Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

domika9
20. aug 2009

nie kiara zajtra idem aj na krv aj na sono zajtra podam infošky doobedu vam dam vedieť už nejdem do roboty

domika9
20. aug 2009

katarinka dik , a proti naduvaniu su tie tabletky čo na nich chodí aj reklama espumisan sa myslím volaju a možu ich aj tehotne

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
20. aug 2009

Ahojte.Katka-skus feniklový čajík.

maska1
21. aug 2009

ahojte 😉 no ale baby, hanba vám, však sme boli na druhej strane už som ako ciky 😀 druhá hlavná vyťahovačka 😀
kde ste všetky??hmm 😒
domika držím pästičky na dnes a dúfam, že si donesieš z helíku aj krásnu fotočku 😵
ahoj ciky, no malá okaňa je proste super, no comment 😅 😵

chorale
21. aug 2009

ahojte,
naozaj je to tu nejaké prázdne a teraz ide víkend tak to bude ešte prázdnejšie.
katarínka ja som mala taký problém v 6 tt s tým nadúvaním a 4 dni som nebola na veľkej. musíš papať strašne veľa vlákniny. ja som si kúpila jogirty s vlákninou a kúpila som si ovsené vločky a tie si pridávam do jogurtu. mne to aspon pomáha.

cikyta
21. aug 2009

Maska-no počkaj aký bude okán Kubko! Alebo fešák s dlhými vláskami ! Som zvedavá na drobca 🙂 Ešte 12tt 🙂

Ozaj tehule-zo začiatku som mala problém so zapekaním a od stredu tehotnosti ma furt prehánalo 😀

kiara15
21. aug 2009

pekny den vsetkym a aj pekny vykend 🙂 🙂

dominka tak ti dnes drzkam palceky 🙂 🙂

katarinka dakujem a neskusila pit ten mami drink tam je vsetko co ma byt aj proti naduvaniu 😉

komarik
21. aug 2009

fakt to tu nejak viazne. Orsulka, wolfskinka - hlavné prispievateľky chýbajú.

katarinka, ja mám celé tehu žalúdočné problémy. Raz nadúvanie, potom zápcha, potom hnačky......pomohol mi aktimel ráno na lačno a ak nepomôže tak si ešte večer nasaď jogurt aktiviu. 😉

cikyta
21. aug 2009

Komarik-s aktimelom máš pravdu.Aj to mi velmi pomáhalo.Celkom som zabudla.
(A ak vás bude trápiť záha-ozvite sa.Mám bohate skusenosti cez tehotnosť 😀 Až moc 😠 )
Pekný dník želám heliosáčky..........

wodanka
21. aug 2009

pekný deň prajem všetkým 🙂 rada by som sa pridala k Vám do Vašej témy, ak je to možné..
na začiatok mám strašne veľa otázok, ktoré by som sa rada spýtala.. ale zatiaľ niečo o mne.. s mm sa snažíme rok o mimi a bezúspešne.. tak bol mm na spgm a výsledok bol oligoasthenozoospermia a odporúčanie nájsť si nejaké CAR.. tak sme sa rozhodli pre Helios .. tak dúfam, že správne 🙂

romy01
21. aug 2009

Ahojte dievčence.

Už neaku dobu sem nakukujem lebo ma postretla tá istá smola - tiež sa nám nedarí miminko. Som objednaná na konzultáciu ku koordinátorke do Heliku - už mám schválené IVF. Potrebovala by som vedieť ako to potom bude prebiehať. Ide mi o to, že firma kde pracujem krachla a od Septembra by som mala nastúpiť do novej roboty. lenže neviem sa rozhodnúť či tam ísť, lebo neviem ako dlho po tej konzultácii môžem stimulovať . Je jasné že by som nechcela nastupit na PN hned prvý mesiac v novej robote , no ani to nechcem kvôli robote viac odkladať.
čo myslíte ?

jankajs
21. aug 2009

romy, ja som chodila do práce aj počas stimulky, dalo sa.

domika9
21. aug 2009

no ahojte kočky nemohla som skor napísať zmohol ma spanok som strašne unavena 🙂
takže fotečku mame doma som v 5tt resp.dnes začína 6tt o 2týždne idem na srdiečko bolo vidno jednu bobulku zatial je všetko ok ešte mi budu volať vysledky hcg
ku večeru sem hodím aj foto -snad tym nič nepobabrem 😉

romy01
21. aug 2009

Aha
a janka ale keď ti vyberali vajíčka potom si predsa musela mať PN ? či vôbec nie ? Niektoré baby písali že bolí bruško po tom zároku a vraj je lepšie ostať doma. Janka a čo ti doporučoval lekár po ET? Byť či nebyť doma?
More som ako Shakespeare 😀 😀

meli3
21. aug 2009

Wodanka, Romy pekne vás vítam 😵 Wodanka - určite ste si s mm dobre vybrali car, v Heliku sú super ľudia, určite budeš spokojná s ich prístupom 🙂 Ja aj mój manžel sme veľmi spokojný s Helíkom 🙂
Romy - ja akurát absolv. svoje 2 IVF a aj teraz aj pri prvom som bola na PN, je to individuálne, ja mám nie veľmi kľudnú robotu, takže mi to vyhovuje viac takto, keď som domka..Po odbere vajíčok lekár odporúča byť doma v kľude, ale nie len kóli tomu, že ťa bude kus pobolievať bruško, ale hlavne kóli sebe samej, pretože sa musíš kus zotaviť po tej stimulke, vydýchnuť si kus od všetkého a pripraviť sa psych. aj fyzicky na vloženie embrijka(-ok), aspoň ja to tak vnímam a po vložení určite pár dni kľudu neuškodí, však budeš už tehulka 😵
Pekný deň vám prajem kočandy 🙂

dahra
21. aug 2009

Ahojte,
ja tiez idem o chvilu na konzultaciu k prvemu IVF, predpokladam, ze nan pojdeme v oktobri. Ja som SZCO a chcela by som popri stimulke aj pracovat. Teda uvidim. Moja pracovna doba je cca 6.30-20.00 - par hodin mam volno okolo obeda. Asi som sialenec, ze? Mozno, ked zacnem, zmenim nazor, ale zatial chcem byt aktivna.

romy01
21. aug 2009

Ahoj meli, tiež nad tým uvažujem, že je lepšia tá PNka, no na druhej strane sa bojím že to možno nevyjde a ja ostanem nezamestnaná. Fakt neviem čo mám robiť, či nastúpiť a potom firmu okašlať a ísť na PN alebo to vzdať a dúfať že to vyjde. Mavyše ak to nevezmem tak budem na podpore - no neviem neviem, sa mi nechce codiť po úradoch. ☹

dahra
21. aug 2009

Ahoj, Wodanka,
my sme sa stretli tusim v teme endometrioza, ale ako vidim stretavame sa aj tu 😒. Moj mazel ma oligoteratozoospermie.

chorale
21. aug 2009

ahojte,
romy tak možeš zostať doma od vybratia vajíčok až do nejakeho tretieho dňa po transfere. ak ti tam spadne aj víkend možno budeš chýbať v práci nejakých 6-7 dní. ale to si musíš rozmyslieť ty sama aby si potom nemala výčitky. držím palce

komarik
21. aug 2009

ciky, šup sem s info čo na páliacu záhu. Zatiaľ ma pálila len raz po vracačke ale poviem ti nebolo to bohvie čo. 😝

domika, oddychuj a už sa teším na fotečku 😵

romy, po schválení žiadosti na IVF môžeš ísť na stimulku do 1 roka. Tak počkaj prvé 3 skúšobné mesiace v práci a potom sa hoď na IVF a PN. Bude ti lepšie.

dahra, pokiaľ si SZČO tak si asi plánuješ prácu sama. Takže ak ti bude špatne tak si budeš môcť ísť trošku oddýchnuť. Však uvidíš podľa toho ako sa budeš cítiť. Niekto nemá žiadne problémy ale niekto to zle znáša. Ja som mala hlavne problém s častým chodením na WC lebo musíš piť veľa vody aby si zabránila OHSS. V práci by som nezvládla behať stále hore dole lebo by som sa nemohla sústrediť. Ale na druhej strane mi IVF vyšlo cez vianoce takže 2 týždne dovolenka a sviatky a 2 týždne PN.

cikyta
21. aug 2009

😀
Komarik-Zo začiatku je dobre mliečko,potom už moc nezaberá,tak minerálka FATRA.Vypi naraz tak 2 dc a uvidíš,aký je to zázrak.Len bohužial už v 9 mesiaci ti ani svätená voda nepomôže,len pôrod 😅 Ale po pôrode bude páliť záha asi drobca a mať reflux.Zväčša to tak býva.
No a vraj je super pre tehotenstvo,aj pre bábo gelik gastrotus.(Mne nazaberal.Len na chvílu.Ale Silvinke zaberá pekne)
A nejedz papriku,ani nič paprikové.A ani nič rajčinové,pretlak atd...
A jedz v malých množstvách často.Nenaplnaj ku prasknutiu žaludok.

domika9
21. aug 2009

čaute tak fotečka pridana 🙂

cikyta
21. aug 2009

Domika.Aké milunké 😅 Teraz to bude len krásne rásť,rásť,rásť............. 😉
Dala som robiť nove fotky a jedna sa mi super podarila.Ležká na brušku holá a krásne sa pozerá do foťáku.Keby nebola v helíku už jedna fotka poslaná,určite im pošlem tuto. 🙂

zuzanabb
21. aug 2009

ahojte zienky, dominika krasna fotocka 😵
Dnes som bola v Heliku prvykrat na IUI, bola som tam uplne sama a uz o 8:30 tam nebolo ani nohy... to som este nezazila 😅 Neviete mi nahodou poradit, ci mam brat utrogestan od nasledujuceho dna alebo az dva dni po IUI? Ani za boha si neviem spomenut, co mi Krajko hovoril, lebo som bola uplne z toho vsetkeho mimo 😀

liviaf14
21. aug 2009

ahojte heliosáčky 🙂 Tiež som chodila do heliosu, v marci - máji 2009, stihli sme absolvovať prvotné vyšetrenia, čakala som na menzes, že si nasadím clostil. a malo nasledovať IUI a neskôr IVF. menzes som už ale nedostala, otehotnela som prirodzene. dr. gáťová sa smiala, že mi stačilo nadýchať sa martinského vzduchu a bolo to 🙂 veľmi dlho som sa odhodlávala k objednaniu v heliose, ale neľutujem, sú tam úžasní ľudia so super prístupom k pacientom. čítam vás veľmi dlho, držím vám všetkým päste, aby ste úspešne dotehuľkovali. my máme termín 3.2.2010. majte sa pekne a držte sa. papa 😎

komarik
21. aug 2009

ciky, dík za rady tých nikdy nie je dosť. A kde je tá fotka malej na brušku? 😕

domika, super bobulka 😵

zuzanabb, ja som brala utroš hneď na druhý deň ráno 😉

liviaf14, držte sa 🙂

zuzanabb
21. aug 2009

komarik dakujem... len ja krava sprosta som si zabudla vybrat utros z lekarne a ked ma to napadlo, tak uz bola lekaren zatvorena a ta co ma pohotovost do 22:00 to nema v ponuke 😅 Takze musim rano nabehnut do Tesca...
liviaf gratulujem a drzim palce. preco vam planovali IUI a IVF? zly spermiogram?

liviaf14
21. aug 2009

diky baby. ja mám endo IV. stupeň, manžel mal zhoršený tvar spermií. dr. gáťová nám vravela, že sme 1:1. tak vtedy som všetko hodila za hlavu a nechala plynúť len tak, snažilkovali sme dva mesiace podľa pokynov dr. gáťovej a zrazu to vyšlo.

zuzanabb
21. aug 2009

wau super, u nas ma chlap tiez zly tvar spermii - len 0,5 % dobrych... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre