Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

lilli202
10. sep 2012

@annamary27 ze vraj priatel berie lieky.

annamary27
10. sep 2012

@lilli202 aké lieky ?akože také čo podporia ,aby si bola tehu?

lilli202
10. sep 2012

@annamary27 nie nie také berie.na crevá berie lieky.ze vraj preto neschvalili

annamary27
10. sep 2012

@lilli202 že by mali zlé účinky na spermie a preto?

lilli202
10. sep 2012

@annamary27 ja neviem ale uz som z tohto jelen.

macaf
26. sep 2012

ahojte dievčatá, chcem Vás poprosiť o info, som po laparoskopii a výsledok je že ak dieťa tak len po IVF, lekár mi odporučil GynFin - BA, chcem spýtať ako to prebieha dohodnem si konzultáciu (prehliadka ?) - tá sa platí? Viem, že posielam žiadosť do zdravotnej poisťovne a čo lieky povedia Vám cenu? som z toho všetkeho nezvozna neviem čo ma čaká ani čo to bude stáť dik

lucia2505
26. sep 2012

@macaf ahoj, kukni si na ich stánke cenník, tam zistíš, či sa platí za konzultáciu...objednaj sa a tam sa dozvieš všetko čo potrebuješ...oni ti vyplnia žiadosť do poisťovne a aj ti ju odošlú. Čo sa týka liekov, tak 70% ti prepláca poisťovňa a zvyšok doplácaš ty. Suma závisí od toho aké lieky a koľko ich budeš potrebovať. Mňa lieky vyšli 260 eur zatiaľ, mám ich už doma, ale môže sa stať, že mi to nevystačí a tak budem musieť niečo dokupovať, ale to už za plnú sumu. Počítaj tak do tých 500 eur radšej lieky, ale hovorím, že môže to byť aj oveľa menej.

cisielko
4. okt 2012

@macaf myslím, že lucia ti už odpovedala, pokiaľ viem nikde sa konzultácia neplatí, ešte som sa stým nestretla..a nemusíš ísť do centra kde ti povedal doki, je to len na tebe kde sa rozhodneš ísť 😉 ja som tiež po laparke prišla o vajcovody.

vierussa
8. okt 2012

cavte babenky.ja som v SPLN v KE.mesiac som cakala na odpoved z poistovne.som zavolala ze kedy mam prist.ze mam prist do 3dni od menstr.ale ta nikde.tak som brala sa teraz bojim.co ma este caka.

svadobnesperky
15. nov 2013

Ahojte,
chcela by som sa opytat, ked ste posielali ziadost do poistovne a prikladali ste vysledky vysetreni (napr. od androloga), je treba poslat originaly, alebo stacia kopie? Dakujem za odpoved,
Lucia

sarah00
15. nov 2013

@svadobnesperky nám toto všetko robil lekár v CAR. on vedel aké vyšetrenia treba k žiadosti priložiť. aj vyjadrenie poisťovne prišlo do CAR a nie priamo mne.

svadobnesperky
18. nov 2013

Ja viem, ktore vysetrenia mam prilozit. Len neviem, ci stacia kopie, alebo mam zaslat originaly. Nie je tu niekto taky, kto si ziadost do poistovne posielal sam a vedel by mi poradit? 🙂

pinokijko
18. nov 2013

Ja som im dala orig.a oni si to prefotili.vsetko mi vratili.tak stacia prefotené.. 😀

anuska661
6. jan 2014

Ahojte babenky 🙂 pridavam sa k vam,tento rok zaciname aj my s IVF,po troch neuspesnych pokusoch IUI 😉

jarmila85
6. jan 2014

ahojteeee aj ja sa pridávam, po 3 neúspešných IUI idem na IVF...ešte 20.12 sa posielala žiadosť na IVF a už len čakať a šuuuuup na to....juuuj moc držim každej palce dufam že rok 2014 bude náš a že sa nám to podari....

patrissia
6. jan 2014

ahojte, my tiež ideme 27.1. na prvú konzultáciu.. Chcem sa opýtať, tie u ktorých je problém u partnera aké vyšetrenie ste prikladali? Od andrológa alebo stačilo od urológa? Aký je medzi tým vlastne rozdiel? Ďakujem

jarmila85
9. jan 2014

ahojteeeeeeeeeeeeee idem sa pochváliť 🙂 dnes mi volali že nám schválili IVF a 21.1 ideme na konzultáciu a ideme na toooooooooo juuuj juj moc sa tešim 🙂

lucinda17
9. jan 2014

@jarmila85 aj ja začínam tento mesiac s prvou IVF po 3 neúspešných IUI 🙂) takže sme na tom rovnako, kam chodíš do centra?

jarmila85
10. jan 2014

@lucinda17 ja chodim do Ba do gyn fiv...juj tak budeme tak spolu na rovnako :DD

lucinda17
10. jan 2014

@jarmila85 tak v centre sa asi nestretneme bo ja chodím do martina do heliosu 🙂 aký budeš mať protokolo?ja mám dlhý a od nedele začínam brať proveru...inak ja som mala schválenú žiadosť za 2 dni a som v dôvere 🙂

christiana81
11. jan 2014

Ahojte Dievcata.... Ja zijem v Uk a chystam sa na SK na nase prve IVF ... chcela by som vas velmi pekne poprosit ci by ste mi niektora mohla napisat ako dlho to vsetko trva... od schvalenia ziadosti.. kym zacnem brat lieky, inekcie az po vklad... bola by som vam velmi vdacna. Vopred dakujem pekne 🙂

lucinda17
13. jan 2014

@christiana81 tak ja som iba na začiatku, ale dúfam že ti aspoň trošku pomôžem 🙂 cca mesiac trvá kým schváli poisťovňa žiadosť a začneš užívať lieky...ak máš dlhý protokol tak začínaš od 16.dňa brať lieky, od 23.dňa injekcie až kým ti nepríde menzes a potom pridáš ďalšie injekcie už na stimuláciu ...tie picháš až do odberu vajíčok 🙂 ak budeš mať krátky protokol, tak začínaš pichať injekcie od začiatku menštruácie 🙂 a potom už len čakať 🙂))))))

katkaknapi
15. jan 2014

@jarmila85 Ahoj,môžem sa ťa opýtať akú máš poisťovňu,že ti to tak skoro schválili?

livi28
15. jan 2014

Ahojte, chcem sa spytat či ste mali nejake vedlajšie ucinky z pichania injekci..

mirka135
15. jan 2014

@livi28 ja si picham a ziadne vedlajsie ucinky nemam netreba moc citat pribalove letaky lebo si to len vsugerujes..jedine ma niekedy bolia vajecniky inak nic zatial

jarmila85
15. jan 2014

@katkaknapi ahoj ja mám dôveru a to som mala aj tak pocit že dlho to trvaaa....niekomu to aj skor potvrdnia neviem od čoho to záleži :(

coffea
17. jan 2014

Ahoj snazilky, dnes mi volala pani doktorka z Iscare BA, ze v pondelok 20.01.2014, podava ziadost na IVF, tak dufam ze to skoro schvalia. Je este niektora na tom podobne ako ja?

dieselxxx
17. jan 2014

@lucia2505 ahojček, mohla by som sa ťa spýtať akú máš poisťovňu, ktorá ti preplatila lieky? Ďakujem 😉

christiana81
18. jan 2014

@lucinda17 ahoj dakujem pomohla si , len nerozumiem to od 16 teho dona od coho od menzesu ? alebo od schvalenia ziadosti ? a asi ako dlho to trva? tie lieky az úo vklad ? dalsi mesiac? viac? menej ? dakujem 🙂

lucinda17
18. jan 2014

@christiana81 áno ten 16 deň je od menzesu čiže ja by som povedala že to celé až po ten vklad trvá cca mesiac a pol 🙂 už ked berieš lieky a picháš injekcie....ale ešte pred tým musíš rátať že poisťovňa žiadosť schvaľuje asi tak mesiac 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre