Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

matakrok
31. máj 2010

ahoj @annamary27 . ja som est e nic nevypisovala,len som presla predoperacnym vysetrenim. tak asi zajtra budem mat den plny prekvapeni 🙂 predpokladam, z e maju svojho ARO lekara

romy01
31. máj 2010

ahoj vierka. ja mam v stredu poradnu tak uvidim ze kedy mi nakaze ist na pasy. najradsej by som bola keby som isla az buduci pondelok, ale ak bude kazat tak pojdem aj skor.
vierka to je podla mna hllupost. Neverim ze by ti nejake cvicenie dva tyzdne do porodu pomohlo, naopak si myslim ze ak si doteraz necvicila, tak je to nebezpecne. Nemas nacvicene pohyby ani techniku, este by si si mohla ublizit. Mozno by si mala po porode zmenit lekara a prist do MT. Ved zas k gyn nechodis casto, a raz za rok sa da prist aj sem, no nie ?

brmbolcek aj mne bude brat ster - robi sa to povinne v tom 36-37tt vraj keby cosi bolo aby to este stihli preliecit.
No co sa tyka bruska uz sa to nezmenilo. Dnes som si merala obvod bruska a uz je to 6 tyzdnov rovnake a vaha je tiez od nejakeho 32tt rovnaka - mozno plus jedno kilo - ale to ide aj dole ako kedy. Posledne dni sa mi ale horsie spi, ked sa v noci prevalujem tak ma to boli, lebo ked lezim na boku, tak sa tam najskor krpec uvelebi ( kopka tak aby sa asi ulozil na spanok ) no a ked sa otacam, tak mi taha brusko - maly je tazky 🙂 , tak ho pomaly prevalujem na druhy bok, co ho samozrejme zobudi a zas sa musi kopkanim pekne uvelebit a najst si polohu 😀

brmbolcek
1. jún 2010

pekne utorkove dobre ranko

@vierka- ak si mysli ze ti to pomoze hm.... ako sa vola tvoj gyndos ? / to aby som na takeho nenatrafila .....
no ber to uz tak ze to cochvilka budes mat za sebou a ten maly uzlicek krasnu Sofinku si uz budes co nevidiet drzat v naruci 😉

@romy01- dakujem za vysvetlenie 😉 😉 😉 , ja idem 16.6 na cukor , uz mam doma prasok ktory si rozmiesam v 2,5dcl vody a vypijem a za 2 hodky v ambulancii sa mam ukazat a ale ci to vydrzim na lacno tak to budu ine boje ....
inak je to zlate ako pises ako sa spolu uvelebujete 🙂 🙂 🙂

ostatne dievcatka zdravime 🙂 🙂 🙂

krivka5
1. jún 2010

dobre ranko 🙂
@brmbolcek ...ano uz tie pohyby konecne citim, aj ked su este take jemnucke 🙂 veru uz zase mam kilo navyse, dufam ze to pojde dolu ked sa budem kontrolovat 😒 a na sono sa uz zajtra veeelmi tesim 🙂 podrobnosti potom poviem a ked sa podari foto tak dam do albumu 🙂
tak vy uz finisujete s domcekom 🙂 to je paradicka. maly brmbolcek bude mat urcite svoju vlastnu, krasnu izbicku 🙂

krivka5
1. jún 2010

vierka...co to citam, zo Sarinky je Sofinka? aj to je velmi pekne meno 🙂
brmbolcek...my sme uz malemu podavali vseljake mena, ale vzdy sa vratime na Sebastian. 🙂
tak a zajtra na sono nejdeme ☹ akurat mi volali z heliosu ze tam nebude dokino tak ma preobjednali na stvrtok o 14:30. ved jeden den hore dole 🙂
romy...tak tebe sa vaha zastavila az v 32tt? no to uz budem mat aj 100 kil 😀 ja sa snazim kontrolovat, ale mavam vlci hlad niekedy a musim zjest nieco kaloricke inac mi je zle.
vierka, romy...ako sa vam to krasne krati, keby som uz bola vo vasom stadiu 🙂
minka...dnes mas velky den a urcite bude uspesny 🙂
matakrok, annamari... ani sa nenazdate a budete mat aj vy v brusku bublinky 🙂

cisielko
1. jún 2010

Ahojte

@wodanka, teba som tiež dávno nevidela, oddychovali ste? no včera som bola u dokiho až v Trtsenej a berú ma hned ako príde mrcha, volám a dohonem si termín takže rátam takých 10 dní 😉 ideš teda do ďaľšieho boja po lete? aj my míáme také plány 🙂

@minka051..silno držím palce aby bolo dnešný KET posledný a úspešný 🙂

Tehulky, hladte brušká a držte sa 🙂

krivka5
1. jún 2010

@cisielko tak sa chystas do dalsieho boja po lete 🙂 to je super, budem drzat palce 🙂

cisielko
1. jún 2010

Krivka dakujem, hej po lete, treba si leto užiť bez nervou a všetkého okolo toho, teraz riešim len vyšetrenia a také veci, ostatné má čas 😀 a ty ako, krásne rastieš 🙂

brmbolcek
1. jún 2010

ahoj @krivka 🙂 🙂 🙂 - ta vaha co stupa hore je normalne nemaj obavy ved , sebastianko si pyta to co mu chyba a ty mu to dodavas 🙂 🙂 🙂 ved vo vyssom tehuhu by uz ta vaha mala byt taka menej kolisava 😉 😉 😉 , zajtra sa tesim ako pochodite na sone v heliku.... 😵 😵 😵 A veruze nase mimino bude pri nas izbicku uz ma vyhradenu ale mi si ho ponechame zatial v spalni ved je a bude este malicke, tak ho budemem mat pri sebe 🙂 🙂 🙂 tento tyzden ak stihnem tak idemem objednavat detsku postielku taku vyrezavanu s mesiacikom a hviezdicka by tam mala byt , presne neviem uz ake ma vzory ale viem ze je to vyrezavane , paci sa mi aj baldachyn a ten uz mam vyhliadnuty , bude taky biely teda priesvitny ako nevestickone saty , potom hodim foto 🙂 🙂 🙂 A som rada ze uz pocitujes aj ty take jemne pohyby, je to paradicka, tak si to zatial vychutnavajme pokym nekopu ako futbalisti 😀 😀 😀

nastala tu nejaka zmena ? @vierocka zmenila meno ? Sarinka --Sofinka, ? 😎 😎 😎

krivka az teraz citam ze vam padol termin, no neva do 3 vsetko dobre 😀 😀 😀

@ciselko- teda vy ste nakopli formulu a idete jedna radost na to, tak to ma tesi 🙂 🙂 🙂

krivka5
1. jún 2010

@brmbolcek ...ja som to vycitala z tvojho prispevku ,ze vierka bude mat Sofinku 🙂 to ze bude drobcek s vami zatial v izbicke ti uplne schvalujem. mne je to take cudne ked vidim vo filmoch ako maju dietatko niekde na druhej strane domu a ked zacne plackat pokym tam rodicia pridu moze byt aj neskoro 😒 my budeme mat Sebastianka tiez pri sebe.(ine nam neostava,kedze mame len dvojizbovy byt 😀 ) ale ani by sme ho samuckeho takeho mrnaveho nenechali 🙂 na sono sa uz velice tesime, zase drobca uvidime 🙂

viera6
1. jún 2010

Ahojte slniečka 😵

čo to tu čítam???? brmbolcek nám zmenila meno... no aj Sofinka sa mi páčilo,ale polovičke nie zostávame na Sáre 😀 😀 😀 😀 😀 😀

romy......gynekológ to myslel ako po psychickej príprave,ale aj tak by sa to nezmenilo ja mam už paniku len ked idem na kozu lebo viem ako ma bude zase pozerať.....a som potom strašne napnutá a neviem sa uvolniť.
romy....ako si to pekne vysvetlila... presne tak isto sa aj mi prevraciame z boka na bok 😀

cisielko,brmbolcek,krivka a ostatne zdravíme 😵 😵

viera6
1. jún 2010

krivka......teším sa s tebou na sono ja som sa toho môjho spýtala ,či mi môže povedať kolko asi tak vážime a on vraj ak by som chcela da sa to poobede a platí sa za to 18eur tak to si už počkám na Sarinku 🙂

minka....myslím na teba 🙂

matakrok
1. jún 2010

ahojte krivka, brmbolcek aj annamary... 😉
tak som spat doma. cela punkcia vajicok prebehla uplne v poho. zniesla som 7 vajec 🙂 kackackac... 🙂 no a v piatok idem na transfer.
akurat mi ide vydrapit vajecniky z brucha. a nechapem,co mi do anestezy dali, ale uz nemam ziadnu nadchu,ani kasel, ani hlieny...no chapete?citim sa celkom fit. klopklop na drevo.
vdaka vam preto za podporu - nikdy asi nie vsetko take zle, ako na prvy pohlad vyzera...vsak? 😲
a co vy? aky mate dnik?

brmbolcek
1. jún 2010

...Vierocka tak ja sa hlboko ospravedlnujem ja som spravila preklep 😉 😉 😉 tak zostavame, ze vsetko po starom 🙂 🙂 🙂
A to mas inak necitliveho gyndosa... mozes mi hodit jeho meno ???
A s tych 18€, to je teda ina palka za to ze ti povedia kolko vazi Sarinka...... uz nevedia nacom by zarabali.......dobre si urobila dozvies sa to uz coskoro, a ked ju budes nosit na ruckach sama zistis ze si ju dobre pestujes 😀 😀 😀

@krivka- ako si travila dnesny den ? pri takomto pocasi , hm... to neni bohvico 😀 😀 😀

Matakrok- tak ta uspesne vitam dobre vycucanu a bez jedineho vajka 😉 😉 😉 manzel venoval tie naj naj naj spermosky a teraz uz len cakat ako sa budu spravat 😉 😉 😉 fajna urodicka 7 ks vauuuu 😉 😉 😉, vidim ze ti anest. pomohla, 😀 😀 😀mala si si aj na domov vypytat 😀 😀 😀, mala by si to este vyspat ak sa ti bude dat , tak sa moc nepremahaj .....

matakrok
1. jún 2010

@brmbolcek xixixi 😀
neviem,ci 7 je vela ci nie...ale asi dost 🙂 mne sa ani spat nechce. skor chlap je z toho vsetkeho mejaky uanveny a prave spi. 🙂
no pri tomto pocasi to ani nebude problem...
a ty si doma?

brmbolcek
1. jún 2010

matakrok, - juj bud rada , na oplodnenie staci po pravde iba jedno 🙂 🙂 🙂 ved su vselijake pripady ze dievcence mali aj 20 vajok a nic sa neuchytilo , a naopak boli kocky s jednym vajkom a to jedine sa chytilo 😉 😉 😉 I nasa romy mala tusim 12 vajok a jediny bojovnicek vydrzal a coskoro ho uvidime na svete 😉 😉 😉
tak sa neboj uz len teraz cakat ako sa budu vyvijat 😉 😉 😉 a kolko idete vkladat ???

viera6
1. jún 2010

brmbolcek..............nič sa nedeje prieklepy sa stavajú aspoň sme sa mali na čom zasmiať v tomto upršanom počasí 😵 😉
no a to je teda ne citlivka ten môj gynekológ to ti poviem.....

matakrok......gratulujem k urodičke 😉 Ty si teda poriadne čula ja som po odbere nebola schopná sa do večera ani pohnut.....

matakrok
1. jún 2010

ahoj Vierka (@viera6 ),tesi ma... 😀
fakt?a co ti bolo po urodicke? jeeej, vy za chvilku budete mat babo!!! ako sa citis?

viera6
1. jún 2010

@matakrok .....boleli ma vaječníky ako aj teba,ale ja som nebola schopná chodiť bola som strašne unavená.....
ano za chvilu budeme mat vytúžene babo 😉 citim sa dobre len nam to strašne rýchlo ubieha.....človek si to uvedomuje až teraz

brmbolcek
1. jún 2010

....ved aj ja mozem potvrdit ze to bezi, tot som pocitala kolko dni mi meska menzes a uz sme za polovickou tehuhuhu 🙂 🙂 🙂 aj mi bude smutno za taymto obdobim krasnym ale verime ze pride este krajsie..........

viera6
1. jún 2010

no .....brmbolcek ...veru bude smutno,ale príde ešte krajšie a pestrejšie.............

brmbolcek
1. jún 2010

Vierocka, podarilo sa mi kupit z netu overalik 🙂 🙂 🙂 tu na MK , ale ty si este spominala ze je este nejaky bazar na detske vecicky, ak vies hod link 😉 😉 😉

figurka.m
1. jún 2010

ahojte kocandy 😀
toto obdobie je veru krasne, este keby tak svietilo slniecko namiesto tohoto usmokleneho pocasia...... 🙄

matakrok, pekna urodicka, takze ides bez PK, nechcela si?

viera6
1. jún 2010

@brmbolcek ...super a aký už ho máš doma?tu je ten link http://www.mimibazar.sk/

viera6
1. jún 2010

ahoj figurka........tak ako sa mate?

figurka.m
1. jún 2010

ahoj vierocka 😀
mam sa fajn, ty sa pochval, uz sa to krati, vsak?

brmbolcek
1. jún 2010

vierocka, tento tyzden by mi malo prist postou, tak ti odfotim a poslem , je pomarancovy s takym dracikom a nebol vobec noseny 😉 😉 😉

a zevraj ma byt pekne slnecno az do konca novembra a dost teplo, no zatial to nevychadza to skarede uprsane pocko 😉

viera6
1. jún 2010

@figurka.m ..............no veru ,veru krati 🙂

@brmbolcek ....už sa tešim na foto 😉

dievčatá lúčim sa prišla mi polovička domov tak sa idem venovať 🙂 prajem ešte pekný den .........

brmbolcek
1. jún 2010

@vierocka aj tebe pekny dnik , aj ja sa lucim idem na domcek , lebo nam idu osadzat zachodiky...... 😀 😀 😀 😀 😀

zelam pekny zvysok dna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

matakrok
1. jún 2010

Vierka, tak si to ešte uzivaj!!! verím že je to krásne obdobie. i ja sa naň budem tešiť keď príde.

Figurka, kultivaciu vraj budú robiť. my ideme na to metódou ICSI.spermie budú vpichovat do oocytov.

Brmbolcek- dobre osadte. nech sa nekyvu🙂) no to je na nervy potom. poznám to🙂
ahojte a pekný večer.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre