Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kuspitka
12. júl 2010

@komarik mne brali ,ale nie v heliose ,ale v kosiciach.

@orsulka a si doma na dovolenke???

surviver
12. júl 2010

@wolfskinka wolfi, tak blahoželam k Matejkovi a prajem hlavne vela zdravička a nech ste čim skôr doma pri ocinkovi ako štastna rodinka 😵

surviver
12. júl 2010

@kuspitka my mame ten granulovany hipp,na kludny spanok,ale asi to nepomaha 😀 ,ale kupila som teraz aj taky v nalevovych vrecuškach z DM,je tam fenikel,rasca,aniz,medovka...ale ten mu moc nechuti,asi preto,že nie je sladeny.ale čochvila bude mat zubky,tak musim prejst na ten nesladeny,či sa mu to pači ,alebo nie 😉 ...ale on nie je čajovy,musim ho nutit pit,najlepšie pije v noci ,ked spi a nevie čo pije 🙂

marta222
12. júl 2010

Ahojte dievčence, to je super, že Wolfskinkin Matej je už na svete - tak už to má za sebou 😉 . Prajem im obom veľa zdravíčka a všetko dobré, nech robí malý Matej mamine iba radosť 🙂 .
Komarik - ja som bola na meranie NT minulý týždeň v nemocke v MT a tiež mi nebrali krv, takže neviem....
@kuspitka - Kamilka je krásna 😀 .
Orsulik, tija a ostatné tehule - ako sa máte?
@surviver - torta je super, dúfam, že aj tak mňamkovo chutila ako vyzerala 😀 😀 😀 . Nepošleš kúsok???

orsulka
12. júl 2010

@kuspitka nie na dovolenky, ja som už druhy tyžden na PN-ke...

@marta222 tak ja sa mam fajn, sem tam zbehnem do prace, ale spon mi rýchlejsie ubehne den 🙂)))) a ty este pracujes sem tam tiež?????

tija28
12. júl 2010

prave som sa vratila z prace...............som vyplacala vyplaty - to bolo radosti a v takom teple 😝 😝 😝

@orsulka - tak ja mam prve odbery uz za sebou, a tiez som im tam raz doniesla aj moc a mi to potom zapisali aj do knizky a teraz na dalsej kontrole mi budu brat znova krv - to uz budem v 15tt asi 😉 😉 😉

komarik, maska, ...............no cavte bambule - vas som tu uz pekne dlho nevidela 🙂 🙂 🙂

@marta222 - ty ako pokracujes ? vsetko v poriadku ? ako sa citis ? 🙂 🙂 🙂

@surviver - uz aj timurko ma pol roka - no pekne rychlo vam tie deticky veru rastu 😉

lucula73
12. júl 2010

@komarik ahojček - v 12. tt mi brali krv a potom ešte aj v 16tt...tiež som bola v Heliose 😒

orsulka
12. júl 2010

@lucula73 a bola si u Hudeca na to D sono?????? aby zistil ap omeral babetko at ak, ci je vsetko OK, ci tam nie su nejake poruchy a choroby a ci su organy OK????

orsulka
12. júl 2010

@kuspitka ty si bola u koho v Kosiciach na vysetreni??? nie nahodou u dankovčiaka???

orsulka
12. júl 2010

@lucula73 sorry...tam malo byt 3D sono (a tusim tam ma aj 4D - a to je akože ake sono???? )))

lucula73
12. júl 2010

@orsulka ja som nebola na tom sone u Hudeca,lebo to je dosť drahé,veď bábo ti pomeria zakaždým,a ako vyzerá babenko...?no kvoli tomu by som ja osobne nešla na 3D...veď aj tak realita je trošku iná 😀
A ja som bola na podrobnom sone v 12tt v Heliose...tam mi urobili riadne sono,potom som chodila len na poradne nášmu dokimu...inak on ti urobí morfologický ultrazvuk v 20tt.....tam by mal všetko pomerať,ale poviem ti pravdu,mne ho nejka odflákol,mala som taký pocit... 😠

lucula73
12. júl 2010

@orsulka to je ako trojrozmerné,že vidíš detaily a farebne,lebo klasické sono je 2D a je čiernobile......ale aký je rozdiel medzi 3D a 4D to netuším....

orsulka
12. júl 2010

@lucula73 dakujem moja... ja ale nepotrebujem vediet ako vyzera babo, ale zistiť ci je zdravucke.....
v KE je taky pan doktor, ktorý robi tzv. prenatálnu genetiku....on tak kompletne na sone odsleduje vsetko u babetka, on tam vidi aj krvny obeh, aj vsetko, este aj dnu do organov......tak neviem ci sa k nemu objednat alebo nie, alebo ci niečo podobne robi aj Hudec.... 😕

orsulka
12. júl 2010

@orsulka tiež mi ide aj o to, že keby mi to takto pekne vedeli tie babetka pozriet, a povedať že je vsetko OK, tak by som možno nesla ani na amnio.....

lucula73
12. júl 2010

@orsulka veď ani ja som nepotrebovala vidieť,ako vyzerá....ja som presne kvoli tomuto bola v heliose....videli sme komplet všetko,aj žaludok,tok krvi,obidve polovice mozgu,orátali sme všetky pršteky,skontrolovali chrbticu....proste všetko čo sa dalo....a to tom 12tt......a keď že som mala od nich aj tie Triple testy a bolo to všetko ok,tak na amnio som nešla ani ja,lebo ma chcel H. poslať,o tom sone však nevedel,ale tie triple som mu ukázala,lebo ma chcel poslať na genetiku do MT...a to je to isté....ibaže ja som si to v helíku zaplatila 😉
Ja netuším,či také podrobné sono robí aj náš doki,ale skor nie ako ano...lebo on nevedel,že som bola v heliose a nič z toho mi nerobil... 😒 ,len základné merania,z ktorých skratiek som sa aj tak nevyznala....

lucula73
12. júl 2010

@orsulka inak ja som tým nechcela povedať,že mi H. neurobil to čo mal...ale jemu tie merania stačili a ja som bola zase spokojná,že som pre to urobila niečo viac...asi tak 😉

orsulka
12. júl 2010

@lucula73 a to si sa tam objednala do Heliosu na to sono a triple testy???? a kolko to stalo asi??? a tei triple testy si mala teiž v 12 tt???
sorry, že sa tak blbo možno vypytujem, ale som z toho nejaka vedla....

lucula73
12. júl 2010

@orsulka ano ,to vyšetrenie zahrna sono v 12tt + odber krvi a potom ideš ešte raz na krv v 16tt a oni to posielajú aj na posúdenie genetikovi a ja som dostala kompletný papier s výsledkom,aké je riziko poškodenia plodu...oni ti vlastne v helíku povedia,okomentujú ten výsledok,či je to ok alebo nie....a ja si už napamatám ani,čo to stálo,ale prvý raz tuším som platila nejak okolo 700-800 korún a druhý raz len za krv...myslím....eurá si napamatám vobec

lucula73
12. júl 2010

@orsulka no nie som si istá,či by ťa ešte objednali,ale možno za pokus by to stálo....ja som volala asi tri týždne vopred a ledva ma objednali...a ty si už teraz v 12tt.....ono to musí byť presné.....

orsulka
12. júl 2010

@lucula73 no tutuo to ukazuje nejak cudne...lebo podla posl menzes až zajtra koncim 11 tt..... tak neviem preco mi to tu dava že 12 tt už dnes......inak som objednana na toho 19.7. k H. tak to buem koncit 12 tt...tak dufam, že ten cas je v pohode.....

orsulka
12. júl 2010

@lucula73 keby som to vedela skor, tak sa do toho Heliosu možno aj objednam....... kuuurnik...teraz to už asi nestiham 😔 tak to budem musiať nechat na Hudeca, a možno absolvujem tie Kosice.....

komarik
12. júl 2010

viete čo, ja som z toho úplne mimo. Lucula, krv a moč si odovzdávala v heliose?

lucula73
12. júl 2010

@komarik ja som bola len na krv 😉 ,moč nie.............

kiara15
12. júl 2010

@lucula73 veru aspon mam zaklad ale do vtedy sa osupem ako had 🙂 🙂
@surviver veru musim lebo ak si tam budem pichat tek nebudem moct byt moc na slniecku 😒
@orsulka veru nemam ani kusa ja som ho cely vyuzila ked som bola v nemocnici ☹ velmi rada by som ti pomohla 😒
@kuspitka mala je uzasna ako take usmiate slniecko vydno ze jej je pri vas moooc dobre 😉 😉

@wolfsvinka gratulujem k malemu Matejovi vela vela zdravicka vam zelam pre zaciatok 🙂 🙂 🙂

a baby hadajte co??prave papam citron 😀 😀 😝

lucula73
12. júl 2010

@kiara15 tak dobrú chuť 😀

kiara15
12. júl 2010

@lucula73 diky 😎 😎

surviver
12. júl 2010

@marta222 no chutila,chutila a kludne dojdi ešte mame ,tak si daš 🙂
@tija28 ,no leti to ,ved uvidiš zachvilu budeme Tebe gratulovat k "copikatej bambulke" 🙂
@kiara15 ,tak nech citrony zaberu a aj ten vit.C si nezabudni dat a určite bude všetko fajn 😉
@orsulka ja by som Ti ten utrogestan hned dala,ja mam,ale škoda,že si tak daleko....

kiara15
12. júl 2010

@surviver dakujem snazim sa pri tom tvarit aj normalne 😀 😀 😀

kuspitka
13. júl 2010

@orsulka ano u Dankovciaka a nemozem povedat nic zle na nich je super boli sme tam dnu 1hodinu,ale zas povedal vsetko co sme chceli vediet....

kuspitka
13. júl 2010

@orsulka ano u Dankovciaka a nemozem povedat nic zle na nich je super boli sme tam dnu 1hodinu,ale zas povedal vsetko co sme chceli vediet....

tija28
13. júl 2010

dobre ranko bambulky 😉 😉 😉 dneska som sa super vyspala - som plna energie..............vyzera to tak, ze dneska ani do prace nemusim ist - no supis pupis 😀 😀 😀 😀 😀 .................chystam sa varit na obed zeleninkovu polievku, halusky a este aj ryzovy nakyp - tak som zvedava, co pokaslem 😀 😀 😀 😀 😀

@orsulka - ja som tiez chcela ist na tie vysetrenia do heliku, ale potom som citala niekolko clankov zo zahranicia, kde vela tehotnych zien chodi na sono len par-krat...................vraj to ziarenie nie je dobre, ked sa robi casto - tak som si povedala, ze tie mesacne navstevy u hudeca musia stacit - a stale si hovorim, ze bambulka je v poriadku a zdrava........a nepripustam si inu moznost..................a tak nejak verim tomu, ze je vsetko o.k., aj bez tych vysetreni navyse 😉

@surviver - no uplne som ti zabudla aj ja pochvalit tu tortu - vyzerala uplne nadherne a isto aj vynikajuco chutila 😉

ostatne helinky pekne zdravim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre