Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

zlatanka30
16. dec 2010

@bbtina ano len tri a aj napriek tomu dali pk hoc sme ju nechceli.im islo v centre len o uspesnost.potom me z centra odisli.uz nikdy nedam pk

petuska123
16. dec 2010

baby co je PK???

cherryl
16. dec 2010

@petuska123 predĺžená kultivácia embryjok , nevkladajú sa na 3 deň ale až na 5 proste ich dlhšie držia mimo aby vedeli vybrať tie najschopnejšie

petuska123
16. dec 2010

@cherryl aha dakujem za odpoved

annamary27
16. dec 2010

@bbtina ahoj,od nás v BA sa pýtali na predlženu kultiváciu hned po OPU ale myslím,že sa to pre istotu pýtali ešte aj na druhý den,ked sme spolu s embryologičkou telefonovali,lebo kolko vajok sa oplodnilo a vzniklo embryjok vedia len na druhý den,takže moc dopredu sa to dohodnuť nedá. 😉
už stimuluješ na ivf a kedy ideš na OPU?

bbtina
17. dec 2010

@annamary27 no už som mala stimulovať, len mi mrcha dorazila neskôr o 4 dni, ako na potvoru, to sa mi v živote nestalo, takže začínam až 06.01. a okolo 17.01. mi vychádza OPU. A vy ste mali kolko vajok a kolko embryi z nich, mali ste aj PK, ako to dopadlo? Ďakujem

annamary27
17. dec 2010

@bbtina tak mne pri prvom IVF meškala ms 3 dni a teraz pri druhom 4dni a normálne som stimulovala aj napriek meškaniu.Pri prvom pokuse som mala 19vajok,ale skoro polovica bola nezrelá,napichávali sa spermiou a bolo 7embryjok,mali sme aj PK,dve mi vložili,ale na zmrazenie neostalo.Pri druhom pokuse mi zmenili dávky injekcií,mala som 15vajok,zrelých 14,vzniklo 7embryjok,boli na PK,2mi vložili a 3sa zmrazili.žial ani jednov ivf nám nevyšlo,teraz ideme na konzultáciu ohladom Ket a začali sme s manželom brať lieky od liečitela,vraj u mna tam vidí problém v štítnej žľaze,tak ešte to chcem zistiť,či mal pravdu.

bbtina
17. dec 2010

@annamary27 aha, badám, že veľa dievčat sa obracia na ľudových liečiteľov, veď uvidím ako my dopadneme, lebo máme zlý spermiogram, takže určite ICSI, al eja by som pravdepodobne bola za to, aby sa PK vynechala, resp. aby bol vklad na 3 deň, kým neni embryjko ešte také citlivé na transfer. Tak držím palčeky

martinaaaaa
20. dec 2010

@bbtina ked mozem k tomu kolko coho mala som 12 vajok z toho 8 zrelych ktore napichli na prvy den po OPU sa vyvijalo 5 na druhy den mi dve vlozili tri sa prestali vyvijat a z tych dvoch co mi vlozili budeme mat davidka 🙂 takze sme sa k predlzenej kultivacii nedostali 🙂 a ja by som vkladala aj tak na druhy den chcela som mat babetka cim skor v brusku a ono jedno to ocenilo 🙂 drzim palce
@annamary27 a pre teba posielam úplne nove TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTvirusiky 🙂 🙂 🙂

petuska123
21. dec 2010

ahojte baby chcem sa spytat ze ked sa pri IVF oplodnene vajka vkladaju tak kolko ich daju do brucha???ci kolko ja chcem ??ci ako to je??lekar o to, rozhoduje??

bbtina
21. dec 2010

@martinaaaaa jeeeej, tak gratulujem k úspechu 🙂 a aké si mala lieky, toto je zrejme aj ten lepší prípad, že sa prestali vyvýjať tak skoro, nemuseli ste sa rozhodovať či PK alebo nie, ale som rada že si mi napísala, ďaľšia kvapka k tomu, že redšej PK nie 🙂. A včom bol u vás problém?

bbtina
21. dec 2010

@petuska123 no u nás preferujú vklad jedného , ale ja hcem zrejme 2 🙂

petuska123
21. dec 2010

@bbtina a ked daju dva je ta moznost mat dvojicky???ale ked daju dva nieje tam vacsia sanca ze aspon to jedno sa uchyti???

bbtina
21. dec 2010

no dvojičky môžeš mať aj s jedného 🙂)) jednovaječné, alebo si predstav, že by sa ti dve nadelili tak, že by boli štvoričky 🙂))))) môjho manžela by zrejme piclo. Ale zase sa môže stať, že sa prestanú vyvýjať, takže aj pri dvoch z toho nič nemusí byť, môžu zaniknúť obe, alebo sa uchytí len jedno, je to vždy na matke prírode zrejme

annamary27
21. dec 2010

@martinaaaaa dakujem ti krásne za vírusíky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 o pár dní sa zídu na plodné dni 😀 😀 😀 😀

petuska123
21. dec 2010

baby a ako dlho to vsetko trva??????keby ze cca od februara mam schvalenu ziadost na IVF ?????udala som len priklad..myslim teda ze ak od februara sa to zacne cca 2 mesiace to vsetko trva??a ked sa to nepodari je tam pauza kym sa pojde na 2 IVF?,ci sa moze zacat hned dalsi cyklus??

majda27
21. dec 2010

@petuska123 ahojky ono to všetko závisí od tvojho cyklu. My napr. začíname 16DC brat lieky 23 dc injekcie, a potom by sa na 30-32 DC mala dostavit mrcha, ked pride idem na dalsiu kontrolu a zacnem brat zasa hormony, potom bude odber zrejme asi na 14 den od brania hormonov, cize mi to cele vychadza cca 1,5 - 2 mesiace by to cele malo trvat. Aspon takto zruba mi to vysvetlila dnes koordinatorka IVF v Heliose v Martine, ale zrejme kazde centrum ma svoju pripravnu a stimulacnu fazu. Teraz hlavne budem oddychovat a po novom roku sa tento cely kolobeh zacne a dufam ze do stastneho konca aj vyjde. Snad som to dobre napisala.

topanka
21. dec 2010

@sofia2008 cavte a to ked chcem ist na umele oplodnenie tak mi to musí chvalit aj poistovna preboha kolko sa caka ?tak to aby som zacala co najskor. aj doporucenie od gynekologa musim mat?

sofia2008
21. dec 2010

@topanka nemusis mat nijake doporucenie, v centre si robia vlastne vysetrenia..a nemusia ta hned poslat na ivf..caka sa asi mesiac, zavisi od poistovne, aku mas

annamary27
21. dec 2010

@petuska123 ahoj,ak ti neostanú zmrazené embryjká,tak musíš začať nové IVF po pauze najmenej 4mesiace,ak budeš mať mrazáčiokov,tak tých ti môžu vložiť už po mesiaci 😵

martinaaaaa
22. dec 2010

@bbtina ahoj PK sme od zaciatku nechceli mame problem v spermijkach a lieky som mala dipfereline, puregon pen, menopur, a nakoniec pregnyl a potom utrogestan drzim palce nech to vyjde ako si zelas 🙂

martinaaaaa
22. dec 2010

@annamary27 myslim na vas ved vianoce su casom splnenych priani 🙂 🙂

annamary27
22. dec 2010

@martinaaaaa dakujéééém,čítam,že aj ty si mala rovnaké liečiky ako ja.Dnes sme boli na konzultácii,zajtra idem na krv,vezmu mi ju na test zrážanlivosti,či sa mi netvoria nejaké micro-tromby a robia teraz aj test na imunitu,tak aj to mi urobia a o 3týždne uvidíme kam nás posunú výsledky a možno vo februári by sme mali Ket,ak dovtedy motyka nevystrelí 😀 😀 😀 😀 😀

martinaaaaa
22. dec 2010

@annamary27 drzim silno palce 🙂 🙂 🙂

topanka
22. dec 2010

@sofia2008 dakujem je to zadara alebo sa platí ktory doktor je asi tak najlepsí. baby dakujem vam vsetkym a prajem stastne vianoce pa pa

sofia2008
23. dec 2010

@topanka plati sa za vstupne vysetrenia 50€, podla mna je naj centrum GYNCARE KE - ma aj najlepsie vysledky zo SR, ale aj CR a ma vyborneho embryologa. Je tam len jeden dr. Aj tebe krasne sviatky

tuzimpobabatku
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makovicka53
3. jan 2011

ahojte...cakam na schvalenie ziadosti IVF ale sa mi to zda dajak pridlho....uz vyse dvoch mesiacov od podania a odozva zatial ziadna...neviete mi niekto poradit?v CAR zatial nemaju nic cize to viazne v poistovni
😒

majda27
3. jan 2011

@makovicka53 Volaj si do poistovne, tam ti povedia aj kedy im to prislo. Mne to povedali v Dovere, ze kedy to dostali z car, kedy schvalili vykon a kedy lieky - tie asi tak o 2 týždne neskor.

makovicka53
3. jan 2011

@majda27 a kolko to trva v dovere...ja som vo vseobecnej a uz ma to stve..normalne som na pochybach...teraz som volala do CAR a ze mam zavolat pozajtra ze uz posielaju schvalenia...a do poistovne sa nemozem dovolat neviem co tam robia 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre