Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

miminkova
13. nov 2012

Ahojte a co je to IUI? my sme tam dnes boli 1krat

magica78
13. nov 2012

@miminkova inseminacia

miminkova
13. nov 2012

@magica78 Aha, a ked ma muz dobry spermiogram, aky postup je dalej ?

magica78
13. nov 2012

@miminkova musia zistit kde je problem u vas a na zaklade toho vam odporucia liecbu treba sa pytat v CARe oni ti daju odpoved

cikyta
13. nov 2012

@miminkova ak bude dobrý spermiogram a aj ty budeš ok, tak vám odporučia plánovaný styk, možno neskôr to IUI 🙂

miminkova
13. nov 2012

Tak to som zvedava, uz sa tesim na vysledky

helka107
17. nov 2012

baby vôbec vám nezávidím, mám v Heliose za sebou 2x IVF je to už pár rôčkov,ale nikdy na toto velmi zlé a ťažké obdobie v mojom živote nezabudnem, niekto povie dieťa zo skúmavky, nik kto to nezažil si nevie ani predstaviť čo všetko to obnáša denne si pichať injekcie, skoré rána na sono, nervy, stresy, stavy z horménov, a všetko okolo toho, som rada že sa k tomu musím vracať len v spomienkach a baby všetkým vám držím palčeky a hlavne prajem pevné nervy, trpezlivosť a velááááááá super spermií a vajíčiek a úspešných tehotenstiev...

gugu
6. jan 2013

@helka107 ...a ja mam naopak na to obdobie naaaaadherne spomienky 😉 na kontroly som chodievala rannym autobusom z Banskej Bystrice, muzovi sa len zriedka dalo ist so mnou a vzdy som sa tam velmi tesila. bola tam taka strasne zlata embryologicka a ta mi povedala, ze tie injekcie su moje najlepsie kamosky 🙂 a ked sme isli na vklad, na recepcii som babam povedala, ze si idem po miminko. Dnes mam doma uplne fantastickeho trojrocneho Martinka 😀. Po styroch neuspesnych inseminaciach nam vyslo hned prve IVFko a ja som od zaciatku vedela, ze to vyjde. Vsetkym vam, zienky drzim palce, v Heliose je team uzasnych ludi (dufam, ze je tomu tak aj teraz) a hlavne treba mysliet pozitivne. 😉

helka107
7. jan 2013

@gugu a tam je ten rozdiel to miminko ja som bola na ivf 2x a velmi zle som znášala hormony, bolo mi z nich zle, chodievala som prvým busom okolo 6 ráno a potom na poobednú do práce po prvom pokuse potrat v 9 týždni, a po druhom úplne nič pritom som mala tolko oplodnených vajíčok a embryá čo boli kryo boli po rozmrazení nepoužitelné....hovorí sa že takéto niečo je skúška pre partnerov, čo je veľká pravda, naše manželstvo to nezvládlo...ale všetko zlé je na niečo dobré - moj exmanžel má doma 2 týždnového chlapčeka a ja porodím chlapčeka o pár týždnov..🙂 ale v jednom máš pravdu, personál vždy príjemný, ochotný, vysmiaty..atmosféra velmi príjemná...

gugu
7. jan 2013

@helka107 ano, viem...nie kazda ma to stastie, ze sa IVF podari hned na prvy pokus. Ja som dost zle psychicky znasala tie prehry po IUI a potom moja diagnoza po laparoskopi... 😒 "odpisane" vajcovody. Potom som sa nejako pozbierala a povedala som si, ze IVF vyjde a hotovo 😉 a vyslo. Je velka pravda, ze psychika robi svoje. A tie problemy a vecny kolotoc poznacili aj moj partnersky vztah, no nakoniec sme to nejako predychali. Je mi luto, ze si si tolko vytrpela...prajem ti uz len kopec stastnych dni. 😉 a lahky porod 😀

helka107
9. jan 2013

@gugu dakujem, už sa neviem dočkať, ešte 10 týždnov a maličký sa narodí, no dúfam, že bude všetko ok strašia ma sekciou, mám problém s tlakom a cukrom a navyše vyšší vek,tak pevne verím že to pojde aj bez sekcie...

drobca07
9. jan 2013

ahojte baby, my máme s mm tiež odporúčanie do Heliosu...viete mi cca opísať čo ma čaká a neminie? ...a hlavne koľko vás to stálo? také základné vyšetrenia, spermiogram, IUI? len približne, ja vôbec nemám šajnu koľko to môže stáť, viem, že určite dosť....

magica78
9. jan 2013

@drobca07 ahoj tak navsteva tam nic nestoji. mne robili pocas mesiaca3 krat sono a krv /po1,5€/na vysetrenie hormonov a ci nemam protilatky proti placente a spermia, a mm urobili smeprmiogram /17€/ .potom sme isli zas na konzultaciu kde nam povedali ake mame moznosti.u nas je zly spermiogram tak sme rovno podpisali zaidost do poistovne na IVF. cca do mesiaca prisla odpoved ze to mame schvalene a isli sme ku koordinatorke ktora nam vysvetlila ako pichat injekcie do brucha a kedy co brat v priebehu pripravy na odber a navstevy v heliose v drhej casti pripravy kazdy 2-3 den. potom odber po 6 dnoch vklad a dlha 14 dnove cakanie na vysledok ET.
no nas to stalo cca 1650€ lebo sme mali vela vajicok a boli napichovane systemom ICSI a mal som PK predlzenu kultivaciu. v cene su tieto ukony + krv+ spermiogramy+ lieky+mrazenie. samozrejme nemusi ta to IVF tolko stal pokial nie je potrebna ICSI a nechces PK a nebudes davat nic mrazit tak ta to bude stat omnoho menej.poitovna plati obder +cast liekov,ale mozno vam bude stacit iba nejake banalne vysetrenie

helka107
9. jan 2013

@drobca07 my sme boli ešte ked sme používali koruny a za 2x IVF sme dohromady platili 100 tisíc korún nerátam to čo preplatila poisťovna, ak by Ti poistovna neschválila je to ovela viac....

kvietok1605
9. jan 2013

ahojte chcela by som sa opýtať ako ste sa dostali do centra museli ste mať odporúčanie od gynekológa alebo ako to funguje ?

jamgurmi
9. jan 2013

@kvietok1605 staci tam zavolat a nahlasit ze chcete proste prvu konzultaciu a vybavene, ziaden problem 🙂 a podotykam, ze urcite ist obidvaja

kvietok1605
9. jan 2013

@jamgurmi ďakujem to mi je jasné že obaja už sme absolvovali dosť u môjho lekára ale už mi nevie pomôcť v jeho podmienkách musíme sa pohnúť ďalej odporúčaš mi Helios počula som že baby sú spokojné

izzie27
9. jan 2013

@kvietok1605 aj ja sa priklanam bola som velmi spokojná

jamgurmi
9. jan 2013

@kvietok1605 my nemame ziadne pripomienky, velmi seriozne a pozitivne ladene jednanie a skvela komnunikacia, aj ked sme absolvovali len tri stretnutia, davam 1

kvietok1605
9. jan 2013

@izzie27 po 18 mesiacoch snaženia a liečby som sa rozhodla že idem do CAR aj keď som sa tomu bránila myslela som že to nezájde až sem ale realita je iná musím sa objednať len dúfam že mi nebudú chcieť robiť laparoskopiu už som ju absolvovala pred 7 mesiacmi

izzie27
9. jan 2013

@kvietok1605 nic za to nedas ked sa objednas a budete vediet co dalej. Len sa objednaj. Drzim palce 🙂

kvietok1605
9. jan 2013

@izzie27 ďakujem musí sa na vyšetrenie chodiť v určitý deň cyklu? lebo na folikulometriu som chodila na 10 až 12DC cyklu u nás je problém u mňa spermiogram je úplne v poriadku

izzie27
9. jan 2013

@kvietok1605 ak vies kedy by si mala mat ms, tak sa neobjednavaj, mam dojem ze robili sono pre informaciu ale nie som si ista. A kes sa budes objednavat, opytaj sa ci by manzelovi neurobili aj spg aby ste nemuseli ist znova.Ak ho objednaju tak 2-3 dni by mal mat absenciu. Maju lepsie vybavenie na spg aj viac toho skumaju.

magica78
9. jan 2013

@kvietok1605 mne ked robili hromnalny tak 3 krat za mesiac cez mrchu okolo ovulky a pred mrchou .ale to to si prisposobis ked budes volat na recepciu velmi radi ti pomozu. a spermiogram je odbre urobit v ten den ked pojdete na prvu navstevu lebo 14 dni trva uplny vysledok🙂 ten co robi urolog to je taky nijaky spermiogram .drzim palce

kvietok1605
9. jan 2013

@magica78 a môžem sa opýtať koľko sa platí za konzultácie a vyšetrenia?

magica78
9. jan 2013

@kvietok1605 za konzultacie nic len za krv som platila 1,5 a spemiogram 17

kvietok1605
9. jan 2013

@magica78 dostanem MS v sobotu mne to chodí presne lebo som na duphastone asi tam zajtra zavolám že kedy by ma mohli objednať 3 krát za mesiac je dosť ísť teda kvôli práci ale nejako to budeme musieť zvládnuť ke´d sa na to dáme 🙂

magica78
9. jan 2013

@kvietok1605 normalne chod na peciatku aj tvoj muz

kvietok1605
9. jan 2013

@magica78 to môžem ale vyčerpám si to hneď na začiatku roka? ak si vezmem priepustku bude to na celý deň od nás je MT asi 60 km ak sa smiem spýtať už sa Ti podarilo otehotneiť po liečbe?

magica78
9. jan 2013

@kvietok1605 ano to msa na cely den peciatku lebo to mas mimo svojho mesta. nemusis minut ak mas pohyblivu prac.dobu. o kolkej chodis do prace? zatial nie lebo mam ET neuspesne a cakam na mrchu lebo mi uz 4 tyzdne meska a ked som bola n gynde ze kde je problem tak ze som rozladena z iVF a mam ovulku tak teraz beriem lieky a cez vikend sme snazilkovali . a ked pride mrcha ideme na KET

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre