CARu?

no ja asi pichať nebudem, bude musieť mm 😅 ja sa sama bojím

v555
25. nov 2009

tremonti radšej si zaplat ICSI lebo potom budeš lutovat,ver mi 🙂

cisielko
25. nov 2009

Wodanka..to je jedno kto bude pichať ale budeš pichať..budeš ďalšia pichajda..ai sa tak nato tešila..tak sa teš, za chvílu si skočíš na náš pichací vláčik 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Kajtičko sa kde túla?

wodanka
25. nov 2009

budem potom "brať rozumy" od vás 😀 je super že ste predo mnou aspoň sa budem mať s kým radiť

neviem. kde sa nám stratili ostatné kočandy

cisielko
25. nov 2009

Neviem..je možné, že už sú pred telkou alebo v posteilke..to len my tu ešte strašíme 😀 ty budeš brať rady od nás tak ako my berieme odDenis, Vierky, Romy 😀 😀 😀 je to super keď ti má kto poradiť 🙂

tremonti
25. nov 2009

no ,, pozvanku ,, sme dostali do splnu v kosiciach.
ja budem pichat ostosest ked to pomoze 🙂
v555-ako si to myslela ze ak nezaplatim ICSI budem lutovat?

cisielko
25. nov 2009

Tremonti..V55 to myslela asi tak, že ICSI je istejšia metóda..pretože tú spermiu pichnú rovno do vajíčka pri klasickom IVF sa nepichá rovno do vajíčka ale necháva sa aby spermoša oplodnila vajíčko sama..apsoň mylsím, že tak to myslela 😉

tremonti
25. nov 2009

aha tak to asi nepojde az tak lahko lebo mm ma trosku zlenivete bicikovce🙂)takze asi preto ICSI

cisielko
25. nov 2009

Tremonti...záleží to od spr..to je dôležité 😉

sobcek
25. nov 2009

A konecne som pochopila, co je to ICSI a ako sa lisi od obycajneho IVF... 😉 Budem musiet vysvetlit nasim zivocichom, aby si v miske robili svoju pracu dokladne a nezahalali pri mantineloch 😀

denis19
26. nov 2009

dobré ráno!!!!
nehcápu jak vydržíte tak dlouho za PC?????? 😲
Jak se mámte?

romy01
26. nov 2009

dobre ranko

ahoj denis - ako sa mas ?

sobcek , tremoti pri klasickom IVFku sa takmer nikdy neoplodnia vsetky vajicka - čo som zachytila tak sa oplodnilo babam tak od 50-70% vajicok, takze ak budete mat hodne vajickok - tych 15-20 tyk to mozete risknut ale ak ich budete mat malo tak si dajte radsej ISCI.

wodanka - moja babula - to ze budes mat dietatko to neznamena že sa toho vsetkeho budes musiet vzdat.. Teda mna to ani nenapadlo. Ja milujem pracu, rada chodim do posilky, chodim aj do skoly, s mm stale byciklujeme, chodime na vylety na dovolenky, no nikdy ma nenapadlo, ze by sme to nemohli robit s dietatom.
Samozrejme ze tie prve dva roky sa to bude musiet trosku obmedzit ale urcite sa toho nebudem musiet uplne vzdat, ved mam skveleho mazela, rodicov a surodencov. Wodanka a ktomu vsetkemu pribudne aj to nauzasnejsie co nas v zivote mohlo postretnut, to stoji za trosku obmedzenia, nie?

ciselko ty si to pekne wodanke napisala, mas uplne pravdu.

Inak co dnes varite? Poradte

denis19
26. nov 2009

Romy
asi jsi se minula povolání!!!!!
Mne je fajn, jen dnes jsem lehce patická,ale to asi proto, že jsem mela ráno opetchu výtok a to mne vždy nejak rozladí......vím jsem magor,ale co už🙂🙂🙂🙂:
já dnes nevarím, zustalo mi ze včera, bratranec delal zabíjačku, tak jsme meli zapečené jitrničky s bramborem, moc zdravé papání 😀
a co ty Romy???? neco nového?????

romy01
26. nov 2009

ja nemam co jest tak zujem mandarinky. Ašpekulujem co na obed. Denis dnes nam nabehlo 11tt

denis19
26. nov 2009

No,11, to je sila, co??? letí to!!!! za dva týdny vyšetrení a UTZ.......pripadá mi to stále nejak neskutečné.....a čím dál tím víc premýšlím nad tím, že zustanu celé tehotenství doma na PN...... 😨

romy01
26. nov 2009

denis, veru fest to leti tak som sa nemohla dockat kedy budu dve ciselka pred tt a uz su tam dve 11

denis19
26. nov 2009

no jo......za chvilku se prehoupneme do druhého trimestru!!!! vlastne už na vánoce....sila!!
dotlačila jsem další kousek rohlíku a nevím co bych...vubec mi ted nechutná varené jídlo, teda mám na nej i chuť, uvarím siho,ale potom ho nevychutnám jako jindy a jemi po nem dosti zle... ☹ ☹

afrika
26. nov 2009

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš ahojte, tak v heliose to vyzerá takto-asi 2 folik. majú 15mm, cca 2-10mm, potom sú tam 8,7 mm a ešte koooopa drobných. krajko bol rád, že pri mojom PCO sa veľké od malých oddelili a že ich nebude strašne moc.
sliznica má 8mm. v pond. mala 7mm. mám výtok a doki povedal, že to je dobré, že sa mi maternica pripravuje.
ak bude všetko ok, tak odber v utorok. ale uvidíme podľa krvy-zas, či není vysoká hladina. myslíte, že to je ok?
s embriol. sme sa dohodli na ICSI, ale ani nie kvôli manželovej morfológii, ale proste, že je to lepšie a radšej to odporúča. a ja s ňou súhlasím . taktiež predlžená kultivácia ak samozrejme nebude jedno-že romy .
povedala, že pri PCO sú menej kvalitné vajká, tak mi zas nasadili brouka do hlavy, aby som mala o čom premýšľať .

cisielko
26. nov 2009

Ahojte tehulky 😀 😀

Tak vy už začínate 11t..ty kokso..naozaj to letí..ja som robila včera šošovičku, mňam 😀

denis19
26. nov 2009

afrika
co by to byl za den bez premýšlení 😀 myslím, že jsi na výborné ceste k úspechu!!!!! držím palec,ať je vše ok !

cisielko
26. nov 2009

Afrika..veď to je skvelé 😀 😀 😀 😀 všetko je na dobrej cetse..takže v utorok ideš na odber?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre