Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kuspitka
12. nov 2009

my uz to davnejsie robime len nejako nestihame mm je stale v praci a nejako sa nam to predlzilo,ale dufam do porodu to stihneme 😅

denis19
12. nov 2009

tak to doufám s vámi 😀 😀 ty musíš být neuveritelná flegmoš 😀

kuspitka
12. nov 2009

denis musim byt co mam robit stve ma to a poriadne ,ale nic ine sa neda robit.

denis19
12. nov 2009

no ted už ne 😲
to bych já nezvládla.
jsem schopna si dát položit podlahu 22/12,jak jsme to udelali pred peti lety,nebo se pustit do malování,ale toto bych nerozdýchala, smekám holka 😉

kuspitka
12. nov 2009

denis ak chcem,aby nase babo malo kde byvat musime to urobit.

ivirk
12. nov 2009

Ahojte, chcem sa opýtať opäť niečo. Včera som bola v Heliose v MT po výsledky so spermiogramu. Všetko je celkom dobré až na morfológiu. Manžel ma na 100% abnormálny tvar. Vysvetloval nam to MUDr. Krajkovič - podľa neho s týmto otehotnenie nie je možné prirodzenou cestou iba umelým oplodnením - vložia ihlou spermiu do vajíčka. Vraj treba skúsiť po určitom čase ďalší spermiogram, ze jeden výsledok nie je smerodatný, treba dodržiavať životosprávu, brať vitamíny a tak. Ja len, či si myslíte, fakt že to nie je možné? Či s takouto diagnózou už niektorá otehotnela a keby že sa rozhodnem pre umelé oplodnenie ako to potom je s tým platením?Schvaľuje to poisťovna alebo to normálne preplatia? Ci si platím sama? alebo len priplácam a ak tak zhruba kolko? neviem o tom este nic. Som este zvedavá co povie moja gynekologicka ale som z toho dost mimo a moj mazel asi az moc - ho to vzalo, zrejme s tym vobec neratal...Myslite, ze sa to moze upraviť? 😨

zuzanka.h
12. nov 2009

ivirk - no je to indikácia na IVF oni vyberú zdravé spermie a tými oplodnia vajíčka mimo maternice. Vitamínami sa dajú upraviť nejaké "vady" ale skôr počet a pohyblivosť. Neviem ako je to s morfológiou. Cena IVF je u každého individuálna ( závisí od liekov, ktoré užívaš, od kultivácie a od úkonov, ktoré neprepláca posťovňa napr. zmrazenie embrií )
Nás vyšlo IVF asi 35.000,- a zvyšok preplatila poisťovňa na základe žiadosti, ktorú mi museli schváliť. ( trvalo to asi 2 mesiace)

romy01
12. nov 2009

kuspitka a mas uz vymyslene mena ?

surviver
12. nov 2009

Pekne ranko babule 😉

romy01
12. nov 2009

ahoj surviver
baby viete nieco o kiarke ? nemala mat v utorok utz? Este je stale v nemocnici ?

surviver
12. nov 2009

ivirik tak je pravda čo pisala zuzanka,že cena je individualna,nas to stalo tiež okolo 35.000sk,schvaleni trvalo asi 5tyždnov,mam všeobecnu zdrav.poist.

kuspi tak to prerabanie Ti nezavidim,ale aspon bude mat babo novučko 🙂
romy.orsulka ,denis, a ostatne čauko 😉

denis19
12. nov 2009

ivirk
zuzanka to napslala presne, my máme tu samou diagnozu, snažili jsem se deset let a nic!!!!a co jsem četla i zahraniční publikace, tak je to tuším statisticky 1:10000 což si myslím , že si žádnýá nemuže dovolit ☹ , i ta cena v tomto prípade, teda IVF ICSI je jak psala zuzanka, hodne záleží od toho kolik bude vajíček,kolik oplodnených a schoných blastocyst na zamražení a podobne,ale pokud se do toho pustíte, tak počítejte s touto sumou. a co se týče úpravy morfologie vitamínama a podobne,je to skoro nemožné a ty vitamíny stojí nemalé peníze, my to vyzkoušeli a nic......držím palec

surviver
12. nov 2009

romy asi je v nemocke lebo ak by bola doma,tak isto napiše...

surviver
12. nov 2009

a wolfi tu už tiež nebola davno,asi leži...leži...tak ju pozdravujem aj jej bublinku 😉

domcek
12. nov 2009

Ahojte sa hlasim. 🙂

surviver
12. nov 2009

ahoj domček,pozerala som ,že poradna Ti celkom fajn dopadla,sice musiš ležat,ale lepšie doma ako v nemocke...

ivirk
12. nov 2009

zuzanka.h
ešte taký malý dotaz - keby ze je jedno IVF neuspešné dajme tomu, že aj druhé, tak idem na tretie a za každé platím tých cca 35 000,- alebo dokopy

surviver
12. nov 2009

tak ja vas nateraz opuštam,lebo sa musim nachystat,dnes idem na poradnu...potom sa ozvem tak pekny den 🙂

surviver
12. nov 2009

irvik každe 35.000,a poistovna Ti hradi 3 pokusy,ak ideš na dalšie pokusy tak si to platiš cele sama... 😒

orsulka
12. nov 2009

survi...ahoj zlaticko.......

domcek....aj tebe ahoj 🙂)))

wolfi som inak pisala aj IP.....neozvala sa.....ale mala by byt doma, lebo do prace sa chystala až okolo stredy..... kurnik, sak neviem co je s nou.....

romy01
12. nov 2009

irvik baby maju pravdu. Co sa tyka vitaminov, to pomaha fakt len na pocet a pohyblivost, na morfolofiu nepomozu a snad teba zvazit take veci ako je nadvaha, teple kupele, mobil vo vrecku, dlhe soferovanie, obtiahnute slipy notebook na kolenach a pod. Na toto vsetko si musi tvoj mm dat bacha. Tiez musite pocitat s jednou vecou - nechcem strasit ale pokial nebudu v ejakulate aspon nejake dobre spermie, potom sa robi takzv MEA TESE a to stoji dalsich neviem asi 30 tis a to sa operacne tahaju spermijky z vajok - teda chlapi sa z toho zotavuju dost dlho. Porad sa s gynekologickou pripadne posli manzela priamo k urologovi, ten by mu mozno nasadil aj hormonalnu liecbu, lebo v centre toto neliecia - oni idu skor cestou stimulacie zeny.
Inak my sme mali morfologiu vacsinou 3% spermii OK a aj tak sa nam nepodarilo za 3 roky otehotniet - norma je 4% a nepomohlo ani planovat sexik ani inseminacia a nakoniec pri IVF boli po vsetkych tych vitaminoch morfologia 1a pol % a tiez sme isli metodou ISCI - teda to napichovanie

ivirk
12. nov 2009

no super, tak to bude trnista cesta 😨

orsulka
12. nov 2009

ivirk.......ale za ten vysledok to vsetko stoji!!!! 😉 uvidis sama...... 😉 😉

domcek
12. nov 2009

CAves este raz vsetky.
Survi drz sa v poradni nech to dobre dopadne.
No to lezanie ma asi zabije... 😝
Prave sa ucime s malym maju chripkove prazdniny a konecne dostali pracovny zosit z matematiky.... 😖
Tak si opakujeme.
No a moj milovany sa rozhodol byt chory asi ho vystahujem.

denis19
12. nov 2009

ivirk
nikdo netvrdí, že je to jednoduché,ale výsledek stojí za to a mnž uklidni, skoro 65% mužu co se vyskytnou v CAR mají problém se spermoníkama,tak nemusí být smutný, je to dusledek životního stylu!
mej jen na mysli, že pojišťovna to proplácí jen do 39. narozenin, potom si vše platíš sama ! 😔

wolfskinka
12. nov 2009

orsulik ahojki, hej som doma, vyvalujem sa a nic sa mi enchce, v byte bordel ako po vybuchu, nevarim, nezehlim no asi si budem musiet najat nejake 2studentky na upratanie tohto bordelu 😀 😀 😀 😀

denis19
12. nov 2009

wolfi
tak tomu se ríká kreativní rešení!!!!!! 😀 a jak je??????

domcek
12. nov 2009

wolfi potom ich posli ku mne ked tebe poupratuju.
Ja som sa dnes zmohla na spravenie ranajok sebe a malemu, umyt riad, poskladat pradlo zo susiaka a dala somprat novu varku.

wolfskinka
12. nov 2009

denis no jak stale rovnako prisa bolia ako sialene a su velke ale to su od OPU, dnes rano zacalao trosku aj brucho ale mna pobolieva brucho aj 3-4 dni pred mrchou

ja som zatial uvarila sebe caj a vylozila umyvacku

romy01
12. nov 2009

wolfka potom mi ich posli 😀 treba mi ozehlit pradlo za posledne dva tyzdne - kopa sa zacina dvihat az ku oknu.

irvik, nehadzte flintu do zita. Zopakujte este po 3 mesiacoch ten spg - manzel nech okamzite zmeni zlozvyky ak ma - po doma nech chodi len vo volnych boxerkach, namiesto kupania pekne vlazne sprchovanie, nasad mu vitamin E a acidko. Ak to nepomoze posli ho po 3 mesiacoch k urologovi aj s vyslekami oboch spg, aby nestracal cas. Mozno mu predpise lieky - aj moj mm ich mal pred 3ma rokmi a morfologia sa zlepsila. Ale ostan aj v kontakte s centrom a po druhom spg si podaj v centre ziadost o IVF . to je zrejme jedina cesta pre vas. No nezufaj ak si ty v poriadku mate obrovsku sancu ze sa to podari na prvy šup.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre