Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
8. dec 2009

Ahojte.
Marta na str.532 píšem Januárke,ako prebehne prvá návšteva v helíku.Kuk tam.Inak vitaj 🙂
Janiccka-dakujeme za božtek.Hned,ako sa zobudí jej ho odovzdám.Ideme dnes k dr.a zajtra k ortopedovi 😝

wolfskinka
8. dec 2009

kuspit ... , v nedelu som spinila, vcera trochu a poobede to preslo, no teraz momentalne nespinim tak lezim a lezim

janni mne nesiel dnes rano internet mali sme odstavku

marti neboj sa nicoho , v helliku su strasne zlati

marta222
8. dec 2009

Ďakujem dievčatá, ste zlaté - čo by som si bez Vás počala 😉 . Ako by som prišla k takýmto informáciám? O tom spermiograme to viem, to mi povedali, keď som sa objednávala. Ahoj - Janicca - kysučanka, no ideme prvý krát do Heliosu, len neviem, či to v mojom prípade niečo prinesie 😉 . A ty si na tom ako?

cikyta
8. dec 2009

Mzuzka-krásny dátum na valentína 🙂
(My sme mali na Mareka a vlastne mužovu 30.-ku 😵 )

kuspitka
8. dec 2009

wolfi ja uz neviem nic ani lezat ,ani sediet.
tak to je dobre,ze tak pekne pokracujes

marta222
8. dec 2009

Ahoj wolfi, tak čo? Dúfam, že už ste s fazuľkou v pohode a nešpiníš 🙂 .

domika9
8. dec 2009

marta tam pomožu každemu -nemaj boja budeš prekvapena a ani sa nenazdaš a budeš ratať týžnde do porodu 😀

marta222
8. dec 2009

Kiežby si mala pravdu domika9, lenže... Ja nemám problém otehotnieť, ale donosiť. A s mojou vývojovou chybou maternice neviem, či sa bude dať ešte niečo urobiť 😒 . No, veď uvidíme 😉 , možno sa stane zázrak.

janicca
8. dec 2009

martula neboj tak ako kočky píšu tam ti pomôžu.....no my sme boli 1x IVF a chystáme sa na druhé ale zatial to nechávam ležať ľadom ako sa hovorí hádam v marci bude ďalší pokus veď uvidíme ... 😉

domika9
8. dec 2009

martaja u mna tiež nebol problem č.1 otehotieť ale donosiť a pozri ku mojmu nicku 21tt 🙂

marta222
8. dec 2009

áno, domika9, samozrejme som si všimla, že si v 21 tt, samozrejme gratulujem a držím palce. Lenže - ja som potratila v 19. týždni a to tak, že mi odtiekla predčasne plodová voda a vraj je to tým, že mám VVCH maternice - vraj sa nedokáže roztiahnuť a prispôsobiť rastúcemu bábätku, tak preto som trošku skeptická. Ale - aj zázraky sa dejú a vraj každým tehotenstvom sa maternica rozťahuje, tak dúfam...

domika9
8. dec 2009

no marta každopadne ti držím palce treba veriť že sa to raz musí podariť a bude dobre a daj nam potom o sebe vedieť 😉

mzuzka
8. dec 2009

marti nebud skepticka, ja som mala v 7tt infarkt maternice, mam uzke panvy, ktore ani po dvoch donosenych detoch ( iked nie uplne do konca zuzka v 38tt eman v 35tt) sa neroztiahli, ked sa zacali svisti roztahovat, tak mi trhalo maternicu a spinila som skoro do 20tt. cakam dvojicky, deti rastu do predu a do vnutornosti a tiez to potiahnem do stastneho konca. i ked mam naplanovany porod okolo 35 tt cisarsky, ale som uz dost daleko a z odretymi usami zvladame. takze pevna vola vsetko zdola.

orsulka
8. dec 2009

mzuzka...ahoj zlatusik....... som rada, že to ako tak uvladate vsetci traja 🙂))))) aj ja si s tebou hovorim, že este vydržať, este vydržať 🙂))))

domika....tvoj kolac sa uchytil aj u mojej priatelky, ktorej ked osm ho povedala, tak ho hend spravila, a dnes už mi volala, že aky bombovy 🙂))))

marta222
8. dec 2009

Ďakujem dievčatá za povzbudenie, ste milé. Dúfam, že sa aj ja raz dožijem zdravého krásneho bábätka 😉 . Určite sa tak ľahko nevzdám. Mzuzka, kedysi dávno som kdesi čítala, že dvojičky sa ani nemajú donosiť až do 40. týždňa, ideálne je okolo 34.-38. tt, takže verím, že dovtedy to určite zvládnete. A ako ti prišli na ten infarkt maternice a ako sa to prejavuje?
Viem, že aj s mojou chybou maternice sa dá donosiť, nie je to až také neobvyklé, myslím, že aj lucula73 z tejto témy má tiež takúto vývojovú chybu, ale ona už raz rodila. Takže verím, že aj mne sa to raz podarí. Čítala som v inej diskusii o jednej žienke, ktorá má tiež túto VVCH maternice a potratila už 5 x - naposledy v 18. týždni a lekár ju povzbudil, že treba skúšať ďalej - vraj po 20. týždni býva prelomové obdobie a nabudúce sa to môže podariť. No, ďakujem pekne, mne stačia bohato aj moje 3 potraty - (2. potrat bol v 19. týždni) a teraz pri 3. potrate bohužiaľ nebolo srdiečko - takže missed. Tak aj preto chcem skúsiť ten Helios, možno mi nejak pomôžu. Tak ešte raz dík a držím Vám všetkým palce 😉 .

mzuzka
8. dec 2009

ahoooj orsulik, od rana ta vyzeram na skype a nic. ako sa drzis? ja ved vies, este 10 dni a materskaaaa. teraz som bola zase doma, ale dnes uz idem do prace, niako so zatatymi zubami tych 10 sichiet hadam odkruutime.

mysliiiim na teba, drzim vsetkych 6 palcov. aj tie co sviste furt cumlaju a potom ma risko cikutku a nadskakuje na mechuri a ja len cvrkam do gati. no komedia.

orsulka
8. dec 2009

mzuzka....hihihihihihihihi......svisti si jednoducho robia ako sa im chce 🙂)))))

pisala som rano, a nebola om potom pripojena, este som dala slovika, potom som si sla pre auto, obchod, varenie a tak.....🙂

zajtra už normalne do prace...vyplaty treba urobit....

minka....tak ako a dari?????? davno už nepisala......

wolfskinka
8. dec 2009

ma uz certi beru, ma stve vypadava nam internet

kuspit uz vydrz uz to mas za par

orsulka aj mne posli nejaku vyplatu, zisla by sa mi ... ale opatruj sa

orsulka
8. dec 2009

wolfi....teraz potrebujem peniažky na vianoce......niečo poslem v januári 😀 😀 😀 😀 😀
..... opatrujem sa..... 😉 😉

wolfskinka
8. dec 2009

super uz sa tesim ....

lucula73
8. dec 2009

marta - neboj,určite vám pomožu...spoločne nájdete riešenie 😉

orsul ahoj...

ja som mojich zamestnala,zarobila som im dve cestá a teraz šúlajú vanilkové rožteky a vykrajujú kolieska....musela som ísť z kuchyne preč,lebo by sme sa povadili....aspoň sa nenudia 😀 😝

janula18
8. dec 2009

ahoj luci ako sa darí, čo máš nové

lucula73
8. dec 2009

no čau jani,že sa ozveš....ja som inak hrozne nachladnutá,už sa mi šúpe nos od tolkého fúkania ☹

a vy ako v helíku?

orsulka
8. dec 2009

caute baby........🙂

janula dik za info z Heliku

orsulka
8. dec 2009

lucul..a tie vanilkove rožky su ťažke upiecť???????? 🙂

orsulka
8. dec 2009

luculka....ty si nejako často chora....alebo sa mi to len zdá????????????? 😕 😕 😕

kamka17
8. dec 2009

orsul...aká akčná, že pečenie...ťa to chytilo, čo?? no vidíš, ako málo stačí...jeden úspech a ide to 😀 😀

janula18
8. dec 2009

orsul, inak ked som bola u Hudece tak mi robil sono tak sme mali jeden pekný folikul na tej dobrej strane tak nám vravel že cez víkend skúšať. Tak uvidíme ale nedávam tomu šancu. Ja nevidím moc ružovo ani to druhé IVF, ked budeme musieť mať tu PK. Hrozne som chcela vklas na ten tretí den a teraz aj trochu ľutujem že sme si tam dali tu žiadosť že sme nesli do iného centra kde by to spravili aj bez PK

lucula73
8. dec 2009

orsul máš pravdu,chudák malý,bude predávkovaný liekami...doniesla to Veronika a teraz sme to schytali všetci...sme v jednom kolotoči a tak to bude asi do marca..

tie rožky sú veľmi jednoduché,ja som len cesto zarobila a oni formujú rožteky,síce všeliakých tvarov,ale...o to budú viac chutiť,to dieťa treba nejak zamestnať..

domika9
8. dec 2009

orsul no som rada že sa vam kolačik podaril a hlavne že chutil možno ho aj ja urobím medzi sviatky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre