Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

surviver
14. dec 2009

minka,ale ja mam už 14kg plus,ale asi sa mi to uklada niekde inde 😠

wolfi 😉

wolfskinka
14. dec 2009

survi ja mam zatial 3kg minus 😀 😀 😀

surviver
14. dec 2009

tak to je fajn...nebudeš musiet po pôrode vela zhadzovat 😉 Ja som už po stimulke mala 2-3kg plus 😅

minka051
14. dec 2009

suriver To je v pohode bud rada 😀 😀 😀

wolfskinka to som bola v takom čase aj ja. Prierať som začala až v piatom mesiaci ked som prestala objímať WC misu. Nikto nevedel že som tahotná. ale to bude OK neboj. Vieš že ja som pro prvom TT bola u lekára len na začiatku ked ma vyšetrili zobrali krv a potom sa do mna niekto pozrel až pred pôrodom. Samozrejme na poradne som chodila ale žiadny UTZ ani vyšetrenie nerobili.

surviver
14. dec 2009

dobre babulky,tak sa zatial majte fajn 🙂 idem spravit cesto na medovničky a take vanilkove rožky,ved vianoce sa bližia neuveritelne rychlo 😅

wolfskinka
14. dec 2009

no ja pri stiimulke tiez som tak mala a potom to islo nejakym zazrakom dole a teraz mam najmenej co som mala za cele posledne 2 roky, no nemienim sa vyzrat .... kamaratka pribrala 30 kil, tak to rozhodne nemam v plane

snazim sa zdfravo jest jogurty, vela ovocia a obedy teple musia byt

surviver
14. dec 2009

wolfi,len ja som nezvracala a jest som musela furt niečo,lebo mi bolo na odpadnutie akoby z hladu,aj ked si nemyslim,že som bola hladna...tak sa to na mna lepilo a lepilo...ale to neva,ja to zhodim 😀 tak čauko

wolfskinka
14. dec 2009

survi a zase ja do seba skoro nic nedostanem vobec mi nechuti
ahoj a papa

romy01
14. dec 2009

wolfi ja ti zaidim. Pri stimulke som pribrala 3 kila a dnes ked som sa vazila mam dalsie 3 kila na sebe takze od septembra uz mam plus 5 kilov. Pritom nemam pocit ze sa prejedam alebo co, ibaze sa vobec nehybem, predtym som cvicila a chodila do roboty a teraz len polihujem cele dni. Ak to takto pojde dalej - skoncim na 100vke

minka051
14. dec 2009

wolfi to je dobre ... moja sestra pribrala 28 kg ale rýchlo zhodila a to že ješ zdravo je len dobre. Ja som posledne pribrala asi 5kg a nevedela som prečo lebo som sa snažila cvičiť dietne jedlá a nakoniec sa prišlo na to že mám zlé výsledky na šťítnu žlazu. Teraz mám lieky tak dúfam sa to napraví.

romy01
14. dec 2009

baby idem zalahnut, mejak mi klipkaju oci

marta222
14. dec 2009

minka051 a tie zlé výsledky štítnej žľazy ti zistili z tohto vyšetrenia? A ako sa to u teba prejavuje - tie problémy so štítnou žľazou? Lebo už som to sem-tam zazrela, že vraj keď nefunguje dobre štítna žľaza - sú aj problémy s otehotnením.
Ja som tiež pribrala v 5 kg v 2. neúspešnom tehotenstve a mám ich furt, a keď si poviem, že idem trošku schudnúť tak ako naschvál ešte kilo priberiem 😉 . A ktovie čo bude po Vianociach.... 😀 😀 😀 .

romy01
14. dec 2009

marti , baby co maju problemy so stitkou mavaju fakt velky problem otehotniet. Obvykle si najskor tu stitku musia riadne preliecit.

wolfskinka
14. dec 2009

romy nemas mi co zavidiet, ved ja zacnem este priberat neboj ...
no idem aj ja nachvilku zalahnut lebo o 15,00 mam vychadzku a chcem ist pokupit nejake darceky, zatial papa

minka051
14. dec 2009

marta
mne nič nebolo Len sa pripravujem na darované vajíčka a bolo potrebné vyšetrenie na štítnu žlazu a tam mi z krvi vyšli niektoré hodnoty zlé tak ma poslali na endokrinologiu tam ma doktorka vyšetrila urobila UTZ žlazy a povedala že je to vlastne dobré ale vzhladom na to že sa chystám byť tehotná a aby som nepotratila tak mi nasadila lieky Eutyrox 25mg aby som mala dobré hormóny čo je dôležité. Inak tie hodnoty z krvi sú neni také zlé. A preto som vraj aj pribrala je to vtedy tak.

marta222
14. dec 2009

Ach tak... Ja tiež priberám, ale asi z toho, že veľa jem 😀 , takže.. No, uvidíme, po návšteve Heliosu budem možno múdrejšia.

minka051
14. dec 2009

marta aj ja niekedy zjem viac ale z pažravosti 😀 😀 😀 neboj bude to dobré.. A určite po tej návšteve budeš vedieť ako dalej.. a Kedy idete do Heliosu?

marta222
14. dec 2009

Do Heliosu ideme v pondelok 21.12. No, dúfam, že aspoň to bude dobré... Teraz momentálne liečim už druhý krát boreliózu - zistili mi nejaké protilátky v krvi pred pol rokom - bola som na kontrolnom odbere a protilátky sú rovnaké. Takže "potešenie". Akurát dnes som si dala prvú dávku ATB.

minka051
14. dec 2009

marta borelioza je velmi zlá mala ju aj moja sestra a prišla o bábätko v 5 mesiaci. Kým nebola v poriadku jej nedovolili aby sa o to ani snažili lebo to je otravy krvi pre dieta. A čo ti dali aké lieky po pol roku by si mala byť v poriadku inak mimi sa nepodarí.

minka051
14. dec 2009

ešte sa ťa opýtam ako sa ti borelioza prejavila.. Lebo setre začal opúchať členok a potom to zistili z krvi ked povedal že žiadny úraz nemala.

marta222
14. dec 2009

minka051, práveže ja som nemala žiadne príznaky (iba som mala kliešťa). Boreliózu mi zistili z krvi, keď mi robili infektologické vyšetrenie po 2. potrate (v 19. týždni - čiže tiež 5. mesiac). Dali mi antibiotiká - Doxyhexal 100 na 30 dní. Čítala som ale na stránke o borelióze, že to, že nájdu protilátky proti borelióze v krvi neznamená hneď, že človek ju má. Takže, neviem. A v apríli 09 som mala protilátky typu IgM - včasné - hodnota 1,271 a teraz po polroku, po preliečení zasa IgM - včasné - hodnota 1,227 - takže v podstate rovnaké (A znova som mala v lete asi 3 dni po dobratí ATB kliešťa). A povedali mi, že tie protilátky sú tam aj niekoľko mesiacov, ba aj rokov. Ale, keďže plánujem tehotenstvo, tak mi nasadili ďalšie ATB - Azitrox 500. Takže tak...

minka051
14. dec 2009

No moja sestra si ani nepamätá ale kliešťa mala a od kedy jej to zistili to bolo aj 1,5 roka ako o takom niečo vedela. To sa predsa nedá pamätať kedy ťa niečo poštípalo!!! Ona sa liečila len pol roka potom zodtala tehotná a mala dcéru. Ale musíš sa z toho dostať lebo inak to nepodarí. ale ty to dokážeš neboj. Je to zdlhavé ja viem. Ale myslím aj ked neviem kolko máš rokov že máš ešte čas.. Ja už moc nie..aj ked je pravda že už dve deti mám.

mzuzka
14. dec 2009

ahojte vsetky. vianoce za dverami, este chodim posledne dni do prace, takze cas veru ni e je , ale sem tam vas precitam.

minka gratulujem, ze sa to tak rychlo pohlo, super. 🙂

marta222
14. dec 2009

No,práveže ja už mám tiež dosť rokov - vo februári budem mať 37, takže .... A dieťatko žiadne - akurát 3 potraty za sebou ☹ ☹ ☹ - posledný teraz v novembri - v 9. týždni - nebola akcia srdiečka. Pamätám si ťa z témy - bylinkárka Anna Kopáčová (ja som zmenila foto, takže možno ti to hneď nenapadlo). A prečo by si nemala čas? Veď Bára Basiková vlani porodila a mala už 46, takže ešte stihneš aj dve 😉 .

minka051
14. dec 2009

mzuzka ahoj ako sa máš 🙂 🙂 no ano pohlo stále sm na teba myslela od kedy si mi slúbila drobčekov. Velmi ti daujem. Dúfam že sa nám to v tej Repromede podarí . 4akám ešte na nejaké výsledky a a potom kedy mi zavolajú že mám končiť s HAK a začať brať lieky na sliznicu.

mzuzka
14. dec 2009

super, tak tych mojich budes mat v zalohe, to je taka psychicka podpora. aj ja si ich len preto opatrujem. 🙂 a vtedy ich urcite nebudes potrebovat. treba dodrziavat aj murphyho zakony 🙂

my sa drzime ako sa da, prekonavame pomaly jedemn problem za druhym, ale chvalabohu sa to krati, takze este par tyzdnov a vsetko bude ako ma byt. 23 dec uz idem na matersku, tak uz budem len lezat a oddychovat.

minka051
14. dec 2009

mzuzka ani nevieš ako sa teším s tebou.. Dúfam že aj ja už čo skoro napíšem niečo takéto. už sa neviem dočkať. Tá psychická záloha je super. ja už len čakám kedy zavolajú nech začnem brať tie náplaste čo mi dali na sliznicu a dúfam darkyňa je v poriadku.

mzuzka
14. dec 2009

drzkam palceky este raz, idem varit, tak sa majte vsetky pekne.

minka051
14. dec 2009

dík aj ja idem o chvíločku potom už nemám PC drahý ho berie mame ale zjtra je späť

domika9
14. dec 2009

marta aj mne brali krv na prvom pohovore bola som vyše 40DC alebo tak nejako a brali mi krv na všetko možne dr. vtedy povedal že by mi vzali aj viac ale že tolko krvi mi už nemožu zobrať 🙂
a najesť sa možeš normalne my sme šli na pohovor niekedy poobede okolo druhej tretej a som sa na to pytala tak vraveli že to nieje krvny obraz takže v pohode

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre