Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

orsulka
27. jan 2010

ahojte...som momentálne v durhej firme, a tu mi konik šlape uplne že perfektne!!!!!! tak som sa rýchlo pripojila, že vas trošku dočitam a aspon sa ozvem......že žijem........hahahahahaha....

dni ubiehaju nejak rýchlejšie...aspon sa mi zdá.....

MINKA...zajtra na teba budem velmi mysliet!!!!!!! je fajn, že nie si nervozna, a si v klude...velmi ti to prajem.....

Kamka.......už sa nejdem rozčulovat, lebo už sa tuším aj z mna Cikytka rozčulila.....mne zobrali aj po 5 mes. interne...a nemusela som si robit nove.....takže pohoda....doktor je nejaky moc mudry..... a furt este neviem, ci si na PN....alebo čo vlastne dorabas teraz????? už si aj pichas??? alebo čo???prečo???načo???ako???komu???kolko???? 😀 😀 😀 😀 😀

najica, martula.....a Vy čo dnes...haaaaaaaaaaa??? vela práce??????

Ciky....ja tak pridem na deden cely den, a budem Sisi na rukách nosiť!!!! 😵 😵 😵

minka051
27. jan 2010

orsulka dakujem.. Asi najhoršia bude len tá cesta.. Ale budem ležať vzadu v aute. je dosť veľké.. 🙂

cikyta
27. jan 2010

Marti-už sa stalo,že prir.otehotneli,aj so spermiogramom 0% dobrých 😒Tá jedna sa tam vždy nejak vloudila,čo bola OK 😉Máte lepší SPG ako my.Aj ked to tiež neni bohviečo samozrejme.

brmbolcek
27. jan 2010

divcence mne to tu akosi blbne , raz pomaly raz vobec joooooj no hruuuuuuuuuuuuuuuzaaaaaa 😠 😠 😠 😠

Kamka odpoved je v IP 😉

Marta --- chlamidie , tak to asi kazda z nas prekonala a ni sme o tom nevedeli 😉 ja si myslim pri tom spm. sa tazko otehotnie, su pripady ze sa otehotnie ale viacmenej sa im odporuca IVF plus ICSI , nie si sama ani posledna je velmi vela parou co maju azo.....

Orsulka ahoj - ako sa ma tvoj marod ? 😉

baby dufam ze to prejde co som napisala , lebo inak zase ze 😠 😠 😠 😠

orsulka
27. jan 2010

marti.......no vysledky asi nie su nič moc...teda u partnera......ale Ciky ti už napisala asi že to može byt.....ja v tomto nemam ani šajn......
moj ide na odber spermii a Krajko sa ho pyta, či by nechcel byt darcom.... 😀 😀 😀 😀

Minka....to som akurát chcela....že lež pekne vzadu v aute celu cestu...mne to poradila Cikytka, a to som šla len z Martina a veru som ju pekne posluchla 😉 😉

marta222
27. jan 2010

Brmbolcek... no, veď práve... Ja som už 3 x otehotnela prirodzene (ale samozrejme aj potratila) a ani to príliš dlho netrvalo, takže preto som veľmi prekvapená z toho spermiogramu...
Myslíte, že môže mať aj choroba naň nejaký vplyv? Lebo krátko predtým bol priateľ chorý (asi chrípka), síce neužíval ATB a o týždeň sa mu dokonca po chrbte vyházdali akési vyrážky a brali mu aj krv a mal dosť vysoký cholesterol a zlé pečeňové testy... Takže ktovie, veď uvidíme, čo nám povedia na pohovore..
A tie chlamýdie, to ani neviem z čoho vzniká a ako sa to prejavuje, ale fakt pozerám, že to máme skoro všetky 😒 .

brmbolcek
27. jan 2010

to urcite , aj chripka a ak uzival aj lieky tak sa mu organizmus oslabol a aj ten sp.... je slabsi , neboj nabuduce bude ako orsulkin manzel bude ho mat ukazkovy 😀

minka051
27. jan 2010

marta mne ked brali krv v Helíku na chlamídie tiež mi povedali že som ich vraj prekonala no neviem síce kedy a ani ako sa to prejavuje.. Teraz mi robili v decembri v Brne v Repromede znovu aj z krvi aj výter z pošvy a všetko bolo v poriadku. Tak tomu nerozumiem. A to som sa konkrétne na to pýtala. Z toho si ťažkú hlavu nerob. 🙂

cikyta
27. jan 2010

Orsul-no príd v noci okolo 22:00 hod.(vtedy to začína) a môžeš pochodovať do rána 😀 Teraz vstala a dufam,že ju tie moresy prešli a už sa budeme len hrať a rehliť-nie trucovať a hlavičku buchať o zem 😠
Martuš-100% za to môže hlavne choroba! Bars jaký zápal,výrus,stres...Všetko ma na SPG vplip.
Orsul,super ako si písala ku Kamke prečo?načo?kolko? atd....Som sa 😀 😀 😀

brmbolcek
27. jan 2010

dievcence idem varit paradajkovu polievocku na ovedik tak sa zatial potichucky startim, inak tie ktore su hladne tak uz teraz dobru chut

marta222
27. jan 2010

Ciky... to si ma potešila... Lebo, je to fakt nepochopiteľné, že som mohla tak rýchlo otehotnieť pri takomto SPG. No dúfajme, že to bude nabudúce oveľa lepšie... A ten stres u neho bol vtedy 100%-tný, bol vyplašený ako srnka, keď mu Krajko povedal, že sa ide robiť SPG. Nabudúce už bude vedieť, do čoho ide 😉 ...

kamka17
27. jan 2010

orsul, zlato...pn budem od pondelka, teta sestrička mi kázala prísť, že dáme dokymu vypísať...teraz ešte zarezávam v práci a ti poviem, že tento týždeň je to na mašľu, takže sa neskutočne teším na ten pondelok a nech sa tu aj neviem čo...
no a pichať idem od zajtra... 😅 😅 😕 hádam to zvládnem, ale však zvládli toľké, zvládnem aj ja 😀
a z provery ma poráža, lebo dve noci som riadne nespala, v kuse som taká unavená, že sa mi nedá ani zaspať...no radosť...ešteže nemám aj ostatné nežiadúce príznaky

marti...mám pocit, že lucul mali ešte horšiu morfológiu a ostali tehu normálne, však aj vám sa predsa zadarilo, len asi nejaké iné problémy boli príčinou, že to nevyšlo...a ďalší pohovro kedy máte ??

minka051
27. jan 2010

marta no tak to SPG ked robili prvý krát mojmu drahému to bol zážitok. Ten bol taký vystresovaný že som myslela že to ani nedokáže. Trvalo mu to viac ako pol hodinu. Už setričky chodili nervózne po chodbe že čo sa deje. Potom mi doma povedal že to bolo ako za trest . 😀 Samozrejme aj SPG bol zlý. No teraz ku podivu bol odrazu v brne dobrý. tak je to asi o psychike určite.

brbolček dobrý nápad na dnes mám síce uvarené ale mala by som niečo pripraviť na zajtra ked sa vrátime lebo to určite variť nebudem.. A Akú ju robíš ja zvyknem so syrom.

cikyta
27. jan 2010

Martus-Spermie su dobre v tom,že sa môžu upravovať,aj zhoršovať,kdežto ženske vajíčka su stále rovnake a pomalynky stárnu...Takže hor sa mužíkovi zdravo variť,cvičiť,rozosmievať,aby nebol v strese a poprípade preventívne užívať vitamíny. 😉

cikyta
27. jan 2010

Mojmu mužovi to tiež moc "nešlo",až pri výrobe Silvinky naďabil na časopis Záhradkár a bolo to!!!! 😀 Ziadna Pamela Anderson... 😝sa mu nevyrovná 😀

(ale nie.Bol tam ten časopis a smiali sme sa,že načo pre boha????Ale vizerá to,že pomohol,inak si to nevysvetlím 😀)

domika9
27. jan 2010

ahojte tak ciky ty sa nečuduj že na malu nezaberala tvoja cica ked ona ochutnala tatikovu 😀 😀 😀
minka bože feeest budem na teba myslieť a nechceli ste radšej na noc ostať v brne niekde si zaplatiť ubytko aby si bola vklude?
martuš ja tiež myslím že to mohla dosť pobabrať ta choroba 😔 ved nie nadarmo ked sa ide na odber tak vravia že nesmie byť po chorobe 😉 a zla spermijka nemohla ovpl. tvoje potraty lebo zla spermoška nieje schopna oplodniť vajko alebo vobec dojsť až ku nemu - take mam ja informacie

minka051
27. jan 2010

No môj na tú Pamelu už aj myslel teda povedal že na všetky na ktoré si spomenul, ale vraj to bolo prd platné. No ale ja som sa aspoň zasmiala.

marta222
27. jan 2010

Ďakujem dievčatá za vyčerpávajúce informácie, ešte šťastie, že vás mám 😉 , kto by ma s týmto všetkým oboznámil..
ďalší pohovor máme mať 19.2. - dúfam, že dovtedy nám príde tá genetika, lebo vraj potom má pán dr. Krajkovič týždeň dovolenku, takže by sme mohli ísť až v marci...
Ciky.... už som mu nariadila sa zdravšie stravovať aj kvôli tomu zvýšenému cholesterolu, lenže bohužiaľ nemám ho dosť pod kontrolou, keďže nebývame zatiaľ v "spoločnej domácnosti". A viem, že v robote má kopec stresu, že sa ani riadne nenaje a takisto pije málo tekutín (samozrejme nealkoholických, s tými alkoholickými to niekedy aj preháňa) a potom zhltne čokoľvek 😉 . No, veď to všetky poznáte..... chlapi...
A aké vitamíny by bolo treba mu naordinovať?

janicca
27. jan 2010

ahojte krááááááááásky ja vás zdravím len tak v rýchlosti a čítať budem domka prajem vám fajn deň ak sa zadarí tak vás kuk no akosi sa mi to nahromadilo......... 😉

cikyta
27. jan 2010

Martus-v helíku mali taký "ťahák"vitamínových prípravkov.My sme brali tribulus,ale su aj ine...teraz mi nenapadne názov...baby radte. 😉

krivka5
27. jan 2010

caute baby...tak citam ze tie chlamydie ma asi kazda,lebo aj mne krajko povedal ze som ich prekonala a ja som vzdy pravidelne chodila na preventivky a nikdy mi moja doky nepovedala ze to mam.a aj ta morfologia nie je u kazdeho muza 100%. my sme museli ist tiez ICSI a podarilo sa.takze hlavu hore 🙂

janicca
27. jan 2010

ciky že záhradkáááááááár tak to potom hej ..... 😀 😀 😀 Sisnka je potom taký zdivený kvietoček....... 😵

minka051
27. jan 2010

marta mne poradili aby som mu dávala vitamín E 400mg a ešte bral aj Selezin ACE. Inak nič. A asi to po tých 4 mesiacoch niečo pomohlo ked teraz vraveli že je to OK.

marta222
27. jan 2010

minka051, no tie vitamíny mu preventívne asi kúpim... A tiež si myslím, že to mohlo byť tou chorobou, a nakoniec, veď uvidíme, čo nám povedia 19.2. na pohovore...

cikyta
27. jan 2010

Hej.Vitamín E je dosť dôležitý 🙂
No Jani-preto jej tak supriš rastu vlásky 😀 To je zvláštna odroda 😉

minka051
27. jan 2010

marta len kúp a čo sa týka choroby tá veľa vecí ovplyvní tomu ver. Nebola si aj u P. A Kopáčovej ja som bola aj ona nám to poradila.

marta222
27. jan 2010

minka051, áno bola som u p. Kopáčovej - aj som ti písala, že si ťa odtiaľ pamätám... Mne sa po návšteve u nej aj podarilo cca do 1 mesiaca otehotnieť, lenže bohužiaľ... zasa potrat - nebola akcia srdiečka. A potom sa ma pýtala, že či bol partner na SPG... Tak v decembri sme boli 1x v Heliose... Premýšľam, že p. Kopáčovej zavolám - pamätá si ma, lebo som u nej počas tohto posledného tehotenstva bola cca 4 x (podväzovala mi maternicu) a aj po potrate mi poradila aký si mám dávať ďalší obklad, a spýtam sa jej na ten SPG, že čo by bolo dobré naordinovať partnerovi 😉...

minka051
27. jan 2010

marta no ja jej idem dnes tiež volať lebo naposledy ked som sa ešte pripravovala na IVF tak mi kázala pred ET aby som sa večer naparila nad myším chvostíkom. Teraz sa jej chcem opýtať či to mám urobiť aj dnes aj ked si vkladám UTROGESTAN. Som zvedavá čo mi povie. A čo ti inak kázala aké čaje a obklady?

marta222
27. jan 2010

teraz po potrate mi kázala robiť si obklad z pomletého ľanového semena, trošky cibule, 1 lyžice pálenky a 0,5 dl mlieka - nechať prejsť varom, dať do handry a priložiť na podbruško. Ľanové semeno vraj pomáha k tomu, aby maternica mala lepšiu elastickosť - kvôli tomu, že mám VVCH maternice. A vraj po 3 cykloch sa môžem pokúsiť otehotnieť - takže na budúci mesiac - "hor sa na plodenie".. (No, ešte uvidíme, čo v Heliose....).
A ešte mi kázala piť 2 x denne čaj Gynastan, lebo bylinky od nej už som minula a 2 x denne Vitamín E - čiže ten musím naordinovať asi aj partnerovi...

minka051
27. jan 2010

No ja som mala od nej tiež čaj a potom gynastan a jem aj vit.E a kyselinu listovú z vit B6. a vit. E kludne daj partnerovi.
Jasom zas mala obklady hladká muka a tvaroh. Zohriať dať do utierky a na brucho. No ale nepomohlo lebo moje vaječníky už skoro nepracujú.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre