Prvé mimotelové oplodnenie v Gyn - Fiv

barbie82
18. máj 2015

Ahojte ,

PO rocnom skusani , sme sa rozhodli na zaklade veku /32/ , o umele oplodnenie . Presla som si vsetkymi testami , manzel u urologa a dnes mi odovzdali v centre DLHY protokol. Tolko papierov a dve igelitky liekov ..az som ostala zaskocena .Preto sa chcem poradit s Vami , ktora ste to uz absolvovala , pripadne sme na tom rovnako .
Dnes mi doktorom nasadil na 21 dni antikoncepciu , a po 21 dnoch mam mat prvu inekciu diphereline ./ 3 balenia po 7 ampuliek. Pichali ste si to sami ? Co ma bude cakat dalej ? Dakujem vopred ...

chmurkaxy
19. máj 2015

@isabella22 sme to napísali cca naraz 🙂 toto som fakt netušila. A vy ste v akej fáze?

isabella22
19. máj 2015

@chmurkaxy vo faze ze stvrtok.mam.uz odber

chmurkaxy
19. máj 2015

@isabella22 fiiiiha,držím päste! Aby bolo januarovciatko/januarovciatka <3

isabella22
19. máj 2015

@chmurkaxy dakujem☺a ty ako?aka faza snazenia sa?

chmurkaxy
19. máj 2015

@isabella22 my sme mali už pred 4 rokmi jeden Et a jeden Ket v GF,vtedy to nevyšlo,nakoniec máme 2-rocneho miláčika prirodzene. Teraz chceme preňho súrodenca/súrodencov,takže ďalšie IVF. Momentálne som 28dc, druhý deň picham Diphereline a ešte mám Gonal,Luveris,Pregnyl a Prolux(?tie injekcie namiesto utrogestanu). Verím,že február je náš 🙂

chmurkaxy
19. máj 2015

@isabella22 tak držím päste a posielam <3

isabella22
19. máj 2015

@chmurkaxy dakujem pekne za srdiecko....ja som bola vcera taka rada ze posledne injekcie som si pichla..ja som mala decapetyl a gonal. Ten decapetyl tak hnusne stipal brr...verim ze vo stvrtok najdu dost kvalitnych vajicok☺uz by som chcela mimco 😉 no vsak je maj lasky cas tak treba teraz nieco riesit 🙂

kris121
19. máj 2015

ahojte tak ja cakam na prvu menstruaciu po kyrete a idem na odber vajicok ako tak citam prestava to byt tak jednoduche ako som si myslela tolko liekov a dalsich injekcii co tu citam no uff zbohom pupcok moj 😱
kazdopadne vam vsetkym drzim palce a dufam ze aj nam sa zadari a hlavne na prvy pokus

martinkahc
19. máj 2015

@lucy125 ahoj. Dakujem za odpoved. Pregnyl tiež pôjdem pichat na pohotovosť. Tie striekačky a ihly si musím kúpiť toľko kolko mám injekcii ? Ako používať všetko jednorazovo? A pichat sa musí len do brucha nemôžem aj do stehná napríklad? Som diabetik takze brucho mám dosť dopíchane a potrebujem ho 🙂

martinkahc
19. máj 2015

@barbie82 no super mna to v tej chvíli hneď nenapadlo a lekárničku už asi vôbec ☹

lucy125
19. máj 2015

@martinkahc
@martinkahc no možeš pod kožu aj do stehna,alebo hore do ramena ruky.Ihli nie su drahe takže si kup pre istotu navyše,nikdy nevieš čo sa stane,kedže je to jednorazovka a striekačiek stači tolko,kolko maš injekcii.

martinkahc
19. máj 2015

@lucy125 este raz ti dakujem za radu. Takze zajtra hor sa na nákup striekačiek 😉 aaa este ma napadlo mám diphereline a luveris pichat neskôr to mi stačia na to rovnaké striekačky nie ? Nemusia byt odlišne?

lucy125
19. máj 2015

@martinkahc Luveris som nemala,ale pokial su klasicke prašok+voda tak ano pod kožu sa pichaju a stačia ti rovnake striekačky aj ihli,ale napiš si nazvy injekcii a v lekarni poradia.

isabella22
19. máj 2015

@kris121 je to vela injekcii ale zas co neurobis no nie? 😉 ja som rada ze vcera som dopichala uz mon pupok je zubozeny....tiez si prajem aby to vyslo na prvy krat no bohuzial to neovplyvnime 😒

kris121
19. máj 2015

@isabella22 no ja si mesiac pred stimulkou musim koli zlym vysledkom pichat zas clexan a ten aj cele tehu a k tomu lipidove infuzky to musim a k tomu este toto co tu citam
no ale ako pises co nespravim pre vytuzeny vysledok vsetko co treba. vzdy som obdivovala zeny co sa na to dali a teraz som na tom rovnako tiez som sa na to dala lebo nieje inej sance

lucy125
19. máj 2015

@barbie82 to jesuper Dr.🙂 🙂

isabella22
19. máj 2015

@kris121 kazda si musime niecim prejst a verime v stastny koniec....ja som tiez nikdy nedufala ze to bude takto ale teraz sa mozeram uz na vec inak 🙂

martinkahc
6. jún 2015

@lucy125 ahoj takze prvá injekcia je za mnou a stále čakám ci to bude niečo so mnou robiť 😊Chcem sa este spýtať tu ihlu musím celu dostať pod kozu ? Sa mi to zdalo ze si prepichnem stehno z druhej strany 😛

lucy125
7. jún 2015

@martinkahc ahoj,ano pod kožu,narias si kožu a a do toho nariaseneho picnhi ihlu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre