Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

komarik
11. sep 2009

romy, ty si dáka šikulka. 😀

komarik
11. sep 2009

a ja si práve varím kelovú polievočku.

orsulka
11. sep 2009

a ja sedim pri PC......a nahadzujem cisla.......a cisla......
nakupene nemám...ale hádam nakupim co to dnes večer na svadobnej hostine 😀 😀 😀 😀 už to vvidím ako tam niektorí budu mať "nakúpene" ......ale ja medzi nich nebudem patrit.... 😉 😉

romy01
11. sep 2009

orsul tak si dnes uzi poriadne zábavu.
komarik mnam polievka, ja sa dnes dotlacim karfiolovou a v nedelu budem piect kura a budem robit kuraciu polievku -))

orsulka
11. sep 2009

romy...dikes......no na vik aj ja budem robit kuraciu, domacu, vybornu...mnaaaaaaaaaaaaaam...mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😉 😉 ale inak neviem co mam varit.....hmmmmmmm

orsulka
11. sep 2009

asi nieco jednoduche...dav vero, knedlo, zelo.....a bude to 😉

romy01
11. sep 2009

hej orsul to mas zbuchane raz dva

minka051
11. sep 2009

orsulka

Inak ak by sa ti variť nechcelo tak príd knedlu bravčové a kapustu som robila včera aj je toho dosť 😀 Ja sa chystám do TT na jarmok.. kačice už neplávajú asi sú už na pekáči... mňammm 🙂 mama robí aj lokše. Už aby sme tam boli. 😀

komarik
11. sep 2009

no, karfiolovú by som si tiež dala. Druhé asi spravím brav. mäsko na horčici so zemiakovou kašou a dáky zeleninový šalátik. Ale ešte mám čas, drahý príde domov až večer.

orsul, prihoď nejaký koláčik zo svadby. Ostatné nemusím.

orsulka
11. sep 2009

komarik...oki...prihodim .-)))))))

ja idem na dalsi vik do Pezinku na vinobranie....tak dame nejaku tu kačku tiež hádam 😀 😀 juj už sa tesim 🙂

orsulka
11. sep 2009

komarik ako sa robi bravcove na horčici??????????

romy01
11. sep 2009

baby máte niektorá skúsenosti s DNP a pod? Je medzi vami nejaká účtovníčka čo sa vyzná?

orsulka
11. sep 2009

co je dnp?????? 😕 😕

romy01
11. sep 2009

dnp = dobrovoľné nemocenské poistenie

minka051
11. sep 2009

Dávky nemocenského poistenia.. a čo potrebuješ vedieť?

minka051
11. sep 2009

Aha aj to je skratka..

romy01
11. sep 2009

minka ja mám teraz komplikovanú situáciu. študujem zákon o soc. poistení a neviem sa dopátrat k nejakým informáciám, vies mi pomoct?

orsulka
11. sep 2009

romy...tak skus napisat že čo....budeme vediet , pomožeme.....

minka051
11. sep 2009

No pokúsim sa nie som síce v práci a tu nič doma nemám. A čo za komplikovanú situáciu? Chceš si sama dobrovolne platiť? alebo trošku popíš čo potrebuješ.

romy01
11. sep 2009

no ja mam takýto pb.
31.8 mi skončil pracovný pomer, dovtedy som robkala x rokov a teda som aj platila soc poistenie. Od 1.9 som na PN ALE nie som nezamestnaná , resp nie som vedená na urade práce, lebo ked ste na PN tak Vás neregistrujú. o pár týždňov budem tehotná 😀 😀 😀 dúfam 😀 😀 😀 . Podla zákona o soc poistení ak mám mať nárok na materskú, musím byť poistená v posledných 2 rokoch aspoň 270 dní - to budem mať splnené, nakolko mi to vydá z posledného zamestnania.
Môj plán " Pn potiahnem do 12 tt, a potom sup na urad práce az do porodu
A TERAZ moje otázky
1 - z akej výšky mi budú tú materskú počítať A - z minimálnej mzdy?
B - z vymeriavacieho základu co som mala v poslednom zamestnaní?
lebo ak A je správna odpoved potom si asi nemusím platiť DNP, ze?
Ak B je správne potom je treba DNP platiť, no nie? ved kto by chcel materskú z min mzdy ked plat a odvody som mala predtým maximálne

viete poradit?

minka051
11. sep 2009

Platit sa ti bude z VZ čo ti vystavia v práci. Ak si robila stále tak je to z VZ za celý minulý rok. A taku budeš mať aj materskú. len nechápem prečo chceš na úrad práce. Materskú budeš dostávať 6 mesiacov a potom už Rodičovský príspevok.

romy01
11. sep 2009

no lebo firma uz skoncila a ak ma lekari nenechaju na rizikovom tak budem musiet na úrad prácea a sa bojim ze potom mi znizia aj matersku, lebo som si neni ista s tym základom, ci uznaju VZ z posledného zamestnania alebo ako nezamestnanej to vypocitaju z niecoho iného - potom by som si radsej platila to DNP.

orsulka
11. sep 2009

TAK AKO PISE MINKA......budes to mat ako DVZ a ten budes mat z posl. zamestnania a z roku 2008.....len to potvrdenie im bude musiet niekto poslat.....
ale pokial si od 1.9. PN, tak poberas nemocenske davky zo socialnej poistovne a na to,aby ti ich mohli vyplatit, tiež potrebuju tvoj VZ...takže ho musia mat od tohto posledneho zamestnavatela......takže by si nemusela mat problem....

minka051
11. sep 2009

Uznajú určite. len dúfam že ti zamestnávatel platil odvody. Od jedenásteho dňa PN už aj tak všetko vypláca sociálka a zamestnávatel aj ked zanikne s tým už nič nemá. Aj keby si nastúpila na PN na 42 den od ukončenia zamestnania aj tak sú povinný ti dať Potvrdenie aký si mala VZ. Platiť sa ti bude určite z toho aký si mala zárobok.

romy01
11. sep 2009

minka zamestnavatel odvody platil to viem urcite, ak by som potiahla PN do konca roka tak ich bude zaujimat VZ v roku 2009? lebo az tento rok mám VZ dobrý, vlani to bolo o hodne menej.
Takze ak tomu dobre roozumiem, nemusim si platit DNP ked základ som mala tých 1000 eur a nieco ? nie je treba si doplácať za to obdobie ked budem na pnke resp mozno nezamestnaná na UP?

minka051
11. sep 2009

Ty si mala pracovný pomer na dobu určitú. a teraz ti ho už nepredlžili alebo ako.

romy01
11. sep 2009

nie na dobu neurcitú no firma prisla kvoli krize o zakazky a tak to cele prestahovali domov do francuzska. Ide o to ze firmu de facto zrusili - ale nie upne len zastavili vyrobu, vsetko stiahli domov a vsetkych nas prepustili, ale este firmu nevymazali z obchodného registra.

orsulka
11. sep 2009

minka......ak nie je zamestnana, tak z ochrannej lehoty jej ide PN.....ale oni potrebuju potvrdnie od zamestnavatela, aby vedeli DVZ urcit...prave dnes som mala tento pripad.....kedy pracovnik isiel na PN v ochrannej lehote, a volali, že potrebuju odo mna potvrdenie.....

romy.....ty pokial budes marodit, tak sa ti stale bude brat jeden VZ, ak budes marodit teraz stale, tak stale bude ten VZ z minuleho roku......
pokial by si skoncila terz PN napr. v 12 tt.....a potom niekedy by si zacala dalsiu PN.....tak do 6 mesiacov tusim si v ochrannej lehote, to znamena este stale ako keby od toho posledneho zamestnavatela, a tym padom aj VZ z min. roku

teda podla mna...... minka???????

kamka17
11. sep 2009

no som s5...tak sa to tu radí o stodvesto...ešteže ste tu, že viete poradiť aj v takýchto praktických veciach, lebo toto fakt že na úrade nikto nevie a normálne sa to človek nemá ako dopátrať...

a pozerám, že sa tu už aj varilo, no ja som to našťastie zbúchala včera, tak dnes je pokoj a mám fazuľovú polievku a kuracie maso so šampionmi, že fajnéééé...
a inak dobrú chuť všetkým 😉 😉

orsulka
11. sep 2009

romy...pkial by si isla na urad prace....tak podla mojho...ja by som si nieco platila, lebo to už nebudes mať žiadnu ochrannu lehotu od posl zamestnávatela, a tym padom by sa do materskej ratalo asi to, co si si platila, plus teda to, čo za teba bude platiť stat.....takže nič moc.....ale top len pol roka, lebo potom budes mat rodicovsky a ten maju vsetky rovnaky......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre