Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

kikaaa
29. nov 2009

ahojte, chcela by som sa vás opýtať na skúsenosti s KET v Heliose - konkrétne na embryologický pohor - ako to je s rozmrazením, koľko odporúčajú rozmraziť, aký je pomer ďalej sa vyvíjajúcich a nevyvíjajúcich sa embryí. ďakujem

wolfskinka
29. nov 2009

romy kyslu kapustu milujem ... zajtra si na veceru spravim pecene zemiaky s kyslou kapustou

wolfskinka
30. nov 2009

dobre ranko,

kde ste kto ? ja tu strasim od 7.00 a tu nikoho, zachvilu idem na audit ... to bude sranda, uz som to povedala aj sefovi ze som tehotna, tak kukal na mna ako puk

orsulka
30. nov 2009

dobre ranko wolfi........

ostavas na PN????? alebo ides do prace??????

romy01
30. nov 2009

dobre ranko
kikaaa - ja nema tu skusenost ale sem chodi vela kociak a urcite ti niektora odpovie.

ahoj orsulka, wolfka ako sa dnes mate ?

orsulka
30. nov 2009

romy ahojcek........ja sa mam celkom fajn, aj ked v praci, ale ide to 🙂

kikaa......tak embryologický pohovor, je len o tom, aby ste sa dohodli kolko s na KET rozmrazi, ci naraz dve, alebo len jedno....dohodnete sa na det vkladu s lekarom a v ten den si budes volat tej embryologicke aso sa male rozmrazilo, a kedy treba prist na transfer......oni postupuju ku každej pacientke indivuálne, vedia odporucit či rozmrazit jedno alebo dve, alebo ako by to bolo najlepsie...
a tie štatistiky okolo KET to naozaj neviem, a ani si to nepamatam.......

romy01
30. nov 2009

kikaaaa tie statistiky si mozes pozriet priamo na stranke heliosu. Su tam statistiky za niekolko rokov ako aj grafy k tomu

domika9
30. nov 2009

ahojček 🙂

ivirk
30. nov 2009

Ahojte, chcela by som sa zasa niečo spýtať - od prvej návštevy sanatória kvôli neplodnosti až po IVF to trvá približne ako dlho?
My máme už urobený spermiogram (100% zlá morfológia) a objednaná som na 14.12. Povedali mi, že urobia mne gynekologické vyšetrenie a budú brať krv. Neviem dokedy oni urobia z tej krvi výsledky.lenže by som chcela vedieť, že koľko cca od tohto "vstupného pohovoru" ma začnú pripravovať na IVF?

dahra
30. nov 2009

Ahojte,
Ivirk,
my sme prvykrat sli 20.2.2009, manzel ta ista diagnoza, co tvoj, ja tiez svoj podiel. 17.6.vypisana ziadost na 1. IVF, v juli schvalena. 26.8.2009 pohovor pred IVF, ale bolo nam oznamene, ze tento rok uz na nas rad nedojde. Nakoniec sa uvolnilo miesto, mala som kratky protokol - zacal 28.10.
Takze u nas 8 mesiacov.

cikyta
30. nov 2009

Maska dala foto Jakubka!

domika9
30. nov 2009

jej zlaty je bože teraz sa tu bude rodiť ako na pase za chvílu pojde kuspitka 🙂

denis19
30. nov 2009

mám zimomriavky.....je nádherný...... 😀
kuspi tak hurá do toho!!!!!!

romy01
30. nov 2009

arvik - zalezi aj od vas ako sa ponahlate, ale vysetrenie krvi je jeden mesiac lebo sa berie 3 krat v jednom cykle, potom cakas asi mesiac na schvalenie ziadosti a potom sa uz objednavas priamo na pohovor o IVF ku koordinatorke, Celé ked je to perfektne nacasovane tak to trva min 3 mesiace, ale moze sa to trosko pretiahnut podla tvojej ms.

idem kuknut jakubka

ivirk
30. nov 2009

dobre, a viete mi este vysvetlit co je krátky a dlhý protokol a od čoho závisí ktorý mi zvolia? no a este som pocula nieco ako soft IVF a klasické IVF a tiež neviem aký je v tom rozdiel?

denis19
30. nov 2009

ivirk
v dlouhém protokolu je pred stimulací príprava na samotnou stimulaci, to znamená, že si léky a injekcemy navodíš cyklus, který je potom stimulován, u krátkého jen stimuluješ,dle svého cyklu bežného, v HELIOSe vetšinou je dlouhý , pokud nemáš nad 39 let a soft IVF a klasické IVF ???? netuším, je jediné klasické IVF a IVF metodou ICSI, já jinou vedomost nemám.

ivirk
30. nov 2009

ok

ivirk
30. nov 2009

dakujem, ze ste ma trosku dostali do toho, ze co to znamena 🙂

lucula73
30. nov 2009

ahojte,
aj ja som kukla Jakubka,krásny je,až mi zimomriavky nabehli... 🙂

dahra ty si tehulka,nie?sa mi vidí,že som našla testíky 😕 😉

a kde je kuspitka?hádam ešte domka?

mne dnes prišiel baby video monitor,čo som objednala tu z netu o 3 litre lacnejšie ako v obchode,som sa bála,čo mi mm povie,ale uznal,že v našom veľkom dome sa nám určite zíde,tak sme ho aj vyskúšali,je to super vec..

domika - aj ja som objednala z toho kojeneckého,zaplatila som prevodom a včera mi už odpísali,že čo najskor mi vybavia tú objednávku,tak som zvedavá aj ja 🙂

romy01
30. nov 2009

ivirk ja len doplnim denis ze pri dlhom protokole beries lieky o dva tyzdne dlhsie ako pri kratkom, no kratky je viac agresivnejsi a lekar rozhoduje podla hormonov - preto sa robi ten hormonalny profil pocas celeho cyklu.

baby jakubko je ako taka mala bambulka - je taky rozkosny , az na zjedenie, normalne by som si zahryzla do jeho rucicky 😀 😀 😀

lucula to co je ten video monitor? to ako na kamere sledujes male ?

domika9
30. nov 2009

lucula ja som si ten sveter objednala už pred vyše mesiacom , bolo tam síce napísane že do mesiaca to vybavia ale už to trva kus viac ako dlho a dnes som tam písala kus osttrejší meil tak som zvedava čo mi naň odpíšu -ak vobec

lucula73
30. nov 2009

domi a ten sveter je tiež z tej stránky,čo to detské oblečenie?no ja som len tie detské veci objednala

romy ano,je to kamera ,čiže prenáša aj obraz aj zvuk....my máme totiž spálne na poschodí a keď sme dolu,napr.večer pri telke,tak si myslím,že to využijeme... 😉

wolfskinka
30. nov 2009

orsulka, som teraz v robote .. tak ze doobeda robim audity ... pohoda klidek tabacek, ako prisediaca a podpisujem papiere a poobede si beriem pol dna dovolenku a uvidim ako to dopadne v stredu pojdem na sono ci uz bude srdiecko, ale uz by malo byt najradsej by som isla zajtra, lebo ta neistota ma ubija

domika9
30. nov 2009

jemin lucul ja som si to pomylila nepísala som o kojeneckom 😀 😀 😀 ale z toho mmb čo som si objednala sveter 😀 😀 😀 tak ten mi ešte neprišiel
a z kojeneckeho aj mne poslai meil ale taky že nechapem nič mi nezobrazuje 🙂 ale to nič tym doverujem viac ako mmb

domika9
30. nov 2009

lucul pošli odkaz ake vecičky si objednala z toho kojeneckeho

romy01
30. nov 2009

wolfka a ty si PNku uz oficialne ukoncila ?

domika9
30. nov 2009

wolfi tiež sa čudujem nebude ta zamestnavatel žrať že ti bude zase platiť 10dni odznova? si mohla ostať pn

wolfskinka
30. nov 2009

romy teraz mam ukoncenu PN, mam to dohodnute tak, ze doobeda budem pritomna na auditoch a poobede beriem pol dna dovolenky a ak bude gulko bombulko ok a srdiecko bude bit tak pojdem zase na PN

romy01
30. nov 2009

no hej wolfka ale prides o peniazky ked zas zacnes odznova na PNke - tie prve dni su platene len slabo

wolfskinka
30. nov 2009

romy a to by som ako chodila doobeda do roboty, a ked mi rpide kontrola ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre