Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
21. jún 2009

Ahojte.
Choarale jedz ich po ET.V den ET a už po ET už nie.

chorale
21. jún 2009

ahoj ciky. ďakujem ti, no nejako to teda ešte zvládnem, ale už ich mám fakt plné zuby. koľko balíčkov si zjedla?

cikyta
21. jún 2009

Chorale-balíčkov? 😀
Možno pol balíčka! A tuším nejaký mesiac.

chorale
21. jún 2009

ty kokso ja už mám za sebou 3 balíčky 😀 😀 😀 už to beriem nejaké tri mesiace.

cikyta
21. jún 2009

To nič Chorale 😀 😀 😀 Aspon budeš mať 3 násobnu istotu uspechu 😀 😀 😀 To vlastne po menzese robí odolnejšiu výstelku v maternici-endometrium.

chorale
21. jún 2009

Ďakujem ti za radu tak idem ich papať ďalej. už vydržím.

chorale
21. jún 2009

cikytka ešte jednu vec. ako je to s alchemilkovým čajom. pretože v knižke Babkine bylinky som vyčítala že alchemilka je výborná v tehotenstve na udržanie plodu a viem že niektorej kočke nedoporučili piť čaj že to nie je dobré v tehotenstve alebo po ET tak nejako to bolo. ty si pila nejaký čajík.

cikyta
21. jún 2009

No chorale,alchemilka je výborná PRED tehotenstvom.Má podobnu funkciu , ako čilly.A preto už v tehotenstve sa nesmie.Toto,že sa nesmie mi potvrdili aj v Heliose.Dr.Gaťová mi to povedala.Lebo som sa na to pýtala,kedže som tomu moc tu v pokecoch neverila.Ale je to tak.

chorale
21. jún 2009

ďakujem takže kedysi to bolo možno tak ako písala babka bylinkárka ale dnes je to inak 😀

jajulaa
21. jún 2009

Pekný upršaný deň,
Dominika, no mám zvýšenú činnosť ŠZ, ale liekmi sa mi to celkom pekne upravila, akurát, že sa dr. bojí, ako bude moje telo reagovať na stimulku, je to vraj pre organizmus stres a môže sa znova činnosť zvýšiť, tak isto aj v tehotenstve.
Ozaj a niekto sa pýtal koľko mám rokov, tak 34 😒 .
Inak jeden doktor z čiech raz v jednej diskusii o IVF povedal, že každá žena sa raz dočká čo má maternicu, záleží len na tom či vydrží, či psychicky, fyzicky a v neposlednom rade finančne.
A ešte k tomu chilli, nakopírujem vám to tu čo písala tá kočka, ktorá to vlastne sem "doviezla" z ameriky, kde absolvovala IVF v nejakej skúšobnej skupine, kde všetky jedli chilli a nejak 8 z 10 ich vtedy otehotnelo.

Chilli se hlavně přisuzuje role v ovlivnění autoimunitních reakcí organismu. Takže takový malý pomocník prednisonu, wobenzymu a spol.

Jak se do tebe embryo dostane je jedno - je tedy jedno jestli otěhotníš doma, po IUI, ET či KET.

Jde o to, že u značné části žen - v ČR není podrobně sledováno - po IVF se embryo uchytí, na testu se kolem 8. dne ukáží //, ale již cca 15. - 20. den po ET je HCG minimální. Hovoří se o tzv. biochemickém těhotenství. To může být způsobeno jednak defektem embrya, ale bohužel čím dál častěji i imunitní reakcí matky. A právě tady zabírá chilli.

Dávkování:

u žen s vážným autoimunitním onemocněním, či u těch, kterým špatně dopadlo imunitní vyšetření - protilátky proti plodu - se podává až 200 g Sweet Chilli Sauce for Chicken 24% (tato forma zvolena pro jednoduchost dávkování, minimum alergických reakcí - zkuste si stříhat chilli papričky - a i chuťovou přijatelnost).

Samozřejmě je možné podávat ekvivalent čerstvých papriček či práškového chilli.

U žen bez předchozích biochemických těhotenství, bez spontánních potratů v anamnéze, s negativním imunitním vyšetřením se podává dávka podstatně nižší - cca 1-2 polévkové lžíce 3 x denně.

Ve sledovaných cyklech bylo podáváno od 1. dne cyklu (možno samozřejmě začít již dříve) a podávání bylo ukončeno po potvrzené srdeční akci plodu (některé ženy pokračovaly v užívání dále).

Z vedlejších efektů byl hlášen značný pokles výskytu ranních nevolností, vymizení akné, zlepšení kvality pokožky,nehtů a vlasů.

A perlička na závěr - plešatým partnerům - kteří chilli užívali solidárně se ženami začali růst vlasy.

kokos zabírá velmi dobře při problémech se štítnou žlázou, takže pokud ses na ni léčila, či se léčíš, jejich jezením nic nezkazíš. Navíc kokos stejně jako grapefruity podporuje růst sliznice. Takže od 1. dne cyklu

jajulaa
21. jún 2009

A ešte u nás na diskusii nám tá chilli omáčka vôbec nechutila, tak jedna kočka našla za ňu super náhradu, je to kajánske korenie, je to vlastne chilli v tabeltkách a pri mojom poslednom úspešnom pokuse som ho poctivo zobkala. 🙂

http://www.sanopa.cyberio.sk/Kajenske-korenie.html

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
komarik
21. jún 2009

katarina33, prajem ti čo najviac krásnych zdravých vajok 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mzuzka
21. jún 2009

babulky na stretko sa tesiiim, jasne ze plati,neviem sa dockat, docitala som poctivo,ale nestiham odpisat.

akurat tijuuus dakujem za lixotku a fakt som rada ze som ta spoznala.

orsulka
21. jún 2009

ciky....krásny album Sisi....ved si už zaslužila aj svoj vlastný 😀 😀

mzuzka, fajn, že to platí, a že sem tam ďobneš do klavesky 😀

komarik...no ahoj moja....tak sa tesim zajtra na spravicky a už vopred prajem krásnu dovolenku 😉

katarinka...no tak tebe to nejak ubehlo s tou stimulkou....super!!!!!! a kolko je folikov??????tak potom v utorok bude OPU vsak?????

jajulaa...my sme tu už tiež hovorili o chilli aj kajanskom koreni, mna to toho zasvetila cikyta, aj som poctivo najskor hltala a potom papala cihlli, tak dik za presnejšie info, dokonca aj davkovanie tam je 😉

lucula73
21. jún 2009

komarik - zajtra veľa šťastia,ešte raz.... 😉

orsul čavko....ešte si sama? 😕 lebo nezvykneš chodiť cez víkend na koňa 😀

orsulka
21. jún 2009

lucul...ano, drahy dorazi až v utorok 🙂))))))) hihihih...že nezvyknem cez vik 😀 😀 no jo...on sa povacsine hra na PC 😀

domika9
21. jún 2009

wolfi tak ja som mala podobnu skusenost pokial si sama nezistíš čo ti je tak sa na teba každy vyprdne ja som si sama zistila štitnu žlazu

zbinka
21. jún 2009

caute heliosacky ako dnes????

domika9
21. jún 2009

jajula ja mam zníženu funkciu šž tiež beriem lieky vraj ked zistím že som tehu tak okamžite frčať na krv aby mohli davku upraviť lebo v tehotenstve a hlavne na začiatku je zvyšena potreba hormonu tsh ktore si vlastne telo nevie dostatočne vyrobiť preto tie lieky -ten hormon sa vlastne dodava umelo liekom

lucula73
21. jún 2009

domika ahoj,ešte k tomu sonu - ak pojdeš aj cez víkend,nebudeš platiť nič,platí sa len za konzultácie...

lusina
21. jún 2009

Ahojte babule 🙂 ,
platili ste nejake € za pohovor s koordinátoskou?
diki

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chorale
21. jún 2009

katarinka držím palčeky ak pôjdem v utorok na krv dám ti vedieť aby som ťa ešte pred OPU povzbudila 😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
21. jún 2009

Ahojte dievčatá.
Orsulka-dakujem.Aj Miškovi som čítalaa,čo si napísala o tom albume.
Sakra-od zajtra som sama do piatku 😢
Lisina-platili sme po pohovore s koordinátorkou asi 300 sk

orsulka
22. jún 2009

dobre ranko dievčatka...a máme tu nový pracovný týžden......tak nech sa nám spoločne vsetkým vydarí 🙂 🙂 🙂

PS: prvááááááááááááááááááááááááááá 😀

wolfskinka
22. jún 2009

ahojte

druhaaaaaaaaaaaa

dnes mi pisala jedna pani doktorka infektologicka, takze ttehotenstvo s boreliozou nedoporucuje, mohlo by to skoncit opat potratom, takze nie je co riesit uz som sa z toho soku otriasla a zacinam s liecbou borely len nech mam cim skor vysledky

komarik ,...... drzim palceky silno silno

dnes chcem zavolat na tu akupunkturu ... som zvedava co mi povedia, drzte palceky ..

kamka17
22. jún 2009

dobré ránko a pekný týždeň prajem všetkým aj ja 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre