Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

brmbolcek
24. jún 2010

@lucula73- tak asi papavas vela polievociek ked mas mliecko dobre pre Matuska 😉 😉 😉 ten zaklad davas do seba 🙂

@cikyta- tomu sa hovori obdobie pozorovania a spoznavania 😀 😀 😀 co si myslim ze uz ma za sebou 😀 😀 😀

lucula73
24. jún 2010

@brmbolcek - tak keby si vedela,že ja polievočky vobec nejem,lebo nelúbim 😀 ,ale tolko zase nemám,ja mu dávam moje z fľašky,no tolko čo zje,nemám šancu nadojiť 😀

@cikyta ,ja si myslím ,že Silvinka je úplne fit,brmbolcek to asi vystihla 😉

brmbolcek
24. jún 2010

juuuuuuuuuj, no neva no hlavne ze Matusko taha mliecko do seba 😉 😉 😉

@cikyta- @lucula73- nasa SISI LABUDOVA nas ma co ucit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je taky maly martinsky mafianik na tie drbky co zavideli jej mamine ze nic o nej nevedeli ..... ved ona si s nimi hravo poradi , ved ma pokom 😀 🙂

cikyta
24. jún 2010

@brmbolcek Ona najprv vystrájala a teraz pozoruje.....asi jej nejde do hlávky,prečo su ostatní taký "iní".

Ja si dám ráno cerealie+kávu a potom jem až večer niečo....a kojím stále,aj bez polievok....netuším z čoho sa to v tých mojich hruštičkách robí.

cikyta
24. jún 2010

@brmbolcek že mart.mafiánik- 😀 😀 😀 😀 teda brmbolcek 😀 😀 😀 😀 😀 😀

brmbolcek
24. jún 2010

... tak a verim ze @orsulka- bude spokojna s takym vysledkom aky podali nasi hraci 😉 😉 😉

@cikyta- ty brdo tak to cumim, na com frcis a co z toho mas ked stale kojis z coho sa to tvori, niektore matky davaju do seba vselico a maju slabe mlieko a niektore skoro nic a mliecko maju , wau .... super ze kojis 😉 😉 😉

a martinsky mafianik tak tak nech sa ho boja bu-bu-bu, ked ju das do skolky tak bude mat samych bodigardov okolo seba , no hold taka je dnesna doba ale nasa Sisi si vzdy poradila sama sikovnoca sikovna 😀 😀 😀 😀

cikyta
24. jún 2010

@brmbolcek No ved už chodím ako vecheť vyžmýkaná 😝 Teraz ked je väčšia je to kojenie fakt zážitok.
Sedím na wc,príde,vyhrnie tričko a cecá...
Sedím pred tv,zase príde,napadne ma cecá...
Šnurujem si tenisky,príde,vyhrnie tričko a zase cecá...
Musím pred nou utekať ☹ niekedy a nedajbože chodiť len tak v podprde po byte.....

brmbolcek
24. jún 2010

@cikyta- 😀 😀 😀 ta tvoja Silvinka to musi mat po niekom 😉 😉 😉 , ale zlata musi byt , by si skusila jej nedat co by vzniklo tak o to ani nepokusaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

... pekne sa s vami lucim , prisiel mi mm tak sa ide povenovat tak ako sa patri , zelam pekny zvysok vecera a zajtra som tu pa pa 🙂 🙂 🙂

surviver
24. jún 2010

@cikyta tak ked bude v utorok Sisi za malu pionierku,tak si aspon možeš niečo fajne zjest...nemusiš čakat do večera 😉

kiara15
24. jún 2010

@brmbolcek dakujem za povzbudenie dufam ze september to isti 😉

pekny vecer vsetkym !!!a ta wolfi furt nist????

cikyta
24. jún 2010

@surviver Vynikajuci nápad !!!! 😀 To máš pravdu !!!!
Dobru nôcku všetkým kočky.Pápá............

lucula73
24. jún 2010

@kiara15 ahojček...dnes tu písali,že wolfi dávajú magnezko a kontrakcie sa nestupňujú,tak ju asi pustia domov... 😉

lucula73
24. jún 2010

@cikyta a prečo jedávaš až večer?akože ti nechutí alebo nemáš čas?veď sa musíš napapať..ja by som umrela od hladu 😝 ,však ja jem furt,však už aj tak vyzerám,bude čo zhadzovať 😠

cikyta
24. jún 2010

@lucula73 Lebo mám najväčší klud.Muž je s malou a ja chviločku relaxujem pri jedle.Cez den odbieham od jedla,berie mi ho krpatá a je to o ničom.To len také zobkanie...

clostilka
24. jún 2010

@cikyta no ja odpadnem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tie tvoje hlášky stoja za to sedím pred PC a pučím sa a môj manžel sa z obyvky pýta, že či niečim trpím keď sa tu sama smejem xixi to, že záchvat smiechu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

cikyta
24. jún 2010

@clostilka 😀

clostilka
24. jún 2010

Inšpirácia na zajtrajší obed 😉

TROUBOVÝ GULÁŠ
1 až 1,5 kg masa (hovězí nebo vepřové) nakrájet na kostky
3 až 4 velké cibule nakrájet na drobno
5 stroužků česneku nasekat
2 lžičky gulášového koření
3 lžičky sladké papriky
1 lžička pálivé papriky
3 polévkové lžíce solamilu
2 kostky masoxu
1 rajčatový protlak
sůl podle chuti
0,75 až 1 litr vody
Podle chuti můžeme přidat čerstvou papriku,kozí rohy nebo feferony.
Vše vložíme do pekáče přiklopíme a dáme do trouby vyhřáté na 250 stupňů.
Pečeme hodinu (vepřové) až hodinu a půl(hovězí)
V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEOTEVÍRÁME NEMÍCHÁME A UŽ VŮBEC
NEČUMÍME DOVNITŘ
Dobrou chuť.

tija28
25. jún 2010

dobre rano bambulky.............................tak ja som mala od stredy vecera neskutocne krce a rezanie v podbrusku, a take tlaky, akoby som uz uz mala dostat mrchu, ze som myslela, ze si zavolam zachranku....................do rana sa mi vsak nakoniec podarilo zaspat a rano uz to len troska rezalo, tak som isla do prace - no ale okolo obeda to zacalo znova, tie iste krce, ze som sa pri chodzi nemohla pomaly ani poriadne vystriet a tlaky na mrchu - tak som hned volala doktorovi, a on ze si mam dat okamzite 4 tabletky duphastonu, za styri hodiny dalsie 4 tabletky duphastonu, do toho 2 x sumive magnezko a mam ist okamzite do postele a nevyliezt z nej najblizsie dva dni..................a len tak medzi riadkami naznacil, ze to mohol byt zacinajuci potrat......................................bozinku bambulky, ja som zostala taka vylakana, ze by ste ma ani nespoznali, teraz uz mi bolesti uplne ustupili, ale zacinam mat obavy, ci je to moje babo po tolkych tabletkach v poriadku a zdrave, ved predsa muselo mat totalny sok..............................................pripadne, mali ste aj vy v tomto tyzdni podobne bolesti v podbrusku, ci nie ? ci to len ja tak extremne prezivam s tou bolestou ?

@orsulka - drz sa nam este trosicku, a ved zachvilu si budes aj ty krasne vychutnavat tehotenstvo, drz sa hviezda 😉

@wolfskinka - som rada, ze si v poriadku a porod budes mat nakoniec podla planu, drz sa nam 😉

@komarik - gratulujem k srdiecku, vsetko je na spravnej ceste, a hlavne si davaj teraz uz pozor na seba 😉

ostatne bambulky zdravim 🙂 🙂 🙂 ..........a odchadzam lezat pre istotu do postele 🙂 🙂 🙂

lucula73
25. jún 2010

@tija28 - moja,drž kaj sa aj ty,radšej veľa oddychuj,nepreháňaj to s prácou,bábenko je prednejšie.A tie tabletky mu určite neuškodili,to sú hormony,čo sa užívajú bežne v tehu... 😉 ,

inka pekný deň želám,hoci u nás zamračené 😠 🙂

maw
25. jún 2010

@surviver Nocne mi vobec nevadia 😀 tahaval som ich aj v praci takze som celkom z tohoto pohladu v poho. Ale rád budem vyzerat asi takto 🙄 . Ale bodaj by to uz bolo, akosi moc tomu zacinam verit. 😠 Dúfam ze nebude dalsie sklamanie!!! Ale ako som uz písal ja som vecny optimista...

lucula73
25. jún 2010

@maw ,to je dobre,že máš k tomu taký prístup,treba byť optimistický a veriť tomu!! 😉

maw
25. jún 2010

@lucula73 Vdaka, ale neviem ako to do toho septembra(oktobra) vydrzime. To cakanie bude nekonecne! (A co az potom ked to nakoniec vide? Od kontroly do kontroly ci je vsetko OK?) Teraz ked uz vieme co a ako, tak to bude pohoda a aj zlatko moje bude v pohode, lebo teraz z toho mala strasny stres a to dufame ze bola jedina pricina preco sa to nezadarilo!!! 😒

lucula73
25. jún 2010

@maw ,no aj stres môže veľa spraviť,to je pravda....v lete si oddýchnite,chodte niekde na dovču a potom na jeseň šup do toho....a bude to tutovka 🙂

lucula73
25. jún 2010

a kde sú dnes všetci?hádam prvý deň,čo mám voľno....moje dieťa od večera spí....dúfam,že neni chorý,normálne nechápem 😠

maw
25. jún 2010

@lucula73 s tou dovolenkou to bude horsie, ja som si ju vycerpal pred statnicami, takze budeme chodit len tak pomenej cez vykendy. Ale oddychovat samo budeme. Trosku dakej turistiky ... a uvidime.

domcek
25. jún 2010

Lucula to ako Matusko spinka od vecera.....boooze aj ja chceeeem.

kamka17
25. jún 2010

servuste...lucul...ja som tu, len kým som prečítala, čo ste popísali... 😅 😉
malý ešte stále spí?? fakt že nejako dlho, ale hádam budeok, to asi len z toho počasia, teda aspoň u nás je zas zatiahnuté 😒 😒

tijuš...ja osobne som až také bolesti a kŕče nemala, ale verím tomu, že doky vie, čo má robiť, tak určite ti poradil dobre, takže prosím ťa aspoň pár dní od práce si daj pohov a nohy hore a oddych !!! lebo však vidíš, že ani bambulke sa ten tvoj zhon nepáči, tak teraz už musíš fungovať len podľa nej a nepremáhať sa a podobne...

domika9
25. jún 2010

@lucula73 a ty maleho len kojíš alebo davaš UM?

domika9
25. jún 2010

@tija28 a ty pekne oddychuj žiadna namaha to je varovny palec netreba sa siliť 😉

domcek
25. jún 2010

CAves domika. Mne Stelluska spinkala uz 2x skoro celu noc zobudila sa len ja 1krmenie ale asi od zaciatku 5 m,esiacov sa rozhodla ze oredsa mama nebude rizhyckana tak sa zacala castejsie v noci budit trochu si cucne a spi dalej. Najnovsie ma trent chodit spavat o 24,00 a budit sa aj kazdu 1-2h. Vsak na co spat.
No idem lebo uz na mna pisti.
Pozdravujem Matuska.
Inac my sme stale len kojeni.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre