Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

domika9
26. sep 2009

kamka to je dobry napad s vytvorením tej temičky ohladom tých vecí 😉

domika9
26. sep 2009

jej mne dnes nabehol 11tt ale v skutočnosti mi začína až v pondelok takto sme to vysnorili podla sona ale idem pozrieť čo sa robi v brušku v tomto týždni 😉

mzuzka
26. sep 2009

ozaj domi, uz mas 11. 😵 boze ,ako je to rychlo, ani sa nenazdame a budeme rodit, a len pred nedavnom sme tu pocitali dni do ovulky, cakali na kramose..... 🙂

domika9
26. sep 2009

no ved to bože ešte trošku vydržať a bude najväčšie riziko preč 😉

lucula73
26. sep 2009

kuk 🙂
ja ozaj len kuk,teraz som si konečne sadla,od rána som tiež bola v kuchyni,ale zachvílku ideme von,jupííí 😉

mzuzka - ty si tiež šikulka teda ,tam u vás dostať aj klasické kvasnice na koláčik?

kamka17
26. sep 2009

tak sa musím teda pochváliť, že ten jablkový koláčik sa mi podaril...ak by mal niekto záujem, som doma, pozývam 😉 😉

mzuzka
26. sep 2009

nie lucul, mam z domu aj muku, aj kvasnice aj polovicu spajze. pretoze oni tu maju samokysnucu muku alebo kvasnice, co sa davaju kysnut do chladnicky. a nech som sa akokolvek snazila, nechutilo nam to 😒
je tu aj obchod kde predavaju slovenske vyrobky, muka, tvaroh, take zakl.na pecenie, co vsetky slovenky vypytuju, ale draheeeeeeee. jedno kg polohrubej muky 5libier( nieco cez 5eur) apod.b ale ked sme boli teraz autom, tak som sa na chvilu predzasobila.

orsulka
26. sep 2009

kamka.................ja pridem..ja pridem...ja chem...ja chem!!!!!!!
taaaaaaaaaaaaaaak by som si dala....

od rana makam, jak keby ......ja ani neviem čo...ale fakt, že už bolo tento byt dať trochu na poriadok!!! hihiihihi

a teraz idem precitat co mate nove...... 😉

kamka17
26. sep 2009

orsul...ahoooojjj...no čakám, keď budeš na ceste, tak zavolaj, navigujem ťa, nie je problém ku mne trafiť... 😉 🙂 🙂 a už toľko nerob 😉

orsulka
26. sep 2009

kamka....už nebudem...teda už len druhé prádlo zavesim......lebo sak je krasne, a periny co som rano prala, už uschli a už su aj ožehlene...prosim pekne...to som šikovna, vsak?????????
samochvála????? e-e...ja ked sa sama nepochvlaim, tak kto ma pochvali ???? 😀 😀 😀

ja dufam, že poobede na navsteve a oslave nejaky kolacik dostanem..... sorry kamka, ale dnes mi to nevyjde dobehnut....... ☹ ☹

mzuzka...som rada, že si sa konečne dobre vybuvala......aj s kontrolou si ma potesila, že vsetko OK, srdiecka biju a vytok, je len vytok......skvele......
už do porodu asi neplanuje prist do PD, vsak????

kamka17
26. sep 2009

orsul..neva, viac nám ostane 😀 😀
tak sme neska všetky riadne akčné... 😅
inak som varila prvýkrát v živote kungpao...ale nemala som aj tak všetky veci na to, ale tak som mu dopriala čili omáčky, že až plačem nad ním 😢 😢 ale aspoň vyštípe bacily 😀

mzuzka
26. sep 2009

kamka, ja by som si tiez dala aj jablckovy kolacik. manamikyyyy.

nie orsul, planovat neplanujem, ale pre istotu si vybavujem papiere na porod na slovensku. nech som pripravena. pretoze neviem, ako sa rozhodnem 😒

kamka17
26. sep 2009

zuzi...keď prídeš nabudúce na sk, tak pre teba špeciálne upečiem na želanie 😉 😉 🙂

mzuzka
26. sep 2009

kami, som zvedava. beriem ta za slovo. len ako ho dopravis do PD? to musis este domysliet. lebo so svistami to uz nebude take jednoduche, sadnem do auta a idem

domika9
26. sep 2009

hmmmmmmmmmmm tu ste nejake šikovne jedna prata druha pečie 😉 a ja momentalne tlačím do bruška škvarkové pagače
a už som sa rozhodla že ten stroj ktory ma cez týžde tak vytočil pošlem v pondelok naspäť

domika9
26. sep 2009

baby kedy vam odoberali vzorky (či ako sato robi ) na PAPPA teraz som sa dočítala že sa to odobera v 12tt a potom ešte v 16tt tak ako je to ? viem že ked sa to neodoberie presne v nejakom termine tak potom možu vychadzať skreslene vysledky

liviaf14
26. sep 2009

čaute helinky,

domika - ja tiež chodím každé 4 týždne do poradne, častejšie teraz, ale neplánovane, lebo mám kandidózu druhýkrát po sebe, išlo ma poraziť.... a dnes som bola tiež u dokyho, na 4D sono, jednu fotečku som hodila aj do albumu, tak na 99% čakáme chlapčeka 🙂
naozaj ti zostáva už len pár dní a kritické obdobie máš za sebou. ale šetri sa, ja som prestala namáhavo upratovať hneď na začiatku, pomáha mužík koľko stíha, ja robím len menšie robotky, bála som sa namáhať si bruško, a so strachom som v júli umyla dve okná - úplne opatrne a pomaly, ale bála som sa. je jasné, že teraz nemám stále upratané úplne precízne, ale bábo je dôležitejšie, viem že aj po pôrode to bude takto, možno zo začiatku aj horšie, kým nájdeme systém 😅

a pre snažilky posielam :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lucula73
26. sep 2009

kamka,aj ja by som si dala koláčik 😝 napíš mi ten recept,ak by to nebolo zložité,zajtra by som upiekla...

no ja som tiež doprala,dosušila,ale kto mi to ožehlí? 😕 asi moja mamka,tá keď tú kopu zbadá,určite jej to nedá pokoj 😎 🙂

liviaf14
26. sep 2009

ano kamka, hoď nám receptík, aj ja by som urobila 😅 mňam

lucula73
26. sep 2009

domika,v 12tt ti zoberú krv len napr. v Heliose,u obvodneho gynekologa nie,tak berú len tie triple testy v 16tt.Ja som sa na to informovala a preto som bola na tie odbery v Helíku...aj výsledky už mám,včera sme ich boli konečne zobrať,všetko ok,je tam aj vyjadrenie od genetika,....ale tebe to neterba tak podrobne,lebo nemáš nad 35r. 😉

orsul - tak výsledky už mám,netrebba mi už nič v pondelok..Aj tak ďakujem.

lucula73
26. sep 2009

livia ahoj - a teraz ideš zase až po 4 týždňoch do poradne?no som zvedavá,ako budem chodiť ja...

domika9
26. sep 2009

livia ja som hned pozrela na foto fešaaaak
jaj ani mi nehovor keby si videla ja nema podlahu umytu už ani nepamätam som rada že mm povysava a je poriadok okna ani nehovorím ale radšej sa im ešte vyhybam ale už ma fest peču tento týžden by som sa do nich asi aj pustila našťastie ja mam okna nizko že mi ani stoličku netreba brať iba na chodbe je trošku vyššie tak to by umyl mm ale asi idem ešte dovysavať synovec už odišiel

domika9
26. sep 2009

no to v 16tt mi spomínala sestrička že prídem na krv ale že sa ešte dohodneme

liviaf14
26. sep 2009

lucula, teraz idem za 2 týždne do poradne, na začiatku 24tt, aby to sedelo s poslednou po 4 týždňoch. chcel mi ju robiť aj teraz ako som tam bola po 2 týždňoch, ale potom sme to nechali na pôvodný termín. ale teraz po tých 2 týždňoch mi pozrel krčok pre istotu.

domi - ďakujeme 🙂 bol to úžasný zážitok takto vidieť bábo.
kašli na tie okná, ono asi ani nejde o stoličku, ale o ten namáhavý pohyb rukami, mne to ťahalo až do brucha, toho som sa bála. teraz to určite nechám tak a umyjem až na jar, čo už.

domika9
26. sep 2009

ale ja musím lebo snad všetky muchy si na našich oknach robili wc tak su sama bodka a zaprašene ani nehovorím som rada že som sa konečne zbavila pilín z toho zabradlia
tak už som si aj dovysavala aj som si konečne umyla podlahy ešte mm vypraši koberce a je to
no a u nas je v novembri odpust a to predtým všetky ženy prataju ako na viance riadne okna +všetko a potom pred vianocami zase ja niesom taka padnuta na hlavu a tieto vianoce asi pretrem len z vnutra aby som mala ten fajny pocit ked vojdeš do vypratanej izby to milujem
mm sa hneva ked teraz pratam ale ked zase nechcem zlenivieť lebo neviem neviem kto bude v apríli rodiť 😖 😉

liviaf14
26. sep 2009

domi veď hej, aj ja budem prať záclony, zavesí ich mm, a okná možno- možno zvnútra, veď dám vedieť 😀

mzuzka
26. sep 2009

ahojte, dnes sme asi boli vsetky po vonku, chytat posledne slniecko. 😵 u nas upratuju chlapi, vzdy cez vikend, ako tak. ale upratuju. dokonca malokedy aj pradlo vesiam, alebo zbieram. vacsinou len nakladam do pracky. snazia sa, od kedy som mala problemy, tak pomahaju ostosest. dokonca aj eman 😕

dnes sme boli nakupit vyzdobu na heloowen, tak mam po dome smrtky povesane. no ''parada''.ale chvalabohu je to prevazne v deckej sustredene.

komarik
27. sep 2009

ahojte, tak mi sme včera boli celý deň na chalupe a domov sme prišli až večer. Kamoška mi požičala za 2 igelitky detských vecičiek - vraj keď ich zničím nevadí ale čo ostane jej mám vrátiť. Asi ešte plánujú dieťatko. Ale tak to vyzerá že všetko budeme kupovať svoje a kamarátke všetko vrátim naspäť ešte pred narodením malého.
Vy už máte vyupratované, mňa to čaká dnes. Držte palce nech ma potom nebolí bruško.

livia, bude to nádherný chlapec. A ako fajne pózuje 😎

domika, tie testy v 12tt nerobia každému lebo nie každý lekár má na to licenciu. Volá sa to šijové prejasnenie. Mne to náhodou robili v nemocnici lebo vtedy som bola hospitalizovaná pre krvácanie. A v 16tt sa robia tripple testy a tie asi robia všade aj keď nie sú veľmi spoľahlivé. Potom ťa bude čakať v 20tt morfologické. Ja naň idem v utorok tak na nás mysli. Jednej známej na ňom zistili že dieťatko nemalo vyvinutú lepku na hlavičke a museli jej ho zobrať. Ale už majú druhé dieťatko a bude mať 1 rôčik. 🙂

lucul, čo brucho? Už tak nebolí. Dúfam že ťa to nebolí v kuse. 😕

orsul, ty si stále dáko veľmi zaneprázdnená. 😉

kamka, aj ja chcem koláčik 😉

mzuzka, sprav fotečku heloowenskej výzdoby. Som zvedavá. Naša malá susedka tiež spravila s maminou ksichtík z tekvice a postavila nám to pred vchodové dvere. Asi nás chcela prekvapiť. Bolo to veľmi milé 😵

komarik
27. sep 2009

ozaj k tým oknám, mi máme také zaprášené, stach a hrôza. Lenže zateplujú nám bytovku, robia nové balkóny a na medziposchodie dávajú plastové okná. Takže umývať okná ma ani nenapadne. Mamina mi sľúbila že keď sa to dorobí tak mi ich príde pomôcť poumývať. 🙂

romy01
27. sep 2009

Ahojte kočandy, tam ja uz mam definitivny termin na OPU - je to streda, dnes som mala foliky uz dost velke- 1x23mm, 1x20mm, 1x19mm asi 3x18mm, 1x17 a potom kopa 14 a 11mm. vraj bude hooooodne vajicok 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre