Reprofit Brno verzus GynFiv - pre ktoré sa rozhodnúť?

daniela2707
8. apr 2019

Ahojte, bola som na konzultacii v Brne a aj tu v BA Gin Five. Ja som presvedčená o centre v Brne, priateľovi sa pozdáva Gin Fiv. Ako ho presvedcit, nech ideme do Brna? Mam po 40tke,som samoplatca a nemám čas na dlhodobú liečbu a samozrejme ani peniaze. Čas hra proti mne, zatiaľ mam dobru ovarialnu rezervu, treba riešiť IVF co najskôr. Ďakujem za rady🙂

daniela2707
autor
25. apr 2019

@juliet86 a ideš s darovanymi vajíčkami?

juliet86
25. apr 2019

@daniela2707 nie. geneticky material ak sa nieco vyrazne nepo..... od nas. ty s darovanymi?

lujzita2
26. apr 2019

Ahojte, za mna je GF BA zatial v pohode, chodim k dr stenovej, prvy termin som dostala za 2tyzdne. Dr je sice trochu netrpezliva, ale inak mi pride fajn. Manzel bol na spermiograme a mali sme pokoj, sukromie a boli sme tam sami, ziadna fronta. Inak vzhladom k tym vyjadreniam GF vs Brno a cakackam na DV, sme si dali termin aj tam, ale konzultaciu mame az na konci juna. Uvidim ci tam pojdeme, lebo dnes su to 2mesiace co sme boli prvy krat v GF BA, a od zajtra zacinam s estrimaxom, nakolko maju darkynu. Takze je to individualne.

daniela2707
autor
26. apr 2019

@juliet86 ja s vlastnými vajíčkami. Uvidím, či bude dostatok, keď ma nastimulujú a ci sa budú vyvíjať. Des tu na Slovensku? Ja do Brna

juliet86
26. apr 2019

@daniela2707 ja do reprofitu brno

daniela2707
autor
26. apr 2019

@juliet86 aj ja Reprofit🙂 a koľko máš rokov? Ja som mala v januári 41

juliet86
26. apr 2019

@daniela2707 ja mam 32. manzel 35. ja vyzeram byt ok manzel slabe spermose

rami2410
27. apr 2019

@daniela2707 @juliet86 ahojte. Dakujem za podporu. No, za mna velka spokojnost. Hned sme si dohodli termin na IVF. Vsetko do podrobna vysvetlili, dostala som cennik s presnym vysvetlenim, co sa ma bude tykat. Dokonca mi dali vsetky potrebne lieky na celu dobu pripravy na IVF. Nic som zatial neplatila. Platit sa bude az podla toho, co vsetko sa podari a nepodari. Rozdiel v cene je zanedbatelny oproti SK. Ja si vsetko platim sama vzhladom na vek. Ale v RF je este aj nieco navyse. Robia predlzenu kultivaciu, takze zvysena sanca. No a pristup mi prisiel ovela lepsi ako v GF. Za mna velka spokojnost a aj s partnerom sme sa zhodli v tom, ze absolutne nelutujeme, ze sme sli do Brna 🙂 tak teraz uz iba drzte palce, nech sa to podari 😊

juliet86
27. apr 2019

@rami2410 drzim velmi prevelmi palceky. kto je tvoj lekar? moja lekarka uz druha v brne sla na matersku...

daniela2707
autor
27. apr 2019

@rami2410 ahoj. A koľko máš prosím ta rokov? Ja 41.Ides s vlastnými vajíčkami? Takže už onedlho začneš stimulovať? Ja idem po lieky v polovici júna. Takže sa platí až neskôr? Aj keď ti už dajú lieky? To som nevedela. A predoperacne si robíš kde? Ja u nich, lebo tu by ma to vyšlo aj o 20eur viac, nepreplacaju na Slovensku, keď je to predoperacne k IVF.. Dik za odpoveď. DRŽÍM PALCE

rami2410
28. apr 2019

@daniela2707 mam 45. Idem s vlastnymi vajickami. Cudzie nechceme 😊🙂 ja mam (na stastie) vraj az velmi dobre vysledky HP, takze verim, ze nejake vajicka sa vytvoria. A vyborny spermiogram. A ano, stimulovat zacinam uz o par dni. Ano, plati sa az ked ti spravia vsetky ukony. Lebo napriklad sa nemusi podarit ziskat vajicka, alebo vytvorit embrya atd. Takze to potom narataju vsetko naraz podla toho co sa robilo. Ja mam zatial dohodnutu soft stimulaciu. Vraj su tam v mojom pripade takmer rovnake vysledky ako pri tej silnejsej. Takze by to bolo zbytocne. Zatial, ak by sa vsetko podarilo a robil by sa aj vklad, tak je to cca 45000CZK. Co je takmer porovnatelna cena s GF

rami2410
28. apr 2019

@daniela2707 inac s tym predoperacnym si ma odpalila! Nechapem ako to moze byt drahsie! Ved je to predoperacne. Nedeli sa na druh operacie. Ide o to, ci mozes ist pod narkozu. To ta podla mna niekto chce iba obrat navyse o prachy. Ved uvidim, zajtra to idem riesit aj ja. Teraz mi napadlo, ze to kvoli tomu, ze mas po 39. Jedine, ze by si mala ziadanku na iny ukon, kvoli ktoremu potrebujes predoperacne. Kazdopadne je to divne.
Tiez ti drzim palce a daj vediet, ako napredujete. Ozaj, ty uz mas deti?

luu1122
28. apr 2019

@daniela2707 brno a frank lekar za mna dobre skusenosti. Dala som druhy ket a mam doma zdravu krasnu dcerku. Na slovenskk by som to vobec neriesila. To len moj nazor 🙂

luu1122
28. apr 2019

@daniela2707 ja som si lieky kupovala sama dole u nich v lekarni dali mi recept a isla tam. A ake predoperacne vysetrenie? ja som nemala nic tvrdili. ze naco 😂 ze som zdrava som. A po prvej stimulacii bum tromboza v nohe. Ale ako som pisala prvy prispevok tak budes spokojna len frank ti mozno nebude robit vsetko tam sa striedaju podla aluzieb kto robi. Pri druhom som si to vydupala aby ma riesil uz on 😉

misela103
28. apr 2019

@daniela2707 Za mna Gf urcite nie a vzdy ked vidim diskusiu o Gf pridam prispevok ze gf nie!!!😡 Su to klamari a vytiahnu z ludi iba peniaze co maju dost velke trapenie aj bez toho... Vsetko maju do detailu naucene ako cloveka oklamat a zmanipulovat mojou najvacsou chybou bolo ze som tam bola 2x na ivf. Potom sme si dali pauzu rok a pol a konečne ma osvietilo ci co a sli sme do brna akurát nie do reprofitu amusim povedat bolo to moje najlepsie a najšťastnejšie rozhodnutie v zivote. Uzasny pristup skvely ludia povedia hned naco ste hneď riesia mozes sa sama rozhodnut ze co do nicoho ta netlacia a nezavádzaju hlavne. Takze urcite Brno ja by wom uz nesla do ziadnej kliniky tu ba sr! Ak nahodou budeme chciet druhé dieta urcite pojdeme do brna. Nam sa tam podarili na prvy sup v Gf sme sa trapili 4 roky
@daniela2707

daniela2707
autor
28. apr 2019

@rami2410 ahoj. No predoperacne preto 120eur na Slivensku, lebo to robí internista na Antolskej. Neviem presne kedy by bol odber vajíčok, tak sa platí za vyšetrenie po ordinačných hodinách-príplatok, lebo sa tam musí objednávať aspoň dva týždne dopredu. Ďalej mam po 39rokov,tak som samoplatca, preto nemám na bezplatné predoperacne nárok. Tak v Reprofite bude predoperacne o 10eur lacnejšie cca. Urobia mi ho, keď prídem počas stimulácie na kontrolu folikulov. Ani všeobecná lekárka mi nevie spraviť odber na predoperacne, čo som tiež zisťovala. Myslela som, že by som si EKG dala urobiť u internista. No, bola som vytocena, ale už som to predychala🙂 zdravotníctvo je o ničom! A celý život si platíme zdravotné poistenie. A dokonca internista na Antolskej, kde patrím, môže mať v čase, keby som potrebovala tie prefoperacne(keďže to bude asi v júli) dovolenku. Je super, ze ideš s vlastnými vajíčkami. Ja sa snažím dúfať, že pri stimulácii sa mi ich vytvorí dosť a bude čo vkladať vzhľadom na môj vek. Drz sa!

daniela2707
autor
28. apr 2019

@rami2410 a mam 10 rocneho syna z prvého vzťahu. Nikdy som si nemyslela, že splodiť druhé dieťa po 40tke je už ťažšie. Snažíme sa cca pol roka, išla som do centra asistovanej, lebo žena po 35ke ma ísť už po pol roku snaženia. My staršie mame šancu na spontánne otehotnenie každých 10 až 12 mesiacov, mladšie ženy každý 1 až dva mesiace. Tak to tvrdia odborníci. Vajíčka starnú. Ja mam dobre výsledky tiež na svoj vek, partner na dobrý spermiogram.vyzerame, že sme v poriadku. Vybrala som si Brno, lebo centra na Slovensku nie sú na takej dobrej úrovni. Naš to bude stáť, ak sa vytvoria vajíčka 3tisic eur a s genetickou embrii, čo doporučuje lekár pri mojom veku 4tisic spolu.

daniela2707
autor
28. apr 2019

@luu1122 ahoj, ja musím mať predoperacne, lebo mam po 40ke.ano viem, že sa lekári striedajú. Frank mi to povedal. Super, že sa ti podarilo babo🙂

luu1122
28. apr 2019

@daniela2707 aj tebe sa podari neboj ;) je to dlha cesta ale stoji to za to. Drzim paste

dancura
28. apr 2019

Urcite Brno. Boli sme tam aj tam a viem to porovnat. V Reprofite sme si nakoniec len spermiogram dali spravit a nic ine, lebk ten pristup bol otras. Vobec nehladali pricinu problemu, len rovno tlacili do ivf. Kamoska tam ostala a mrazili im embryjka, ktore nakoniec ani zivotaschopne neboli. Tlacili ju do operacie, pricom x inych odbornikov to poprelo. Im ide tak ocividne o prachy asi ako ziadnemu inemu centru. Ved vsade si za to zaplatis,ale ocakavas za tie hory penazi aspon dobry pristup. Tam je to ako na beziacom pase.
V Reprofite to bol uplne iny pristup..naozaj odporucam

daniela2707
autor
28. apr 2019

@dancura Boli sme tam aj tam a viem to porovnat. V Reprofite sme si nakoniec len spermiogram dali spravit a nic ine, lebk ten pristup bol otras. Vobec nehladali pricinu problemu, len rovno tlacili do ivf. Kamoska tam ostala a mrazili im embryjka, ktore nakoniec ani zivotaschopne neboli. Tlacili ju do operacie, pricom x inych odbornikov to poprelo. Im ide tak ocividne o prachy asi ako ziadnemu inemu. ASI SI SA POMYLILA🙂 MAL TO BYŤ GIN FIV.. NIE REPROFIT..

daniela2707
autor
28. apr 2019

@luu1122 ďakujem! Prihlásila som sa od mája aj na hormón jogu, odporúčajú ju, niektoré ženy otehotneli, keď tam chodili. Idem tam preto, aby som sa nastavila psychicky, je dôležitá aj psychika.Budem sa snažiť myslieť pozitívne, ale som aj realista. Brno ma preto dobru úspešnosť, lebo majú darcovsky program. Staršie ženy idú na IVF s darovanymi vajíčkami. Ja skúsim so svojimi, mam samozrejme obavu, že nebudú kvalitné. Musím si pozitívne nastaviť psychiku🙂

luu1122
28. apr 2019

@daniela2707 ano viem, ze robia s darovanymi vajickami po 40. Napisal mi to frank lebo som mu pisala kvoli tomu ohladne kamosky. ale nemusi zalezi to podla AMH a ked to mas dobre nevidim v tom problem. Jasne, ze psychika urobi svoje 😂 ja som sa dostala do stavu ze ked jedno IvF nedam na dalsie ja nejdem. Mala som odobratych 7 vajicok a 4 boli oplodnene jedno sa prestalk vyvijat. Jedno vlozili neuspesny pokus dostala som trombozu neudrzala som to. A potom klud par mesiacov a isla som na KeT a tiez som vobec uz enriesila ani testy som si nerobila nic 😂 a zrazu idem do kauflandu a naplo ma z vonavky a buuum bolo to. V decemri sa mi narodila dcera Stellka a hovorim si, ze ta cesta stala za to. Ja som na hormonalnu jogu chodit nemohla mala som zdravotne problemy a pravdepodobnost endometriozy a vtedy sa to neodporuca. Ale viem o tom. Tazko povedat ci verit alebo neverit skor nestracat nadej a bojovat. Ja som uz neriesila povedala som si bud alebo....

luu1122
28. apr 2019

@daniela2707 pride to vtedy ked necakas. To iste mala aj jedna mamicka tu na konovi, tiez bola po 40 a tiez vela zdr. problemov. Isli na vylet do tatier klud pohoda vypla hlavu a tiez buuum podarilo sa. Niekedy je lepsie da skusit od tychto veci odosobnit a ist podla vnutroneho pocitu ten napovie. Mne to tolkokrat v brne odlozili, ze som uz mala take nervy. 😂 Som sa uz pohadala aj a Frankom. Lebo Vahal ci vlozit lebo nevlozit nakolko sa mi upchal pravy vajcovod a nevedeli ci to je alebo nie je toxicka tekutina. Nakoniec sme to riskli a to mi hrozila uz operacia 😬

daniela2707
autor
28. apr 2019

@luu1122 ahoj, môj veľký obdiv je všetkým ženám, ktoré IVF podstupujú. Ja prvé tehotenstvo neplánovane a bezproblémové. Mam krásneho zdravého 10rocneho syna%) je moje šťastie a zázrak. Teraz si to uvedomujem čoraz viac, keď viem aké problémy s otehotnenie majú ženy na tomto fóre. Prajem Stelke veľa zdravia a nech vás robí stastnymi🙂

daniela2707
autor
28. apr 2019

@daniela2707 ten smajlík pri synovi bol omyl🙂 chcela som dat usmev🙂) =)

daniela2707
autor
28. apr 2019

@luu1122 noo, verím ti, ze si si toho dosť prežila.

luu1122
28. apr 2019

@daniela2707 jasne kazda zaziva svoje. je to psychicky mega narocna cesta. A bude to horsie, prezoze cim dalej je stale viac s viac zien. A dakujem krasne 😜

dancura
28. apr 2019

@daniela2707 ano Gynfiv v Ba

laxxvita
10. máj 2019

@rami2410 ahoj, ako si dopadla v Brne? Aj si tam ostala, alebo si si to rozmyslela?Ďakujem za odpoved.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre