Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

komarik
21. júl 2009

orsul, no jasné že ste krásavice - prievidžanky. 😵 😵 😵

komarik
21. júl 2009

wolfi, čo si mala na obed. Ja som takááááááááááááááááááááááááá hladná.

wolfskinka
21. júl 2009

komarik kuracie prsia na prirodno, ryzu hranolky

wolfskinka
21. júl 2009

berie ma na spanie klipkaju mi oci a musim tu sediet

komarik
21. júl 2009

wolfi, aj ja chcem. Neostalo ti niečo? A kávu si už mala?

wolfskinka
21. júl 2009

nemala zachvilu .. mam plne brucho tam by som ju nedala ... rozmyslam ze si idem trosku schrupnut na wc, toto ranne vstavanie o 5.45 ma zabija

orsulka
21. júl 2009

wolfi... 😀 😀 😀
ja som dnes vstávala o 4,40..... 😀 😀 😀

wolfskinka
21. júl 2009

orsul no ty brdo najlepsie by bolo keby som tu obsedela do 17.00 ale to sa mi asi nepodari

wolfskinka
21. júl 2009

a coze ste vsetky pospali po dobrom obede ?

orsulka
21. júl 2009

asi vsetky driemkaju...🙂)))) ja som dopracovala, dotlačila,dofaktuuurovala.....odchádzam domov.....asi spat 🙂)))))))) 😉

wolfskinka
21. júl 2009

orsul tebe je ja este 55 minut

domika9
21. júl 2009

jaj žienky a dnes čo sa stalo? ste všetky zamrzli? ekonomky sa vykecali doobedu a teraz čo spinkame ?
😀 😀 😀

ybyta
21. júl 2009

ahojte Mzuzka zlatko kde si ako tije dufam si ok? Domika ati ideš naIVI? ak ano kedy?

brmbolcek
22. júl 2009

zelam krasne stredajsie ranko spachtoskyyyyyyyyyyy 🙂 🙂 🙂 🙂

brmbolcek
22. júl 2009

orsulka a wolfi... teraz je to na vas ktora bude po mne lebo ja som dnes prva prvuckaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

kamka17
22. júl 2009

dobré ránko prajem všetkým 😎 😎

wolfskinka
22. júl 2009

brmbolcek ... ja som tu bola o 6.40 ale musela som odbehnut .. tak som sa nestihla prihlasit

orsul nedrichmi a vstavaj ....

orsulka
22. júl 2009

uuuuuuááááááááááááááááááááá..........

taaaaaaaaaaak dobre ranko 😀 😀 všetkym krasny usmiaty, pohodovy dniček s teplotami od 29-33 stupnov celziovýýýýých!!!!!!!!!!!!!! 😉

pozdravujem vsetky pracujuce, ktoré nemaju klimatizáciu !!!! a KAMKU!!!!! 😀 😀

wolfskinka
22. júl 2009

orsul no super dik .. no to bol prejav a hlavne si ma potesila tymi teplotami poobede sa tu budem varit za ziva ☹ ☹ ☹ ☹

orsulka
22. júl 2009

wolfiiiiii........vedela som, že teba potesim....🙂)))

kamka17
22. júl 2009

orsul ahoj moja...nám už vďakabohu..alebo vďaka nejakým údržbárom 😀 😀 klima funguje...ale mohlo by sa vymyslieť niečo, čo by rozbehlo aj mňa, lebo tento týždeň som fakt ako keby som to ani nebola ja...strach, ako hrozne sa cítim a som unavená už od rána...ale hádam to raz prejde a bude dobre...
a však je leto, tak na vysoké teploty sa netreba sťažovať 😎 😎

wolfskinka
22. júl 2009

orsul no ved hej ... orsul co je to endometrioza ?

orsulka
22. júl 2009

kamka....ale to nie je dobre, že si stále unavena.....to može niečo signalizovat....skus nejaky dobry relax, pri com sa citiš dobre, aby si si oddychla......aj ked to može byt psychikou....čo by som tipovala najviac.....tak srdeeenko...hlavnku hore....bude dobre!!!! uvidiš... 😉

endometrioza su take male žlte telieska, ktore sa može vyskytovat v okoli ženskych organov, je to taka "pliaga, čo tam nemá čo robit......a može sposobovat neplodnost....
da sa to odstranit operacne, resp. pri laparoskopii uplne v pohode.....
ja som mala take mensie ložiska, ktore Dr. nasiel niekde za maternicou či kde....a počas laparky mi to vypalil preč.....

kamka17
22. júl 2009

minulý štvrtok sa v berlíne narodili šestorčatá...to je teda sila...ale zatiaľ nepíšu, či je to umelým, lebo tam pri umelom môžu vkladať max dve embrijká, takže asi budú mať doktori prúser

wolfskinka
22. júl 2009

a to sa da zistit na sone ?

orsulka
22. júl 2009

Diagnóza endometriózy sa zakladá na starostlivo určenej anamnéze, gynekologickom vyšetrení, ktoré pri ľahších formách nemusí ukázať žiadnu abnormalitu. Pri ultrazvukovom vyšetrení sa môžu preukázať cystické útvary v oblasti vaječníkov. Ďalej je vhodné odobrať krv a zistiť hladinu nádorového markeru CA 125, ktorý je pri endometrióze zvýšený. Na definitívne potvrdenie diagnózy treba urobiť laparoskopiu nebo hysteroskopiu. Laparoskopia je v súčasnosti najčastejšie používanou metódou v odboroch chirurgie. Pomocou laparoskopie sa dajú zobraziť všetky orgány panvy a brušnej dutiny a súčasne sa dá vykonať potrebný chirurgický zákrok. Hysteroskopia umožní gynekológovi prezrieť si hrdlo a dutinu maternice, rozpoznať myómy, polypy, vývojové chyby maternice, maternicové zrasty a dá sa pri nej odobrať vzorka sliznice na mikroskopické vyšetrenie

orsulka
22. júl 2009

Liečba endometriózy je individuálna podľa toho, či ide o ženu plánujúcu tehotenstvo alebo o ženu, ktorá už ďalšie tehotenstvo neplánuje a chce si liečiť panvovú bolesť. Existujú dve základné možnosti liečby – hormonálna a chirurgická. Základným princípom hormonálnej liečby je ovplyvniť prirodzenú hormonálnu hladinu pacientky. Žene sa podávajú hormóny, ktoré blokujú uvoľňovanie hormónov z podmozgovej žľazy, tým sa neuvoľňujú ani hormóny vaječníkov (estrogény) a nedochádza k cyklickej premene sliznice maternice.

orsulka
22. júl 2009

Druhou možnosťou liečby endometriózy je invazívna chirurgická metóda. U ženy, ktorá plánuje tehotenstvo, sa pri laparoskopickom výkone postupuje konzervatívne, odstraňujú sa ložiská endometriózy, zrasty, prípadne vaječníkové cysty a obnovujú sa normálne anatomické pomery. Za radikálny výkon sa považuje odstránenie maternice, vajcovodov a vaječníkov a všetkých viditeľných ložísk endometriózy. Vykonáva sa pri závažných formách endometriózy a u žien, ktoré už neplánujú otehotnieť

tolko z dnešnej prednásky..................

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pisomka bude o dva dni!!!!! 😀 😀 😀

wolfskinka
22. júl 2009

orsulka takze ked mi robili laparoskopiu na priechodnost tak cisto teoreticky urcite aj na endometriozu, nejake zrasty vo vajcovodoch mi rozrusovali

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre