Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

komarik
6. aug 2010

afrika, čítala som tvoje obavy od rána. Ostaň v pohode. Si tehu. Zrejme o týždeň alebo dva pôjdeš na kontrolu a určite uvidíte plodový vačok v maternici. 😵

afrika
6. aug 2010

ďakujem komarik. není to málo? ja sa po tom všetkom naozaj moc bojím

komarik
6. aug 2010

neviem ti povedať aké hodnoty majú byť ale je to ešte krátka doba a určite záleží aj od toho kedy sa vajko prichytilo v maternici. No tieto hodnoty bývajú tiež individuálne. Niekto má vyššie a niekto nižšie. Viem že máš nervy a strach, aj my sme tým prešli ale snaž sa zabaviť niečim iným. A hlavne pokús sa myslieť pozitívne. Táto doba ubehne rýchlo, ani sa nenazdáš.

orsulka
6. aug 2010

@afrika je to v pohode....ono to teraz bude rýchlo rast....naozaj sa neboj...🙂))))

orsulka
6. aug 2010

@komarik ahoj...ako sa mas spolubojovnička ??????? kedy mas krv na AFP????? ides do Heliosu????

komarik
6. aug 2010

@orsulka, idem vo štvrtok do Heliosu a v piatok do ZV. Ja si potajomky dávam všetko robiť dvojmo. Možno si niekto myslí že preháňam ale naša minulosť ma poučila. A ty kedy ideš?

orsulka
6. aug 2010

@komarik ja idem v pondelok.... 😉 v Heliku ťa bude aj pozerat ????

komarik
6. aug 2010

@orsulka, pri AFP vraj berú len krv ale pre istotu sa môžeš na recepcii opýtať. Daj potom vedieť. A čo s amniocentézou? Pojdeš? Či počkáš na výsledky z NT a AFP?

tija28
6. aug 2010

ahojte bambulky 😀 😀 😀 .....................tak vcerajsie stretko stalo zato, som velmi rada, ze som si nasla cas na nase prievidzanky 😀 😀 😀 kludne aj nabuduce 😉 😉 😉 😉 😉
.........a @orsulka uz ma tiez pekne brusko, krasne jej narastlo od posledneho stretka 😉 😉 😉

................kedze som vcera vecer uz nestihla ist do prace, lebo unava ma premohla, tak som si rano pekne privstala a sup ho si dokoncit robotu - no ale aby toho nebolo malo, tak okolo obeda ma chytili take krce v podbrusku, pot ma zalial, do toho zimnica, srdce mi zacalo busit o 106 v celom tele a hlavne v bruchu, tak som rychlo smykala domov do postele.......po dvoch hodinach lezania mi to ako tak ustupilo, srdce mi uz nebusi, ale krce v podbrusku mam stale (taka rezava bolest to je)......nemali ste niektora z vas v tehotenstve nieco podobne ??? lebo neviem, ci by som nemala skocit na pohotovost, ked mi to uplne nepreslo zatial (je to take divne, lebo inak mi nic nie je, len tie krce teraz, a je to uplne naspodu podbruska, tak neviem, ci je to len z toho, ze sa maternica roztahuje, no bojim, bojim zase) 😕 😕 😕

@cikyta - tak vam zelam krasny vyletik, plny neopakovatelnych zazitkov a aspon na 60%slniecka, aby si mohla pouzit aj plavecky 😉 😉 😉
@afrika - gratulujem...........vitaj medzi nami tehulkami 🙂 🙂 🙂
@komarik - drzim palceky na vysetrenia, a verim, ze tentokrat to tehotenstvo dopadne uplne perfektne 😉

....................ostatne vas vsetky zdravim a zelam pekny vikend 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

komarik
6. aug 2010

@tija, len pekne opatrne. Také rezavé bolesti som mala ale v miestach kde sú vaječníky a do druhého dňa mi to prešlo. Jasnačka že ako začali bolesti tak som sa len povaľovala a nič nerobila. Takže ležkaj a ak to neprejde alebo sa to zhorší tak utekaj na pohotovosť. Dúfam že to bude v poriadku 😉

komarik
6. aug 2010

@tija, hlava moja deravá. Ešte som chcela hovoriť o srdiečku že by to malo byť normálne. Mávam to aj ja ale keď sú horúčavy. Teraz je chladnejšie a aj búšenie srdca prešlo. Jedna zdravotná sestrička mi vysvetľovala že v tehu máme rýchlejší obeh krvy a búšenie srdca s tým súvisí. No a teraz sú veľké zmeny tlakov tak možno aj z toho to môže byť.

tija28
6. aug 2010

@komarik - no uz som si pre istotu volala do nemocnice, a mi povedala doktorka, ze si mam dat hned magnezium a potom este vecer, a ze by to malo prejst.............ak by som tie bolesti mala este aj zajtra rano, tak mam prist do nemocnice lezat - co nechcem, tak poctivo teraz lezim zase 😉 ........a ja mam tiez obcas take rezave bolesti v podbrusku - hlavne z bokov ako su vajecniky, a to mi tiez doktor vravel, ze je to tym, ze sa maternica roztahuje............len tieto bolesti mi idu zo spodu podbruska zo stredu - no je to take divne - ine, tak snad to do zajtra prejde........................................boooooze, ja tak nenavidim lezanie v posteli, ach jaaaaaaaj 😒 😒 😒 😒 😒

kiara15
6. aug 2010

@cikyta bodaj by si mala pravdu boze este cakat mesiac ale neva hadam vydrzim 😉
@orsulka vsak tym sa utesuzjem ze na dovce to vybledne 😉
@surviver dufam ze nam aj dovca vide ked tu tak leje 😒

orsulka
6. aug 2010

@komarik mna teda objednali len nakrv, ale ja by som rada, keby ma doktor aj pozrel, len neviem, ci tam už rano bude....takže určite chcu brat len krv 😉
@tija28 dobre si urobila, že si si zavolala do nemocnice, aspon ťa ukludnili a poradili s tym magneziom.....som rada, že si vcera nepracovala už......tak ako sme vraveli, ono si to telo a mala babika v brusku vypyta svoj klud, ked ho nema...len niekedy by si mala mysliet na seba viac..... a postupom casu možno viac veci prenechat na nejakých nástupcov a nástupkyne....nevie neviem ako to urobit, ale ty to nejak vymyslíš 😉 😉 😉

orsulka
6. aug 2010

@kiara15 ale na pocasku v chorvatksu vraveli, že tam je pekne 😉

kiara15
6. aug 2010

@orsulka ale ja este 2a pol tyzdna tak dufam ze sa nic nezmeni 😉 😉

orsulka
6. aug 2010

@kiara15 to je v pohodea moja, na tvoj termin hlasili najkrajšie počasie za cele leto 😉 😉 😀

zajtra sa chystam piect novy kolač....že Kinder bueno........hihihi...som ho koštovala a je bohovsky, tak držte palce nech sa podari 😉

janicca
6. aug 2010

ahojte moje krásne vidím že sa vám darí to ma teší všetko ide tak ako má .... 😉 tento týžden som mala dovču tak som si to trošku užívala u sestry na chalupe .... 😉 a ináč aj mne to odsýpa zajtra by mala dojsť mrcha tak môžem začať odpočítavať už aby som to všetko mala za sebou velmi sa na tie dve kolajnice no konci cesty teším..... 😀 😉 😵

orsulka
6. aug 2010

@janicca ahoj dovolenkárka......na chate bolo super, cooo??????? realx, priroda, cerstvy vzduch 😉 😉 😉
zlato ty mas aky protokol vlastne ???????? takže zajtra zacnes?????

janicca
6. aug 2010

@orsulka moja u sestry na chalupe som makala drevo spratávala pomáhala kde sa dalo no jednoducho som bola na roztrhanie .... 😀 😀 na chatu ku naším som sa ani nedostala ale to neva základ je že som si konečne moje zlaté krsňátka užila jednoducho som si psychicky oddýchla dá sa povedať.... 😵 😵 😵 ja mám dlhý protol ICSI začínam 16 DC papkaním provery a potom nastupuju pichačky atď .....šak to poznáš ... 😉

janicca
6. aug 2010

@kiara15 vyzerá to tak že to začíname skoro na rovnako ? a či ?a neboj na dovču som ti objednala slunečko 😵 😵 😵

orsulka
6. aug 2010

@janicca poznám poznám....takže fakt možes odpocitavat 🙂))))) inak celkom dobre, že tá Kiarka na teba počkala....ci???? 😀 😀 😀 ve dvou se to lépe táhne......
PS: tak takuto pomocnu silu by chceli na každej chate 😉

janicca
6. aug 2010

@orsulka veď predsa nemôžem v tom nechať Kiarku samu jak sa povie ve dvou se to táhne lépe.... 🙂 )))
PS:tak to máš uplnu pravdu 😉 a vždy keď som odchádzala tak to najmenšie dvoj ročné za mnou tak plakalo až sa zanášalo a kričalo Jaja Jaja no samozrejme aj mne potom krívilo usta no ja som z nich uplne na mäko 🙂 strašne ich lubim 🙂 )))a to sa vidíme skoro každý deň ... 😉

afrika
6. aug 2010

ďakujem za privítanie. ja mám tiež také popíchavanie každú chvíľu raz napravo a potom naľavo. nieje to skoro?

kiara15
6. aug 2010

@orsulka super normalne si ma potesila 🙂 🙂
@janicca veru skoro no neviem ci nebudes o nieco popredu 😉 😉 ale sa tesim ze sme spolu zase????aj sa mozno uvidime v heliku 😉 😉

kiara15
6. aug 2010

@janicca ozaj aj ja mam krsnatka od sestry a strasne ich zboznujem najmladsi ma 1,5roka a ten ked ho nezoberem ten sa hadze normalne o zem 😀 ale ma hreje na srdiecku ze sa mame tak radi aj ked niekedy to prehanaju 😉 😉

janicca
7. aug 2010

dobré ránko vám všetkým prajem ... 😉
@kiara15 to neva kedy začíname týždeň dva hore dole uspešnosť bude u obidvoch na 100 % tomu ver moja...a dufam že sa v Helíku znova stretneme ... 🙂 ))

kamka17
7. aug 2010

pekné víkendové ránko prajem 😎 😎 😎 slniečko síce sa tvári, že má dovolenku, ale aspoň sme doma...teda my poniektorí pracujúci 😉 😉

jani, taká som rada, že ťa tu zase vidím 🙂 🙂 dohadovali sme predbežne stretko na tento týždeň, tak hádam sa pridáš...a ms prišla??

a orsul..že pozdravujem Ferina, že sme rady, že ťa tak ľubi a neopustí ťa 😀 😀 😀 zlatý chalanisko...a však čo by vlastne bez teba robil, žejo ?? a ak sa podarí koláč, tak daj recept

janicca
7. aug 2010

@kamka17 aj ja som rada že som sa tu vrátila konečne 🙂 🙂 mrcha ešte nedošla dnes som 31 DC tak už by mohla hádam aj dojsť no nechám sa prekvapiť veď predmrchové stavy mám už dva týždne ,čokolády žeriem na kilá 😀 😀 😀 jasné na stretko pôjdem môžte so mnou počítať.. 😉

kiara15
7. aug 2010

@janicca tak to si pis ze sa stretneme v utorok uz idem aj na interne chcela som to mat vsetko nachystane kym odydem na dovcu 😉

inak vsetkym prajem pekny vikend ja sice upratovaci ale aspon som doma 🙂 🙂 🙂
@orsulka a ja chcem recept potom napis di ip 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre