Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

maraja
18. jan 2016

@123tana123
@angels882 zalezi od poistovne,vseobecna najdlhsie 4-6 tyzdnov...konkretne mne prisla od vszp na 28 den ale pocula som ze dovera napr aj za dva tyzdne poslala...

malena123
18. jan 2016

Chcela by som sa spytat, v kazdom pripade je potrebna laparoskopia aby poistovna preplatila ivf?

katy2
18. jan 2016

@malena123 nie.... ak nie je chyba na tvojej strane, nie je to potrebne - teda, ak sa zisti, ze problem je u partnera

maraja
18. jan 2016

@malena123 nie je to potrebne,je potrebne aby tebe aj partnerovi urobili v CAR vsetky zakladne a potrebne vysetrenia a ich vysledky zaslali spolu so ziadostou.musi tam byt adekvatna indikacia od lekara aby IVF bolo schvalene kedze ide na prehodnotenie k posudkovemu lekarovi poistovne.diagnozy teda mozu byt rozne ci uz u teba alebo partnera a laparka s tym nic nema

janaplt
21. jan 2016

Ahojte, včera sme si podali žiadosť na ivf. som zvedavá ako dlho to bude trvať. máme všzp

kikaaa1982
2. feb 2016

Ahojte
predtym som patrila do skupiny snaziliek, ale dnes mame verdik spermiogramu -
Tazka oligoastenoteratozoospermia a odporucany zaver je in vitro fertilizacia s ISCI. Chcela by som sa opytat, aky dlhy proces je cele IVF, od prvej konzultacie a pod. My by sme isli do SPLNu v KE. A este tolko, ze my nie sme manzelia. Dakujem Vam za akukolvek odpoved.

miska11115
6. feb 2016

@kikaaa1982 ahoj môžem sa opítať ako ste dopadli? My tiež chceme skúsiť ivf ale tiež nie sme manželia dá sa to? Dakujem

kikaaa1982
7. feb 2016

@miska11115 ahoj, my ideme zajtra na geneticke vysetrenie a v utorok na urologiu, kde bude opat spermio a podla vysledku uvidime. Na stredu som objednana do splnu a uvidime, co nam povedia. Zatial len dufame, ze prvy spermiogram nebol spravny :(

stanka2612
7. feb 2016

@miska11115 ano da sa to,ani my sme neboli s partnerom manzelia a v poho,len sme museli doniest z obecneho uradu potvrdenie,ze zijeme v spolocnej domacnosti ako druh a druzka...boli sme na ivf v gynfive v Bratislave

janaplt
8. feb 2016

Tak ja som dnes volala do poisťovne a žiadosť máme schválenú, jupíííííí 🙂

123tana123
9. feb 2016

Nám neschválili ☹ 😢

kikaaa1982
9. feb 2016

@123tana123 prepac, ale mozem sa opytat z akeho dovodu? My sme pred podanim

123tana123
10. feb 2016

Nemaju jedny vysledky s krvi ktore supotrebne....zajtra idem na sono budem mudrejsia

janaplt
10. feb 2016

@123tana123 To ma mrzi, preco vam to neschvalili? neboj to sa spravi

janaplt
10. feb 2016

@123tana123 aha teraz čítam že nemajú výsledky. neboj to sa urobi a schvalia vam ju, hlavu hore 😉

123tana123
11. feb 2016

@kikaaa1982
@janaplt
zmena planu dnes som bola na sone a mam jedno vajickoo HURAAAA tak mi pichli pregnyl a zajtra a pozajtra sa ideme znazit 😉

janaplt
11. feb 2016

@123tana123 no vidis to super, drzim prsty 😵

lucecita25
18. feb 2016

@stanka2612 Ahoj 🙂 čítam, že si bola na IVF v gyn-five...a vidím, že to teda bolo asi úspešné, keďže si tehu 🙂 Ako to prosím ťa celé prebieha ? My sme boli včera na konzultácii u dr Harbuláka a keďže mi IUI 2 nevyšlo, tak prichádza na rad IVF aj u mňa, nakoľko sa nevie príčina prečo sa mi nedarí otehotnieť ani prirodzene, ani pomocou IUI...včera sme hneď aj podali žiadosť na schválenie (mám všzp) a dr mi povedal, že cca mesiac sa čaká, kým dostanú odpoveď...
Môžeš písať aj do IP 🙂 Ďakujem 🙂

veronikabs
18. feb 2016

@janaplt Ahoj. Prosím ťa komu si volala do poisťovne? Vedela by si mi poslať kontakt do správy? Veľmi pekne ďakujem

janaplt
18. feb 2016

@veronikabs Ahoj volala som do BA na centrálu a tam ma prepojili 🙂

veronikabs
18. feb 2016

@janaplt Dakujem za info.
My sme podavalu ziadost skor ako vy a zatial nic :(

lubica1979
18. feb 2016

Baby, prosím Vás poraďte mi aký je teraz postup s preplácaním IVF v Čechách. Máme ešte jeden cyklus a chceme ísť v marci do Brna na ďalšie IVF. Ďakujem

krpeccukru
21. feb 2016

Ahojte viete mi poradit co sa pocita za prvy pokus pri ivf???ci vybratie vajicka ci spojenie s plavcami ci vkladanie.dakujem

stanka2612
21. feb 2016

@krpeccukru vsetko toto dokopy.tebe odoberu vajicka,vyberu tie zivotaschopne,oplodnia ich spermiami,embrya ktore sa vyvinu vyberu a jedno alebo dve ti vlozia.ak ich budes mat viac tak ostatne ti zamrazia a mozes si ich dat vlozit neskor.toto cele je jeden cyklus ivf ( niekomu dozreje jedno vajko,niekomu pat a niekomu aj dvanast...zalezi,kolko bude schopnych)

krpeccukru
21. feb 2016

@stanka2612 dakujem...este jeden dotaz ak sa emrio nedozije ani jedno druhe to sa poklada za prvy pokus..

stanka2612
21. feb 2016

@krpeccukru myslim,ze ano aj ked nevyjde ani jedno embryo

krpeccukru
21. feb 2016

@stanka2612 dakujem.....za cas a odpoved...

stanka2612
22. feb 2016

@krpeccukru nie je za co

viksik
24. feb 2016

@janaplt ahoj mozem sa opytat aku mas poistovnu ? my sme posielali 27.1. a este nemam odpoved, resp. mali to poslat oni z centra tak dufam ze to vtedy poslali

kikuski
26. feb 2016

@lubica1979 ahoj, monentalne plati novy postup, ked sa ku tvojmu planovanemu IVF v Cechach musi vyjadrit lekar zo slovenskeho klinickeho zariadenia. musi tam jasne napisat, ze sa ten zakrok neda vykonat na Slovensku a teda je ok, ak pojdes do Ciech. Tento lekar ma vsak nejake percenta z Caru, teda z toho, ze ta do Ciech neposle a ostanes tu. Hlavne je to problem pri prvom pokuse. Myslim, ze ak to nie je prvy pokus, obdrzat suhlas bude jednoduchsie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre