Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

elmunda81
11. feb 2015

@skaredekacatko uz sme boli v gynfiv kde nam spravili vsetky testy a odporucili nam ivf. Ale ja mam dobre referencie a samotny gynekolog mi odporucil brno, takze ak to mam podstupit tak by som rada v reprofite. ty kam chodis? Uz si bola na ivf? Je ten proces ok? Bojim sa trosku za to.

skaredekacatko
11. feb 2015

@elmunda81 tiez do reprofitu ono sa bat nemusis . Bud ti daju soft len sclostilbegytom tabletky alebo aj inekcie k tomu. Ale tie inekcie su oka ja co som bojko som to zvladla. Potom sono kde ti povedia kedy bude odber te robia pod narkozou takze nic necitis. Po odbere bolia vajecniky ale to zavisi od toho kolko vajicok si mala. A potom transfer ten tiez je v pohode. A cely cas treba pit dost vody aby si nedostala ohss. Takze nic strasne .

elmunda81
12. feb 2015

@skaredekacatko dakujem Ti, ze si sa podelila o svoju skusenosti, som uz kludnejsie, ideme buduci tyzden, na moje narodeniny 🙂 pekny den!

skaredekacatko
12. feb 2015

@elmunda81 drzim ti palce nech mozes cim skor zacat.

zuzicek88
13. feb 2015

@elmunda81 Ahoj ak sa mozep pripojit aj my ideme tento mesiac na umele,od pendelka si uz picham aj injekcie a cez vikend je kontrola a potom sa uvidi,co dalej

elmunda81
13. feb 2015

@zuzicek88 Jeej tak to sa tesim sa Tebou, bola by som rada, keby si sa podelila o svoje pocity, ako sa budes citit pocas pripravy 🙂 kazda skusenost ma obohati 🙂 drzim velmi palce!

zuzicek88
13. feb 2015

@elmunda81 Ahoj velmi rada sa podelim,vies ja teda asi ako kazda z nas co caka na umele,sa nevie dockat dna,aj som sa tesila,no ked mi presne povedali ako to vsetko bude prebiehat a ake je to narocne a aj pichanie injekcii,som si myslela,ze to bude jedna,ale ze 3 a potom tie hormony,zmeny nalad a tak,no normalne som mala depku aj som si poplakala,taka som bola vyplasena,no je to v pohode,injekcie si picham sama,manzel mi to nachysta a ja picham,da sa to vsetko zvladnut,hlavne aby sme sa dostali k vytuzenemu ruzovemu uzlicku,ked ta nieco zaujima a budem moct,velmi rada ti poradim,alebo odpoviem na otazky

lina129
13. feb 2015

@elmunda81 ahoj, buduci tyzden mate konzultaciu v Brne, ci uz idete na stimulku? 🙂

elmunda81
13. feb 2015

@lina129 Ahoooj, my este ideme len na konzultaciu, odporucanie na zaklade testov mame z gynfivu, ale podstupit to chcem v Brne / Reprofit/, takze ideme opat od bodu 0. Predpokladam , ze nam spravia nove testy, kedze mame vsetko asi rok stare, a potom ideme na to. /ak sa dovtedy nepodari prirodzene, tak nam neostava nic ine ako umele/... 🙂 Tesim sa , ze je tu tato diskusia, pretoze som pocitovala dost psychicke tlaky, praca, tieto starosti okolo umeleho, ci ist do toho, alebo riskovat mozno potrat... je to velka dilema... . Ale uz som rozhodnuta, pozitivne myslim, a verim, ze aj vesmir mi dopraje 🙂

lina129
13. feb 2015

@elmunda81 tak to sme na tom veeelmi podobne 🙂 ja som chodila od r. 2013 do Gyn.fivu... tam som podstupila vysetrenia a aj 3x IUI... ale neuspesne ☹ a tak isto buduci tyzden ideme na konzultaciu do Brna - Reprofit 🙂 tak som zvedava, co vam tam odporucia... potom napis... aj ja sa snazim byt pozitivne naladena, aj ked po tych neuspechoch v GF je to narocne... ale musime verit 😉 kolko mas rokov, ak sa mozem spytat? 🙂 a v GF ste podstupili aj nejaky zakrok?

martinkaba12014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elmunda81
13. feb 2015

@lina129 to Ta uplne chapem a zaroven obdivujem 🙂 niekedy nie je lahke ostat pozitivnou, ale treba sa snazit, aspon ja sa snazim, a ako vidim aj ty 🙂 Inak mam 34 rokov. Na zakroku som zatial este ziadnom nebola, ale musim povedat na margo Gynfivu pozitivne, ze nam spravili vsetky testy, na ktore sme mali narok, a oni povazovali za dolezite na urcenie toho, ci sme dvojka na IVF, bohuzial ano, hoci viem aj prirodzene otehotniet, ale neuspesne... Mam imunitny problem, takze pre nas bude otpimalne teda IVF. Inak mam vsetko v poriadku 🙂 Z gynfivu poznam baby, kt. sa podarilo bejby, ale bohuzial aj nepodarene pripady. Je to vsetko velmi individualne, pretoze pary maju rozne problemy, preco musia ist na IVF. Dala som si poradit mojim gynekologom a preto som sa rozhodla pre Brno, inak ja osobne na Gynfiv nemozem nic zle povedat, hoci som citala na MK rozne aj nie pozitivne referencie.

seginiatko
29. mar 2015

@lina129
@elmunda81 Ahojte baby, nasla som tuto temu , tiez sme sa rozhodli pre umele a ak by ste mi vedeli poradit co ako prve riesit ci poistovnu ci centrum ci gynekologa mojho ? centrum mame tiez vybrate Brno reprofit, bolo mi odporucene a aj co som tu na MK nasla tak len same dobre ohlasy. Mame to sice strasne daleko, ale uz 3 roky sksame normalne a nic, muz ma zle spermie. Takze netusim ci ist najprv do pistovne ci kam ? Dakujem za kazdu radu 🙂

elmunda81
29. mar 2015

@seginiatko ahoj nam sa nakoniec podarilo prirodzene, ale co som si pozistovala od bab, tak aj v Brne za teba vyriesia poistovnu. Ak so vo VSZP ivf preplacaju aj v CR. Hlavne zoberte vsetky vysledky na konzultaciu popr. Si vytlac tlaciva z vszp- na info linke ti pani presne povie ktore tlaciva treba vytlacit ak absolvujes v CZ. V Brne su velmi ochotni a daju ti vsetky instrukcie 😊 drzim palce!

seginiatko
29. mar 2015

@elmunda81 dakujem. na nete som nasla ziadost od vszp aj to cestne prehlasenie. a nevies ci sa za konzultaciu a to potvrdenie do poistovne nieco plati ? dakujem

elmunda81
29. mar 2015

@seginiatko konzultacia je urcite zdarma a podla mna aj vybavenie, ved logicky je to aj ich zaujem aby si to u nich podstupila a nesla ku konkurencii. 😊

seginiatko
29. mar 2015

@elmunda81 ok, dakujem 🙂

maraja
29. mar 2015

@seginiatko ahoj, treba ist urcite najskor do CAR na konzultaciu,tam hned vypisete papiere a vsetky ziadosti a oni to poslu do poistovne spolu s vysledkami testov a celou dokumentaciou o tvojom a manzelom zdravot. stave.ja by som to nechala na lekarov, lebo ak ti bude nieco chybat tak poistovna sa ani neunuva zavolat ale to mesiac budu drzat a poslu neschvalene.ked sa potom dozadujes preco ti neschvalili tak ti povedia co ti tam chbalo dolozit k ziadosti...

seginiatko
29. mar 2015

@maraja ok, super , dakujem za radu. takze najprv ku mojej pojdem, hned sa aj objednam do centra a uvidime co dalej. vdaka.

maraja
29. mar 2015

@elmunda81 a konzultacie spolu s vypisanim a potvrdenim ziadosti su zdarma, plati za urcite vysetrenia ake ti nariadia...teda ak ich uz nemas za sebou.Ja som musela mat vysledky hormonalnej hladiny, protilatky na spermie, chlamidie, laparoskopiu a muz spermiogram.ale mozno je to individualne a zalezi na diagnoze

seginiatko
29. mar 2015

@maraja vdaka. ozaj vela som citala o tej laparoskopii, co to vlastne obnasa ? je to robene v narkoze?

maraja
29. mar 2015

ahoj, ano je to v celkovej anestezii,ale je to jednoduchy a pomerne rychly zakrok. Ide o zistenie ci mas priechodne vajcovody a ci vlastne pricinou neplodnosti nie je to, ze vajko ti neprejde do maternice a nedokaze byt oplodnene.zistuju sa aj ci tam nemas nejake zrasty ci cysty. urobia ti len maly rez na podbrusku tak na dva stehy, zavedu hadicku pomocou ktorej ti tade pustia modru kontrastnu latku a pomocou mikrokamery pozruju ci ta latka prejde vajcovodmi ci nie...ludovo tomu hovoria aj "prefuk vajcovodov". Inak je z pravidla tak ze ta na druhy den po zakroku pustia domov, treba sa par dni setrit a je to. nic strasne. Ja osobne som mala vajcovody priechodne, len boli odstranene dve cysty o ktorých som ani nevedela, takze nelutujem 🙂

sabuska26
18. máj 2015

ahojte kocky aj ja patrim k tym nestastniciam ktorim to nevislo prirodzene 😢 😢
ja chodim do gyn-finu
uz sme si podali ziadost na IVF,tak teraz cakame co bude dalej...ci nam to schvalia,alebo nie 🙂 ☹
ja mam Union poistovnu tak dufam ze nam to vyde
kocky prosim vas ako to cele prebieha??vie mi dakto poradit??
na vklad by som chcela ist v juli
dakujem

maraja
18. máj 2015

@sabuska26 ahoj,kedy si si podala ziadost?resp. kedy ho obdrzali v poistovni?pocitaj tak 4 tyzdne schvalenie a potom zacne stimulacia, zalezi ci ti daju kratky alebo dlhy protokol a az potom budes vedet ci to vyjde cele na Jul. Taktiez vklad moze byt odlozeny ak by si nahodou mala OHSS co ti samozrejme nezelam.co konkretne ta zaujima?

stellasss
30. máj 2015

Ahojte baby, idem si k vám po radu. Dr mi povedala, že mám slabé vajíčka, preto nevieme otehotnieť. Viete mi povedať, či sú na to nejaké lieky, alebo vitamíny poprípade čaje.....jednoducho či sa to dá ešte dať do poriadku. ďakujem Vám pekne za odpoveď

yanka88
14. júl 2015

@sabuska26 ahoj, mozem sa ta opytat, uz mas schvlaenu ziadost? my sme boli v gyn five priblizne v rovnakom case ako ty, tiez som si podavala ziadost, ale zatial nic este. mam vseobecnu poistovnu.

sabuska26
31. júl 2015

yanka88 ahoj hej my sme ju mali schvalenu tak do 2tyzdnou...uz mame aj termin takze v septembry uz ideme na ivf

yanka88
1. aug 2015

@sabuska26 uz aj my mame, dkoonca od pondelka zacinam stimulovat 😉 uz. Drzme si palce 😎

angels882
3. aug 2015

Babule ako je to stym kratkym a dlhym protokolom ? Ja si mam pichat 10 dni injekcie .a kolko ste cakali na schvalenie

123tana123
18. jan 2016

Aj mna zaujima ako dlho trva schvalenie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre