Rovnaká krvná skupina a Rh faktor partnerov

lilyen2011
13. jún 2012

Sú tu nejaké mamičky, ktoré majú so svojím partnerom rovnakú krvnú skupinu aj RH faktor a máte už spolu bábätko? Hrozí tam nejaké nebezpečenstvo napr. ak ja ako matka som 0+ a partner by bol napr tiež 0+, alebo iná skupina, no tiež RH faktor +? V prípade ak by sme mali rovnaké krvné skupiny aj RH faktory, hrozí tam napr. poškodenie plodu, alebo potrat? Vraj "krv sa má miešať", len neviem či to tak platí stále... Budem rada ak mi napíšu mamičky, ktoré majú už dieťatko s partnerom, ktorý má rovnakú skupinu ako oni a ako prebehlo tehu a či bábo bolo v poriadku 🙂 Veľmi pekne ďakujem!

mataharyy
13. jún 2012

No to tedy slyším prvně, vím že když je + a - tak se dělají testy na protilátky, ale že by měl být problém u stejné skupiny fakt nevím...

lilyen2011
autor
13. jún 2012

@mataharyy viem, že testy sa robia ak je matka - a partner +, vtedy je problém, no ak je všetko úplne rovnaké a je to +? napr. na 0+, partner 0+?

baklik
13. jún 2012

@lilyen2011 moc spekulujes 😉

mataharyy
13. jún 2012

@lilyen2011 Tam by neměl být žádný problém, protože se tam netlučou ty znaménka které jsou rozhodující 😉

minewka
13. jún 2012

Ja mám 0 + , manžel má 0 +, máme bejby, všetko ok - ale viem, že mi počas tehu 3x robili nejaký test na protilátky...tiež som sa čudovala, že prečo.

baklik
13. jún 2012

mne pocas tehu zistovali skupinu, mam 0+ a to im stacilo, ze som Rh pozitiv. a viac ich nezaujimalo, ani partnerova krvna skupina, ani nejake testy na protilatky

mataharyy
13. jún 2012

@minewka Ve své podstatě ten test se dělá každé ženě, protože se tě gynekolog neptá na krevní skupinu (většinou ani tvojí) otce dítěte, tak je to prevence, více se potom pátrá pokud ty by jsi byla mínus, už by se tě doktor ptal a zkoumal. 😉 Ty protilátky se dělají kvůli mizivému procentu případů, kdy může nastat problém 😉

lilyen2011
autor
13. jún 2012

@baklik
@minewka tak špekulujem, lebo niečo podobné sa stalo, otehotnela som okamžite, no o bábo som prišla, tak hľadám dôvody, prečo asi sa tak mohlo stať... takou "vylučovacou" metódou by som to nazvala?

minewka
13. jún 2012

@mataharyy máš pravdu, už som zabudla, že sa tie protilátky zisťujú všetkým tehotným.

Každopádne sa zakladateľka nemusí báť 😝

minewka
13. jún 2012

@lilyen2011 hej, sú také JPP (jedna pani povedala) infošky, že sú problémy s otehu pri zhodných krvných skupinách a rh faktoroch - ale nie je to pravda.

Určite si vydupaj vyšetrenie na hematológii, vyšetrenie štítky....to sú najčastejšie príčiny skorých potratov...

Ale - 1 potrat mohla byť len "náhoda"... 😒...a dr sa bude tým zaoberať, ak sa to stane opakovane 😒

lilyen2011
autor
13. jún 2012

@minewka tak 2deti sa ma "držali ako kliešte" a to som sa počas tehu sťahovala z mesta do mesta, fungovala úplne normálne až niekedy nenormálne a nič... ja 0+, on A- ... teraz umyjem dlážku a bum...
- pri malom som otehotnela po 6mes
- pri malej po 3mes
- teraz okamžite (16dní po prvom snažení //), že šok a vidíš... nejde mi to celé do hlavy...

... dúfam, že toto už nezažijem, no ak by bol s tými RH problém ak sú rovnaké, tak chcem vedieť, či sa s tým dá niečo robiť (ak hrozí potrat, niečo ovplyvniť a tak) či uhniezdenie a pod bude ok, či to treba odsledovať, či tomu pomôcť? preto sa radšej pýtam, čím viac info, tým lepšie 😀

macocha
14. jún 2012

@lilyen2011 prepáč, ale to si nejako zle pochopila. Problém je naopak, ak sú rozdielne Rh faktory, najmä matka Rh-. A aj tam to nemusí byť automaticky problém, kým nie je problém s placentou alebo maternicou.

Ale keď chceš počuť príklady z praxe, nech sa páči: moji rodičia sú obaja 0+ a my so sestrou nie sme nijako poškodené, ani mama nemala žiaden potrat. 🙂

Držím palce.

andrejecka
14. jún 2012

v pravom hornom rohu je GOOGLE vyhladávač koníka, tam si zadaj čo hladáš a potom zakladaj otázku!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre