Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
22. sep 2009

bibi to co si napisala je ozaj slabe teda hlavne to mnozstvo inak je to celkom OK - nám na množstvo pomohol vitamin E - moj ho uzival 3 mesiace a z 12 mil mal 30 mil tak to skuste. Inak moj mal ale aj pohyblivost a morfologiu ovela horsiu a na to vitaminy nestačia, preto ideme na IVF. Ak zvysite mnozstvo, možno sa vam podari IUI = inseminácia.
Denis tak to si ma teraz vyplasila, lebo ja som mala včera velkosti od 9 do 15 mm a vačšina mala 11 - 10 mm tak to som asi ozaj v šprinte a nie maratone len teraz aby boli tie moje jajka aj kvalitne - zacinam mať depky.

viera6
22. sep 2009

Bibi24,my sa snažime 5rokov a nič 😢 bola som aj na 4 insemináiach a čieš nič 😢 tak dufamže tera to vyde 🙂

romy01
22. sep 2009

denis a kolko si mala folikov?

viera6
22. sep 2009

Romy,nestresuj

denis19
22. sep 2009

Romy,
klid, neboj vše se dozvíš zítra, když tak ti sníží dávku a ani nevíš, co udelalo toto snížení dávky.....tak žádná panika. panika je to, že jsme do rána ztratila hlas, vzal si dovolenou, tak jen tak chcrčím, jak pokazené rádio,ale manžel si to pochvaluje 🙂
Vierka a Romy, tak to jsme jedna v závesu za druhou, škoda, že se tak míjíme v heliku ☹

Romy a už teda je jisté, že máte klasické IVF,spg tomu nasvedčuje,ano???

viera6
22. sep 2009

Denis ,prosim ta ake je neklasicke IVF?Ostala som mimo.

romy01
22. sep 2009

baby sorry, ja som stressman 😀 😀 😀 Ale snažím sa byť v klude, lenže ten čas mi tak pomaly letí, ja sa proste neviem dočkať ja už chem pozitívny test - chcem, chcem, chcem
denis toto sa dozviem predpokladám zajtra, uvidíme. Doteraz sme mali spg na klasické iVF ale naposledy to bola katastrofa - najhorsie za posledne tri roky a vypada to na ISCI- ale nechcem predbiehať.
V každom prípade to vypadá že budeme 3 tehulky naraz a mozno sa aspon raz stretneme v heliku - Inak denis stále platí to pozvanie na kávu 😀

viera6
22. sep 2009

Romy,Denis dobre to dopadne budu s nás pekné tehulky 😉

bibi24
22. sep 2009

Romy, no celkove mnozstvo je 16mil., lebo mal celkovo 4 ml ejakulatu. 😒 Tak uvidime, co po tom profertile.
Romy, neboj podari sa 😉 😵

Vieri, ty kedy ides na ivf? A nevies nahodou, ked uz ste to absolvovali, ake musia byt vysledky spermio, aby ste mohli ist na iui? Dakujem 😉

denis19
22. sep 2009

No, jestli je to IVF nebo IVF ICSI, jen to ,asi jsem te zmátla stylizací té otázky. 😉

denis19
22. sep 2009

Romy, už jsem nad tím premýšlela , že když jsem v NT, že cinku, jen to je vždy dosti brzo ráno 😀 dyť to znáš sama,ale pokud se nic neudeje, tak i v pátek co ty na to???

romy01
22. sep 2009

bibi, ja som čítala, že ejakulát ba mal mať 6 - 8 ml = nieco ako kavova lyžicka 😀 Treba mm dať piť kyslé mliečko každy den a nejaku korenovu zeleninu - ja mojho nemozem donutit pochrumať petržlen. A množstvo sa ráta na 1 ml - teda kolko ich ma na 1 ml a to by na prirodzené počatie malo byť tučím 20 mil - to je spodna hranica. Ale neviem aké sú minimálne hodnoty na IUI - to ti povedia v cente

denis19
22. sep 2009

Romy, ty jsi ale nadupaná !!!!!! 🙂 Já zde dostanu všeobecný sexuologický rozhled.

viera6
22. sep 2009

bibi v tomto ti moc neporadim,koncentáciu spermií ma v norme20-250mil/ml inač všetko v norme ,stymito vysledkami som mala otehotniet prirodzene,no našli my endomentriozu a problem bol na svete.

romy01
22. sep 2009

no denis, ja som asi nejaka vadna, ale ja to inak ani neviem, ja ked nieco riešim tak idem do detailov - aj v robote aj doma a tak aj s nasimi diagnozami. Ja ked idem k doktorovi, tak maju z mojich otazok mindraky a ked sa mi nieco nezda tak sa pytam ze mi to nie je jasne alebo je to pre mna malo informacii. Ono ale niekedy je asi lepsie ani nevedieť. ja som už raz taká

bibi24
22. sep 2009

Romy, ja som tiez taka detailistka a vzdy mam milion otazok 🙂 Nam povedali, ze mnozstvo 4 ml je ok. Horsie ten pocet.

Vieri, aha, takze skor je to v tej endometrioze, ja som myslela, ze iba manzel mal zly spermio...

Tak ideme sa teraz este niekolko mesiacov trapit = snazit a potom sa uvidi, mozno sa pridam k vam. 😉
A este raz, velmi drzim palceky vsetkym snazilkam 🙂 Drzte sa a mozno si opat pridem po radu niekedy, dakujem!

romy01
22. sep 2009

bibi želám ti nech ti to vyjde 🙂

denis19
22. sep 2009

No já jsem zase taková,že mi dlouho trvá než se pro neco rozhodnu na základe nasbíraných informací a než si vyberu kde a kdo ,ale potom se sverím na 100% tomu, pro koho jsem se rozhodla a hotovo, nehledám nedostatky a jiné zpusoby.
To je jak s IVF, dlouho jsem byla proti,až jsem se rozhodla, rozhodla i pro Helios a potom je to už rukách jejích a cesmírných, už nic nereším, co reknou je pravda a hotovo 🙂

viera6
22. sep 2009

bibi ja sa pripájam k romy

denis19
22. sep 2009

BIBI, to asi každá 🙂 jen dlouho neotálejte léta beží sakra rychle 🙂

romy01
22. sep 2009

denis, vierka , kedy si urobite fotoalbum?

viera6
22. sep 2009

Jaj... ja potrebujem na to viac času .Ten moj priatel je stale pri ps a teraz obzvlašt,ked je doma.Je tiež na pn,dedostava vyplatu už od apríl,a tak sa hodil na pn dufam,že si na to moc nezvikne.

denis19
22. sep 2009

Romy deláš,jako kdyby jsi tam mela nejmíň sto foteček 😀 Já začnu až s prvním sonem, potom!!!!Mám jednu informativní, ikdyž tam prdky videt,co????

viera6
22. sep 2009

diečata čo dobrého varíte?

romy01
22. sep 2009

aa no sono si tam dam aj ja, len som vás do toho chcela trosku natiahnut, lebo som pozerala ze si baby dávaju aj nejake vecicky a podobne a neviem ci to nie je priskoro.

romy01
22. sep 2009

baby idem žehliť a potom na anglinu, tak sa ozvem večer, majte sa 🙂

denis19
22. sep 2009

Žehlení je vskutku povznášející činnost🙂))Hodne zdara a dávej ve škole pozor!!

denis19
22. sep 2009

Vierka, nevarím,ale mám pozustatky ze včera ,ale ráda prijmu inspiraci na zítra!!! 😲

viera6
22. sep 2009

Denis,ja idem zapraženu polievku s haluškami,a k tomu bud halušky so syrokremom alebo langoše.

denis19
22. sep 2009

ooo, langoše, to jsem nikdy nedelala........ale chutná mi to 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre