Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

wolfskinka
5. dec 2009

ahojte, tak spinenie v noci uplne prestalo tak dufam, ze to tak uz aj zostane, idem sa najest a dat sprchu a zalahnut

orsulik myslim na teba, teraz akurat si na stole tak tfuj tfuj tfuj ...

domika9
5. dec 2009

ahojte
zuzi tak potom to budeš mať huste ked sa ti drobci narodia 😉
maska ako savamdarí Jakubko poslucha?
wolfi super že to prešlo snad už nebude taky poplach
a orsul 😉 😉 😉

kuspitka
5. dec 2009

Ahojte.
orsulka velm,i drzim moja palce nech vsetko dopadne dobre.

domka tebe to nejako pekne uteka.

wolfi som rada,ze sa mas uz lepsie dufam,ze to tak aj ostane pekne lezkaj.

maska tak mas toho poriadne vela ,tesim sa stebov.

ofs
5. dec 2009

Ahojte žienky,

Ja mám na Vás veľkú prosbu, napíšte mi, ak viete prosím.
Včera som skončila s gonalom, lekár mi dal menopur na dnes a zajtra, po 300, spolu 600. To som si zapamätala určite, v pondelok mám ráno ísť na kontrolu a zabojujeme, veľmi slabo som stimulovala s gonalom, ale aj tak vravel, že za pokus to stojí.Chcel mi pomôcť, tak preto mi ešte dal menopur na víkend. Lenže neviem vlastne nie som si istá, s tou vodičkou ktorá je k tomu prášku. Je možné, že treba použiť jednu vodičku k 4 práškom? V jednom prášku je 75m.j., to viem na isto, že treba tých 300 pichnúť, ale v tom strese som zabudla na vodu, vlastne na to rozpúšťadlo. Ak máte niektorá s tým nejaké skúsenosti, napíšte ďakujem
P.S. Mám si to nechať pichnúť večer, pichne mi to zdravotná sestra, lebo to nie je pero, takže to by som si netrúfala, čakám na odpovede, ešte raz ďakujem

kuspitka
5. dec 2009

Ahoj ofs.

Ja ti stym nepomozem .ja som pichala len gonal.
ale mozno sa dievcata ozvi a napisu ti

viva1
5. dec 2009

Ahoj ofs,
dobre si to pochopila, všetko treba rozrábať len s jednou vodičkou. Rozrobíš jeden prášok, naberieš späť do striekačky, opäť vstrekneš do druhého prášku, zas naberieš späť do striekačky, vstrekneš do tretieho prášku, vyberieš a nakoniec do štvrtého prášku. Rozrábaš zelenou ihlou a picháš oranžovou.

domika9
5. dec 2009

kuspi čo mne ale tebe ako to letí 😀 😀 😀
ty už musíš chodiť každy večer spať s tymže to je možno posledna noc 2v1 😉

kuspitka
5. dec 2009

domka juj rada by som bola,ale este si asi pockam naozaj do vianoc.

ofs
5. dec 2009

Ďakujem ti viva 1 za odpoveď, trošku som sa ukľudnila, aj keď moje šance sú strašne minimálne, idem do toho, vlastne aj dr. povedal, možno tam budú 2-3, ale vraj treba pozitívne myslieť!!!!!!!! Pokiaľ ide o pozitívne myslenie, ja by som asi musela študovať ďalšiu vysokú školu, bohužial nie som veľmi optimistický človek. Nemyslela som si, že sa dopracujem na IVF, keďže ja už jedno dieťa mám a bolo to na objednávku, ako sme si povedali,že už je čas, tak na prvý šup sa aj zadarilo. Je už tomu však pomaly 8 rokov, a viem že odvtedy sa už toho veľa zmenilo. Psychika robí veľa to viem, minulý rok sa mi podarilo prirodzene otehotnieť, žiaľ sa to skončilo zamĺknutým potratom. Dlho sme však s manželom nechceli ďalšie dieťa, riešili sa iné veci jeho kariéra a tak.... Inak som si v lekárni zakúpila striekačku aj ihly, lebo ten menopur mi dal on, len som sa zmietla s tými vodičkami.
Prajem pekný deň aj kuspitke, aj tebe viva
Tak ešte raz ďakujem,

kuspitka
5. dec 2009

ofs neboj podari sa ,len naozaj musis pozitivne mysliet na vsetko.

ofs
5. dec 2009

Kuspitka, ty už máš bábo? Ja mám 7 ročnú dcéru, môj život, moja droga. neskutočné dieťa, ale to je normálne, každá matka si myslí o tom svojom dieťati, že je naj...Súrodenca by som chcela hlavne kvôli nej, aby nebola sama, keď bude veľká, v tej dobe... Aj keď priznávam, že od vstávania som si už odvykla, naša je samostatná a je to pohoda, prídem domov z práce a veget. Teda jasné, že mám ďalšiu smenu, variť, žehliť a tak, ale myslím, že už netreba okolo nej toľko behať, ale človek si zvykne aj na ten druhý režim..Tak uvidíme, drž mi palce

kuspitka
5. dec 2009

ofs my cakame teraz babo prve.

podla mna terba verit a nestracat nadej a podari sa vsetko

ofs
5. dec 2009

a ty viva už máš bábo?

wolfskinka
5. dec 2009

domika no super, zatial sa drzim ciste, tak dufam, ze gulko pochopil ze ma vystrasil a uz ziadne spinenie nebude

ofs, ked nevies kludne zavolaj do heliosu, su tam aj zajtra doobeda od 8,00 - 11,00

ofs
5. dec 2009

Ahojte,
Prosím vás ten menopur sa pichá tiež do brucha ako gonal? Alebo do svalstva? Napíšte mi ak viete, ja vôbec nemám k tomu ani len krabicu, dal mi ho dr., už som to spomínala, ďakujem

cikyta
5. dec 2009

Ofs-do brucha sa pichá menopur 😉

ofs
5. dec 2009

ďakujem za odpoveď, maturujem s tým, lebo mi ho dal dr. včera dávku na dnes a zajtra, aby ešte zachránil čo sa dá. proste na gonal som reagovala veľmi slabo, možno tak 2-3 budem mať, v pondelok mám ísť na kontrolu, povedal, že je to moja posledná šanca...
Ešte sa raz dík, cikyta aj ty si pichala menopur?Mám málo k dispozícii počítač, muž pracuje, ale určite napíšem ešte

cikyta
5. dec 2009

Ano Ofs.Aj ja som pichala menopur.Obidve IVF som fičala na nom.
Nič neboj.Pichni do bruška,vymasíruj a ....... za chvílu budeš masírovať miesto bruška-chrátik bábätka.Uvidíš 😉

cikyta
5. dec 2009

Ved aj ja sem chodím na pokračovanie...... 🙂

kiara15
5. dec 2009

pekny vecer vsetkym 😉

orsul na teba myslim cely den srdiecko len sa pekne drzkaj mojko a pekne v klude odychuj 🙂 🙂 🙂

wolfi gulkovy bombulkovy dohovor nech nas tu uz nestresuje 😉 😉 😉

kuspi len aby to uz neboli bolesti na porod lebo mna tiez boleli krize 😉

dahra
6. dec 2009

Ahojte,
Ofs,
ja som bola teraz na 1. IVF. Mam jeden vajecnik len a stimulka na mna tiez nezaberala, tiez som si ku koncu pichala 4-nasobnu davku menopuru. Mala som dva vacsie foliky a jeden konsky, o ktorom Krajko uz tyzden pred OPU vravel, ze kazdu chvilu praskne. Ratala som s dvomi, nakoniec do OPU vydrzali vsetky tri. Sam bol prekvapeny, ze v kazdom foliku nasli vajicko. Nakoniec sa vsak ukazalo, ze iba jedno bolo dozrete - ktovie - mozno prave to z toho velkeho. Manzel ma 100% teratozoospermie a pri oplodneni viacerych vajicok sa casto stava, ze sa oplodni pri ICSI a dalej vyvija len mizive percento. My sme mali to jedno, to jedno sa oplodnilo, rastlo, bez PK mi ho vlozili a ono to nevzdalo.
Co sa tyka mojej psychiky, nechapem preco, ale cele IVF slo akoby pomimo mna. Chodila som do prace, doma som bola len tri dni po ET. Nic ma nebolelo, nic som necitila. Dokonca ani teraz. Ziadne zvlastne pocity. Sla som do toho s tym, ze bude alebo nebude. Vzdy to je tak. Ina moznost tu ani nie je.
Drzim palce, nech sa zadari. Nezalezi na kvantite, ale na kvalite 😉

wolfskinka
6. dec 2009

kiarka ja mu dohovaram stale .. no od vcera poobedia uz nespinim tak sa bojim ist aj na wc ... ani si neviete predstavit aky mam strach

kuspitka
6. dec 2009

wolfi neboj bambulka je velmi silna.
kazdy ti drzi palce tak verim,ze vsetko dopadne dobre

ofs
6. dec 2009

Ahojte
Dahra,
Ďakujem za podporu, viem že nezáleží na kvantite, ale na kvalite. Včera po pichnutí menopuru ma boleli vaječníky, a potom tá bolesť prešla do pravej nohy, cítim akoby mi v kuse trpla pravá noha, aj teraz , tak neviem čo to znamená. Pichnem si to ešte dnes /nepichám si to sama, ale jedna sestrička/, a zajtra ráno idem na kontrolu, tak uvidím. Ty si nemala žiadne také podobné pocity, alebo niektorá z vás? Snažím sa to veľmi neriešiť, ale napr. pi pichaní gonalu som necítila absolútne nič, nikde ma nebolelo.
Myslím si, že moja psychika je tiež v rámci normy, tiež nie som mimo, beriem to tak, že buď alebo, ja mám skôr problém pokiaľ ide o pozitívne myslenie, žiaľ inklinujem skôr k tomu, že nič z toho, ale človek skúsi všetko. Ja som aj manželovi vravela, že nejak sa o tom vôbec nebavíme, teda málo, myslím nerozoberáme tú tému veľmi, bude tak, ako má byť. Možno, že preto sa k tomu staviame tak, že už jedno dieťa máme, dcéru, v každom prípade budem ten najšťastnejší človek, keď sa to podarí. Ešte raz ďakujem, prosím ťa tiež do brucha si si pichala menopur? Niekde som čítala, že do svalstva, ale ja som pichala tak, ako mi písala cikyta.

Každej z vás prajem pekný deń

ofs
6. dec 2009

Dievčatá, podľa vás je to normálne, že mám akoby strpnutú nohu? Je to taký pocit, že keď človek spí na ruke a potom taký divný pocit

dahra
6. dec 2009

Ofs,
no s trpnutim nemam skusenosti, mna nic nebolelo a nic som necitila. Ano, menopur som si pichala do brucha.
Pesimistkou tiez nebud, skor privela nad tym nedumaj. Ved nadej tu vzdy je. Sustred sa na to, co je dnes a tak, krok za krokom to pojde.

wolfskinka
6. dec 2009

kuspit no ved ked uz sme spolu rpesli taku dlhu cestu tak to uz musime teraz dobojovat do stastneho konca

ofs .. to mas nedostatok zinku ... skus si dat zinok a do dvoch - troch dni ti to prejde, vyskusane

kuspitka
6. dec 2009

wolfi podla mna len bambulka skusa pokial vydrzis a ako ju mas rada.
vsetko doapdne dobre moja len si davaj velmi pozor na seba

wolfskinka
6. dec 2009

kuspit no to dufam, od vcera nespinim ak duam, ze to tak uz zostane az o porodu, lezim skoro stale, sem tam sa posadim prejdem k pc a zase zalahnem
a ty sa kedy chystas do porodnice ?

kuspitka
6. dec 2009

wolfi neviem mam bolesti ,ale prestanu tak to este na porod nieje.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre