Prvé IVF - máj 2019 - chystáte sa niekto tiež?

bodka1234
18. apr 2019

Ahojte, konečne sa ľady pohli a po úplne zbytočne premrhanyvh 6 mesiacov v ISCAR sme v novom CAR konečne a hneď po prvej navsteve našli príčinu nášho neúspechu a spôsob liečby. V máji sa chystám na svoje prvé IVF a keďže neviem čo mám presne od toho očakávať hlavne kvôli mojej práci aby si nič nevšimli, už len časté chodenie k lekárke je dosť podozrivé. Počas obdobia stimulácie sa to na vás nejako prejavovalo? Po OPU ste sa koľko dávali dokopy? A po ET/KET nejaká dovolenka alebo PN? Prípadne je tu niekto kto tiež ide na IVF v máji? Ja začínam stimulovať od cca 29.4. vdaka

busybumblebee
18. apr 2019

@bodka1234 ahoj 😊 ja mam za sebou moje 1. IVF v zivote (som v 10tt). Stimulovat som zacala na 5.2.2019 teda 25DC resp. este pred MS. Pichala som si Diphereline, tyzden na to sa pridal aj Gonal a dalsi tyzden Luveris. 36 hodin pred OPU (odber vajicok) som si pichla Ovitrelle. OPU som mala 25.2.2019 a prebiehalo to pod celkovou anestezou, po ktorej som si asi tak hodinku pospala, potom prisiel embryolog, povedal mi kolko vajicok mi zobrali (bolo ich 12) a dohodli sme sa na tom, kolko sa oplodni prirodzene a kolko sa napicha, dala som 6 tak a 6 tak. Po OPU som isla normalne na druhy den do prace. A vecer po odbera som zacala brat progesteron. Z tych 12 sa nam oplodnilo 11 a mala som predlzenu kultivaciu (vkladali mi 5 dnove embryo nazyvane blastocysta). Vlozili mi iba jedno embryjko a to sa aj ujalo. ET (embryotransfer) mi vysiel na sobotu, takze som si este v nedeku vedela pekne polezat. Doteraz stale chodim do prace 😊

bodka1234
autor
18. apr 2019

@busybumblebee tak to si ma veľmi povzbudila, zisťujem si info a takmer celý modry kôň je o rok ako berú PNky atď že sa netreba ani z postele pohnúť. A ak sa môžem spýtať aký si mala problém keď si šla na iVF? Vdaka

busybumblebee
18. apr 2019

@bodka1234 ak nemas fyzicky narocn

busybumblebee
18. apr 2019

@bodka1234 ak nemas fyzicky narocnu pracu, nevidim dovod na to, aby doma cely cas lezala a nemyslea na nic ine, len na ivf 😊 takto aspon budes riesit aj bezne veci a prides na ine myslienky. Jedine co som zmenila bolo, ze som po OPU prestala chodit do posilky a nastavila sa na pozitivne myslienie 😊 Este by som doplnila, ze sme chodili do Gyn-fivu. Na IVF sme isli, lebo sa nam rok a pol nedarilo prirodzene otehotniet a ja som problem nemala ziadny, partnerovi vysiel trochu pod normu spermiogram

bodka1234
autor
19. apr 2019

@busybumblebee mám psychicky náročnú pracu, sedím síce za PC ale niekedy neviem čo skor, robím weby a online marketing a stále má niekto otravuje neviem sa vela krát sústrediť, lebo nastavujem 10 veci naraz, domov chodím úplne vyčerpaná 😎. Ale v stredu si idem pýtať vyšší plat alebo dovidenia 😂

busybumblebee
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
busybumblebee
19. apr 2019

@bodka1234 inak keby si potrebovala nejake lieky, tak mi ostal diphereline aj luveris 😊

ingelika78
19. apr 2019

@bodka1234 ahoj ano, to som si vsimla aj ja ze tu vsetci pisu o PN a podobne...Ja som chodila pocas celeho ivf do prace, stimulacia, mala som jeden den volna - na odber vajicok. Cele tehotenstvo som takisto chodila normalne do prace, ziadna PN, na matersku som sla v 37tt. Teraz mam zdraveho krasneho 3 mes synceka. Mam 40 rokov.

naty139
19. apr 2019

Ja mám k dispozícii Gonal 700 a napríklad v mojom prípade som si cítila veľmi vaječníky celu stimuláciu, pre hroziaci hyperstimulak som pila 5l denne a nedalo by sa mi v práci toľko času tráviť na záchode...injekcie som zvládla v pohode, aj vyber vajíčok (mala som ich 17, z toho 13 bolo zrelých a oplodnilo sa 6, viac budeme vedieť zajtra) ale po výbere som mala riadne bolesti a teraz som v nemocnici na infuzkach a budem musieť počkať kým sa mi odstráni tekutina z brucha....takze určite nepodceňovať!! I keď väčšina žien to zvláda úplne v pohode, treba zvoľniť tempo už len pre prípad nejakých komplikácií ktoré môžu nastať vždy...predsa len je to zásah do organizmu 🍀🍀🍀

bodka1234
autor
19. apr 2019

@naty139 no tohto sa presne bojím lebo mňa nemá ani kto zastúpiť v praci ak by som dlhodobejšie vypadla a na jún chystáme mega veľký evet/festival.
ja má celý život pri menzese extrémne bolesti ale fakt že extreme že som niekoľko krát skončila na infúziách, odpadávanie od bolesti atď že sa bojím ako budú tie hormóny na mňa ucinkovat. Vtedy fungujem len na extra silných dávkach analegetik, ktoré žeriem ako lentilky za sebou

Čiže nejdeš na na ET ale až KET? Nie sú na to nejake lieky ako tomu predísť? Len tá voda pomáha namiesto infuziek? Už som o tom dosť prečítala a dosť ma to desí.

bodka1234
autor
19. apr 2019

@busybumblebee zatiaľ neviem aké lieky dostanem až 26.4 idem pre protokol

bodka1234
autor
19. apr 2019

@ingelika78 ja neviem mne už to príde že celé oplodenie a následne tehotenstvo je taká veda okolo toho že uz aj prestávam veriť tomu že toto naozaj chcem? Keď mám problém vôbec otehotnieť celý život sa báť najprv či sa to vôbec podarí potom to donosit porodiť a potom sa furt báť aby sa niečo nestalo.

naty139
19. apr 2019

@bodka1234 bohužiaľ nie, ale rizikovejšie sú mladé baby s pco a to som presne ja....🤷‍♀️ No veď preto, že je toľko veci ktorých sa musíme pri celom tomto postupe obávať, že je podľa mna lepšie do toho skočiť a moc nepremýšľať aj ked to je ťažké lebo sa môžeme aj zblázniť....ja som sa celu stimulku tešila že konečne niečo pre to robíme a bola som veľmi pozitívne naladená ale teraz ako čakám čo je s našimi embriami je to ore mna naozaj veľká psychická záťaž...ťa neistota je unikajúca, najlepšie nemyslieť 🤷‍♀️

bodka1234
autor
19. apr 2019

@naty139 prajem ti nech ti to dobre dopadne nebudem ti písať ako na MK všetci píšu myslí pozitívne ja viem že sa to nedá v tomto strese ale skús vypnúť konika a sústrediť sa na niečo ine ak nemôzes spat

bodka1234
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bodka1234
autor
19. apr 2019

@naty139 ja som na Google hľadala odpovede na otázky ohľadom IVF a zakaždým má odkázal na MK, tak som tu začala prieskum ako sa komu podarilo na kolky krát ale keď čo raz viac citam rôzne prípady tak mi to vôbec nepomáha stále viac a viac ma to stresuje, a to ma IVf len čaká, nemysli na to, keďže máš 6 oplodnenych vajok je to viac než dosť

naty139
20. apr 2019

@bodka1234 Tri pokračujú ako majú, tri sú trochu pomalšie ale v pohode a jedno sa začalo tiež deliť tak zatiaľ je to fajn 🙂 Ten koník je zradná vec, ale zase aspoň vies, že v tom nie si sama....toľké majú svoje detičky cez ivf už v postielkach tak zase čo je trochu prípadnej bolesti oproti takému šťastiu....na bolesť sa rýchlo zabudne ;) a hlavne, ešte si ani nezačala....väčšina žien ani nevie že stimuluje ;) ja keby som nemala ten ohss tak to považujem za úplnú pohodičku naozaj

bodka1234
autor
20. apr 2019

@naty139 a nie sú natoľko nejaké injekcie čo sa dávajú hneď po odbere keď je riziko ohss? Nedali ti? A pôjdeš na ET alebo počkáš a pôjdeš na KET, či to až lekár rozhoduje?

naty139
20. apr 2019

@bodka1234 my chceme poslať embria na genetiku tak ket ale ja som v heliose v Mt a tam nechcú vkladať čerstvé pri ohss ale až v nativnom cykle keď sa všetko upokojí...nedali mi žiadne až teraz v nemocnici a ešte budem pichat aj doma...

avxavx
21. apr 2019

Baby čo všetko platí poisťovňa v ivf?

bodka1234
autor
21. apr 2019

@avxavx ani presne neviem čo z toho platí, lieky za stimuláciu si doplácame, reps idem doplácať, platí asi odber oocytov a ich oplodnenie, kultiváciu 2 dní tuším a následný vklad. Mne dr. Povedal že ma to bude stáť 800€. Doplácajú sa lieky, predĺženú kultiváciu máme zadarmo CAR to berie ako samozrejmosť, dávame si metódu ISCi kvôli mojím protilaktam proti spermiam to je 250€ + ešte mrazenie ak niečo ostane to je 2 ombria 250€+ 30€ za každé ďalšie embrio

busybumblebee
21. apr 2019

@avxavx ahoj poistovna preplaca cast liekov, odber vajicok, prirodzene oplodnenie, kratku kultivaciu, vklad. Ak chces oplodnenie napichanim (ISCI) tak zato sa doplaca (u nas to bolo od poctu tusim 350€ za 6), potom sme este doplacali za predlzenu kultivaciu (220€). Dokopy naa to cele stalo cca 1800€. Plus budeme kazdy rok doplacat za mrazenie na dalsi rok nejakych 100 alebo 120€. Do celkovej sumy som pocitala aj dva spermiogramy (60€), vysetrenie priechodnosti vajcovodou hyfosy (120€) a este sme mali aj embryoscop

avxavx
21. apr 2019

@busybumblebee a to je rok 2019?

avxavx
21. apr 2019

@avxavx teda by ma zaujimalo ze čo vlastne budem všetko platiť je tam odber vajičok ,transfer embrya,medoda macs,metoda picsi,isci,predlzena kultivacia,mrazenie toto vsetko sa platí,alebo niečo z toho preplatí aj poisťovňa

busybumblebee
21. apr 2019

@avxavx ano rok 2019. Stimulovat som zacala zaciatkom februara, zaciatkom marca som mala ET a teraz som (od zajtra) v 11tt 😊 obed a transfer hradi poistovna (reagujem na otazku vyssie)

maciatkoe
21. apr 2019

@busybumblebee aj obed hradi poistovna? Viem, ze preklel, ale mily 😊🌷

busybumblebee
21. apr 2019

@maciatkoe *odber samozrejme 😊 uz sa mi to neda upravit, lebo som to uz raz upravovala 😊 ale mohli by aj obed veru 🤣

bodka1234
autor
21. apr 2019

@avxavx záleží zjavne v akom CAR si, ako som uviedla mňa to vyjde cca 800€ tak mi dr povedal, predĺžená kultivacia 5 dní majú ako samozrejmosť bez príplatku, spermiogrami sa tiež neplatia, metoda ISCI 2 a viac oocytov je 250€ a mrazenie tiež 250€ 2 embriami + 30€ každé dalsie + lieky ale tam poisťovňa vracia 200€ aspoň dôvera tak to ešte neviem koľko má vyjde, v stredu idem pre protokol, vlastne ja som ešte v tomto CAR nič neplatila keď sa teraz nad tým zamyslam to len v ISCARE sa platí aj za to keď ideš na wc tam za všetko pýtali poplatky ešte aj poplatok za poplatok som platila 20€ tam stojí jedna A4 s popletenymi výsledkami. 😂

avxavx
21. apr 2019

@bodka1234 ja som v Martine heliose

avxavx
21. apr 2019

@busybumblebee odber a transfer hradi poistovna len vtedy ak maju partneri nejaku vadu nie?napriklad porucha vajecnikov a tak či?ja mam všeobecnú zdravotnú poisťovňu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre