Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

wolfskinka
17. jún 2010

@brmbolcek zatial nemam, ale asi o tyzden uz budem musiet zacat .... no musim sa spytat tej kamosky kedy mam zacat ale dobre ze si pripomenula uz je najvyssie cas

dnes idem na diabetologiu pre vysledky, tak drzte palce a zajtra idem na poradnu a na pasy, ale spytam sa tej kamosky doktorky, ze kedy to mam zacat vybavovat, a asi by uz aj bolo nacase buduci tyzden sa do toho pustit lebo kym zoberu krv, kym ma objednaju na interne a anesteziologicke vysetrenie, aby som im skor aj neporodila ...

😀

brmbolcek
17. jún 2010

wolfi , mas to akurat nacasovane, 😉 😉 😉

wolfskinka
17. jún 2010

@brmbolcek neviem ti povedat, to boli tak na volno take bombardaky predlzene aj na nohy na stehna trosku, aby sa nezarezavali ... pytaj si poporodne nohavicky natahovacie nie jednorazove a stali neviem ci 1 euro jeden kus a kupila som si dvoje, lebo to ked preperies to je za 5 minut suche to je taka tenulilinka natahovacia latka

brmbolcek
17. jún 2010

wolfi, super dakujem za radu , pojdem tam kuknut . A podprdu si kde kupila ?

orsulka
17. jún 2010

BRMBI...no interierky su na mieste...okrem kupelnovych, lebo ichvyrobili zle....takže ich musia preprabit...mali vraj dnes prist dokoncit, ale nevolali, takže poitam ,že bud. týzden....este aj nejaky prahy dorobia a malo by to byt OK....už nic viac takeho velkeho...len stavane skrine sa budu robit do chodby.....a tak...viac už potom nabytok ako stavebne prace.. 😉

cikytka...ahojcek moja 🙂))

brmbolcek
17. jún 2010

@orsulka- a dvere ste zvolili cele z dreva ci ste davali aj nejake vyplne ako su pasiky, ci sklo ?

wolfskinka
17. jún 2010

@brmbolcek podprdu som kupila v amazonke na poschodi za 11 euro cisto bavlnenu a vola sa to podpresnka na kojenie a nazov ej Zdena, pohodlna a hlavne 100% bavlna, ale minule som videla, ze maju podprdy na kojenie aj v tom obchode na vlcincoch pre deti za 11 euro, ale tu som nepozerala, lebo som uz mala kupenu

orsulka
17. jún 2010

brmbi...dvere su laminatove - orech....dvoje su plne...a jedny sme dali so sklom, aby mi slniecko islo pekne na chodbu .-))))))

brmbolcek
17. jún 2010

@wolfskinka- a je z predu taka odopinatelna ? skocim aj ja do tej amazonky
a ten detsky obchod myslis ten pri dome dochodcov ? vlcince c.3 ? tam pri lesoparku ?

brmbolcek
17. jún 2010

@orsukla- spravna volba 😉 😉 😉

wolfskinka
17. jún 2010

@brmbolcek ano myslim presne ten ... zapina sa vzadu a vpredu na ramienkach je tak urobena, ze sa da sklopit ked potrebujes kojit , nemusis rozopinat celu podprsenku, ale sklopis iba na jeden cicik

wolfskinka
17. jún 2010

no idem ja na tu diabetologiu .. drzte palce aby ten cukor bol dobry a nemusela som tam ist znova

brmbolcek
17. jún 2010

@wolfskinka--- super dakujem este raz za rady , a informuj o dalsom postupe vybaveni ohladne cisaraku ao sa dohodnete 😉 😉 😉

...co idete dnes varit ? ci obedovat ? u nas zeleninkova polievka a druhe asi dame halusky so syrom , nec je trosku oddych od mesiteho jedla 😀 😀 😀 a vecer ako treadicne celu polku cerveneho melonika 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

brmbolcek
17. jún 2010

wolfi ok, drz sa , potom informuj 🙂

wolfskinka
17. jún 2010

brmbolcek ... nejdem varit, varim len cez vikend a rychlu veceru, mam "navarene" u muza v robote plnenu papriku ... chodime do IDEY a uz kuchari varia to na co mam chut ja, 😀 , vcera sa pytali na com mam chut tak ze na plnenu papriku tak bude plnena paprika, a to je restauracia .... teraz nevarim, nestihala by som to v pondelok som vybavovala tie obehavacky kvoli stavebnemu, v utorok som bola v spitali diabetologia a neurologia, v stredu som zase obehavala VUCku kvoli babke, dnes diabetologia a ku vseobecnej lekarke musim ist, zajtra zubarka, poradna, CTG pasy a mam o zabavu postarane, vcera som este vybavovala matersku, lebo od utorka som na materskej ... no mam ja kedy ? varit budem az ked budem doma s malym, tieto posledne 3 tzydne uz nebudem otrocit v kuchyni, nech si este uzijem pohodlia, potom uz nebudem niekde lietat ... teraz som akokeby som mala vrtulu v zadku, furt som kdesi prec ... tento tyzden normalne vyhravam cenu "permanentne v prdeli" a to mam na starosti este aj babku, nasi isli ku segre do nemecka a ja sa staram este aj o babku , musim tam ist 2x denne minimalne skontrolovat ju ... no co ti budem hovorit a vraj nemam chodit autom, no da sa to ? ved kde by som bez auta dosla ... s tou loptou co mam vpredu nikde a muz nema cas ma vozit .. a to este nemame ostielku kupenu

cikyta
17. jún 2010

Wolfi,to si len ty myslíš,že budeš variť až ked budeš doma s malým.Ešte len to nebudeš. 😉

brmbolcek
17. jún 2010

@wolfsinka- presne viem o com hovoris , ono sa to neda stihat ked mas tolko vybavovaciek , uplne ze chnapem 😀 😀 😀 tak si pochutnaj na plnenej paprike 🙂 🙂 🙂

ja sa idem pustit do zeleninovej polievocky .....

wolfskinka
17. jún 2010

ciky no muz bude musiet niekde chodit jest, mozno prve dva tzydne nie, to mi bude varit mama, ale ked sa zabehneme tak urcite budem musiet , doteraz me s muzom chodili do jedalne cez tyzdne, lebo roboty sme mali vedla seba, ale on sam do jedalne nepojde tak bude chodit domov

cikyta
17. jún 2010

@brmbolcek tak príjemne varenie.Ja robím Sise tekvicu.....no je to taká tekvica bez kôpru....škoda.No ale ona mi zje aj taku 😅
Ja si neviem tekvicu bez kôpru predstaviť.Ešteže ju môžem sem tam oklamať 😅

kamka17
17. jún 2010

ciky...ja si zas neviem predstaviť tevicu s kôprom 😕 😕 😕 a dik za tip na varenie, až sa mi slinky zbehli na tekvicový prívarok... 😅

cikyta
17. jún 2010

@kamka17 To vážne??? Tak potom bude mať Silvinka na obed tekvicovu polievku "ala"teta Kamka!!! 😀 (to jest: kôpor fuč) 😝

kamka17
17. jún 2010

no tekvicová polievka...to je vlastne tiež niečo, čo si neviem predstaviť....my z tekvice maximálne prívarok a koláč...ale však asi to bude podobné ako prívarok, len redšia konzistencia...no vidíte, pri vás sa tu človek aj variť naučí 😀 😀
a ja kôpor všeobecne eee.. 😅 😅 😕

marta222
17. jún 2010

Ahojte hviezdičky, ako sa máme 😉 ? Dnes je aspoň pekne slniečkovo, ale od zajtra má zasa liať 😒 😠 . Čo máte nové? Idem si vás trošku prečítať, nech som v obraze. Ako to vyzerá s tým naším stretkom????

cikyta
17. jún 2010

Kamka-hej,je to redšie.No ja zase kôpor mňám!!!!Je to najoblubenejšie jedlo mojej (už zosnulej) starej mamy a ked ju jem,tak mi napadnu prázdniny u nej a strašne krásny pocit v srdiečku.Je to taká spomienka na nu.Nielen príjemná,ale aj chutná. 😀 Cerstvo odtrhnuta tekvica,čerstvo odtrhnutý kôpor,zemiačik a velká vonavá záhrada... 😎

Martus ahoj.No neviem,ale zrejme sa to stretko preklada na druhý týžden,nie? Skrz počasie....(aj ked včera v tv dávali,že 30°C bude zase až od polky jula 😀 )Nevravím,že ich treba ku stretku,no len nech neni burka.To je základ.A kdyby neco,ja sa vám prispôsobím.Ak by som bola menšina.

marta222
17. jún 2010

No, to som navrhla ja, že by mohlo byť na budúci týždeň - veď je to vlastne na mne - som na rade s platením 😀 😀 😀 . Ale v pondelok a v utorok má ešte pršať a čo tak streda? No, veď ešte uvidíme....
Tak taký tekvicový prívarok by som si aj ja dala - milujem ho a tiež samozrejme bez kôpru.... Kôpor teda vôbec nemusím. Ja budem mať na obed cestoviny so zeleninou, šunkou a smotanovou omáčkou s bazalkou. Už sa teším 😉 .

kamka17
17. jún 2010

ciky... 🙂 🙂 🙂 iná nostalgia...mne tiež veľa vecí pripomína starkú...ona často pekávala na svadby, čiže miesenie cesta, zdobenie a podobné veci...plné kartony zákuskov na chodbách...pekné spomienky...

no a stretko...budúci týždeň hocikedy, mám dovču...len doma mi nejde net...tak hádam sa nejako dozviem termín...

marta222
17. jún 2010

Jasné, kamka - nejak sa dohodneme 😉 , janicca má na teba číslo, však? Ja som myslela, že už mávaš tie ranné stále, až teraz som si prečítala, že až od budúceho mesiaca. Ale, keďže máš na budúci týždeň dovču, tak stretko môže byť, nie? A wolfi ako? Hádam ešte bude môcť prísť 😉 .

orsulka
17. jún 2010

martulka...caves 🙂))))

spominate?????
no tak ja som kopor nemusela......ako viac veci...ale cim som starsia, tak presne tie veci som som nejedla tak mi zacali chutiž...kopor, punding, slahacka 😀 😀
no amoja starka a babka......jááááááááj...tak starka to su parene buchty, a babicka to su plenene kapustne listy a nenapodobitelne perky ...u ff...až mi sliny tecu....takže som hladna 😝 😝

marta222
17. jún 2010

Ahoj orsulik, dúfam, že na budúci týždeň nás budeš môcť poctiť svojou návštevou? Čo ty na to?? Prosím Vás, už dosť o jedle, lebo začínam byť hladná. A ako sa poznám, začne mi byť zle. Orsulik a tebe býva zle ráno, či večer? Mne skôr poobede, tak okolo 16:00 to začne a potom až kým nejdem spať. A keď si večer umývam zuby, tak.... nejdem radšej komentovať 😀 😀 😀 .

orsulka
17. jún 2010

@marta222 ja skor doobeda...takto v praci...rano dobre ale potom to zacne.....kompenzujem to vždy niecim malym do papule 😀 😀 vcera mi bolo fakt dost bobo,tak po príchode domov som zalahla, zaspala o tretej a drahy ma zobudil o piatej...dobre mi to pomohlo... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre