Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

dominicekdiana
26. jan 2015

Ahojte.Ja môžem Helios len chváliť.Smanželom sme nemohli mať desať rokov deti posielali nás kade tade a až v Heliose nám pomohli.Som po umelom oplodnení a mám krásneho zdravého dvojročného synčeka ktorý sa nám podaril na prvý krát.Teraz vo štvrtok ideme na další ET,dúfam že sa to podarí.Odporúčam Helios vo všetkom.Zlatý ludia a platiť sa musí všade ale stálo to za to.Držím palce

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petulik885
20. mar 2015

Ahojte, je tu niekto, kto navstivil Helios s endometriozou??

lucia92
21. mar 2015

Ahojte chcem sa iba opytat ci niektora z vas chodila do heliosu do poradne? A ak ano kolko ste platili. Dakujem 🙂

maraja
22. mar 2015

@sonka3535 ahoj, prosim ta podla coho ti urcili kratky protokol?ja cakam na schvalenie IVF od poistovne,tiez sme v heliose.volala som tam a vraj to bude schvalene, uz to bude mesiac od poslania tak snad coskoro to poslu, len uz mam toho cakania az az a rada by som mala kratky protokol,len neviem ci to bude pre mna to prave.citala som vraj kratky davaju strasim zenam a ja mam 27 rokov a tazke PCO. na liecbu pred IUI si reagovala az az,foliky sa tvorili vo vacsom mnozstve a stimulka na IUI bola zastavena....

maraja
22. mar 2015

@maraja som reagovala...nie si...sorry preklep 🙂

sonka3535
22. mar 2015

@maraja ahoj, ja mam poistovnu Union, tej schvalenie vzdy trvalo 3 tyzdne. Ale kazda poistovna je ina. A co sa tyka kratkeho a dlheho protokolu, toto skutocne nemozes ovplyvnit. Je to na lekarovi a zalezi na tvohom zdravotnom stave. Som nou sa ani jeden lekar nebavil, vsetci automaticky zadali kratky protokol a je pravda, ze s ivf sme zacali, ked som mala 35 rokov a nemam pco. U mna je skor hormonalny problem. Mam nizke FSH, reagujem pri stimulacii velmi neskoro na davky hormonov a vzdy som dostala tie najvyssie mozne davky. O tomto sa musis porozpravat v heliose, ver im, su skutocni odbornici. Jediine ivf u nich a sme v 12tt. 😉 Bud trpezliva, na pco je mozno lepsie ist na vajecniky radsej pomaly, aby si neschytala este hpos a nech sa ti vytvori radsej menej folikulov, ale s krasnymi zrelymi vajickami. Drzim vam palce!

maraja
24. mar 2015

@sonka3535 dakujem Ti za tvoju radu a skusenost, naozaj si ma povzbudila.dnes som volala do Heliku, lebo mam schvalenu ziadost, len musi este dorazit postou k nim. Dali mi dlhy protokol takze uz som kludnejsia ked viem co ma zhruba caka a ze ako hovoris to bude na moje vajecniky spravna cesta.ako sa vravi pomaly dalej zajdes 🙂 a Tebe srdecne gratulujem k tehu, strasne sa tesim ze si jedna z uspesným snaziliek z Heliosu 🙂

sonka3535
24. mar 2015

@maraja No vidis, skutocne vedia, co robia. Ja som vyzerala pocas stimulacie ako beznadejny pripad, folikuly mi nejako nechceli podrast a to som ich mala este aj malo. Nejak som dopestovala 3 folikuly a boli v nich zrele vajka. Z tychto 3 sa iba 2 dostali do stadia exp.blastocysta. Jedno je vo mne 🙂 a druhe na nas caka este v mrazaku. Z celeho srdca ti prajem pokojnu a uspesnu stimulaciu, ja uz po mojich skusenostiach tvrdim, ze ta je asi uplne najdolezitejsia a pevne nervy, caka vas velmi tazke na narocne obdobie. A nech ste este koncom roka rodicia 😉 !!!

sonka3535
24. mar 2015

@petulik885 ja som mala endometriozu.

maraja
25. mar 2015

@sonka3535 dakujem Ti. teda tiez si si presla tazkou cestou ale chvalabohu uspesnou...a prosim ta bola si od zaciatku stimulacie PN? ja stojim pri dileme...pracujem v obchode, kde sice sa nenarobim extremne fyzicky, ale cely den som na nohach a niekedy aj naozaj stresujuce dni.tak neviem ci ist na PN hned alebo az pocas kontrol ked budu dozrievat foliky a budeme do martina chodit ako na klavir...

sonka3535
25. mar 2015

@maraja presne tak ako pises. Pocas stimulacie tam budes cestovat velmi casto. Musis tam byt skoro rano cca 7,30 na ultrzvuk a krv. Zacinas s kontrolou 4 den stimulacie, ku koncu mozno aj kazdy 3, mozno 2 den. Potom vyber cely den si off, 5 dni cakate a v pripade uspechu uz idete na vklad a tam PN bezpodmienecne 14 dni. Ked by si mohla a nebol by v praci problem, zober si PN aj na stimulku, ale viem, ze to je v dnesnej dobe tazke. Ja som na PN bola cely mesiac vlastne, takze celu stimulku, plus po vklade. Do prace sa uz nevraciam. Stale som na PN, no ja som zivnostnik, takze som to mala o nieco lahsie, ze som nemusela nikomu nic vysvetlovat. 😒 Ak by si si to vedela vybavit, tak si skus vypytat 3 tyzdne volna, pripadne PN. Budes pokoj potrebovat a aj tak im budes kazdu chvilu chybat v praci.

maraja
26. mar 2015

@sonka3535 s tym nebude v praci problem uz som ich oboznamila ze na PN kvoli tomu isto pojdem len neviem kedy ju zacat.ja uz som stimulovala na IUI a kontroly boli tiwz tak caste,no v tej dobe som bola nezamestnana tak to bolo jedno.ale teraz sa to neda meskat kazdy druhy den tak rovno pojdem na PN.a prosim ta marodku ti dali v heliose alebo obvodny gynekolog?

sonka3535
26. mar 2015

@maraja juj, ja uz som bola na pn od mojho lekara. A zda sa mi, ze Care ti moze dat len odporucanie na PN, ale vypisat ta musi tvoj gynekolog. 😉

maraja
29. mar 2015

@sonka3535 dakujem za info.a prosim ta ako to je s dochadzanim na kontroly pocas PN?daju ti tak vychadzky alebo si pokazde mam zobrat priepustku v pripade ze by mi prisla kontrola aby som mala doklad?

enwy
29. mar 2015

Ahojte vie mi prosim niekto z Vás napísať koľko sú vstupné poplatky za prvé vyšetrenie v Heliose?
a ešte niečo, moja doktorka mi povedala, ze pokiaľ by sme chceli este pockat, tak ze mi vie urcite vysetrenia urobit aj ona v ambulancii, ale ze keby som sa rozhodla ist do Martina, tak ze oni si tie vysetrenia urobia znova, avšak povedala mi, ze pokiaľ absolvujem tie vyšetrenia pri nej, takže do Heliosu potom tak skoro nebudem môcť ísť, vraj niekedy možno až o pol roka... vie mi niekto povedať prečo ?? je to nejako zaťažujúce pre organizmus alebo čo mi všetko vlastne budú testovat? mám sa rozhodnúť do utorka, či dať vyšetriť najprv len seba a ešte počkať, alebo ísť priamo s partnerom do toho Martina... dakujem za všetky rady 🙂

maraja
29. mar 2015

@enwy ziadne vstupne poplatky v Heliose nie su, ked si zavolas zajtra na recepciuu vsetko ti ochotne vysvetlia su strasne zlatí vsetci.Ja osobne by som sa nezdrziavala vysetreniami u svojho gynekologa pokial si rozhodnuta riesit oplodnenie za pomoci centra. Ak sa Vám nedarí dlhsie ako rok, tak nie je dovod aby si musela cakat na objednanie do heliosu alebo neico podobne, dost cudne co ti lekarka povedala. Ja ked som tam volala prvy krat hned mi na recepcii ponukla volne terminy a dokonca aj lekara ku ktoremu chcem ist na konzultaciu sme si mohli vybrat.najlblizsii termin bol hned o tyzden a nepotrebujes nijake odporucania od svojho gynekologa.Treba si len zobrat aspon nejaku dokumentaciu aby vedeli co mas vykonane a co nie ( vysetrenia ). oni si uz spravia vsetko co potrebuju aby si vytvorili vlastnu dokumentaciu o tebe a partnerovi. Samozrejme najlepsie je prist prvy krat hned s partnerom, v ten den mu urobia spermiogram, tak nech par dni pred abstinuje 🙂 a nemal by byt v tom case chorý alebo brat antibiotika...ale ako som napisala, vsetko ti povedia. Platis az za spermiogram - 17 € a tvoj odber krvi 3 €, inak nic....potom az na zaklade vysledkov zalezi aku metodu oplodnenia zvolite. A neviem o ziadnych vysetreniach ktore by boli zatazujuce na organizmus....a aj vies aky mate problem?ci ty alebo partner?ak si este nicim nepresla, tak nech ti tvoja lekarka urobi aspon hormonalny profil, lebo ten je dost zasadny a robia ho v centre ako prvy ( z krvi )

enwy
29. mar 2015

@maraja ahoj dakujem pekne za radu 🙂 ten hormonalny profil mi chcela aj urobit len to mi povedala ze potom ked tieto vsetky vysetrenia absolvujem pri nej tak ze do toho Heliosu tak o pol roka a to je to comu som nechapala... tak tie vstupne naklady su este v pohode lebo to co maju na stranke z toho som sa nevedela vyznat tam uz boli nejake konkretne diagnozy a tak...takze dakujem pekne

mistisa
28. apr 2015

ahojte babulky asi to vyzera ze sa k vam pridavam. chodili sme do bratislavy do ferticentra.Mam za sebou uz 6x KET tri boli negativne a tri krat som potratila. raz v 9tt druhy krat den po odbere krvi na hcg a treti 8 tt. mame vo ferti este 4 embryjka ale chceme si ich dat previest do martina do heliosu. je tu nejaka taka ktora prenasala embryjka? viete mi povedat ako to prebiehalo? dakujeeem 🙂

ivetahe
21. máj 2015

@petulik885

Ahoj,ja mam endometriozu,a Ashermanov syndrom ,chodila som do Heliosu,ale uz nechodim

dm2
14. júl 2015

ahojte baby neviete prečo sa nemôžem dovolať už dva dni do heliosu? skusala som viac cisiel, ... ☹
nemaju nahodou dovolenku ?

dm2
27. júl 2015

Ahojte baby, prosim vas tie ktore ste boli na gynekologickej prehliadke v heliose, platili ste niečo? dnes som sa konečne dovolala a pani mi povedala že 20 eur. Ja mam ale preventivku spravenu tento rok, potrebujem len konzultaciu .... raz som tam už bola objednana ale nemohla som isť a vtedy mi povedali že nebudem platit nič...tak teraz neviem....vdaka 🙂

petulik885
27. júl 2015

@ivetahe a prečo už nechodíš do Heliosu? nejaké zlé skúsenosti?

lujza1707
2. aug 2015

caute snazilky!je tu niektora z vas po kete?ja som mala ket 27.07...ako sa citite a tak napiste !!!

martuska00
2. aug 2015

@lujza1707 prejdi k nám na stránku čakanie po tran.absolvovali ste et

kubkova
10. aug 2015

@sonka3535 ahoj 🙂 ,mozem otazocky? V akom centre si bola v Kosiciach?A ako ste riesili to dochadzanie do Martina?A kolko vas to v Martine cele vyslo? Dakujem pekne 🙂

sonka3535
11. aug 2015

@kubkova ahoj 🙂 . Bola som na 2 IVF a 1 KET v SPLNe u Mudr. Toporcerovej. Bolo z toho jedno tehu a zaroven potrat v 8 tt. Strata casu a penazi. Po tychto neuspechoch sme isli do Martina. Celkove navstevy, myslim aj s konzultaciami, vysetreniami a kontrolami pocas stimulky cca. 12. Chodili sme stale autom. Velmi narocne, no dalo sa to zvladnut. Cena bola vyssia ako v KE - cely proces, cize vstupne vysetrenia, stimulacia, oplodnenie jedneho embryjka a zamrazenie tiez jedneho na 1800€-plus cestovne asi 200€. Som tehotna na prvy sup. Takze po mrazacika sa este vratime v buducnosti. Na vstupnej konzultacii ti povedia, ze si mate pripravit od 1000-1200€. U mna to bolo viac, lebo som musela dlhsie stimulovat, kedze mi nezaberali vajecniky a posledne injekcie mi uz poistovna nepreplacala, takze som ich kesovala za plnu sumu a tam sa cena vysplhala.

maraja
11. aug 2015

@kubkova ahoj,ak ti pomoze aj moja skusenost, ja som tiez chodila do Martina do Heliosu, tehotna na prvy krat a cele aj s cestami z TN nas to vyslo okolo 1500, no mali sme 21 vajok na oplodnenie a davali sme aj ICSI metodu a aj predlzenu kultivaciu preto sa cena vysplhala...

kubkova
11. aug 2015

@sonka3535
@maraja Dakujem pekne kocky,urcite mi to pomohlo aspon viem,ze mam este dosetrit 😀 Sonka ja som bola v splne raz,pred tyzdnom som sa dozvedela ze sa moje trojdnove embrijko neujalo ☹ V splne mi to pride take vsetko na rychlo,ziadna kontrola pocas stimulacie a pod. Radsej skusim centrum,ktore je poctivejsie v takych dolezitych veciach....

isabella22
11. aug 2015

Ja tiez chodim do heliosu...mala som 1ET a 2 KET...teraz pri druhom mi vysli pozitivne testy a dnes sa chystam doktorovi na krvicku....dufame ze vsetko dobre dopadne!!!! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre