Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

orsulka
9. nov 2009

partizanske je kusok od mna 🙂)))))))))
k zime sa už nevyjadrujem....len vždy v pondelok ma to tak vezme!!!!! 😠 😠 😠 😠

inak...dobre......už chodim, ked mam podpatky, celkom normalne 😀 😀

denis19
9. nov 2009

jo PE je kousek od PD......tudma nekdy jezdíme, když se v zime bojíme, že velké pole bude neodklizeno....

nemohla jsi chodit????

sara1
9. nov 2009

Ahojte, mohla by som sa opýtať, po koľko embryjok mrazia v Heliose? a či mi neviete poradfiť, či je dobre vložiť si dve, zatiaš mi vkladali pri IVF len po jednom. Na KET idem prvý krát. Ďakujem za odpoveď

orsulka
9. nov 2009

denis.....mam natiahnuty sval...pisala som skor.......lepsi sa to....

sara......podla mna mrazia po jednom......a potom vedia po jednom aj rozmrazit......na vklad sa musis rozhodnut sama, že kolko vložiť....pripadne to lekar odporuci.to zuvisi od každej klientky samostatne..... ja ked som sla na KET, tak som davala rozmrazovat jedno....ked sa rozmrazilo OK, tak mi ho vložili......

denis19
9. nov 2009

orsulka
co jsi delala???? cvičila, co?

sara1
9. nov 2009

Ja viem, ale stále som potom mala výčitky, že som si nedala vložiť dve, aspoň jedno by sa možno ujalo.

denis19
9. nov 2009

sara,
to nezjistíš, já si dala na IVF vložit dve a mám jedno, takže paráda a jsem ráda tomu rozhodnutí a u KET bych si dala určite dve,ale to je muj postoj k životu, ty se musíš rozhodnout sama ikdyž je to težké! a také už nezjistím,které se to ujalo 🙂

janicca
9. nov 2009

ahojte babule tak u nás leje ako z krhle..... 😉

orsul - k tej zime sa radšej ani vyjadrovať nebude sedím tu zabalená v deke ohrievač za ritou pravidelne ráno v kancli máme 16 stupňov...kríže si už ani necitím no hotove chuďátko zo mňa .... 😕 tak som sa posťažovala poľutovala a môžem pokračovať v práci .... 😀 už keď máš obuté štekle tak už je skoro dobré

kamka - hallo kde si ? myslím že ma dnes dovolenku aspoň tak písala že by chcela tento týždeň...

sara1
9. nov 2009

Presne toto je môj názor, pri druhom IVF śom silou mocou chcela dve, ale prehovorili ma v centre, že som zdravá a mohli by sa ujať obidve a ak sa náhodou ešte rozdelia, tak že mnohopočetné tehotenstvo nie je sranda, a nemôžem sa zbaviť pocitu, že mali byť dve, možno by to nevyšlo aj tak, to sa už nedozviem, ale v podstate si podporila moje rozhodnutie. 😵 Môj gynekológ mi povedal, že v centre najlepšie vedia koľko vložiť, podľa úspešnosti, ktorú mali doteraz, podľa embrya atď. Gratulujem ti, že ti to vyšlo a úprimne Ti to prajem. 😉 Ak môžem mať ešte otázočku, aké lieky si brala pred KET.

denis19
9. nov 2009

sara ja nebyla na KET, já mela jen jedno IVF a to vašlo, takže v tomto ti neporadím....
jsi nejaké lehké konstrukce??? 😀 že ti nedoporučili dve???

orsulka
9. nov 2009

sara....... už s tym pocitom aj tak nic neurobis....je už za tym, tak sa teraz sustred na to KET-ko.......ja som pred ket brala ethynilestradiol.....ale su aj ine lieky....
a kolko más zamrazených?????
u mna vedia, že som zdrava.....ale vzhaldom zas na moj vek mi vždy vkladali zas dve.....to bolo na ich odporucanie......ale pri ET aspon podla mna, ked su tie embryjka take "čerstve" je vacsia sanca, že sa uchytia, ako pri KET......ja by som aj tak davala vložiť dve......

denis19
9. nov 2009

sara,
naplno souhlasím s orsulkou

domcek
9. nov 2009

Ahojki som vas precitala. U nas tiez leje od vcera poobedia fuuuj ja toto pocasie neznasam... 🙄
Orsulka no ako uz sa kuri ci ako?
lucula na margo toho kocika. Nie mne sa tam babo v zavinovacke vo fusaku nezmesti. Ja nemam klasicku vanicku ale vyberatelnu tasku a je uzka. Pokial by sa male narodilo na jar tak kocik neriesim.

kamka17
9. nov 2009

no čaute bambulky...však vás dočítať 😲 😕 ...ale zvládla som to 😉

jani...dnes idem ešte na poobednú a dovču mám do konca týždňa a potom ešte v pondelok budúci...tak sa tešííííím...neviem, síce, čo budem robiť, ale aspoň enbudem musieť sedieť v práci,lebo už ma tam zase serinkajú...minule ma jedenmagor až k slzám dohnal...no des...a s tou zimou...my sme mali minulý týždeň tiež studený odchov, tak hádam dnes to bude lepšie...

domi...s tým maľovaném stien...mne sa to tiež veľmi páči, ale u nás by to neprešlo, tak mám na stenách aspoň vlastoručne urobené puzzle...a keď bude detská izba, tak ich nasekám tiež zopár, lebo puzzle mňa hrozne bavia, len už to nemám kam vešať, hehe

orsul...ahoj zlato, som rada,že noha sa ako tak hojí a dávaj si prosím ťa na seba pozor, okej?? a do toho iui by som na tvojom mieste tiež určite išla, veď to je oproti ivf len pár korun..ehm pardon..eurov
ja už sa teším,kedypríde mrcha, nech zas nabehnem na clostil...ale zas bolo by najlepšie, keby nedorazila..bože, to by bol vianočný darček...aspoň by som ušetrila sa darčeky 😀

a včera sme sa boli kuknúť v tom novom merkury markete...žililna...a bohové nočné stolíky z masívu tam majú a aj botníky a komody...tak asi budú aspoň tie nočné stolíky na ježiška..tak sa teším...a drahý začal vymýšľať, že novú telku nám treba..netreba...ale šak nech si urobí radosť... 😉
tak som sa vyrozprávala, šak celý víkend len s drahým som bola, a to sa veľmi nedá rozprávať 😅

inak pekný dník prajem aj nepriek počasiu...

wolfi..ako dnes ?? a alic nevieš ako pokračuje ?

lucul...detská izba to prežila?? a že pozdravujeme kiarku a nech sa drží na zajtra na sono a potom daj info, nech sme v obraze 🙂

domika9
9. nov 2009

ahojte
žienky dnes som zažila niečo užastne 😀 rano ked som vstala som ležala ešte kus na lavom boku a potom ked som sa prevalila na chrbat a som pozerala na bruško tak na lavej strane taka vydutina (drobec sa asi prevalil tam ako som ležala) a naraz len take vlnky na bruchu a sa vyrovnalo ale necítila som nič ale bolo to krasne aj mm to videl prave bol pri mne tak super rano sme mali 🙂

domcek
9. nov 2009

domika ahojki no tak to ste mali pekne rano. 😉
Inac idem ti pvedat o tej predajni v RK. Bohuzial ju zrusili som tam bola minuly stvrtok len som ti zabudla povedat. 😅

janicca
9. nov 2009

aj chceeeeeem dovolenku kamka ako ti závidím ale tak úprimne ... 😵no čo budeš dodma robiť ?...budeš vegetiť relaxovať,koníkovať .....keď dojde mrcha tak ideš hneď na IUI ako píšeš bolo by dobre keby nedošla priala by som ti to z celého srdiečka... 😉

orsul - ja by som do toho IUI išla veď keď boh dá aj motyka ako to tu dana písala tá ma ten istý problém ako ty alebo podobný ? to už presne neviem.....ja keď som bola na pohovore po IVF tak Krajko mi navrhoval najprv laparku a potom IUI...neskôr sme išli ku Gaťovej a tá hneď podľa drahého spmg IUI nedoporučila tak ja už potom neviem čo treba a čo nie...

orsulka
9. nov 2009

dakujem babule, za vase nazory.......sa tiež zacinam priklanat k tomu, že by sme to mohli skusit....no neviem co na to moj drahy.......uvidim.....navrhnem a uvidim.....

kamka....ma stves s tymi komodami a noc. stolikmi????? 😀 😀 😀 😀

kolegyna si u seba vykurila fukarom a teaz ho mam ja......nechápem co sa usetri, ked teraz tu beži ovela viac ohrievacov.......nech...povedala som riaditelovi,a že is neprajem, aby mi vypinal kurenie na nulu......ak to urobi este raz, tak sa idem stazovat k majitelovi!!!!

domika...to muselo byt nádherne ranecko........ tichucko a uprimne zavidim 😉

domika9
9. nov 2009

domček to nič aj tak skor pojdeme do polska jak smerom ružomberok
a v polsku všetko kupim lacnejšie 😉

wolfskinka
9. nov 2009

ahojte ...

kamka no ako vcera vecer ma trosku bolelo brucho ale odvtedy nic, spala som na boku, tak sa hadam nic nepokafralo, nechodim, vacsinou lezim a sem tam sedim, lebo lezat na chrbte to je horor pre mna s mojim chrbtom, strasne ma bolia prsia uz 3 dni, nenormalna bolest ... ale brucho nic uplna pohoda, tak snad tm je

minka051
9. nov 2009

Ahojte tak mi písali majú pre mňa darkyňu.. To som tak rýchlo nečakala.. ale zlá správa stále mrcha nikde..

orsulka
9. nov 2009

wolfi....čaf......som rada, že sa mas fajn...si stlae na PN...vsak???????? a len pekne bud.....!!!!! 😉

dana10
9. nov 2009

Ahojte babule 🙂 😉
Držte sa všetky kočky.
Domka, ten pohyb dieťaťa to musí byť niečo úžasné 🙂 .No my si musíme na to ešte počkať daktorí.
Janicca: Ja som pred IUI absolvovala laparku, na odstránenie jedného vajcovodu a potom sme sa na to vrhli.Uvidíme ako to dopadne.Musela som ho dať preč Krajko povedal že je to saktosalpinx a je nefunkčný.Tá tekutina môže brániť ževraj uhniezdeniu embrya.

wolfskinka
9. nov 2009

orsul som PN a stale lezim, ale teraz sedim na posteli v podstate sa nehybem co sa brucha tyka .. to snad nevadi ze sedim, nerobim nic, vsetko robi moj muz ... xixi na to by sa dalo zvyknut 😀 😀 😀 chodim co najmenej tak snad sa gulko bombulko uchytil

kamka17
9. nov 2009

orsul, ale tie komody sú fakt super, masív a rozne typy...inak fakt že výber celkom fajný,keby sme sa potrebovali zariadiť, tak nie je problém..šak dojdite kuknúť 😉

minka...tak super, že to nabralo taký rýchly spád a mrche dohovror, že nech nerobí drahoty, že však potom jej dáš aspoň na 9 mesiacov voľno 😉

janicca
9. nov 2009

wolfiiii 😵 😵 😵

orsul - len choď,pýtaj sťažuj sa a riadne im tam vynadaj....ako píšeš to už je len šetrenie tými ohrievačmi nás je v kancli 8 a každý má svoj ohrievač to je ekonomika....ale na slovenska je to tak 😀

wolfskinka
9. nov 2009

janicca co ti je smiesne ?

orsulka
9. nov 2009

wolfi...velmi držim palceky!!!!!!!!!!! len tak dalej........dobre si si zvykla, a nech je to tak aj pekne dalej 😉 😉

kamka...no momentalne budem rada, ked zas dojdem domov a vyložim nohu zas hore....tak teraz určite nedojdeme....možno neskorsie 😉 😉

janicca....no ved prave....šetrenie jak hovado!!!!!!!! ale niektore vei nevysvetlis..... 😠 😠

kamka17
9. nov 2009

orsul...šak jasné, že sa nebudete trepať sem hneď dneska...to len návrh, keby ste nemohli u vás zohnať... 😉

wolfi...janicca sa asi smeje na tom, že všetko robí tvoj drahý a že na to sa veru dobre zvyká...len potom to odvykanie a realita 😅 😕

janicca
9. nov 2009

wolfi - veď nič mi nie je smiešné to len na teba žmurim oči.....a posielam pozitívnu energiu .... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre