Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

komarik
20. júl 2009

domika, pokiaľ si ja pamätám tak vždy lekár vravel že 18 - 21mm sú ideálne veľkosti folikulu.

Ja len tak okrajovo, dnes sme boli nečakane u gynekológa. Z ničoho nič mi zmizli všetky tehu príznaky. Nevracala som, hladná som nebola, ani zle mi nebolo, spanie ma prešlo a dokonca už dlhšie ma neboleli prsia. Veľmi som sa vyľakala. Ale na kontrole sme zistili že máme 25mm, dokonca nám drobec zakýval oboma ručičkami. A keď už som tam bola tak mi dali aj tehu knižku a boli už aj výsledky krvi. Bála som sa toxoplazmózy nakoľko máme v byte psíka ale bola negatívna. Viete si predstaviť ako mi odľahlo?

afrika
20. júl 2009

22mm je folikul hraničnej veľkosti. môže byť aj 23 mm, ale pri 22mm väčšinou pichajú pregnyl. Hovoril mi to nedávno doki v heliose

domika9
20. júl 2009

no tak potom mam dobre infošky 😀
komarik to je super že je všetko ok ake je to chutne že v 9tt ma ten maličky človiečik už skoro všetko hotove a potom tie ostatne mesiace ,,len,, rastie a pribera

komarik
20. júl 2009

domika, dík ja tomu tiež nemôžem uveriť. Všetkým vám snažilkám prajem aby ste zažili ten pocit. Však si to všetky zaslúžite.

domika9
20. júl 2009

jaj komarik ani si nevieš predstaviť aka by som bola rada keby tonečne vyšlo ale nie ako doteraz (trošku čierny humor )
ale hned som si pozrela na -tehotenska kalkulacia- ake je babo v 9tt isto je to už upny človiečik ani sa mi veriť nechce že hocktora žena ktora ani nevie ako nalape si da babo preč ani sa nezamyslí ako je už velke ☹

komarik
20. júl 2009

to máš pravdu. Moja kamoška bola na potrate pol roka potom čo sme mi prišli o bábo. Má už jedno 13 ročné dievča a viac vraj nechce. Tak mi to vtedy zle padlo. ☹

domika9
20. júl 2009

aj ja poznam v mojom okolí take čo boli na potrat 😒
ani neviem čo mam na to povedať ale je to nespravodlive voči nam ☹

maja9
20. júl 2009

Ahojte ,wolfskinka, máš I.P, ak sa Ti dá, odpíš.Ďakujem.

chloe2511
20. júl 2009

Ahojte kočky.Ktorá z Vás zažila krátky protokol.O týžden sme mali ist na IVF ale musel som prestat pichat Decapeptyl a aj Gonal.Vraj by mi hrozil hyperstimulačný syndrom.Neviete čo to znamená??????????, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jajulaa
20. júl 2009

Chloe, mne sa to stalo 2 krát.
Keď to bolo prvý krát bola som z toho hotová a revala celú cestu domov z Bratislavy. Vtedy som tiež o tom moc nevedela.
No takže tak po lopate to znamená, že ti doky nastavil moc vysokú dávku hormonov, ak si išla na 1. IVF, tak vlastne si ťa otestovali, že ako reaguješ na hormóny, každá reagujeme inak.
No a tým pádom sa ti začalo tvoriť až moc folikulov tvoje vaječníky začali nadmerne pracovať a pri podaní pregnylu sa spúšťa OHSS, ktorý je nebezpečný a vo vnútri by sa ti začala tvoriť tekutina a ty by si mohla skončiť v nemocnici a v úplných extrémoch je ohrozenie na živote.
Takže vtedy sa odporúča ukončiť stimulku a počkať 3 mesiace a začať odznova s menšími dávkami hormónov.

chloe2511
20. júl 2009

dik za info.Si zlatučka.Ale prečo mi povedali že sa to odkladá o 1 týžden? Mna picne. ☹ ☹

jajulaa
20. júl 2009
chloe2511
20. júl 2009

Jajulaa si uplne feeeeeeeeeeeest baba. 😉 A aj ty máš PCO?lebo ja hej 😠 😠 😠 😠 😠

jajulaa
20. júl 2009

No keď som začala "umelinkovať", tak som nemala, ale teraz už sa im zdá, že trochu aj hej.
Ale ja som hlavne "divoška", tak ma volal doky v Blave. Napr. teraz naposledy som pichala posledné 4 dni len 33 IU puregonu a na celú stimulku som minula do 600 IU puregonu a mala som 26 vajíčok.
Takže ja riadne reagujem na inj.
A prečo ti povedali, že o týždeň to neviem, možno to nezašlo až tak ďaleko ale fakt neviem.

chloe2511
20. júl 2009

Jajulaa a ty si už bola na IVF? Lebo asi toho máš tiež dost za sebou. ☹

jajulaa
20. júl 2009

No veru hej. Mám za sebou 6 IVF a teraz sa chystám na 7. 😖

chloe2511
20. júl 2009

???????????? Ale aj tak z teba srší optimizmus.Ja sa bojim že mi to nevyjde na 1x a zrútim sa nervovo.Ja mám 34 rokov. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 a to si podstupila všetko 6x injekcie a tak alebo aj zmrazené embrya??? 😝 😝 😝

jajulaa
20. júl 2009

Jej, aj ja mám 34 😕 , no tých 6 krát to som podstúpila IVF, čiže aj injekcie a okrem toho som mala ešte aj 5x transfer zmrazených embryí. Čiže spolu dokopy 11 transferov 😉 .
No je to beh na dlhú trať, ale tá nádej tá stojí zato.
Inak som mala //, iba teraz pri poslednom transfere, ale v 5 tt som spontánne potratila.

chloe2511
20. júl 2009

A to si už hradiš sama? lebo poistovna to plati len 2X ☹
Aj ja chcem z toho Tvojho optimizmu. 😀

jajulaa
20. júl 2009

😀 😀 😀 však počkaj keď budem stimulovať a potom čakať na výsledok. To bude ešte len bude, vás tu budem všetky vyciciavať 🙂 .
No a poisťovňa prepláca 3x, ostatné si už cvakám sama.
Dá sa povedať, že robíme len na IVF-ka, ale zase načo by nám boli prachy, no nie?
A držím palce, kedy ideš ku dokymu?

brmbolcek
20. júl 2009

ahojte kocandy ...

dominika --- reagujem na ten tvoj jeden folikul ako to je mozne a co lieciky nezabrali ???
ja po uzivani clost.... hned 8 a viac .... a este sa mi tvoria a to som 12DC .......

skus si dat vyssiu davku , malo by to zabrat .....

mzuzka
20. júl 2009

no ahojte, ja len tak na skok. dnes som mala konecne tu skusku z angliny,takze nenechali ma rachnut 😀 😀 v septembri novy semester. uf.

rano som si bola po tie vysledky krvi co mi brali v sobotu, nieco sa mu nevidelo, tak mi zobral znova a zajtra mam ist znova. tak len dufam ze je to zas niaky plany poplach na svistikov. ja som fakt jak pokusne morca. co mne uz zobrali krvi za posledny pol rok, no na janskeho plaketu.

za chvilu do prace, tak vam ostatnym kraaasne snicky.

domika9
20. júl 2009

brmbolcek no s clostilom ked som brala 1-0-1 tak sa mi vytvoril len jeden folikul tak tento mesiac mi dali 1-1-1 tak pevne verím že budu aspon tri a z toho jeden 9mesačny 😀
už som fakt netrpezliva kolko sa mi asi tak tento cyklus vytvorí
inač dievčata z Martina a okolia kde sa da ísť u vas na pekny vylet - tentokrat nam vynde navšetva v heliose na vikend tak by sme sa niekam šli pozrieť ak nam počasie bude priať 🙂 tak dajte nejaky dobry tip 😲 vopred som vam zauzlana tak sa majte fajn ja dnes off

brmbolcek
20. júl 2009

zuzanka --- teime sa s tebouuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 sikulka

a kvicka z toho si nerob tazku hlavku to sa svistovia nevedeli dohodnut na krvi ci je modra ako slachtic alebo cervena 😀 😀 😀

a nech ti rychkucko ubehne nocnaaaaaaaaaaa

chloe2511
20. júl 2009

Jajulaa teraz presne neviem lebo ako som dnes vysadila injekcie tak dostanem mrchu do nejakeho tyždna ☹ a ihned mam volat Krajkovi.možno nejakých 7-10dní. ☹ ☹ ☹ ☹ A tebe držím všetky palčeky aby si si mohla našetrit aj na výbavičku a nie len na Helios 😉
Budem informovat ako pokračujem 😝

wolfskinka
21. júl 2009

ahojte dobre ranko

kiarka neni zac ... aj nabuduce ale to dalsie uz bude uspesne

domika 21-22mm je najlepsie ale ja som mala aj 23mm top bol nejaky uleteny megafolikul
😀 😀 😀 , no 9 mesacny folikul to je dobre ....

komarik no super ... tak prve zoznamenie mate za sebou ... to je riadny chlapina 25mm ... pockaj za chvilu bude mat 25cm 😀 😀 😀

jajulaa .. no tak to je sila tolko IVF ja som povedala 3 a dost

zuzka ... ved ste na to 2 alebo 3 tak aky problem spravit skusky, viac hlav viac rozumu 😀 😀 😀

wolfskinka
21. júl 2009

orsulka a ty kdesi spis ??? ved ty si bola ranne vtaca a ty takto ??

komarik
21. júl 2009

ahojte,

nešla dnes orsulka do Helíka. Niečo také sa mi marí.

brmbolcek
21. júl 2009

dobre ranko dievcatkaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂

neviem kde je orsulik ale asi nahadzuje frakturuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀

orsulka
21. júl 2009

cavo....hihihihih.............komarik....do Helika???? čo ja by som tam robila ! 😀 😀 😀 😀 e-e...ja som im momentálne dala dovolenku 😀 😀

ale momentálne tu nahánam odchody do dochodku, že kto kedy by mohol ist a tak......a este stale mi zo socialky neprisla PN za jun...!!!!!! takže tam chcem volat že kurnik čo sa deje...ja im platim každy mesiac a na čas a oni ništ!!!!!!

este si odbehnem do PD na nakup do firmy......a potom sa vam už budem venovať.....

wolfi...chybam ti, že srdiečko...? 😀 😀 😀 😀 😀

komarik....GRATULUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tesim sa s tebou, ty moja tanecnička 🙂))

aj ostatne...ahojte....a pekny den všetkým....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre