Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

speranza1
22. okt 2010

@orsulka ahojky ako sa mas?

@minka051 a na krvicku si uz bola?

orsulka
22. okt 2010

@minka051 už vie aj drahy????? co on na to ????????? 😕 😕 😕

orsulka
22. okt 2010

@speranza1 dakujem za opytanie...mame sa dobre...este odychujeme, perieme pradlo...potom zas varenie a tak.....do obchodu sa mi nehce ani náhodou 😀 😀 😀 😀

speranza1
22. okt 2010

@orsulka tak to som rada, ze sa mate dobre... mna dnes boli hlava ako kona..ale to je mozno aj preto ze mozno o nejake 3-4 dni dojde mrcha..zvykne ma tak bolievat niekolko dni pred mrchou hlava... takze snad dojde dost skoro aby som mohla ist na ten HP na treti den v pohodke a nemusela sa starat ze to vyjde niekedy na vikend....
dievcence ak mam 1 nepriechodny vajickovod mozem sa obavat pri iui mimomat. tehu?

speranza1
22. okt 2010

ja tu asi posobim ako nejaka hlupana ze sa furt nieco pytam 😲 😨

orsulka
22. okt 2010

@speranza1 no nie asi dobra odpoved, ale ano.....pokial tam je ten vajcovod tak ano......
na tu hlavu si daj nejaky liečik...vraj nie je moc dobre ked hlava boli nechať sa trápiť.......

orsulka
22. okt 2010

@speranza1 aj ja som sa takto vypytovala, ked som prisla...len sa kludne pytaj, ked vieme-odpovieme 😉 😉

speranza1
22. okt 2010

@orsulka ano je tam ..lavy je nepriechodny a teraz ked ma budu stimulovat a mam ovulovat z praveho vajecnika...takze troska sa obavam, ze to nie je najvhodnejsie riesenie to iui...

speranza1
22. okt 2010

@orsulka dakujem ti orsulka..ste naozaj velmi mile vsetky 😵

orsulka
22. okt 2010

@speranza1 aj tak si myslím, že na zciatok je dobre začať s IUI a vyskušať to...už je potom len na vas, že ak to náhodou nevyjde, ci to skusite dalsí krát........najviac sa ale odporuca 3x...ak to nevyjde, tak treba isť dalej 😉

speranza1
22. okt 2010

@orsulka neviem ... asi by som hned po neuspesnom iui zvazovala nad IVF... co si o tom myslis?

petuska123
22. okt 2010

@orsulka a ked si dam spravit prefuky tak sa mame ste doma snazit cca 2 mesiace alebo ist rovno na iui??

orsulka
22. okt 2010

@petuska123 podla mna...treba poskusat tie dva mesiace 🙂 🙂 🙂

fopardi
22. okt 2010

@speranza1 aj kd by si šla na ivf tak možeš mať mimomaternicove tehotenstvo takže či iui akebo ivf je uplne jedno riziko je vždy

orsulka
22. okt 2010

@speranza1 mi sme to skusili 2x a nevyslo to.... takže moj názor na toto cisto sukromny je, že vyskusat ak nie tak ist do IVF...... lebo ono v podstate je to skoro to iste ako klasický pohl,styk, len s tym rozdielom, že sa spermie vstreknu priamo do maternice.......ale ak nevychádza klasikou, tak staci 1x IUI...ak nic, tak IVF......ale to je moj osobny nazor.. 😉

fopardi
22. okt 2010

@orsulka no buntošíme dnes sa malemu drobcovi v noci nechcelo spať tak debatoval a bombardoval postielku 😀 včera som mu dala baldachyn lebo ked mm staval postielku a skusil ho tam dať ked sa drobec narodil tak skonštatoval že to je blbosť a že onsa v noci toho boji že čo to tam straší tak ho dla dole a ja som to neriešila ale včera som si povedal že drobec ma pol roka mne to leži v skrini tak že si spravíme obaja radsoť a dala som baldachyn 😀

orsulka
22. okt 2010

@fopardi no jooooooo...!!!!!! tak drobec ma novinku nad hlavičkou, tak sa chce pozerat...a studovať co to je 🙂 😀 🙂 😀 prečo by mal spať???? 😀 😀 😀
ja tie baldachyny kupovat nebudem......

minka051
22. okt 2010

@orsulka no pokiaľ budem ok tak chem chodiť do práce, ale teraz kým si obehám ešte vyšetrenia len na budúci týžden idem 3x tak nech mámPN a uvidím čo mi vlastne povie doktorka lebo v centre mi povedali že mala by som byť doma aspoň zo začiatku a potom uvidím. A to zaúčanie no to bude hrôza, lebo máme tu novú kolegyňu ale mzdy sú pre ňu španielska dedina. Alebo to budem potom riešiť tak ,že vždy výplaty prídem urobiť to je tak na 4 dni a z ostatným si budú musieť poradiť a keby niečo budem na telefone. Volala som už aj do centra tak v piatok mám ísť na kontrolu na UTZ alieky mám brať všetky ako do teraz. 🙂

fopardi
22. okt 2010

@orsulka teraz ako si ty v 26tt tak pre mna to bolo asi najkrajšie obdobie bruško primerane velke dalo sa ešte čo to porobiť nefučala som babo už kopalo takže krasne obdobie maš teraz len ja som od 26tt mala problem ale ked si to odmyslím tak to boo najkrajšie obdobie tehotenstva len vtedy som si to tak nevedela vychutnať aspon teraz mam taky pocit že som stale čakala čo bude
joj ked si takto spominam na tehotenstvo taaak by som chcela hned dalšie babo hlavne koli tomu brušku 😀

orsulka
22. okt 2010

@minka051 no ved to asi sama vieš, že ten prvy trimester je najdoležitejsi.......a s tou pracou by to určite tak slo, že prides na par dni a spraviš...a niekedy po vyplatáách budeš postupne zaucat...tak ako aj ja 😉 😉 ono, ked sa chce, vždy sa dá dohodnuť.....vsetko je totižto len a len o ľuďoch 😉 😉 😵 😵

minka051
22. okt 2010

@speranza1 ano bola som aj na krvičku aj tá vyšla pozitívna 🙂 🙂

fopardi
22. okt 2010

@orsulka myslím žeto nieje potrebna vec určite si poradiš aj bez toho ja som kupila celu sadu 8či 9 dielnu

@minka051 no a čo drahy aka bola reakcia ?

orsulka
22. okt 2010

@fopardi 😵 😵 😵 v sterdu sme zacali ten 26 tt.......je to fakt velmi fajn...v noci ma drboci aj zobudia, ked nejak cudne ležim na boku a kopcu......v podstate sa ucim spavat skoro po sediačky, aby mal každy svoj priestor 🙂 🙂 no brusko mám už dost velke, zohybanie je ťažsie a ťažsie.....ale zvladnem kludne pochodit pom obchodoch, aj stat pri sporaku, ci povysavat 🙂))))) 😉 😉 😉
a kedy bude druhe babo??????? 😕 😉 😕 😉 😉

fopardi
22. okt 2010

@orsulka chcela by som isť z materskej do materskej aby nebol velky vekovy rozdiel ale tak uvidíme ako nam to vyjde no radšej už nič neplanujem 🙂 ale v podstate by ma potešilo kedykolvek aj keby som ostalahned tehotna by som nebola sklamana 😉

no a jasne ty maš v brušku dvoch drobcov takže to maš trochu o inom ale pre mna to bolo take naj no poseldny mesiac by som radšej skratila na jeden den 🙂 to už bol brutal aka som bola ubolena a to iba jendo som čakala neviem si predstaviť dva ale zvladli ine zvladla by som aj ja a rovnako to zvladnu aj všetky maminy čo čakaju viac babatiek 😉
aj tak si po porode nespominam na to čo všetko ma bolelo a neviem čo ale nato že to bolo krasne

minka051
22. okt 2010

@fopardi
@orsulka Drahý už vie a včera bol v šoku najprv tomu skoro neveril ,ale potom sa len usmieval 😵 😵 😵 Potom skúšal bruško no vravela som mu že však to nieje ešte ani na UTZ vidieť že je to skoro. 🙂 🙂 Ale je šťastný 🙂 🙂 A ja duplovane 🙂

orsulka
22. okt 2010

@fopardi tak verim, že to naplanovanie pekne vyjde 🙂))) a drobec bude mat surodenca .-)))))
tiež si tak vravim, že zvládli ine, zvládneme aj my 🙂))) niekedy sa na seba pozriem a fakt si poviem, že to brusko je velke....a potom inokedy si zas poviem, že na to, že su tam dve...tak pohoda.... 😀 😀 😀 ale je to asi poznat, že je vacsie to brusko, lebo ked stretnem niekoho a opyta sa, že v kolkom som a poviem, tak sa divi...že take velke brusko....a ked povieme, že dve.....tak je to o inom 😀 😀 😀 😀

orsulka
22. okt 2010

@minka051 supeeeeeeeeeeeeeeeeeer....aj moj sa takto usmieval cely den 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
najradsej by sme to každemu hned oznamovali a tesili sa ....ale to neslo.........kym to vsetko nebolo riadne potvrdene a tak 😉 😉

fopardi
22. okt 2010

@minka051 muselo to byť krasne

@orsulka ve mne tiež prave vraveli niektori že či niesu nahodou dve že sa zda dsoť velek to bruško napr. moj dr. obvodny sa am to pytala ale to som mala pančuchy +tehotenske rifle čiže ten teplakovy pas cez brucho +sveter tak som ai vyzerala fakto jak balon ale ja som sa citila velmi dobre s bruškom

minka051
22. okt 2010

@orsulka ved aj ja by som to najradšej hned povedala všetkým ale poviem až ked bude srdiečko. 🙂 🙂 Teraz mámísť na UTZ v piatok vraj už by tam mali niečo vidieť a potom znovu o 2 týždne. 🙂 🙂 Ozaj bývalo ti aj na grcku a ak ano tak od kedy asi.

tija28
22. okt 2010

ahojte bambulky 😉 😉 😉 ................dneska mam uz krajsi den, depku som nadnes prenechala niekomu inemu 😀 😀 😀
@minka051 - ty bud len pekne doma prve tyzdne, ved do toho 12t je to najtazsie obdobie, takze si to nepokaz 😉
@orsulka - tak nasa orsulka ma teraz naozaj krasne brusko a velmi jej to svedci - je to take vysmiate slniecko nase 🙂
@fopardi - tak maly si zvyka na baldachyn - no pekne, to bude iny rostak neskor, ze ??? no ale ked bude mat surodenca, isto bude pozorny a ohladuplny a bude ti zo vsetkym pomahat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre