Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

romy01
26. nov 2009

dobre ranko

kuspitka ty uz mas 38tt 😀 boze to ale leti len ńedavno som ta vnimala ako 32tt

denis19
26. nov 2009

no kuspitka to do vánoc vše stihne a u vánočního stolu budou tri!!!!! 🙂

minka051
26. nov 2009

no to bude mať krásny darček 🙂 🙂 ja si dúfam do vtedy pre nejaký zájdem 🙂

denis19
26. nov 2009

minka
bez pochyby,že si pro nej zajedeš k sousedum 😀

romy01
26. nov 2009

minka to bude super, ked uz na vianoce budes mat chrobacika v brusku

kuspitka
26. nov 2009

romy,denis ahojte.
denis bodaj by si mala pravdu,ze budeme traja doma na vianoce,ale este nechcem predbiehat.
minka a ty ako pokracujes moja.

minka051
26. nov 2009

No to ešte cekom neviem ale 1.12. ideme už do brna majú mi dať lieky na rast sliznice tak si myslím že to už asi bude čo skoro.

kuspitka
26. nov 2009

minka a to kolko dni,alebo mesiacov budes brat?uz mate darkinu?

denis19
26. nov 2009

kuspitka
to by byl úplne ideální stav,ne????dáreček ,klid, mír a štestí!!!!!!! vánoce jako lusk!!

no Minka, do vánoc asi už bue, ne???? když už začínáš , teda budeš s léky..... 😲

minka051
26. nov 2009

kuspitka ano už máme už mám aj všetky vyšetrenia 1.12. ideme odovzdať spermie a ja začínam brať lieky na rast sliznice.

denis19
26. nov 2009

minka
zní to jako pohádka,co?????
mužu jednu osobní otázku?????

minka051
26. nov 2009

denis ano kludne môžeš 🙂

denis19
26. nov 2009

minka
že jak jsi vyrovnaná s darovaným vajíčkem a se zákonem, že o dárkyni nemužete nic vedet,mimo faktu, že je kompatibilní a zdravá????

romy01
26. nov 2009

minka a budes mat jedno ci viac vajicok ?

kuspitka
26. nov 2009

minka vy mate darovane vajicka a my zas spermie.muz bude ockom a ja zas som u nas matkov.
podla mna je toto lepsie ako adopcia aspon jeden je rodicom

minka051
26. nov 2009

No zo začiatku som o tom velmi dlho premýšlala a poviem ti že mala som velmi zmiešané pocity. O darkyni viem len toklo aké má vlasy, oči ,váhu ,výšku, krvnú skupinu ,vzdelanie. Vyberajú podla vyplneného dotazníku čo sme im poslali kde sa chceli vedieť vela vecí a podal toho vyberajú. no ale postupne som začala rozmášlať tak že aj ked to nieje moje vajíčko ,ale ja ho vynosím a spermie sú partnerove tak už sa nad tým moc nezamýšlam, len verím že sa to podarí. Aj keby som nemala deti ktoré už mám a iná možnosť by nebola tiež by som to urobila. A myslím že je dobre že ani jedna strana nevie kto je darkyňa a kto príjemkyňa. Myslím že to by mohlo do budúcnosti narobiť viac zla ako osohu.a ked sa nám to podarí a malé narastie tak mu pravdu povieme ale až ked príde na to čas.

kuspitka
26. nov 2009

minka tak sme natom aj my.o darcovi nic nevieme .
ale zas je to nase babo aspon jeden rodic je isty.

denis19
26. nov 2009

minka, no super......hodne jsem o tom premýšlela,ani v neuvislosti s tebou,ael tak celkove, že jak to asi je, co se odehrává v mozku a srdci......nevím co je težší rozhodnutí, zda-li dárce(kyne) či adopce.....mám v okolí obe alternativy a sma si ted skládám výsledek v hlave!

kuspi já nevedela, že jste také museli jít pres dárce!!!!!! ale ano jeden je jasný rodič!!!! pokud se s tím muž srovná je to pohoda a naopak!

romy01
26. nov 2009

baby keby sme sa my dostali do vasej situacia asi by som tiez radsiej zvolila darcu - darkynu nez adopciu Podla mna byt tehotna a vynosit to babatko sa neda nicim nahradit . Aj ked samozrejme ze keby to inak neslo , chcela by som aj adopciu no myslim size by mi nieco chybalo

minka051
26. nov 2009

Ano dôležité je sa s tým vyrovnať a prijať to. Možno to vela ludí nedokáže tak ako ja by som teraz povedala že adoptovať si dieťa by som asi nedokázala , ale ťažko o tom hovoriť ked človek nieje momentálne v tej situácii. No napríklad z ebryjkami sme nesúhlasili a neviem ako by to bolo opačne keby sme nemali spermie. O tom sme nikdy nevraveli. je to velké rozhodnutie ale myslím že dať život je to najkrašie čo môže byť.

denis19
26. nov 2009

minka, dostávaš výbornou!!!!

minka051
26. nov 2009

moj ex sa po rozvode znovu a rýchlo oženil. Má ženu o rok mladšiu ako som ja .Čakali dieťa a ked som sa to dozvedela tak som bola z toho trochu mimo. Ale prekonala som to a priala som im ho. Ešte minulý týžden som čakala kedy sa dozviem čo majú lebo už mala porodiť a nakoniec som sa dozvedela že v lete potratila. To som vôbec netušila lebo ani deti mi nič nepovedali a vedeli.

kuspitka
26. nov 2009

minka moj mm mal problem ,aby sa vyronal s darcom spermii.
denis my sme nemali inu moznost chceli sme babo a krajkovic povedal.
ked sa pozriete na fotku mojich deti kazde je ine a jeho to tak upokojilo a pomohlo m,u to nejako prijat.
ved to kazdy ma svoje trapenie.

minka051
26. nov 2009

kuspitka tak to ti verím,, neviem či by sa moj s tým vyrovnal. Musím sa ho na to opýtať. Ale ja by som prijala aj takú možnosť. už som zvedavá ked napíšeš že malá je na svete. 🙂 Počak ked ju mm potom uvidí ani neposmyslí na to že spermie nie sú jeho. 🙂

kuspitka
26. nov 2009

minka ani teraz si to nemysli miluje ju velmi je to jeho dievcatko male.
ani otom sa nerozpravame doma ani nebudem .naco

minka051
26. nov 2009

kuspitka jasné o tom už nemá zmysel hovoriť. Ja to váš anjelik a hotovo. Dúfam že aj sa sa budem o chvílku už tešiť. Už aby bolo 1.12. nech už viem kedy to bude.

domika9
26. nov 2009

ahojte trošku sa pridam do vašej debaty

myslím že je to ine aj v tom že tych 9 mesiacov pred narodením si budujete vzťah ktory pri adopcii musíte vybudovať okamžite ,nieže by som adopciu neschvalovala ale ked je aj takato možnosť tak prečo ju nevyužiť a užiť si to babo ked ešte rastie v brušku
moj brat ma s priatelkov dve deti a obe akoby mu z oka vypadli no ked sa pozrieme na fotky z detstva tak je to na nerozoznanie
zato my smetraja surodencia každyje upne iny ale uplne stavbou tela , vyškou , povahou, a vyzoromani nehovorím jeden brat ma vlasy tmavo hnede ja svetlo hnede a další brat ich mal dlhe roky blond teraz trošku ako špinavy blondak o farbe očí ani nehovorím a rodivov mame vštci traja rovnakych takže na to sa spoliehať netreba

kuspitka
26. nov 2009

minka aj vy budete mat vianocne babo.

minka051
26. nov 2009

domi máš pravdu. ja mám tiež sestru ja som tmavá obaja naši rodičia sú tmvý a majú hnedé oči a a ona je blonďavá a má moré oči a sme také rozdielne povahou, že kto nás pozná by niekedy povedal že sme ani sestry neni.

denis19
26. nov 2009

určite žádné rozhodnutí není jednoduché a celá ta životní cesta je plná nástrah a lásky a to je to nejpodstatnejší.
já osobne bych radeji šla s mnž do adopce a to už jen proto, že oba bychom meli stejné podmínky startu...ale je to každého životní rozhodnutí a myslím si, že každé je správné a dotyčným prinese to co má,aby si zazili své štestí!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre