Reprofit Brno - skúsenosti, názory

diva83
16. mar 2017

Rozmýšľala som, či túto tému zakladať...či už niekde je alebo nie je... Ale potom som si povedala, že teraz je to pre mňa aktuálne.
Tak vás, žienky prosím o príspevky, či ste niektorá boli v spomínanom centre? Ako ste vnímali zdravotnú starostlivosť, ochotu všetkých zúčastnených a prístup? A teda hlavne, akú ste mali liečbu - stimuláciu a či to bolo úspešné...
Ja ešte len čakám na schválenie od poisťovne.., čo je dosť na nervy, ale snáď by nemal byť žiadny problém.
Zaujíma ma aj, kedy vám poisťovňa vrátila peniaze na účet. Viem, že celé to budeme platiť my, a potom nám majú určitú čiastku doplatiť.
Ináč, mala by som mať krátky protokol IVF, tak ak niektorá má skúsenosti práve s týmto, prosím napíšte.
Koľko vás to stálo (ak to nie je veľké tajomstvo 🙂 ) a koľko vám poisťovňa doplatila na účet? Čakali ste na peniaze dlho?
Všetko ma zaujíma, lebo Bohužiaľ je to tak, že nikto "nič nevie a nič vám nepovie". Mám VŠZP.
Ďakujem krááásne !!! <3

citronely
10. sep 2018

@katkaba1 ja mam doveru tiez a schvalili v pohode

citronely
10. sep 2018

@katkaba1 ale ako je to uz pisane, vsetko si platis sama a potom si to refundujes na zdravornu poistovnu a celkom len ivf co sme mali cca do 3000€ nam poslali 1400€ na preplatenie. takze ja na toto sa treba pripravit ze ti nezaplatia vsetko.

frolik12
10. sep 2018

Tych cca 1500 to vyšlo aj nas po vrátení poisťovňou. Ale inak by to nebolo nikde. Len na svk uz ich platis rovno, tie zvysne peniaze si klinika narokuje od poistovne mimo teba ako keby.

citronely
10. sep 2018

@frolik12 na slovensku v iscare chceli doplatok cca 400€ ale doplacas si tie ukony ako predlzena kultivacia a oplodnenie injekciou icis ci ako sa to vola takze tiez by to vyslo s doplatkom si myslim plus minus 1000€ ale to len tipujem nedostala aom sa v iscare do tohto stadia kedze som tam odmietla absolvovat ivf 😂 len sestricka co nam rozpravala na tej konzultacii tak to sa mi mari. neviem podla mna aj tak dost penazi je to paradny biznis na chudatkach zenach. a este aj bude

katkaba1
11. sep 2018

@citronely ďakujem za info. S tým počítam, že nás to bude niečo stáť, kamarátku to vyšlo cez Iscare tušim okolo 1000€ so všetkým. Žial, nevyšlo jej to. Biznis je to veru strašný. Poznám jeden párik, ktorým sa nepodarilo 7x...nakoniec museli predať auto aby mohli isť na ďalšie..8. sa im podarilo. Neviem si to predstaviť, už teraz som z toho celého nesmierne unavená, znechutená. Už 1000krát som sa na to chcela vykašlať a potom keď stretnem na ulici mamičku a babatkom tak som znova v tom. Do toho Brna dávam všetko..

katkaba1
11. sep 2018

@evushka007
@citronely
@citronely

Baby, a ako ste to riešili v práci? Pracujem v kancelárii, šéfa mám nepríjemne prísneho - som tam 9-10h každý deň a aj tak mu je málo, trochu sa obávam ak budem musieť vela vynechávať, že sa mu to veľmi páčiť nebude.. Vynechávali ste často v práci?

juliet86
11. sep 2018

@katkaba1 toto. ta casova narocnost zaujima aj mna. kolkocdni ran tam clovekcstravi dochadzanie napr BA brno atd

frolik12
11. sep 2018

Poznam baby co sli len 3x, na konzultaciu, na punkciu a na vklad. My sme chodili aj na sono k nim, nakolko mame obaja pracu kde to slo a uz ked to tolko stoji aby sa mi nestalo ze to nevyjde kvoli tomu ze moj gynekolog mi nedal presne info ake potrebuju. Ale ako hovorim, da sa dohodnut a 3x je nutnosť

citronely
11. sep 2018

@katkaba1 ak pojdes na inseminaciu tazko povedat kolkrat tam budes musiet ist ja som mala najrpv prefukovanie vajcovodov to sa robi nejako tesne po menstruacii takze to som bola raz. dalsi mesiac som mala folikulometriu na tu som niekedy dosla raz a niekedy aj 3x za mesiac. lebo ja som mala aj anovulcne cykly a hlavne dost vela zdravotnyh problemov gynekologickych. takze komplikovany pacient 🙂 inak prides podla mna raz. co sa tyka ivf bola som na pnke od zaciatku to som do roboty nechodila. no je to casovo aj tie cesty financne narocne niekedy som mala nervy ked som tam musela ist 3x a nakoniec z toho nic nebolo ale tak treba romu venovat nejaky cas a energiu. 🙂

citronely
11. sep 2018

@katkaba1 ja som si tu na konovi pisala s babou co mala 14 ivf a nepodarilo sa jej ono niekedy to ten zivot asi zariadi aj tak ako nechceme. je to asi fakt len o blbej nahode. ja som si povedala jedno a dost nesla by som ani do druheho za cenu svojho zdravia aj ked po babatku som velmi tuzila. tie hormony su svinstvo i ked stimulacia prebehla u mna v pohode, nemala som ziadne problemy pocas nej dokonca som schudla ale po vklade ma zacala tahat noha a dostala som trombozu takze som musela ist na riedenie krvi injekciami a berem to aj pocas tehotrnstva. treba mat urcite svoje hranice lebo aj to telo si neskor povie. viem mozno si clovek povie, ze som mudra atd. ale tiez bolo tazke kym som sa dostala do takeho stavu. uz som mala ist na operaciu riesila som si veci a bum podarilo sa.

simik411
11. sep 2018

@citronely ajoj prosim ta ked si sla na KET sla si v prirodzenom cykle alebo si brala ten utrogestan ci co to davaju ?

citronely
11. sep 2018

@simik411 prirodzeny cyklus znamena, ze ti nedavaju na ovulaciu hormony a hej isla som v prirodzenom cykle len mi kontrolovali ovulaciu. mne hormony uz kvoli tromboze nechceli davat aby sa mi viac neuskodilo. brala som ultrogestan do 13tt a chodila na infuzie intralipidov kvoli zvysenym cytokynom.

evushka007
11. sep 2018

@katkaba1 ja robím sama na seba, tak ja som si to riešila trošku inak. Aj keď musím povedať, že ľahšie by bolo asi byť niekde zamestnaná a hodiť sa na PNku a neriešiť :D Ale záleží čo všetko budeš robiť v Brne a čo všetko doma u svojho lekára a tiež ako budeš znášať hormóny. Ja budem chodiť aj na soná do Brna , lebo už som brala viacero hormónov (Clostil, Parlodel, l-thyroxin..) a vždy to bolo s problémami, tak nech si to postrážia, aby nebolo zle. Môj chlap bude do Brna chodiť so mnou, lebo kvôli parlodelu mám problémy sadnúť za volant (hrozne sa mi z neho točí hlava). On to bude riešiť dovolenkou čo si na to odložil. Sono si skús urobiť u svojho lekára a choď tam hneď ráno a potom jedine nadrábať (ja viem, že to znamená byť do noci v práci, ale ak máš takého šéfa asi si moc nepomôžeš). Prípadne ak by bolo moc zle hoď sa PN a skús niečo robiť z domu, nedá sa ti tak?

katkaba1
11. sep 2018

@evushka007 Zatiaľ neviem čo všetko budeme musieť riešiť. Aktualne sme dostali výsledky od endokr., partner má znížený FSH hormón a testosterón, 21.9. ide na CT hypofýzi. Verím, že ak mu nasadia hormon.liečbu že sa azoospermie zbavíme, resp.že bude mať aspoň pár tisíc kusov aby sme sa vyhli TESA operacii. Potom by som možno ani IVF nepotrebovala keďže ja som uplne zdravá. Nevyznám sa uplne v tých lahšich formach oplodnenia keďže car od začiatku hovoril u nas len o ivf. Prečo by aj nie keď na tom zarobia najviac.. sono prečo si mam dať spraviť?

frolik12
11. sep 2018

@katkaba1 ved ale ked mal partner diagnózu aku mal tak asi ani lahsie formy nemali prečo spomínať. Mimochodom iui si pozri aku ma uspesnost aj u lahkych diagnóz, cca 10%. My sme mali tiez spg zly, 30-40% malo progresivny pohyb a normalnych spermií cca 1% necelé, ostatne poskodene a na rovinu povedali ze iui by bola strata peňazí, ze to sa robi skor pri inych typoch diagnózy. Ja osobne som za tym nevidela biznis v nasom prípade

evushka007
11. sep 2018

@katkaba1 Neviem či dokážu partnerove spermie dať až na úroveň, že by to šlo aj bez ivf, v tomto sa toľko nevyznám. Ale súhlasím s @frolik12, že ľahšie formy majú len o málo lepšiu úspešnosť ako prirodzené počatie. Nič nie je nemožné, ale šanca je len plus pár percent a roky utekajú. Viem, že často ide o prachy, však je to kopec peňazí a je jasné, že to nerobia pre pekné oči :D. Ale možno za tým nie je zlý úmysel. Ak zvážiš úspešnosť pri takej diagnóze a čo vás to bude stáť.. Plus stresy okolo a obrovské sklamania (je to hodne veľká záťaž za psychiku ak sa tešíš a nič.. a znovu nič..). Ten lekár to pozná a vie aká je reálna šanca, tak sa možno snaží len vás tohto všetkého ušetriť lebo nakoniec vás to môže stáť aj 3x toľko plus nervy okolo a tá psychicka je pri liečbe základ. Sami sa rozhodnite podľa toho ako to cítite. Prípadne sa porozprávajte s endokrinologičkou čo by odporúčala. Či vidí reálnu šancu aj pri native.
A čo sa týka sona - aby kontrolovali ako sa vyvíjajú vajíčka počas brania hormónov pri stimulácií. Na základe výsledkov sa prípadne upravuje množstvo, aby sa vyhli komplikáciám.

katkaba1
11. sep 2018

@frolik12
@evushka007

Mne v tomto prípade nejde ani tak o peniaze ( aj keď vyhadzovať do koša ich uz nechcem ) ako o to, že som videla u tej kamošky čo všetko to s ňou spravilo. Nemusi to každá znášať tak zle a možno ja by som bola tá, ktorá vsetky tie hormony a proces okolo IVF v pohode zvládne, ale zlakla som sa toho trošku. Ak by to inak nešlo tak by som do toho samozrejme išla, som možno naivná ale aj tak čakám, že po liečbe by sa to mohlo dostatočne zlepšiť. Po 2 rokoch negativneho zmýšlania po tom všetkom čo sme si vypočuli u mňa konečne nastala svetlá chvílka - nádej, že to pôjde a "vyliečia" ho. Tým pádom nastavujem aj jeho k inému zmýšlaniu a vraj psychika spraví vela. Každopadne, to Brno chcem riešiť prave preto, že ak by nebola ina cesta tak smer už len Reprofit. Endokrinologička je prvá za ten čas ktorá nám dala nejaký smer. Totiž nemal vždy azoospermiu a ja trvám na tom že kvôli niečomu ten stav behom 8 mesiacov nastal. Všetci ma posielali do prdele s tým a konečne mi niekto povedal, že možno mám pravdu - možno sa mu niečo deje v hlave, tym padom sa nepordukuje FSH, zaroveň je tak zlý testosteron a to vedie k neplodnosti. Podla mňa dočasnej.. No uvidime, nadej zomiera posledna a ako sa hovori - topiaci sa aj slamky chytá..a ja sa už aktuálne topím..

evushka007
12. sep 2018

@katkaba1 Ja by som ti o posielaní do ... od lekárov mohla rozprávať 😃 Tiež som gro času strávila presviedčaním lekárov, že naozaj si z nich neorbím dobrý deň ak tvdím to či ono. No mne to trvalo viac ako 6 rokov kým sa na svetlo ukázala pravda a našiel sa problém. Ale liečba v mojom prípade je vec na roky a skôr "udržiavacieho charakteru", celkovo liečiť sa to v mojom prípade nedá. Budem mať o chvíľku 36, AMH mi klesá (už teraz je znížené) a nikto si netrúfa odhadnúť koľko by to trvalo kým by sa mi dalo prirodzene a či vôbec. Dúfala som, že ak dostanem konečne "vinníka" dajú sa lieky a bum, bude po probléme a ideme riešiť bábo 🙂 Ale to ma lekárka vyviedla z omylu, tak to nefunguje vo veľkej časti endokr. problémov. Mám veľké šťastie na partnera a také gény ako sú tie jeho by sa veru mali posúvať ďalej 🙂, tak to chcem aspoň skúsiť aj za cenu strachu z negatív (čo ja isto budem nejaké mať lebo pri každých hormónoch bol u mňa nejaký problém). Sama vieš najlepšie koľko máte času na rozhodovanie a ak sa dá isto skúste liečbu, možno zaberie na prvú šupu a stane sa malý zázrak. Len si to dobre zrátajte, aby ste nešvihli nejakú hranicu a bude neskoro. Hlavne hlavu hore, koniec koncov vždy všetko dopadne tak ako má 🙂 Držím vám palce ❤

e1i
12. sep 2018

@juliet86 ja som tam bola dokopy 6x. konzultacia, pre lieky plus sono pred zaciatkom, dve sona, odber a vklad

juliet86
12. sep 2018

@katkaba1 prosim ta ake vysetrenia podstupil u endojrinologicky??? moj ma termin v oktobri tak som zvedava co cakat... urolog mu bral krv prehmatkal spravil sono a povedal ze vysledky dokonale. tak preco potom nema spermie hm... som zvedava na tu endo plus premyslam ci kedy treba ist qj k andrologovi??

katkaba1
12. sep 2018

@evushka007 Hranica u mňa až tak netlači, mam 29, partner už ale 40 a tam ma to teda tlači dosť..u mňa reči, že chlapi maju deti aj po 50-60 veru neobstojí. Dieťa treva aj vychovať a užiť si, nechcem aby moje deti mali starých rodičov. Dala som si čas do buduceho roka - budem mať 30. Ak dovtedy nič tak na 100% ivf ak sa bude vôbec dať. Myšlienka darcovských ma ubíja, do toho isť nechcem, a veru neviem ako by som zareagovala ak by to s drahým nakoniec nešlo. Milujem ho ale dieťa chcem spoločné s partnerom.. dufam, že nebudem stať nakoniec pred ťažkym rozhodnutim. Ďakujem za povzbudenie, aj Tebe držim palce❤ velmi ma mrzi, že tolké z nás to musia riešiť..

katkaba1
12. sep 2018

@juliet86 Urolog je o niečom inom. Endokrinolog rieši hormóny. Kontrolovala sonom štitnu žlazu, tú ma OK. Brala mu krv na komolet. hormonálný profil a tam mu vyšlo, že má zlý testosteron, nizky FSH hormon a trochu zniženy cukor. Aktualne ideme od nej na CT hlavy, FSH sa tvori v hypofyze a možno tam je nejake poskodenie/zavada. Tym sa tohi tvori malo a bez toho sa netvoria spravne spermie. Modlim sa, aby sa to tým vyriešilo. Vy ste mali vždy azoospermiu? Čiže bez spermii? Nám tento stav nastal v priebehu 8 mesiacov takže podla mňa musi byť pričina. Ale može byť aj vrodená a tam sa pomôcť neda..

juliet86
13. sep 2018

@katkaba1 my sme mali nizske percento po troch mesiacoch na vitaminoch este jizsie. drzim palce

ingicica
20. sep 2018

@citronely Ahoj,aj ja mám presne také skúsenosti,ako Ty v Reprofite,len este som ani nenasla toho správneho doktora tam.Mohla by si napisat kto je tvoj Dr?

citronely
21. sep 2018

@ingicica ja dom mala Franka a s nim som bola totalne spokojna

laglag
18. okt 2018

@e1i pocas akej doby si tam bola 6x? Baby ak sa chcem objednať na konzultáciu do Reprofit, aká je čakacia doba teraz? A pre poisťovňu musím mať 3 x IUI? Ďakujem za info

e1i
18. okt 2018

@laglag konzultácia maj,ked schvalila poistovna-kontrolne sono+lieky-koniec juna, dvakrat sono pocas stimulacie,odber,vklad-jul. Nemali sme iui rovno ivf

laglag
18. okt 2018

@e1i takže nejaké 3 mesiace? A to Iui nie je teda treba pre poisťovňu? Písala som do dôvery tak zajtra hádam bude odpoved

e1i
18. okt 2018

@laglag dva 22.5-30.7 vsetko trvalo. Nam povedala ze iui by bolo zbytočne

laglag
18. okt 2018

@e1i tak to je celkom rýchlo, bodaj by to aj u nás malo taký priebeh

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre