Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

wolfskinka
18. sep 2009

mzuzka ... neboj sa bude toho akurat ... xixi budes mat dobru aupairku 😀 😀 😀 😀

wolfskinka
18. sep 2009

zuzka preco nedas fotecku bruska

baby ja idem spat ... papa

mzuzka
18. sep 2009

dufam, ze zajtra si najdem cas, stiahnut ich konecne z fotaku.

aj preskanovat nove fotky svistikov zo sona.

dobru noc vsetkym helinkam, ja dnes tiez hajat, tak nase sny budu strazit anjelicky 😵 😵

mzuzka
19. sep 2009

dobre ranko a pekny vikend vsetkyyym 😅

kiara15
19. sep 2009

pekny den vsetkym zelam!!! 🙂 🙂 🙂

mzuzi ahoj svistiky ako???

lusi suupeer no ja uz dnes zacinam dostala som mrchu presne na cas az som stoho vsoku 😉

orsul oktober nas vsetky isti 🙂 🙂 🙂

mzuzka
19. sep 2009

kiarka suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr huraaaaaaaaa

svistiky posluchaju takze pohoda. teraz asi ide to kludne obdobie. negrciam uz tyzden, ani raz.sem tam troska tazoba, ale to po bublinkach prejde, takze si to uzivam konecne.

domika, na hniezdo skus argument vo vhodnej chvili, ze ked sa mimi bude vrtiet po postielke a tym, ze prestrci rucicku,alebo nozicku cez postielku, pripadne si suchne hlavicku a nasledne sa preberie a zacne mrncat tak nech ti prisaha, ze bude k nemu vstavat on. s takou celkovou vaznostou, proste ze tebe nejde len o paradau, ale hlavne o bezpecnost a spokojny spanok mimi a samozrejme aj vas.
chlapi su mrciny, pri mimcach su citlivy na bezpecnost a potom aj na svoju pohodu. parada ich drazdi.
ja viem ze kazdy je iny, ale na mojeho vzdy zabera, ked zacnem argumentom o nebezpecenstve a pridam jeho pohodlie apokoj. proste mam metodu, ze najskor vylicim to zle, on sa zacne pytat co by sa dalo proti tomu urobit, na chvilu zahram hlupu a potom na neho vyvalim to co vlastne chcem na zaciatku a on sa prida a nakoniec sam navrhne ze a preco to nekupime? na somariny vyhadzujes peniaze, farebne cumliky, flasky, plienky s medvedikmi, ale co malych ochrani to nekupis. a je to, mam to v suchu.

mzuzka
19. sep 2009

je to zdlhavejsie, ale bez hadok a v klude. a on je este super ocko, ktory sa stara a ja rura co ma zaujima len najkrajsi cumel 😀 😀 😀 ale do skrine ulozim to co uz mam davno vybrate 😀 😀

domika9
19. sep 2009

inač to hniezdo sa chystam ušiť si len som mu to ani nestihla povedať ved to vobec nieje tažke a ešte pri mojej profesii -operator odevnej vyroby 🙂 🙂 🙂 4 roky som v škole šila v robote potom už nie ,robila som ine ale aj teraz doma sem tam niečo spichnem a okrem toho buduci týžden mi príde novy šijací stroj ale ani som mu to nestihla povedať a bola hadka tak potom sa mi už ani nechcelo niečo k tomu dodavať
a ku tej bezpečnosti minule bolo v tv značky kočiarov ktore obsahuju alebo su vyrobene z materialov ktore su škodlive a bol tam aj Qiny a vravím mm že ten kočiar je fest drahy a kupiš škodlivu vec za take prachy a celkovo tam boli take nie najlacnejšie značky a potom som vravela mm že ten čo chcem ma niekolko certifikatou o neškodnosti a podobne tak bol celkom spokojny ale ked sme sa už tak pochytili tak mi to musel vytknuť 😠
ale už to prešlo prestali sme sa o tom baviť a bolo ok

jaj polievočka stojí na peci už skoro hotova kolačik v rure dnes sa mi celkom darí ...no len ešte nekričím hop 😀 😀 lebo zhoríme

dnes nam prídu montovať zabradlie na terasu takže zase o krok vpred čo nam odbudne tak sa teším

domika9
19. sep 2009

a vobec muži su celkovo take citlivky kusoček ich škrabe hrdlo už leži v posteli ale žena može mať aj 40 -tky teploty ale to je nič
kolega mm sa da vypísať na pn aj ked ma zimne nohy -to ja by som musela byť na invalidnom s mojimi hrablami

komarik
19. sep 2009

no ahojte, vidím že preberáte chlapov. Ten môj je úplne iný. Vyrastal medzi samými ženami a také veci ako že je chorý alebo iné čo robia chlapi nerobí. Má 3 sestri a najstaršia je stará ako moja mama tak vlastne vychovával všetkých synovcov a netere. S deťmi to vie lepšie ako ja aj čo sa prebaľovania či uspávania a výchovy týka. Som rada že ho mám, len občas má takú blbú náladu. Vtedy so mnou moc nekomunikuje. Ako keby mu chýbali chlapské hry - hrá sa na počítači, moc sa so mnou nemojká a mne to práve vtedy chýba. Ale to je v pohode. 😉

Dnes som si pekne spísala celý zoznam výbavičky. Je uvedený na viacerých stránkach tak som si spravila vlastný vícuc. No poviem vám treba toho požehnane. Zatiaľ mám len odfajknuté látkové plienky a dojčiaci vankúš. No fasa. 😅

mzuzka
19. sep 2009

komarik, ahoj. hod zoznam na inspiraciu aj nam. nie je to zla vec. 😉 usetris nam robotku 😅

komarik
19. sep 2009

ale je to dlhé a mám to písané ručne. Skúsim...

mzuzka
19. sep 2009

mas cas, my pockame.

komarik
19. sep 2009

Kúpanie - vanička, teplomer do vody, rukavica na umývanie, detská osuška, kefka na vlásky, nožničky s guľatou špičkou, detská kozmetika (šampón na telo a vlásky, telové mlieko alebo olej, vatové tyčinky)

Prebaľovanie - prebaľovacia podložka, prebaľovací pult - komoda, jednorazové plienky, látkové plienky a nohavičky, krém proti zapareninám, vlhčené obrúsky

Dojčenie - dojčiaca/materská podprsenka, vložky do podprsenky, odsávačka na mlieko, zásobníky na odsaté mlieko, dojčiaci vankúš

umelá výživa - fľašky s cumľom, kefka na čistenie fliaš (sterilizácia fľaše), dojčenské mlieko (kúpiť až po pôrode)

prechádzky - kočík, obal, sieťka proti hmyzu, zimný fusak, deka, obal na nohy, slnečník, taška na rukoväť kočíka

cestovanie - autosedačka, fusak do sedačky, slnečné clony

oblečenie - body 6ks, overal na noc 2ks, dupačky, overaly na deň - 6ks, bavlnený kabátik - 2ks, čiapočka - 2ks, svetrík - 2-3ks, ponožky - 3ks, zimná kombinéza, teplá čiapočka, rukavice, zavinovačka - 2ks, tričká - 5ks

spránok - postieľka, matrac, plachta, prikrívka (strážca dychu), nepremokavé podložky

ostatné - lieh na ošetrenie pupka, cumlíky, pôrodnícke vložky, klobúčiky na bradavky, krém na bradavky......

komarik
19. sep 2009

spísala som to tak zbežne lebo na zozname mám aj napríklad definovaný matrac z kokosových vlákien, namiesto perinky spací vak atď.

Ty si skúsenejšia tak skús doplniť. Prímam dotazy aj od iných tehuliek 😀

domika9
19. sep 2009

komarik ved aj ja som rada že ho mam len občas ma take mužske maniere
nemožem povedať že by mi nepomahal aj všetko je ok len občas ... 😉

a ten zoznam sa mi zda presne že som si ho včera vytlačila

cikyta
19. sep 2009

Ahojte.Tak Zuzka,že pozdravujeme syna 😀
Včera som mala vraždiacu náladu z nevysvetlitelných príčin.Dnes je príčina známa.Dostala som po 14 mesiacoch riadnu mrchu.A pred nou som strašne zlá a všetko ma štve.....(Preto aj tie včerajšie nadavky na muža.On je OK.Ved mi aj navarí,aj iné veci porobí.To ja som truba.)

mzuzka
19. sep 2009

neprekonatelny pomocnik je masticka na vetry,trubicka na vetry a cajiky mat po ruke od zaciatku - kamilkovy, pridavat trosicenka do mliecka ak je babo zapecene a feniklovy ak nemoze prdnut alebo ma hnacku.to ma napada ako prve. calciova mast na zapalene a dohryzene bradavky.

ciky, my to chapeme, vieme ze tvoj manzel nie je zruda. obcas treba pustit zilou a ty po 5tich mesiacoch zaberacky s malou, ktora je chorlava i ked chvalabohu nie vazne a ty zas tiez mas s krvou a pod. takze je to len pochopitelne, ze to obcas pride.

domika9
19. sep 2009

ciky neboj každy mame svoje dni aoni to iste chapu 😉 mm neznaša ked som oduta a ked sa ma opyta že čo mi je tak poviem že nič tak to ho vie riadne naštvať ale čo mam robiť ked mam v ten moment depku a keby som mu to začala vysvetlovať tak sa rozrevem

domika9
19. sep 2009

ale dnes je krasny den síce sa všetky muchy rozhodli že sa z vonku presťahuju ku nam domov kedže mame cely den otvoreny balkon lebo sa chodí dnu a von tak som ako vyhanač diabla len ja vyhanam muchy ale su riadne otravne

liviaf14
19. sep 2009

čaute helinky 🙂
domi - nemáš doma môjho chlapa 😀 tvoj opis sedí na môjho ako riťka na šerbeľ 😀 😀 😀
inak so mnou hormóny občas riadne zakývu, revem niekedy na povel 😎 ale depky sa snažím zahnať, vždy si pomyslím na malého v brušku a musím sa usmiať, aj keď niekedy cez slzy 🙂
komarik - tvoj zoznam pre bábo sa mi páči, budem sa inšpirovať , ja mám tiež povypisované z viacerých zoznamov z netu, tak uvidíme snáď nič nezabudnem.

domika9
19. sep 2009

nuž livia neviem 🙂

žienky ja sa tak teším na pondelok už aby bol zase uvidím naše drobatko

domika9
19. sep 2009

halo helinky kde ste dnes všetky ?

tak ja nas teda aspon presuniem na prvu stranu 🙂

romy01
20. sep 2009

Ahojte, ja som tu len na skok. Prečítala som, čo ste popísali.
komarik, vytlacila som si tvoj zoznam , dobre vedieť, veď ja sa k vám čoskoro pridám. Inak už mám za sebou 3 x pregnyl ale nasťastie depky nemám, musim si zaklopať - klop, klop, klop
užite si peknú nedeľu papa 😀 😀 😀

kiara15
20. sep 2009

peknu nedelu vsetkym ako sa mate ja nie bohvie ako stale ma ta choroba drzi uz som si nasadila bioparox dufam ze to nevadi ale uz mi nic nezaberalo steka mi to vzdy len nisie ☹

domika9
20. sep 2009

ahojte peknu slniečkovu nedelu vam prajem

ja somdnes spala ako zarezana som vstala až o 10-tej 🙂 🙂
našťastie nemusím variť ostalo nam zo včera tak len dovarím rezanky do polievočky a možem vegetiť

romy vy mate planovany pohl.styk? lebo ak by ti ešte bolo treba pragnyl tak jednu davku mam ešte doma

kiara tak už pošli tu chorobu na niekoho ineho .... trebars na manžela 😉

mna to našťastie už dosť dobre prešlo ešte síce odkašlievam cez den ale v noci už vobec tak už ani nekloktam

domika9
20. sep 2009

včera som už mala take nutkanie že odfotím drobcov domček ale ešte počkam na pondelok
jaj to je neuveritelne že už zajtra dostanem tehotensku knižku -keby nejak potlačiť ten čas na zajtra poobede 🙂

mzuzka
20. sep 2009

ahojte.

domika neboj, to ti ubehne za chvilku. vymysli si piect niaky piplavy kolac a ma poobedie zarucene zabite. 😀

ja som hodila do albumu jednu fotocku, uz som ich konecne stiahla do notebooku ale treba mi ich pozmensovat a pohrat sa s nimi, tak aspon jednu ako dokaz ako ja kysnem uz mesiac 😅

kiarka moja, bioparox je v pohode, ten sa moze aj v tehu. ja som ho striekala tiez, ako som ti pisala. dokonca aj rano v den OPU.

domika9
20. sep 2009

eee kolač nie včera som jeden piekla netreba to prehanať lebo ja mam sklon sa zväčšovať tak aby som sa do apríla negulala 🙂

lusina
20. sep 2009

Ahojte,
kiari, skore uzdravenie. 😉
romy, si sa asi pomýlila, nie? pregnyl sa pich ked už ideš na OPU, asi si myslela decapeptyl, nie? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre