Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

minka051
11. sep 2009

orsulka

No tak sa len pekne zabav.. 🙂 ja sa idem chystať na jarmok ešte drahého musím ostrihať a o chvílu tu mám hladoša zo školy.. Ja som naposledy od kedy som sa chystala na stimulku tiež pekne pribrala..Ale to budú tie vitamíny čo sa nimi napchávam.

orsulka
11. sep 2009

kamka....no možno............ale pravdu napisať druhykrat sa mi moc do toho nechce 😀 😀 😀 😀 😀 😉

minka051
11. sep 2009

No to ja sa budem tiež druhý krát vydávať ale ešte neviem termín... 😀 Ved nechám sa prekvapiť. 🙂

kamka17
11. sep 2009

no šak mne svadba apodobne tiež nič nehovorí...ozaj mali sme cez víkend 6 výročie čo sme spolu...len akosi si to drahý oslávil sám s kamarátmi do 2 rána 😠 😠 😠

a inak postrádam tu dnes kiaru...niekam sa chystala že tu nie je ?

kamka17
11. sep 2009

ta de ste pomizli ???

lucula73
11. sep 2009

ahoj kamka 🙂

domika9
11. sep 2009

romy ale ak si chceš platiť DNP tak ked si ho začneš platiť teraz tak sa ti z toho nebude počítať PN ale až materska a ked tak si to začni platiť čím skor lebo stačí že to minieš o jeden den (babo sa može narodiť skor ) a nedostaneš z toho nič lebo nebudeš splnať tych 270dni

domika9
11. sep 2009

ale tiež zaleži od platu aky si mala lebo ak si zarobila okolo 30 tisíc sk tak sa ti neoplatí davať si DNP

romy01
11. sep 2009

ahoj domka, ja som teraz kecala s jednou babou na fore paragrafy a ta mi tam napisala nieco ine. Ide o to ze síce splnim tu povinnost 270 dni z byvalej roboty a kedze som mala tych 30 tis tak by nebolo treba platir DNP ALE je tam jedno ALE. Je tam totiž paragraf 50 ktory tam polemizuje o tých babach, co im zaniklo to povinne soc poistenie a to je aj moj pripad, tam píšu že narok na matersku maju len vtedy ak im tento nárok na MD vznikol v ochrannej lehote - a ta je tusim len 6 mesiacov - tym padom to nestiham, lebo o 6 mesiacov budem len v piatom mesiaci 😀 😀 😀 Takže to dobre vymyslelli, to DNP si asi budem musieť platit, inak pridem o prachy - ich nezaujima kolko som platila predtym. Ale v každom prípade tam zajdem bududci tyzden

kamka17
11. sep 2009

lucul čaf...ako v prácičke ?? dúfam, že ešte stále sa pekne o teba starajú a nemusíš veľa pracovať

lucula73
11. sep 2009

kamka ☹ od pondelka idem naspäť na PN,takže som sa dlho neohriala,dnes som tu posledný deň,budem na PN už dokonca,zajtra sa sťahujeme konečne domov,tak budem mocť nakuknúť každý deň na koníka

kamka17
11. sep 2009

oj, a niečo sa stalo, že ideš zas na pn ?? hádam je všetko ok moja?????

lucula73
11. sep 2009

kamka - chvalabohu,zatiaľ všetko ok,bola som dnes u doktora,neplánovane,lebo som celú noc nespala kvoli bolestiam v podbrušku....asi ma bolia len zrasty,čo tam asi mám po ciárskom a ďaľších troch operáciách...ale doki mi odporučil ostať už doma,šetriť sa a automaticky ma vypísal...čo už...bábo je prednejšie

idem už domov,zajtra ssa ozvem.papa a držkajte sa všetky. 🙂

kamka17
11. sep 2009

no ten tvoj doky dobre urobil, že ťa vypísal...tak aj pri sťahovaní radšej nechaj všetko na ostatných a ty sa pekne opatruj, lebo však neopatruješ seba ale svištíka, tak na to mysli, okej ??

sue
11. sep 2009

Ahojte, prosím vás, neviete či je tá lekáreň pri heliose otvorená aj cez víkend a ak áno,tak kedy?

kamka17
11. sep 2009

sue...veru neviem a skor nie ako áno...možno skús do helíku zavolať, oni by to mohli vedieť, však sú hneď vedľa 😉

surviver
11. sep 2009

Ahojte 🙂
sue cez vikend je lekaren zatvorena,aspon ked som tam ja chodila,tak to tak bolo.../asi v maji /

sue
11. sep 2009

:( dokelu :( nedajú sa mi nikde zohnať lieky, len tam ich majú ☹ a cez týždeň som v práci a potom letím po drobca,tak sa nemám ako do MT dostať a najbližšie tam mám ísť až o tri týždne ☹

surviver
11. sep 2009

ahoj kamka a Ty este dlho budeš na PN? a maš sa ako??

kamka17
11. sep 2009

survi čavo...no mne končí pn v utorok, ale poviem ti, že veru by som aj dlhšie vydržala doma 😅 ale však čoskoro nabehnem hádam na nejakú stimulku alebo to vypáli prirodzene a nehrozí mi byť v práci 😉
a inak sa mám aj celkom fajn po tej opu a aj snažiť sa už vraj možme, tak hádam v dohľadnej dobe sa dohodnem do helíka na nejkú tú návštevu
a vy ste v pohode ???

surviver
11. sep 2009

Tak to som rada,že Ti všetko prebehlo fajn,a prajem Ti aby si už v tej praci dlho nemusela byt 😉 A s tym snaženim,to fakt tak rychlo po tej operacii možte? tak to je super,že netreba čakat a zase všetko oddialovat.
A počuvaj,Ty nejak často tie okna umyvaš...hyperaktivistka 😀

My sa mame celkom fajn,len dnes je taky divny den,že ani vonku som nebola,ani sa mi nič nechce robit 😒 . Ja mam radšej ked je teplo a slniečko a kopec energie,včera som bola v malom Tescu a hned som mala lepšiu naladu ked som sa prešla

kamka17
11. sep 2009

no jo, človeku dobre padne prechádzka, ja som bola dnes v maxe na nákupoch...úspešne 😀 😀
a okná umývam často, to je pravda, lebo mňa vytáča, keď sú zvonka také špinavé, ale je to rýchlovka, lebo mám zlepšovák...do vody normálny šampón trocha jari a pretriem, potom nasucho a je to 😉 😉 ja som taký poriadkumilovný človek...lebo moj drahý je zas bordelár, tak sa doplňame 😎
no s tým snažením som sa tiež čudovala, ale práve mi v inej témičke jedna kočka spomínala, že jej segra po tej konizácii do dvoch mesiacov bola tehu a bez problémov, tak asi záleží ako sa to zhojí a tak a to doky predsa musí vidieť...tak som aj ja rada, že je to tak v pohode 🙂

surviver
11. sep 2009

no z vonku aj my mame tie okna hned špinave,lebo naokolo je kopec topolov a to hned nasada na okna,aj ja mam rada poriadok,ale tie okna ma nebavi furt čistit,lebo su hned spinave... a čo si pekne nakupila v maxe?? pochval sa 😉

kamka17
11. sep 2009

no v exisporte v zľave jedno tričko, také športové, lebo ja nie som elegantný typ 😎 a v envy zas gate kockované, tiež boli v zĺave...a drahému som zovirax kúpila, lebo má zas herpesa...takže tak...a mamina ide mať zajtra meniny, tatko zas v utorok narodky, tak som myslela, že im niečo pozriem, ale nič vhodné som tam nenašla...takže to isí čokoláda a možno nejaká fľaša...

surviver
11. sep 2009

tak to si fajn nakupila 🙂 Ja mam tiež radost ked niečo kupim v akcii,to asi každy 😀 Len ma hrozne štve,ak si niečo kupim a potom o mesiac idem do obchodu a stoji to polovicu 😒 tak najnovšie, ked idem pozerat na zlavy,tak už zo zasady do ruky nechytim vec ,ktoru mam doma,lebo by ma to len naštvalo..... A ja teraz na seba nič nove nekupujem,lebo ktovie aku budem mat potom postavu...takže tohtorocne letne vypredaje ma nelakaju....

surviver
11. sep 2009

a aj moja mamka je Maria 🙂 Ja som jej kupila penaženku,lebo už ma tu staru taku ošuchanu...

kamka17
11. sep 2009

ja to nakoniec asi vyriešim tak, že im prispejem, keď si budú chcieť niečo kúpiť, lebo s dochodcami ťažko, oni všetky zľavy a obchody majú pobehané, takže kupujú priebežne čo potrebujú..
a akurát tu bola mamina, taký fajný slivkový koláč nám doniesla...mňaaaam....

surviver
11. sep 2009

kamka....take chutky si mi narobila 😝 😝 😝 skoda,že moja mamina byva daleko 😒 a nemože mi doniest niečo fajne,ona tiež dobre pečie a hlavne kysnute,to je zatial neviem 😠 aj skušam,ale nejako sa nedari....

domika9
11. sep 2009

kamka tak skoč okna poumyvať aj mne najskor som to odkladala že ešte ideme klasť dlažbu a že sa bude prašiť ked budu brusiť lepidlo a potom som otehotnela tak nemožem ale už som mala cez tyžden take nutkanie že po jednom by som hadam aj mohla ale radšej ešte trošičku počkam a potom sa na to vrhnem
romy tak potom ti neporadím ja viem že mne sa to vyplatí super hoci si to platím už 2 roky ale zato teraz idem byť pn až do porodu a ja som z daleka nemala 30 tisíc takže mi to vyjde super a potom ešte aj materska takže to čo som do toho vrazila mam za par mesiacov späť

domika9
11. sep 2009

inač dnes mi zatiahlo na hrdlo -neboli ale kašlem a aj rano ked vstanem tak citim na podnebí že začínam byť chora neviete mi poradiť čo by som na to mohla zatial som zvolila kloktanie slanou vodou

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre