Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

wolfskinka
19. júl 2010

ahojte

tak dnes sme boli na kontrole u pani doktorky, povedala ze mame chodit 2x do dna na kratke prechadzky, tak sme hned isli, v kociku sa mu pacilo , spinkal

@kamka17 no to len na tych fotkach je taky baculko ale v skutocnosti taky neni

@maw dakujem a vy ako teraz bojujete ? som teraz mimo obraz po tycvh par dnoch

@marta222 fotky ti poslem do mailu, zatial som sa nedostala k tomu dat ich na konika

wolfskinka
19. júl 2010

@marta222 tebe som poslala fotky este v piatok

@orsulka a tebe tiez

marta222
19. júl 2010

OK @wolfskinka , tak to si ich idem hneď pozrieť. Maily som nepozerala ani nepamätám, mám ich tam kopec, takže som nevedela. Už aj si ich idem nájsť 😉

marta222
19. júl 2010

@wolfskinka - Jejééééj - aké krásne a chutnučké bábätko, hneď by som ho vytloštila. Povedala by som, že sa podobá na teba - aspoň podľa tej prvej fotky, kde ležká vedľa teba... No uvidíme - hádam nám Mateja čoskoro prídeš predstaviť a ukázať aj osobne.... Teším sa 😉 🙂.

marta222
19. júl 2010

@wolfskinka - ozaj a rodila si nakoniec u tej svojej vybratej doktorky? Stihla ťa 😉 ?

domika9
19. júl 2010

@marta222 neboj nič lieky sa nesmu testovať na tehotnych ženach a preto je na väčšine napísane že sa nesmu v prvom trimestri tak nemaj boja ja myslím že to nieje nič hrozne

bambulky čo pichate vobec vam nezavidím hrče som lala aj ja take tvrde pod kožou že mi iekedy nešlo vobec pichnuť ja som pichala cele tehotenstvo do brucha raz som skušala do nohy no nešlo to -bolelo jak hovado tak som sa nato vykašlala a radšej som si chytila kožnu riasu na bruchu a pichla do nej nevpichovala som celu ihlu asi ina pol -trištvrte ved som vedela pokial je koža s tukom a kde by som už šla do svalu a tak mi to vyhovovalo
inač ja nepicham už nejaku dobu ale ešte stale mam take flaky na buchu akoby nevstrebanu modrinu nieje to už velmi vidno ale príde mi to ako zvyšok po modrine len to už trva nejaku dosť dobru chvílu tak snad sa to ešte zosvetlí lebo mam brucho jednu katastrofu myslím že polovične plavky už v živote nehrozia - jazva z detstva po saleni sa soluxom , jazvy po laparoskopii , strie a ie flaky no vyzeram jak ...
ale to je vedlajšie hlavne že ja Matuško zdravučky 🙂

orsulka
19. júl 2010

@marta222 tu kontrolu mi dnes robil doktor, pozeral a meral to NT, tak jedno babo malo 1,4 a druhe malo 1,6 a povedal, že v norme. moj doky mi bude robit aj to 3D a 4D sono, takže to vyzera tak, že do tych kosic nepojdem, ale vsetko urobi on. akurat som zistila, že to u neho stoji 66 eur. bavili sme sa o amino dnes, že to bude s otaznikom. 9.8.idem na krv na to AFP, s vsledkami ma posli do Martina ku nejakej doktorke geneticke, aby to popozerala a povedala ci navrhuje amnio alebo nie. potom chcem aby mi urobil to 3D sono a skontroloval obe bublink, ci je vsetko OK...ak bude vsetko OK aj na sone aj z krvi, tak by som na amnio nesla.....ale to vsetko este dohodneme. inak mi vravel, že v Martine to jednoznacne robia najbezpečnejsie pomaly na celkom slovensku. este nie som na 100% rozhodnuta ci pojdem alebo nie.....zas na druhej strane pri dvoch babetkach naozaj nechcem nic riskovat.....takže naozaj vsetko zavisi od vsetkych vysledkov......a ty si ssa už rozhodla s tym amnio????

wolfi...idem pozriet na mail.....nebola som tam od piatku, bola som na chate.....

marta222
19. júl 2010

@domika9 - veď aj ja sa tým utešujem, že tým Fenistilom som si hádam nejak neublížila. Tak to ste ma "potešili" spolu s Ciky, že ste mali obe tie hrče pod kožou... A ja som myslela, že len ja som taký exot - lebo myslím, že v tých nežiadúcich účinkoch to bolo uvedené s výskytom ako menej u 1 z 1000 na testovaných osobách - a tu sme hneď 3 z troch o ktorých viem. Takže to je sila. No, ináč včera kým som našla súce miesto na vpich - tak to trvalo, pichla som si to tak cca 20 cm od pupka (lebo inde sa nedalo - nechcela vojsť ihla) a to tiež dosť bolelo a ešte mi aj vybehol taký pramienok krvi - čo sa mi teda nestáva. O chvíľu si to budem pichať asi na chrbát 😀 😀 😀 .
Jasné, čo tam po plavkách - hlavne, že je všetko OK, veď teraz sú moderné tankiny a tie zakryjú všetko.... Ja si plavky neoblečiem asi najbližší rok 😀 😀 😀 - toto leto určite nie a na budúci rok, ktovie či dožijem 😀...
Domi a čo to máš za jazvu z detstva - aké šalenie so soluxom - čo to je? Vysvetli bližšie 😉

marta222
19. júl 2010

@orsulka - no ja som tak na 99 % presvedčená, že na amnio nepôjdem - je tam nejaké riziko potratu a ešte pri dvojičkách.... A pri mojom šťastí.... A keďže už mám jeden potrat za sebou v 19 tt, takže nechcem radšej nič riskovať. Uvidím ešte ako dopadne AFP - teda myslím si, že zle - pretože sa tam berie aj vek a pokiaľ viem, tak nad 35 rokov mi určite nevyjde nižšie ako 1:350. Ale v podstate som rozhodnutá, že nepôjdem na amnio.
Inak, zdá sa mi, že v tej nemocke v MT mi to ten dr. trošku odflákol - nenameral žiadne desatiny pri NT - iba 2 a 3 mm, myslím, že to tu aj nejaká žienka písala, že tiež jej to ktorýsi doktor len tak zbežne zmeral. Aj to som bola prekvapená, že to robil cez brucho a nie zo spodu. Tebe to robil ako? Ale nevadí, povedal, že je to OK, tak sa nejdem tým viac zaoberať. Inak, môj dr. ma pôvodne poslal do MT aj s tým, že či mi neurobia odber chóriových klkov - to je tiež nejaké zisťovanie, či sú bábätká v poriadku, ale ten dr. to jednoznačne odmieta - pri dvojičkách sa to vraj vôbec nerobí a je tam aj oveľa vyššie riziko potratu - vraj tak cca 3-4 %. Tak na to by som určite nešla...

marta222
19. júl 2010

@orsulka - teraz si spomínam, že ten môj dr. tiež hovoril niečo o genetike v MT, takže hádam ma tam tiež pošle s výsledkami AFP. Uvidíme....

orsulka
19. júl 2010

@marta222 no doky to meral uplne, že presne, preto tie hodnoty.....
robil mi sono aj zo spodu, pozrel jedno babo, a potom cez brusko, lebo druhe bolo dost hore a inak by ho nevedel pomerat....takže aj aj....
tak ja tiež povitam, že vyxsledky kvoli veku budu take že ma rovno posle na amnio.....ja uvidim...pokialbufe vsetko ok,tak fakt nevidim dovod......ale......
s tym martinom a genetikov to povedal,že urcite ma tam posle, že to si on na triko nevezme, že ona mi vsetko povie a že tam pisela každu....

marta222
19. júl 2010

@orsulka - OK, spýtam sa ho aj ja na tú genetiku, uvidím, čo povie. Orsulík - máš nejakú cudzokrajnú klávesnicu, či čo? Ale, neboj - rozumiem, čo si napísala 😉

cikyta
19. júl 2010

@marta222 ano,chodila som pravidelne na hematologiu.Lenže to preto,že mne zistili na genetike dve závažne mutácie v krvy leiden heterozygot a polymorfuzmus homozygot.To znamená,že som už doživotne sledovaná na hematologii.Každý druhý rok tam musím chodiť na odber krvy+ak mi hrozí nejaká operácia,či tehotenstvo tak tiež.Aj teraz mi preto nechceli nikde vytrhnuť zub. 😒 Mám 10 násobne zvýšenu zrážanlivosť krvy.
V krvy mi sledovali hodnoty D-Di aktivitu zrážania krvy.No a podla zvýšených hodnôt+zvýšeným kg mi dávky fraxiparínu zvyšovali pomaly...
Odporučali mi prevenciu urazu,elastické kompresie (po pôrode som musela mať také smradlave silonky),dostatok tekutín,vitamin B12,kys.listovu.
No a ked som išla rodiť,tak som mohla najskôr porodiť 12 hodin po podaní fraxiku.Skôr nie.
(No a hematologička mi dovolila pichnuť EPI,no v nemocke boli pokakaní,báli sa a vraj oni mi to nepichnu,ani keby som si pichala 0,3 nieto ešte O,8) 😠
No a ked mala Sisa 6 mesiacov,museli sme isť na genetiku,kde jej zobrali z hlavičky krvičku,aby zistili,či to po mne nezdedila,lebo tie mutácie su dedičné a chvala bohu to nemá.Má tam nejaku lahšiu formu niečoho,čo má 5O percent ludí a treba len piť viac tekutín-inak je ok.

marta222
19. júl 2010

@cikyta - tak z toho som úplný jeleň, čo tu píšeš. Ale, jasné, keby niečo podobné zistili aj u mňa, tak by som sa tým určite zaoberala a zisťovala všetko potrebné. No, ale stačia mi moje "diagnózy" 😀 😀 😀 - nemusím mať všetko, však????
Ozaj a dovtedy sa ti to nejak prejavovalo - myslím, kým si neotehotnela? Mala si s tými mutáciami nejaké problémy?

marta222
19. júl 2010

Inak - dnes tu bola moja pravdepodobná nástupkyňa - šéf ju tu zavolal - vraj nech sa so mnou porozpráva, čo moja práca obnáša, lebo on to nevie. Povedal jej, že bude celý deň čumieť do počítača ako ja 😀 😀 😀... Čakala chúďa na mňa asi 3/4 hodiny 😀 😀 😀 . Tak som jej len povedala pár hlavných vecí a poslala som ju domov, že teraz aj tak nemám čas sa jej venovať, keďže mi treba súrne dokončiť uzávierku. Šéf povedal, že už zajtra môže prísť normálne do roboty - vraj nech jej kolegyňa urobí pracovnú zmluvu. A ja mu na to: že čo tu bude robiť, keď chúďa nevie ešte nič. On si myslí, že to je ako keď prijme nejakého chlapa na stavbu - dá mu do ruky fúrik alebo lopatu a môže robiť 😀 😀 😀 . No - zlatý je....

cikyta
19. júl 2010

@marta222 No ked som fajčila,bolelo ma hrozne v hrudníku.Asi tam bola nejaká zrazenina.No a moje nohy su ako nohy 6O ročnej ženy.Hrube vyčnievajuce žily - krčove,upchate. Viem,že moja starka mala velké problémy a tak som to na genetike spomenula.Preto mi to zistili.Sustredili sa na to.

orsulka
19. júl 2010

@marta222 sorry...ale pisem na notebooku, sem tam mi to preskoci 😀 😀 alebo mne preskoci, ja už ani sama neviem......a este ano..na kotrolu ako na poradnu idem az o mesiac 19.8.

@cikyta ahoj moje kuriatko.....tak pokial si dobre pamatam, tak Sise nezistili, že by to po tebe zdedila...co je super 😉

ja som sa dnes dokyho pytala na hematologiu, ci mi tam netreba ist, ale povedal, že nie...vyzera to tak, že to mam naozaj len preventivne, a potom vezme krv a posle na vystrenie on.....ale picham stale dalej. nastastie 3 balenia co je 30 injekcii stoli v lekarni len doplatok 2 eur. tak to celkom ide.....ved dots dam za vitaminy... 😉

marta222
19. júl 2010

@cikyta - ach tak... No vidíš - fajčiť sa nemá 😀 😀 😀 a v hrudníku by ťa bolelo asi aj tak, či? Ja teda neviem, ja som nikdy nefajčila, ale môj otec fajčil aj 40 denne - a zomrel na rakovinu pečene.....

orsulka
19. júl 2010

@marta222 ty nie si na PN-ke?????

cikyta
19. júl 2010

@marta222 No a keby som bola tehotná a mali by sme zdrave spermoše,asi by som potratila tým,že sa mi upchaju cievy , čo vyživuju maternicu.Takto mi to povedala dr.na genetike a ked mi to hovorila,bola som v 1O týždni tehotná...tak skoro odpadla,že sa ešte nič zlé nestalo a hned rýchlo nakázala utekať na hematologiu,kde som predbehla ludí,čo boli pol roka vopred objednaní a v momente som si začala pichať fraxik.

orsulka
19. júl 2010

@marta222 no teda Marti...moj tatino tak isto fajcil, možno jie až tolko, ale tiež dost...a tiež zorel na rakovinu pečene.... ☹

marta222
19. júl 2010

@orsulka - a to sa tiež pichá do bruška? A ty nemáš z toho také problémy ako my - vápnikové usadeniny, svrbenie, modriny?

cikyta
19. júl 2010

@marta222 hned ako som prestala fajčiť ma prestalo bolieť v hrudníku.
@orsulka Sislík mi je zdravučký 😉 našťastie.Tá zdedila všetko otcovi.

cikyta
19. júl 2010

po otcovi

marta222
19. júl 2010

@orsulka - no vidíš - zasa máme niečo spoločné 😒 . Síce môj otec aj dosť popíjal, takže to asi preto.... Veď vieš, ako sa to hovorí: fajčil - zomrel, nefajčil - zomrel tiež.... Takže to máš jedno - na niečo musíme zomrieť, nie 😀 😀 😀 ?
áno, som na PN-ke, ale keďže mi treba účtovať - tak som v práci - akože vychádzka 😀 😀 😀 . A teraz po fajronte sa najlepšie robí, nikto nevyrušuje, mám kľud... No - mám ju síce len do 17:00, ale spolieham sa, že o takomto čase mi kontrola už nepríde. Ale, idem už domov, už som hladná ako vlk a už ma aj bolí prdel od sedenia 😀 😀 😀

cikyta
19. júl 2010

No môj otec tiež dosť fajčí a to začal fajčiť ešte prv,ako vedel chodiť. 😀 Zatial žije.....No on aj dosť pije ☹ samozrejme nie vodu...

orsulka
19. júl 2010

@marta222 ano marti, picakm do bruska, zatial to v pohode ide, niekedy ani riasiť nemusim 😀 😀 😀 ja som zaciatku tehu iank pribrala už 3 kg!!!!!!!!! 😠 😠 😠
dnes mi drahy povedl, že nech si riešim vahu, ked už nebudem mat v brusku bublinky... 😀 😀 😀

Ciky.....ved je to suoper, ked su deticky zdrave....nemusis sa trapit s nejakymi teplotymi alebo zniženou imunitou, ako vela mamiciek...nech jej to len pekne vydrží 😉 😉
iank pekne fotečky s kupacimi pomockami.....a v tej vode je aka štastná 🙂

cikyta
19. júl 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nieto otca,čo nebafká,nepije 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

domika9
19. júl 2010

@marta222 ohrievala som sa na horskom slnku a som sa postavila a spali si brucho bolo to ešte velmi davno asi ked som mala 4 roky ani si to nepoamätam ale vtedy o bavlne vela si ešte nepočuli mala som na sebe nejake umele tielko a fajne sa mi to pripieklo na brucho tak mi to nejako vytrhavali s pinzetou to zoškvarene -popalenina 3stupna ale nieje to až take brutalne v podstate to je vidno iba z blízka

orsulka
19. júl 2010

@marta222 no oj tata si tiež rad uhol.....a kedže bol silny cukrovkar......co vam budem pisat....
a este chodis aj schodzovat na urad???????? tak ja tiež obcas skocim do praqce, ked je potrebne urobit veci, a samozrejme cez vyplaty viackrat, ale verim, že ked už mama techniku doma, tak to pojde aj z domu....inak by to nikto neurobil

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre