Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

mzuzka
29. mar 2010

kamka, tak este raz gratulujem, a zdravim vsetky ostatne. my mame po hnacke , konecne. vcera a predvcerom som tu poletovala s chlorom a cistila vsetky bacily. som unavena ako kon. dnes prsi, tak by som spala cely den, ale este ma caka kopec roboty, iked skvor tak light ovo, no zajtra vecer uz priletia na tyzden buduci krstni aj so synmi, tak sa nezastavim. ale zas svagrina trocha pomoze, ked len deti postrazit, tak to bude pre mna zmena, mat obidve ruky volne 😀

kuspitka babatka su chytre, ked vedia, ze mozu, tak spekuluju. pomalinky, pomalinky uz od narodneia. nerozmyslaju, len sa riadia potrebami a pudmi. aked zaplace a mama pribehne, zisti, ze to fajn funguje, tak to pouziva 😅 moj richi na to prisiel uz ked mal necele 2tyzdne 😀

kamka17
29. mar 2010

poobede z roboty...však ty robíš do nejakej 15.00, Martula tiež, ja takisto, ak bude chcieť ísť wolfi...tak by sme sa pozbierali po ceste a šli by sme...a na benzín sa jasnačka zložíme...len chúďa tvoj drahý, sám tam bude s toľkými babami... 😅

minka051
29. mar 2010

kuspitka ahoj myslím že ciky má pravdu aj podal mňa je to tak ako to napísala.

minka051
29. mar 2010

Ahoj mzuzka tak teda ty sa máš čo obracať, ale je tí maličký za to stoja. Ty to zvládaš. Dúfam že sa aj ja pridám len sa mi to podarí.

cikyta
29. mar 2010

Samozrejme ked vidím,že mi Sisa zuri,nechám ju...chvílu sa povlní na zemi,ponerváči a potom KUK-už je dobre 😉 A ked prestane a príde,vždy si ju pritulim a vybozkávam.
No ešte stále to nenazývam tou pravou rozmaznanosťou 😉
Tá pravá je vtedy,ked otrča pery,naschvál šušle a robí sceny hlavne na verejnosti! 😀

kamka17
29. mar 2010

zuzi...servuste 🙂 som rada, že ste už ok a ten budúci týždeň budeš mať aspoň trochu zmenu...síce si asi neoddýchneš, ale aspoň o svišťov sa krstní trochu postarajú 😉

ciky...doky povedal 15.11., dnes dokyna 14.11. a mne by najviac vyhovovalo 17.11 🙂 ....to mám narodky ja...drahý sa vyjadril, že to by sa aj jemu najviac páčilo, aspoň by si to odbil na jedenkrát a nezabudol by 😀

kuspitka
29. mar 2010

cikyta ona ma vsetko tulim ju hram sa snov,ale obcas ie aj ona,ze uz privela spekuluje .
dam jej papat vsetko vi pluje a spekuluje ,ako co zas urobit.
ona neplace ,ale zuri ako besna a to uz nejde uz vie,kedy dobehnem a ,kedy nie tak to vyuziva

kuspitka
29. mar 2010

cikyta ona ma vsetko tulim ju hram sa snov,ale obcas ie aj ona,ze uz privela spekuluje .
dam jej papat vsetko vi pluje a spekuluje ,ako co zas urobit.
ona neplace ,ale zuri ako besna a to uz nejde uz vie,kedy dobehnem a ,kedy nie tak to využíva

cikyta
29. mar 2010

zuzka-gratulujem ku vyliečeniu a posielam obom loptošom velku pusinku!
Veru holka,máš sa čo obracať mojko 😉 Ale ty si šikulka a ešte aká!

mzuzka
29. mar 2010

niektore deticky potrebuju viac pozornosti, tak sa jej dozaduju a kedze nic ine nevedia len plakat, tak plackaju. ale nechat ich vyplakat , ved ho to prejde sa mi vidi trosku drasticke. pretoze nosit na rukach cely den si to dieta ziskalo postupne, tak sa musi postupne toho aj zbavit. ja mam tie kosicky co sa daju prenasat a v kazdej miestnosti kde som ich mam pri sebe. ak zacne richi plakat, ze chce ist na ruky, tak ho na par minutiek vezmem, to ma nezabije, polubim, vratim nazad a hlavne im rozpravam, nech vedia ze som pri nicjh. opisujem im ako zehlim, z lava do prava, skladam hore dole 😀 😀 eman mi hovori, mamina, teba ked pocuvam, pripadam si ako v blazinci. aj tam si ludia kecaju od veci 😀 ale sviste su spokojne a ja si aj co to porobim.
a pestujem ich ked jem, alebo varim, tam sa zaobidem aj bez jednej ruky. alebo ked som na PC

ako nasa hyperaktivna silvinka? to bude divoch ako eman, pri nom som si nezelala mat o ruku viac, ale aspon jeden par oci navyse. aj na riti. a sisi mi pripada, ze je to to iste.ak ano, ciky, silne nervy ked bude mat tak 5-6. vtedy do toho zapoji vysoky intelekt a to este budes prekvapena ,co vsetko sa da. mne eman operoval vsetky plysiaky, zaliezol za skrinu pozriet do telky ako sa tam ti ludia mozu zmestit a kade tam lezu a zhodil ju, vycapeny na okne, visel na klucke a cez otvorenu vetracku krmil vrabce....

kuspitka
29. mar 2010

ak nasa je taka ,ze ked ju mam na rukach tak place aj tak len obcas prestane a ona by chcela byt cele dni na rukach polozim ju place.
aj v sedacke bola a skusali sme varit,ale neda sa prinej nic robit.poriadne sa neviem ani najest aj ,ked sa snov rozpravam a nieco robim tak to musim rychlo dokoncit,lebo place a a musim ju zobrat na ruky skusali sme vsetko co sa len da.ona sama ani nevie zabuvat musim ju mat na rukach aj 1hodinu a tak zabuva.
ked ju necham 5min lakat tak sa jej nic nestane.
alebo ja som zla matka

mzuzka
29. mar 2010

no kym ja napisem jednou rukou prispevok, nestiham zas docitat, co napisete vy 😀

minka, drziiim palceky, nech sa pridas, raz to predsa vyjst musi urcite 🙂

kuspitka, tak ked zuri, nevezmi ju na ruky, len jej milo rozpravaj, hladkaj ju, a tak, ale nevezmi si ju na ruky. len ju ukludni, aby prestala, pomojkaj, polubkaj, ale nedaj najavo, ze zurenie funguje na dosiahnutie svojho.

kuspitka
29. mar 2010

mzuzka len nanu neplati ani to mile slovo ai to,ze jej rozúravam zuri dalej.tak ju musim zobrat na ruky

janicca
29. mar 2010

kamka no neviem čo tam bude drahý robiť ale nejako to hádam vydrží .... 😉

cikyta
29. mar 2010

zuzka-ja odpadnem z tvojho Emana! 😀 😀 😀 😀 Sa tu šulam!

Sisu som nidy do 8 mes.nenechavala dlho plakať.Za 1.som mala strach,nech sa mi zase nestane,že sa nenadýchne...za 2.mala predtým reflux a to nesmie dlho plakať.No a teraz vidím,čo je plač,čo zurenie a ak zury,viem na 100%,že do minutky prestane,ked ju položim na zem a odídem.Vtedy s tým prestane a uteka mi pod "sukne"už NORMALNA.Ale neberiem to,že je maznava 😉

Minka-jasne,že sa pridaš!!!!!!!!!!!!Potom budeme my čítať,čo zase dorába Minkine bábätko. 😀

kamka17
29. mar 2010

ciky...ty sa z Emana šúlaš a ja mám normálne strach už to vôbec čítať...taká mierna katastrofická predpoveď...ak ma toto čaká, tak zbohom.. 😅 ...ale tak človek má aspoň na čo spomínať pri takýchto zázrakoch...

cikyta
29. mar 2010

Kamka-tak to sa teš 😀 😀 😀

mzuzka
29. mar 2010

ciky na dvore mu inak susedky nepovedali, len ''ten tvoj zazrak'' a zazrak je to teda do dnes,to i poviem. ked mal okolo 5-6rokov, zrazil malu susedku na bicykli, ta mi prisla nadavat a eman sa ma zastal : teta, ja som jej povedal pozor, lebo ta zrazim a ona ze tak ma zraz, tak co som mal robit?'' a ja vravim emanko, mal si zastat a on ze preco, ved to chcela, nabuduce si rozmysli co povie. aj ty mi to vravis 😅

mzuzka
29. mar 2010

vidis aj kamka ho nezavisle nazvala zazrakom 😀 😀

cikyta
29. mar 2010

Zuzka-tak postrach Eman (Denis) 😀 😀 😀 úplný!!!Jáj

orsulka
29. mar 2010

tak ja som spat...vsetko OK......dokonca aj rtg pluc .-))))

zuzanka....ahojcek.....
kuspitka......aj vam ahoooj .-))))

cikyta
29. mar 2010

Orsulka-už odkedy sa chystám napísať,tak Pa Orsulka a zrazu si tu! Tak píšem no Vitaj Orsulka.Nestíham reagovať.som mimo 😖
Ku výsledkom gratulujem.Takže si nám zdravučká ako taká repka 😉

kamka17
29. mar 2010

ale tak radšej sa dopredu psychicky pripraviť na ten "horší" scénar ako keby som si mala myslieť, že to bude len spať a jesť a potom by ma prekvapilo, že čo to...??? 😕 😨

orsulka
29. mar 2010

😉 😉 😉 ano repka olejna .-)))))))

kamka...ty prosim len dopredu nestresuj 🙂)))))))) 😉 🙂

kamka17
29. mar 2010

orsul...ja nestresujem, ja sa len snažím zapájať do konverzácie 😉 🙂
repka olená... 😀 😀 a kedyže to ideš na tú hysteroskopiu??

orsulka
29. mar 2010

kamka.....ber to s usmevom a humorm...lebo ty budes vybaornu babiku......poslusnu 😀 😀 😀 toť moja predpoved 🙂))))

kami, ja sa idem este len rozhodovat ci na to pojdem.... 😀 😀 😀 😀 som sa objednala este k mojmu obv. Dr. na konzultaciu jednu...tam idem 8.4. a som zvedava co mi povie.....ci ist alebo nie sa tu "skopiu" 😉

domika9
29. mar 2010

joj mojo zlate orsul to už veru nebolo dobre rano to už som mal za sebou 100 km a odber krvičky takže to už bol pre mna dníček 😉

minka veruže bliži poviem vam včera som bola v kostole a ejha normnalne som sa bala postaviť či mi nečlupne voda maly sa už asi tlači dole a je to aj citiť už aj noci su horšie tak už len porodiť

mzuzka
29. mar 2010

kamka, keby si mala dieta co sedi v kutiku a poslucha na slovo, nebolo by treba heliosu, stacilo by hrackarstvo 😀 cim su deti zivsie, o to viac je to znsak toho, ze su rozumne. ak malinka kamilka vymysla uz v troch mesiacoch ,znamena to ze je velmi vnimava a rozumna. pretoze cim je dieta rozumnejsie o to skvor a to viac chce poskusat.

poznate trilogiu od Claudia a Eberhard Muhlan? skvele knizky. tam je to popisane aj z druhej strany.mne je doporucili v detskej psychologickej poradni a fakt sa mi pacili. mala som len dve, ale uz mam aj tretiu a velmi mi pomahaju. zaner by som zhrnula do exuperyho : kazdy z nas bol raz dietatom, ale malokto si to pamata.
asi tak je pisana, ze velakrat posudime dovody preco dieta takto reaguje uplne inak, ako to dieta mysli. proste ked emil zhodil telku, ja som sa ho opytala co tam robil a ked mi povedal, ze sa chcel pozret ako sa tam ti ludia zmestia, mna to potesilo, ze 3rocneho chlapca nieco take napadne. a telku kupis druhu, na to sa vy....

wolfskinka
29. mar 2010

janni dakujem uz som vstala

orsulik ake fotecky ???? mna momentalne zaujima 1 fotecka a to tvoja zo sona ..... 😵 tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

marti tych nevyspatych je tu viac, ja som si aj zdriemla teraz rano ale nie som na tom bohvieako, citim sa ako po opici, som si uvarila kavu lebo mam zase nizky tlak a normalne ma mota

kamka , ze 8tt ... ty brdo to uz tak letiiiiiiiiiiiiiiiii, no ak bude male vyvadzat tak budes chodit ako matoha tak ako ja .... a v 12tt nepojdes do heliku na geneticke sono ? kedy ides na prvu poradnu ???

tinku by mali dnes pustit z nemocnice, aj jej uz srdiecko bilo ....

domika9
29. mar 2010

kamka teším sa s vami 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre