Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

jerry23
18. mar 2014

@zuzulik85 kvoli pristupu, neriesili problem, ani nic..proste povedali dalsi prosim...a v Iscare ma najprv liecili a potom isli na umele...ten pristup..a vsetko rozoberali a tak

zuzulik85
18. mar 2014

@jerry23 Tak si ma len uistila že aj tretí pokus ostanem v ISCARE. Doky aj sestričky sú tam úplne úžasní.
A nakoniec sa ti to podarilo? ja mám za sebou 2 neúspešné ivf 1 ket.

jerry23
18. mar 2014

@zuzulik85 ja som bola u DOC. Valkyho..najskvelejsi clovek

jerry23
18. mar 2014

@zuzulik85 nakoniec som otehotnela prirodzene.... 😉

smoulinka13
18. mar 2014

@zuzulik85 oni to beru tak ze dvojicky rovna sa riziko, predcasny porod atd aj ked ja to nechapem stale chelceme dve ale nas odhovorili ze to nie ze som aj chuda a ze deti budu chore lebo ich nedonosim no co ti poviem som mimo z toho a neviem co je dobre, piatok idem na ket

zuzulik85
18. mar 2014

@jerry23 takže aj ty si zažila zázrak?? na to sa teraz trošku spolieham.. lebo len šetríme na 3ivf, ale liečime sa čajíkmi, tinktúrami a materskou kašičkou.. Takže zázrak by sa zišiel aj nám 😀

zuzulik85
18. mar 2014

@smoulinka13 mne vysvetlovali ze pri vklade 2 embryi je vyššia šanca že sa ujme, lebo keď je vložené jedno, telo vytvára nejaké "látky" či čo a keď sú 2 embrya tak sa tých látok uvoľňuje viac, čo zvýši šancu ujatia aspoň jedného. Ja som hneď chcela 2, ale muž sa bál že budú dvojičky aj keď ja by som to chcela. No po prvom ivf som mala len jedno na vklad a po druhom som mala 2embrya tak som ich rozložila na 1vklad a 1ket. no neujalo sa 😖 tretí pokus už pôjdem určite vložiť 2.

smoulinka13
18. mar 2014

@zuzulik85 aha to som nevedela nam stale hoviria ze dve nie a nie a koniec, uz sme nahlasilu jedno mozem tam zavolat a zmenit to?

sanny228
19. mar 2014

baby chcem sa spýtať 🙂 od mojej gyn a manželovho urologa nam bolo odpručane IVF...bolo nam odporucane pretoze manzel mal zly spg bola mu diagnostiková ologo-stheno-teratozoospermia a patologia 100%...ma to tiež niekto kto šiel do Heliosu ? 🙂 Chcela by som sa objednať na máj...mohli by sme mi povedať že čo všetko mi treba vziať zo sebou? A objednávajú na nejaký presný den cyklu ? Alebo je to jedno ? Robia pri prvej konzulácii nejaké vyšetrenia ? Môžem si niektoré vyšetrenia napr hormonálny profil dať spravit aj u mojej gyn aby som nemusela behať stale do Martina ? nakoľko to mame dosť daleko...budem vdačna za akukoľvek odpoved 🙂

trinity8
19. mar 2014

@sanny228 Ja ked som sa objednavala dali mi hned prvy termin ktory mali volny. Pri prvej konzultacii mi urobili sono a zobrali krv a partnerovi urobili spermiogram. Mozes si zobrat aj vysledky od svojho Dr. popozeraju ti to tam a posudia co bude treba este urobit. Ak ste z daleka v Heliose beru nato ohlad a nebudu ta zbytocne prehanat, vzdy sa snazia vsetko co sa da urobit ked si tam.

sanny228
19. mar 2014

@trinity8 dakujem za odpoved 🙂 takze je jedno ktory den cyklu tam pojdem ? 🙂 tak som zvedava čo nám povedia...a ako dlho asi trval cely ten proces ? a ked podam ziadost do poistovne ? mam všeobecnu 🙂

trinity8
19. mar 2014

@sanny228 Ano je to v podstate jedno ktory den cyklu, najlepsie nie cez menzes aby ti mohli urobit sono. My sme tam boli asi pol hodku na konzultacii + spermiogram a odber cca dalsiu pol hodku, zalezi od toho co vam zistia. Oni ti tam vsetko dopodrobna vysvetlia to sa mi velmi paci, do nicoho ta nenutia vsetko je na vas ako sa rozhodnete. S podavani ziadosti nemam skusenosti len co som tu na MK citala vraj to trva aj mesiac. Idem tam zajtra tak budem mudrejsia. Zatial som tam absolvovala len 2 x IUI.

sanny228
19. mar 2014

@trinity8 u nás s našim spg by bolo IUI zbytočné preto sa pýtam rovno na IVF 🙂 tak ešte necele tie dva mesiace vydržať a ideme tam...dufam ze nam konečne pomôžu...už som sa zmerila s tým že podstupime IVF...tak som zvedavá ako to bude všetko prebiehať 🙂 a konečne to všetko dotiahneme do úspešného konca 🙂

trinity8
19. mar 2014

@sanny228 drzim ti palce, aby to vsetko dobre dopadlo 🙂

sanny228
19. mar 2014

@trinity8 dakujem 🙂 aj vám držím palce aby to tak bolo 🙂

lucusik33
25. mar 2014

@sanny228 my pozajtra začíname naše 1.ivf.ziadost sme mali schválenú za necelý mesiac tiež mame všeobecnú. Výsledky nejaké sme mali aj my so sebou na 1konzultacii.tam mi ešte urobili sono,vzali krv. Nasa 2.navsteva bola kvoli spermiogramu,na prvej navsteve ho nerobili nakolko bral priatel antibiotika. Hned na 2.stretku sme vypisovali ziadost do poistovne.po schvaleni ziadosti sme sa objednali na konzultaciu s ivf koordinatorkou ktora nam vsetko vysvetlila,dostali sme recepty na lieky a pozajtra zacinam stimulovat.mam dlhy protokol.dalej som sama zvedava ako to cele pojde.prajem ti vela stastia.

icer
5. máj 2014

@smoulinka13 ahoj, oni ti ani ked sa poserieš sprepáčením viac ako jedno nevložia 🙂 smola... preto riešim či ostať alebo isť skúsiť šťastie inam, mám posledné embrio, mala som len 3 ... ET nič, ani KET nič, ...

smoulinka13
5. máj 2014

@icer ahoj nakoniec mi dve dali ale nevyslo to aj tak :(

icer
15. máj 2014

@smoulinka13 jej to ma mrzí, ale potom nie si asi v Heliose? či? lebo tam v martine striktne odmietajú a nedajú ti dve ani keby čo bolo... ja mám dva vklady za sebou uvidíme možno do tretice 🙂

smoulinka13
15. máj 2014

@icer som som v heliose xixi 🙂 2 x ma odhovorili ale potom uz som povedala ze chcem dve a hotovo

zuzulik85
29. máj 2014

baby, chodila som do iscare, a zvýšili sa mi 2 balenia menopur neotvorené. Už ich asi nevyužijem. Odkladala som si ich na ďalší pokus, ale nevidím nádejne že by sme na to našetrili ☹ Takže predávam 2balenia Menopur za 110€. ak by niekto chcel, napíšte mi poštu.

leelooo
9. jún 2014

sanatorium helios ma vela pacientov. pravidelne kontroly idu ako na beziacom pase. nikto tam s vami nebude vysedavat hodinu a preberat malickosti dopodrobna. ale dostanete podrobne instrukcie na papieri. personal je odborny a mily. neporovnatelny pristup oproti statnym nemocniciam. bola som na IVF. dnes mi po 2 tyzdnoch od embryo transferu volali, ze som tehotna. vyslo to na prvy krat. sme velmi stastni a spokojni a na vsetko to neprijemne spojene s injekciami a odbermi krvi sme zabudli.

eninka33
27. júl 2014

zienky, ak mozem, napisem vam na povzbudenie svoj pribeh: mam jeden vajecnik, druhy mi zobrali kvoli cyste. Kedze sme chceli babatko a lekarke sa zdalo, ze ten druhy vajecnik je nefunkcny, poslala nas aj s manzelom do Heliosu. Manzelov spermiogram dopadol zle, moj vajecnik bol v poriadku. Povedali nam, nech prideme o mesiac. Bolo to trochu lepsie, tak sme skusili inseminaciu, zial, neuspesne. Tak jedina moznost umele oplodnenie. To sme odmietli, aj ked tuzba po babatku bola silna. Nakoniec som sa vykaslala na vsetky hormony, zacala som brat vyzivove doplnky od jednej spolocnosti a isli sme na dovolenku. Velmi sme sa modlili za babatko a predstavte si: my, oficialne neplodny par, mame dnes 15 mesacnu dcerku - otehotnela som prirodzenou cestou. Trvalo 4 mesiace, kym sa moje telo vycistilo od vsetkych tych "hnusobstiev" a stal sa zazrak. Prajem vam vsetkym, aby ste aj vy zazili takyto zazrak 🙂 ak by ste chceli vediet este nieco viac, kludne mi piste. Drzim palce...

miriama911
25. nov 2014

@eninka33 Dobry vecer citala som si vas pribeh a zaujal ma aj iny postoj a ze ste vyskusali inu alternativu... Mohli by ste mi prosim napisat ake vyzivove doplnky ste uzivali? Chcela by som to este pred tymi vsetkymi zakrokmi vyskusat aj toto. Bola by som stastna ak by nam to pomohlo. Dakujem pekne a blahozelam vam ze vam to vyslo a mate zdravu dcerku 🙂

klara030
25. nov 2014

Ahojte, caka ma odber vajicok, chcem sa opytat, mam gelove nechty a cistu francuzku manikuru. Musim si v Heliose dat dole aspon ten jeden necht? Mate niekto skusenost?

ivetahe
18. dec 2014

nemam Merional ozvite sa

isabella22
25. dec 2014

Tak babule aj my sme sa nakoniec s chlapom.rozhodli.ist do heliosu...neviem.co nas tam na orvej konzultaciincaka.trosku sa.aj.bojim.ale.co.nedam.za babo...moj.prvy ispech vobec.je.ze.tam.chlapa.vobec.dostanem...bravala.som.vitaminove doplnky gynex,inofolic,femigard.femibion potom.hormonalnu.stimulaciu.clostylbegyt nasledne pichnty pgnyln a nic..tak.cakame kym sa ozvu.a.daju.nam.orvy mozny termin nech.sme buduci.rok.konecne.traja☺

zuzul87
5. jan 2015

@isabella22 kedy vas objednali ??mi ideme 30.1.15

isabella22
5. jan 2015

@zuzul87 my ideme 19.1 no som zvedava co to prinesie...

zuzul87
7. jan 2015

@isabella22 a ku akemu doktorovi alebo doktorke ides?lebo mne hovorila ze si mozem vybrat medzi doktorkou alebo doktorom ...tak som tiez zvedava aj muza si odrazu objednala na spermiogram?ja som tiez brala clostil aj vselico mozne aj na laparke som bola a nic

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre