Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kuspitka
3. nov 2009

idem aj ja dievcata.papa

romy01
3. nov 2009

papa kuspitka. ja sa asi idem trosku kuknut do angliny

denis19
3. nov 2009

tak já se vrátila a vy se rozprchly, tak co ,jdu relaxovat 😀
uklizeno je, myčka vybraná, navareno a péct budu o vkendu 😀 !!!

romy01
3. nov 2009

denis mas to pekne podelene, len tak dalej

denis19
3. nov 2009

delám co mi síly stačí. chtela bych odpoledne ven, jen je tak škarede, že se asi nepremluvím 😀 je tak nejak vlezlo, nesneží, neprší a je divne

romy01
3. nov 2009

no ja sa na anglinu musim prinutit

wolfskinka
3. nov 2009

ahojte .. tak som tu ... opu prebehol dobre, zlata pani doktorka gatova z 2 folikov vydolovala 2 vajicka jedno 1tkove a 1 dvojkove, dali sme ICSI a zajtra mam volat ako sa im dari ... drzte palce idem zalahnut, som po tej narkoze otapena

romy01
3. nov 2009

wolfka, to je super, a predpokladam ze vlozite obe aj bez PK, ze ?

wolfskinka
3. nov 2009

romy ano obidve a bez PK
idem zalahnut

orsulka
3. nov 2009

wolfi....gratulujem.....a držim im placeky.......ale myslím, že to budo OK!! 🙂 🙂 🙂

romy01
3. nov 2009

baby chcem sa vys opytat, hlavne teda tych co ste ostali na PNke pocas celeho tehu. Mali ste problemy aby vam potom vasa gynekologicka dala pokracovanie Pnky? Ake ste uvadzali dôvody?

jajulaa
3. nov 2009

Wolfi, no supeeeeeer 😉 , teraz oddychuj.

domcek
3. nov 2009

No ahojte misia s casti splnena riady umyte odlozene, periny prezlecene uz sa peru.
Ale s vysavacom sa dnes este nekamosim.. 😝
romy ja som skor mala problem presvecit mojho doktora aby mi PN zrusil do dnes som ho nepresvedcila a uz to asi ani nepojde.
Wolfi aj ja sa pripajam ku gratulaciii pekne odychuj. 😉

romy01
3. nov 2009

vážne domček ? a mala si nejake zdravotne problemy alebo to kvoli IVF ( ty si mala IVF? ) alebo kvoli typu zamestnania?

domcek
3. nov 2009

romy ja som otehotnela pocas papania provery a pichania decapeptylu.
Na PN ma vypisali este v Heliose v 6tt koli tomu ze som mala velke bolesti krcove v podbrusku a zle mi bolo stale.
V 8tt som zacala spinit. V 14tt hospitalizovana koli krvacaniu a na maternici najdeny 1.5cm hematom. v 17tt dalsia hospitalizacia koli tomu ze moje mimi sa zacalo pytat na svet. A dalej radsej pokracovat nebudem aby som ta nevystrasila. Ale v podstate ja som v pohode len lekari si to nemyslia. 😅

lucula73
3. nov 2009

romy - ja som s PN nemala tiež žiaden problém,aj mi ju doki na moju žiadosť zrušil,no o dva týždne som bola Pn naspäť a sám mi povedal,že už ma nevypíše.. 😉

wolfi,super,tak nech sa tie tvoje dojčatká pekne delia,tfuj,tfuj..

lucula73
3. nov 2009

oprava - dvojčiatká 😉 ....

domcek
3. nov 2009

lucula caves 🙂

lucula73
3. nov 2009

domcek ahoj...ja tiež nič nerobím,teraz odišla mamina,požehlila mi kopu vecí,no viac som jej nedovolila nič,že však to si urobím,ale neviem kedy.. 😀 ak príde nabudúce,tak to ešte nebude upratané,ja som lajdák...pol skrine je furt vonku...

domcek
3. nov 2009

Baby porucam sa idem si vyzdvihnut Simonka do druziny.
Mozno sa este ozvem ku veceru majte sa paaaaaa.

romy01
3. nov 2009

ja sa pytam preto lebo by som chcela potiahnut PN bez prerusenia az do porodu, nemam sa totiz kam vratit ked nasa firma krachla a ak mi doktorka nebude chciet nechat PNku tak potom este mi ostane 6 mesiacov podpora a potom uz nic - ostala by som mesiac pred porodom uplne bez penazi ved kto by uz zamestnal tehotnu?

ninajana
3. nov 2009

Ahojte holky, tak nám konečne po 2 mesiacoch schválili žiadosť, a vo švrtok ideme na pohovor s koordinátorom. Neviete o čom to všetko bude? A manželovi idú robiť nejaké vyšetrenie spermiogramu, stojí to 50 euro, hoci pred mesiacom mu už robili niečo podobné, aj morfológiu. Tak neviem čo budú znova. Ak niečo viete viac, prosím mi povedzte, aj som z toho nervózna čo nás všetko vo štvrtok čaká.... ďakujem

lucula73
3. nov 2009

romy - však poznáš svoju dokinu,ak máš predpoklad,že ti bude robiť problém,tak jej povedz,že ti býva veľmi zle ,alebo že ža bolí spodok bruška a to ťa musí nechať PN...,teda mala by....

lucula73
3. nov 2009

romy - alebo jednoducho povieš,že si po ivf a nechceš to v práci riskovať,že ti to za to nestojí,možno pochopí..

romy01
3. nov 2009

no mna stale boli brusko a dnes to boli ine krce -- ja ju moc nepoznam - chodila som k nej len raz za rok na preventivku ale inak vobec neviem ze aka je. No v kazdom pripade mi Gatova vravela ze by ma mala nechat na PNke min do 12 tt po IVFku tak uvidim,

lucula73
3. nov 2009

ninajana ahoj,
ten test sa volá trial wasch test,tiež celkom neviem ,na čo je dobrý,ale vraj aby vedeli posúdiť,či sú spermoše schopné oplodniť aj samé,alebo treba icsi...no či som to dobre pochopila,neviem,možno niekto vysvetlí bližšie...
a u koordinátorky vám všetko vysvetlí,dostaneš taký plán pichania injekcií,aby si to pochopila a dostaneš recepty na lieky,dajú sa vybrať v lekárni pri helíku...

lucula73
3. nov 2009

romy - no to by ťa mala nechať,aj sa som tak plánovala,že len do 12 tt a dosť,ale už som doma raz tolko a je to tak lepšie...

ninajana
3. nov 2009

lucula dakujem, to mi pomohlo ozrejmit 😉 no nam ked zistili, ze mame aj zlu morfologiu, aj pohyb, aj pocet, tak nas caka asi len to ICSI. To nemusia robit ani test ☹ a tie injekcie sa zacinaju pichat kedy? Musim pockat na menzes?

wolfskinka
3. nov 2009

orsulik dakujem ... snad sa oplodnia uz je to len na nich

jajulaa, domcek dakujem

lucul dakujem za bacilky

zuzanka.h
3. nov 2009

ninajana nám zistili všetko aj morfológiu, aj počet aj pohyblivosť na 82% Takže vraveli, že to je jasná klasika, ale dali sme si kombináciu ICSI a klasickú metódu a nakoniec sa podarilo klasikou oplodniť z 11 vajíčok jedno a z ICSI 8 vajíčok oplodniť 4 a PK prežili 2 embryiká jedno po ICSI a druhé po klasike....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre