Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kajka39
24. aug 2009

dahra,afrika,volfskinka a vsetky ostatne babenky.. ak mate zly spermiogram a nezabral profertil / je velmi drahy a vraj az tak nezabera, aspon s tym som sa casto stretla na nete pri citani.../ tak si skuste objednat na nete MACU. U nas bol rovnaky problem spermiog. Oligosperma stredneho stupna 30% , tak sme zacali pred 6mes. brat vitaminy no vysledok bol rovnaky. Patrala som po tom co by sme mohli pridat a natrafila na Macu, posledny spermiogram bol lepsi 36%!! Beriem ju aj ja len ja v kapsuliach a muz v prasku Macu Fresh /ta je vraj najucinnejsia/

wodanka
25. aug 2009

krasne rano sa praje vsetkym 🙂 dakujem za povzbudive slova, budem sa snazit byt vacsi optimista a trocha viac sa zamestnat aj inymi aktivitami, aby som nemala cas nad tym rozmyslat...

wolfskinka
25. aug 2009

ahojte dobre ranko ...

minka bude dobre neboj, uz vie do coho ide .... ze mu drzim palce a urcite bude vysledok lepsi ako minule

kajka my mama spermie dobre ale to Ecko mu neuskodi ked sa bude s niim dopovat ved to su len vitaminy

kuspitka
25. aug 2009

Ahoj wolfi.ako sa mi mas????co mas nove???

kajka39
25. aug 2009

vodanka,ak ides na prvu navstevu do Helika, je idealne mat so sebou co najviac vysetreni od svojho gynekologa: postkoit.test, spermiogram posledny co robili muzikovi /budu ho robit aj v heliku, pretoze ten ich je ovela podrobnejsi,my sme ho robili hned pri prvej navsteve neplanovane, len musi tam byt sex.abstinencia 2-3dni3dni su idealne/ ak mas cerstvy horm. profil v priebehu 1 celého menštruač.cyklu. budeš tam chodiť o to kratsie. A k mas moznost tak chod ihned k svojmu dokimu na gyndu a zacni s hormon. profilom. O to si skratis navstevy do Heliku v Martine. Tiez ak mas vy sledky na chladymie...a dokumentaciu /zdr.kartu/
Takze zhrnieme:
*spermiogram /ak je nejaky/ budu ho robit ak tam, ale odber je mozny doobeda koli labaku
*horm. profil v priebehu 1 celého menštruač.cyklu /da sa urobit aj u svojho gyn./
*chladymie
*pravidelnost-nepravidelnost ratu a tvorvy folikulov a ovulacia /odsleduje aj tvoj gynekolog/
*priechodnost vajecnikov /ak je zistena, alebo nie je/
*zdr.karta /alebo vsetky ine podklady, vysledky vysetreni atd/
Je super ak to mas nachystane uz vopred, urcite si tym skratis cas cakania na vsetko. Ja som to tak mala nachystane a koki bol velmi rad. Urobil mi len chybajuce vysetrenia na chladymie/tie som nemala robene/
Drzim palceky a prajem vela trpezlivosti.... 🙂

wolfskinka
25. aug 2009

kuspit ... nic nove vsetko po starom ... bohuzial

wodanka
25. aug 2009

kajka dakujem velmi pekne za informacie.. 🙂
neviem, ci nieco z toho stihnem este pred prvou navstevou, nakolko k mojej dokine idem 7.9. a do Heliosu 10.9... ale chcela by som sa s nimi dohodnut na to, aby mi mohla moja dokina spravit tieto vysetrenia, aby som tam nemusela taky kus dochadzat... jedien co z toho mame je spermiogram a priechodnost vajecnikov, nakolko som tento rok bola na laparoskopii..

domika9
25. aug 2009

kajka nam povedali že aj ked nejake vyšetrenia mame za sebou že možem doniesť zdravotnu dokumentaciu ale že oni si to budu robiť zase
aj ked sme tam boli teraz naposledy tak tam telefonovala jedna kočka a povedala jej presne to iste do telefonu že oni si robia všetky vyšetrenia svoje
ale každy je iny prípad tak podla toho sa to potom odvíja 😉
kuspitka bože tebe to letí -to budete mať pod vianočny stromček babo 🙂

domika9
25. aug 2009

vodanka na spermiogram možete ísť v den pohovoru len musíte mať abs. 3 dni aksi im to nevravela ked si sa objednavala tak normalne ked tam prídete tak sana to opýtaj vypíšete hned žiadosť a je to v suchu a čo sa týka toho horm. profilu mne brali ne vela vecí krv hned na prvom pohovore a horm. profil som bola raz aj u svojho doktora takže vobec nieje problem sa s nimi dohodnuť 😉

domika9
25. aug 2009

dokonca ja som mala zdravotnu kartu zo sebou a ani ju nechceli vidieť ale je fakt že som im všetko podrobne povedala tak možno preto

kamka17
25. aug 2009

čaute žienky 😎 😎
pekný deň prajem a kukám, že nové helinky tu máme, tak ich vítam...aj keď trošku oneskorene 😉

čo máte nové? nejaká nová tehula?? napíšte mi v skratke, čo sa tu dialo, lebo ten týždeň a pol sa mi fakt nechce čítať 😒 😒 😅

domi, ty máš dovolenku alebo voľno?? lebo nezvyk, aby si tu bola takto dopoludnia 😕

kuspitka
25. aug 2009

wolfi ja,ze mas uz nieco nove.a co adopcia??
domika hej leti len dufam,ze nic sa nam uz nestane

afrika
25. aug 2009

ahojte, práve mi volali z Heliosu, máme schválenú žiadosť 😵 . prvá konzultácia je 16.9. neviete čo sa tam bude diať?

afrika
25. aug 2009

babuľky neviete čo nás tam na tej prvej konzultácii čaká?

afrika
25. aug 2009

ešte som zabudla napísať, že moja poisťovňa je dôvera.

kamka17
25. aug 2009

domi...trochu oneskorene, ale gratulujeeeem, a prosím ťa, žiadny stres, veď vieš 😉 😉 a určite to tentokrát vyjde na 1000%

domika9
25. aug 2009

tak tak kamka dufam a dik 4.9 ideme na srdiečko tak snad sa mi potom už trošku ulaví lebo zatial som napnuta ako strunka 😉

komarik
25. aug 2009

ahojte, ako sa máte?

wolfi, ako? Už to máš napísané?

wodanka
25. aug 2009

dakujem domika.. uvidim ako to cele bude.. my asi ziadne vysetrenia uz pred prvou navstevou nestihneme ☹ ale dufam, ze niektore si bude moct spravit aj potom u mojej dokiny..
inak odkial ste holky? nerobi Vam problem dochadzanie.. my to budeme mat 100 km tam 100 spat.. takze mi asi vobec nehrozi, ze tie dni, ktore budem chodit tam, budem stihat chodit aj do prace..

domika9
25. aug 2009

wodanka ja som z Popradu a vždy ked som šla na sono (sono a odber krvi robia medzi 7-8hod) tak sme šli z domu tak aby sme boli prví čiže ešte pred siedmou a pekne som stíhala do prace som prišla okolo 9-tej a čo som vymeškala som si nadrobila ty si možeš čerpať z p-ečka u nas to nehrozilo ale každopadne sa to da zvadnuť myslím že na hormonalny profil ti treba isť 3x na odber z toho jeden mi spravili hned ked sme boli na pohovore na jednom som bola u mojho a další mi brali ked mi naplanovali navštevu (neviem kt. den cyklu to bolo ale vtedy mi robili aj PCT-test) tak vtedy mi brali krv 3x a potom som dlho čakala za hematologiou -mne ju bolo treba tebe možno nebude treba tak držím palce

wodanka
25. aug 2009

dakujem domika.. ja uz moc z PN nenacerpam, nakolko som tento rok uz absolvovala zopar vysetreni kvoli laparoskopii ☹ ale budem sa snazit aspon nieco si nadrobit..
a co sa tyka hematologie, tak uvidim co budu potrebovat... uz som raz mala trombozu, a mam potvrdene predispozicie na jej opatovnu tvorbu... mozno im budu stacit papiere z mojej hematologie..
Ty si teraz po IVF?

kajka39
25. aug 2009

domika, ja som doniesla uplne cerstve podklady, moje vysledky boli vyborne /horm.profil, PKT,/ takze doki vravel, ze nemame stracat cas a ist nato hned, cakali sme na vysledky spermiog.10dni a hned v dalsom cykle som zacala stimulovat na iUI

domika9
25. aug 2009

wodanka ja som nebola na ivf my sme mali planovany pohl.s.
kajka ved vravím že každy je iny prípad a každemu ine pomože len vravím ako to bolo u nas 😉

kajka39
25. aug 2009

domika, ved prave na kazdeho plati nieco ine. 🙂
Zajtra idem na kultivaciu a potom na zistenie priechodnosti vajecnikov. Neda mi to, tak som sa teraz dohodla telefonicky s dokim, mozno mi pozrie, ako mi rastu foliky a kolko ich mam....uvidime zajtra

domika9
25. aug 2009

stačila chvílka a boli by sme na tretej strane 😉 😀

wodanka
26. aug 2009

dobré ráno 🙂 domika, snáď dnes sa to podarí.. 🙂
chcela som sa ešte spýtať na to akú máte poisťovňu a ako je to s preplácaním? ja mám všeobecnú a ak som správne čítala, tak tá na tento rok už vyčerpala prostriedky na IVF a bude preplácať až nabudúci rok.. je to tak aj u ostatných poisťovní?

dahra
26. aug 2009

Wodanka,
ja som bola v pondelok v heliose, tam mi povedali, ze vseobecna nema limit praveze. ja mam spolocnu, takze uz mozem ist iba narok na ivf a to ho uz mam schvalene od jula. vraj ak sa spoja tieto dve teraz na jesen, mohla by som ist aj v tomto roku. tak neviem...

wodanka
26. aug 2009

a keby si to platim cele sama?

dahra
26. aug 2009

Tak mozes ist hned...
Aj ja som nad tym rozmyslala, ale ked viem, ze pri nas sanca je dost nizka, tak nejdem vyhadzovat prachy ....Radsej usetrim a pomozem sesterke a sestre, ak budu mat deti. Tie tri pokusy, ktore su priplacane by som absolvovala a finito. Teraz pre to urobim maximum a potom vypnem, zavrem dvere a nebudem sa obzerat spat. Mne vela casu nezostava, som realistka, endo je dost rychla, IVF ju este zvykne aj nabudit, takze ak sa nepodari, kazdym razom, co IVF podstupim, je vyssia recidiva. Jedine, co chcem v pripade, ze IVF sa nezdari, je uchovat si aspon do 35-tky vajecnik. Ratam s tym, ze este ma cakaju operacie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre