Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

katika125
7. apr 2013

@izzie27 mne to tiež nespomenul, ja som sa ho sama spýtala po odchode z nemocnice, asi by mi to sami ani nenavrhli, ale keď mi volali z heliku, že ako som na tom, tak som povedala, že som potratila a chcela by som absolvovať tieto vyšetrenia, tak povedali, že je to dobrý nápad a že keď budem mať výsledky, tak sa mám objednať k doktorovi na konzultáciu. Ideme v utorok, tak som strašne zvedavá, čo nám povie.

jerry23
9. jún 2013

@katika125 ahoj..ja som sa nestazovala na to, ze to nevyslo a nepodarilo sa otehotniet, ale na to, ze stale len riesili, kedy podpisem dalsiu ziadost a neriesili ostatne. Na vsetko povedali, ze vsetko je v poriadku. Nakoniec sme zmenili centrum a tu sa zistilo, ze nie sme v poriadku. xi. teraz nas tam uspesne liecia, mne PCO a muzovi spg, vsetko sa uz zlepsilo..aj ja dostavam bez hormonov menzes...o tom som pisala..podla mna pre zeny, alebo dievcata, co su zdrave, len maju nejaky problem otehotniet, je to dobre centrum. Pristup lekara nevyvraciam, bol vzdy mily, akurat neosobny. Neriesili, ze treba aj zistit, preco to nevychadza, ci sme v poriadku. A podobne. Ale to je len moj nazor. Viem o vela kockach, co v Heliose sa podarilo...no vacsina uz predtym mala svoje babo, len mozno muz mal problem a tak...a ja len pisem nazor, ze nam tam neriesili, ale laparku, ani nic...proste som podla nich zdrava a muz tiez...

katika125
13. jún 2013

@jerry23 ja som to tiež nemyslela, zle, nás nikdy do podpísania žiadosti netlačili, boli sme tam v apríli s výsledkami, rozobrali sme ich, ale žiadnu žiadosť sme zatiaľ nepodpisovali. Povedal nám aké máme ešte možnosti vyšetrení a my sme povedali, kedy by sme chceli ísť do tretieho pokusu. Nikto nás do ničoho netlačil. A ja som neni úplne zdravá, tiež mám PCO, len ja mám niekedy problém dostať menzes aj s tabletkami, tie tabletky mi neoporúčali len v centr, ale ďalší dvaja gynekológovia. Ale koľko ľudí, toľko chutí a tvoj názor ti neberiem. Nie každý musí byť spokojný 🙂

irmingard
18. jún 2013

Ahojte, chcela by som sa spytat nakolko ma v utorok caka prva konzultacia v Heliose v Martine ako to tam prebeieha resp. co mozem ocakavat? vystriedala som uz velmi vela gynekologov...a viacmenej mam problem, aby sa zhodli na mojej diagnoze..vopred vdaka 🙂

izzie27
18. jún 2013

@irmingard Ahoj, prides tam na recepcii ti daju karticku s cislom a potom ta zavolaju.spomenuli sme nase choroby, myslim ze sa pytali aj na rodicov, ake operacie som prekonala, ja som priniesla aj spisane vysledky vysetreni, co mi robil moj gynekolog ale to nemusi byt. Mne urobili sono, kedze som zabudla objednat mm na spermiogram, tam musel prist v iny termin. a az potom na dalsej konzultacii sme sa dohodli ako budeme pokracovat.

magica78
18. jún 2013

@irmingard ahoj , neboj dr. su super. u mna to islo takto isli sme s mm a dal spermosky a ja sono a krv a pohovor, rodinne diagnozi,.... ak mas otazky len sa ich pytaj oni nemaju problemodpovedat. kludne si aj napis na listok aby si nezabudla . potom som 2x bola na sono+krv sama som tam zasla a potm bola konzultacia za pritomnosti mm a moznosti ako to riesit na zaklade vysledkov testov a spermiogamov. oni ti daju moznosti riesenia a ty si vyberies. drzim palce

irmingard
18. jún 2013

@izzie27
@magica78 dakujem..ja tam idem len na konzultaciu ohladom mojej diagnozy, nakolko mam priatela v zahranici, ale vdaka, nebojim sa, len uz uprimne neviem co mam cakat po tolkych OP a vysetreniach

silesias
28. júl 2013

Ahoj, bola som v Heliose uz 2x, ja mam vysledky dobre,ale cakaju ma prefuky a manzel mal zly spermiogram tak papa vytaminy a cca za tyzden ho caka druhy spermiogram. Chcem sa opytat na tie prefuky, ci ste to niekto v Heliose absolvovali a co ma vlastne caka, odborne to mam nastudovane, len mam strach.

iwusia
2. aug 2013

@ silesias : AHoj, ak hovoris o chromopertubacii laparkou tak mne to robili, ale v inom centre. Priebeh je rychly, pred operaciou ti pichnu nejaku injekciu, proti zrazanlivosti krvi a potom si sama nakluses na operacku, lahnes, anesteziolog ti zavedie kanylu a potom uz v podstate nic nevies, len sa preberies na pooperacke. Zavedu ti redon - tam oteka prebytocna krv po operacii, ten ti potom na druhy den vyberu,teda mne to vysklbli 🙂, ale neboj mala som len nestastie na Dr. 🙂. Nieje to nic hrozne, budes mat trosku nafuknute brucho po tej laparke, ale to zvladnes! Drzim paste a ked budes mat z toho stresy, pomysli si na to male pre ktore to vsetko robis, good luck!!

katika125
9. aug 2013

@silesias ahoj ja som prefuk absolvovala,ale v nemocnici pod rengenom. Lekar mi dal injekciu taku oblbovacku aby ma to moc nebolelo, potom si ma pripravil ako na gyn. Vysetrenie uz priamo pri rengene,a potom pomalicky daval do mna roztok, pekne som videla na obrazovke ako mnou prechadzala. Bolo to neprijemne ale dalo sa to vydrzat. S tou injekciou bez nej neviem

silesias
13. aug 2013

@katika125 dakuje, za odpoved, nakoniec to idem absolvovat uz zajtra, tak som strasne nervozna a popravde bojim sa, manzela tiez caka spermiogram tak neviem co je horsie 🙂 ...ale zvladli sme predtym zvladneme aj teraz.

snazilkas
13. aug 2013

Ahojte, viete mi niekto povedať ako prebieha IVF v heliose? V utorok idem na konzultáciu, ale už som nedočkavá 🙂

katika125
14. aug 2013

@silesias nemas zac, rada pomozě ked viem ako to chodi

katika125
14. aug 2013

@snazilkas ahoj sk ides na prvu konzultaciu na ivf,tam ti vysvetlia vsetko co sa nide diat. Urcia ci budes mat kratky alebo dlhy protokol(ja uz mam za sebou oby dva), povedia ti kedy si zacnes pichat prve injekcie potom druhe,to by ti mala dat koordinatorka na stretnuti a zaroven podrobny rozpis o tom pichani injekcii o kontrolach,kedy volat,kedy je prve sono atd. Nicoho sa neboj,oni ta oboznamia s celym postupom. Drzim ti prsty

mimon31
20. aug 2013

@marverka ahoj nam sa to podarilo aj po mimomaternicovom. ak chces viac do spravy

marverka
26. aug 2013

@izzie27 ty si bola na hematologii alebo nie?

izzie27
27. aug 2013

@marverka ano, bola v TN a vsetko vraj je OK.

marverka
27. aug 2013

@izzie27 a odkial si?

kathrin17
1. sep 2013

ahojte baby...nechystate sa niekto v blizkej dobe na KET?

zelenagw
14. okt 2013

@kathrin17 JA sa chystam na ET
kedy ides??

zelenagw
14. okt 2013

@katika125 Ahoj. Ides na ivf??? už vieš kedy???

magdus999
14. okt 2013

@kathrin17 ahoj, ja som 7 dní po KET-e

kathrin17
14. okt 2013

@zelenagw
@magdus999 babulky ja mam za sebou uspesny KETik......dnes som zacala osmy tyzden tehotenstva....a vcera sme prvy krat videli a aj poculi srdiecko 🙂

zelenagw
14. okt 2013

@kathrin17 to je super teším sa s tebou ale neboj zachvilku ta budeme všetky nasledovat 🙂

zelenagw
14. okt 2013

@magdus999 Držíme palce dala si len jedno vlozit???

kathrin17
14. okt 2013

@zelenagw ved ja sa na to tesim a moc vam vsetkym babenky drzim palce.....a potom aby sme to dotiahli do zdarneho konca 🙂

magdus999
15. okt 2013

@kathrin17 jeeej, gratulujem 🙂 a pocity si mala aké? skoro všetky tu píšu ako ich pobolieva brucho a mňa vôbec nič 😝

magdus999
15. okt 2013

@zelenagw áno jedno, v Heliose to tak robia, jedine ak by som si vyslovene želala, najprv som chcela, ale neboli dobré interné výsledky, tak som sa na to vykašlala

viki127
15. okt 2013

@magdus999 Ahoj, ja som 10 den po KET, len som bola v helios brno, a tiez ma nic neboli neviem si to vysvetlit, ja som uz mala jedno ket, no neuspesne, teraz cakam ze ako to dopadne, drzim palce.

magdus999
15. okt 2013

@viki127 aj ja veľmi držím všetky palce, aj na nohách 😀 kedy ideš na krv?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre