Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

brmbolcek
5. feb 2010

ciky- sladke snicky 😉

jerryjanka
5. feb 2010

dik baby - no pre mna je ivf posledná volba - je to troška proti mojmu presvedčeniu a svedomiu - uplne ho neodmietam lebo je to stale šanca no ja myslim že u nas sa môže stale podariť aspon pomocou iui - uvidime možno skusime tento rok zo tri iui a buduci rok tiež a potom sa rohodneme či adopcia alebo ivf

cikyta
5. feb 2010

Jerry-každopádne ti strašne držím palce.
Nám všetcia hučali do hlavy,nech si adoptujeme.Ja som si tvrdohlavo stála za tým,že ak je šanca-čo i len malá,na vlastne dieťatko,tak ju musíme využiť a to IVF si dáme,či sa to ludom páči,či nie.
Väčšinou tí,čo nám radili,nemali ani šajnu,čo je to dlhodobo skušať,sem tam plakať,čo je to IVF a väčšinu každý mal dieťatko hned a bez problémov.Preto brali dieťatko,ako niečo, čo si "chodte a adoptujte".Lenže my to tak neberieme.Silvia je pre nás niečo nadpozemské a každý den jej hladím do očiek a hadám v nich seba,alebo môjho muža a milujem ju,ako nič na svete.
Preto to prajem každemu,kto to bábätko chce a teším sa z každeho // uspechu tu medzi žienkami...Lebo viem,že si to TU každá zasluži a každá vie presne,aké to je...tužiť...a zrazu sa dočkať!!!!!!!
Jerry-bodaj by vám višlo IUI !!!!!!!!!! Už aj bez stimulačných injekcií na IVF máš toho za sebou až až!!!! 😉

jerryjanka
5. feb 2010

dakujem ciky
ved uvidime čo odporuči krajko 😉

cikyta
5. feb 2010

Jasne,on je odborník. 😉

romy01
5. feb 2010

ahojte kočky,

potrebovala by som radu k danovemu priznaniu. Ak je tu medzi vami ochotna uctovnicka, prosim poslite mi IP.

minka051
5. feb 2010

cikyta tak to moj syn s kočíka vždy visel dolu hlavou 🙂 Normálne sedieť nedokázal, tak viem o čom hovoríš 🙂

domika9
5. feb 2010

minka a ako zatial ? netestovala si?

cikyta
6. feb 2010

Romy-tak na také veci hlavu nemám... 😅 Tiež si to idem tento týžden porobiť,tak sa teším 😠
Minka- 😀 No super.Len mne sa začne zvýjať,až sa vyplazí z revom von z koča.A už ju tam neposadím,lebo sa mi ohne ako luk a to by som ju musela doslova v páse zlomiť,aby si sadla,takže v tomto boji je vždycky výťaz a tak sa královná nesie na rukách a "svalnata"mamička tlačí pred sebov kočík.Ono v lete,ked mala 4kg a vonku bolo 30°C,tak mi to nevadilo,ale teraz má Sisa skoro 9 kg,z oblečením skoro 15 kg 😀 a vonku pod nulou...takže ked idem s nou na rukách,cítim sa dosť nepríjemne už len z tých pohladov nechápajúcich ludí 🙄

domika9
6. feb 2010

ciky tak kup baby šatku a kočiar predaj 😉 lebo takto ti asi len zavadzia 🙂

cikyta
6. feb 2010

Baby šatku??? Však ma prevráti ako chrobáka!!!! A to by už musel byť iný záves,nie šatka 😀

domika9
6. feb 2010

ciky 😀 😀 😀

cikyta
6. feb 2010

Minka ☹

evulka777
6. feb 2010

Ahojte, prepáčte, že vám sem skáčem, ale dovolím si sem napísať jednu negatívnu skúsenosť na Helios, keďže zatiaľ som tu počula len samé chválospevy.
Mojej kamoške asi pred rokom a pol diagnostikovali nepriechodné vajcovody, o dieťa sa snažia 4 roky. Na odporúčanie svojho gynekológa išla do Heliosu. Hneď išli na IVF, ale už na schválenie žiadosti čakala podozrivo dlho, až 4 mesiace, a pritom má VšZP. Mala dr. Gáťovú. Absolvovala 1.IVF, kúpila si lieky za takmer 400 €, ktoré takmer celé minula a už takmer na konci jej to stopli, takže nešla ani na OPU. Vraj až príliš zareagovala na hormóny. Znížili jej dávku hormónov a išla teraz v januári na 2.IVF. Aj to jej stopli. Od dr. Gáťovej nedostala žiadne vysvetlenie, nič, len jej povedala, že "to sa stáva". Viete si predstaviť ako asi na tom psychicky je? Peňazí nemajú s manželom veľa, takže už 2 cykly hradené poisťovňou má vyčerpané. Keď odchádzala z Heliosu, chcela prefotiť zdravotnú dokumentáciu a odmietli jej ju dať! Takže asi tak. Teraz ide do Bratislavy na 3.IVF. Viem, že v Heliose je veľa pacientiek spokojných, lebo ten prístup lekárov je tam milý, ústretový, ale obávam sa, že odborne jej prípad nezvládli, lebo neverím tomu, že by aj 2.IVF stopli, keby boli lepšie zvážili jej špecifický zdravotný stav a prípadne nasadili iné lieky. Je mi jej veľmi ľúto. Každý deň mi volá, hlavne keď má manžela v práci, lebo to psychicky nezvláda a je pred nervovým zrútením. Prečo jej v Heliose nepovedali pravdu? Prečo od nej ťahajú prachy?

cikyta
6. feb 2010

Evulka-k tomu prípadu by sa mali vyjadriť hlavne odborníci. 😒

jerryjanka
6. feb 2010

evulik - nikto nie je dokonalý ale musim povedať že je to prva takato nega skusenosť - ale musim povedať že aj gynfive v BA toto urobil mojej kamaratke - a donutili ju isť na darcovske ivf - aby im zaplatila nechutne prachy... 🤐
v splne zasa stimuluju a je im jedno že ma žena 40 vajok a môže zomrieť z ohss... je to o pohľade.
ako keby sa mi tam nepačilo tiež sa otočim a idem inde. preto je super možnosť voľby - ja som však vždy dostala len dobru radu a kopec optimizmu 😉

minka051
6. feb 2010

ahojte test nevyšiel mrcha nikde tak čo teraz?

krivka5
6. feb 2010

minka...tak teraz skusit este jeden za dva dni.este nie je nic stratene.drzim palce...

minka051
6. feb 2010

Krivka
No ja neviem ale budem sa snažiť veriť.

jani2
6. feb 2010

evulka - myslela som si, keď neprebehlo ani OPU ani ET, tak by sa ten cyklus nemal počítať, nie?...je to škoda, že má takú negatívnu skúsenosť...mňa zas pred 3 rokmi tisli do darcovských vajíčiek v ISCARE v Blave..išla som ale v Helíku na IVF a mala som 22 svojích kvalitných vajíčiek...preto je fajn, že je možnosť voľby.
minka - tiež chodím trošku "šmírovať" do temičky darovaných vajíčiek a byť tebou ešte by som to nevzdávala, ešte jeden test by som skusila, držím palce 😉
..inak dievčatá, ak si ma ešte pamätáte, tak vo štvrtok som bola na KETku, mám jednu blastocystu a moc dúfam, že už je teraz pevne zahryzkaná 😵

evulka777
6. feb 2010

Jasné, baby, ja nemám nič proti Heliosu, ja som tam bola spokojná, ale predsa aj tento problém sa dal nejako riešiť. Mohli jej navrhnúť odber nezrelých oocytov a ich maturáciu, ale to asi v Heliose nerobia alebo sa na to kašlali. Ja si myslím, že jeden cyklus zahrňa nielen odber oocytov a embryotransfer, ale aj doplatky na lieky, takže si myslím, že už má 2 cykly vyčerpané. Lebo podľa mňa, jej poisťovňa už nedoplatí viac za lieky. Ona však bola sklamaná hlavne z prístupu Gáťovej, že jej nepovedala príčinu, proste nič jej nepovedala, nevysvetlila a pritom má vysokú školu, pochopila by to, prečo jej nepovedala nič viac? A keď sa jej celá nešťastná pýtala, že či má vôbec šancu na dieťa, tak povedala, že jasné jasné, že áno, ale nepovedala jej príčiny stopnutia dvoch cyklov. To ma zarazilo. Ja som chodila ku Krajkovičovi, ale na jednom sone som bola u Gáťovej, a sorry, ale mne tiež nebola moc sympatická.

brmbolcek
6. feb 2010

ahojte slniecka--- 🙂 🙂 🙂 🙂
prajem pekny sobotnajsi podvecer idem si vas precitat co je tu nove

DOMIKA- tebe tie tttttttttt , letia 😀 😀 😀 sa nestacim cudovat 🙂 este cc 10 a mas to za sebou, 😉 ako pokracujes s pichanim in. ?

Ciky - aj´joooooooooojjjjjjj 🙂 🙂 🙂 mala SISI to je poriadne cisielko 🙂 zlatucka je 🙂 😉

jerryjanka
6. feb 2010

inak - kamaratka čo jej 2x stopli stimulaciu bez opu tak jej tie 2 pokusy rátali ako jedno IVF
takže mala ešte dva pokusy potom

btw - ja mam radšej krajka - gáťovu som zažila raz a v pohodke ale proste krajkovič ten je taky osobnejší a viac vysvetluje 😉

domika9
6. feb 2010

brmbolcek no letí letí ale už aby sme mali drobca doma
a tie moje injekcie nadalej picham do brucha 😒 ale ešte sa to da

larati
7. feb 2010

Ahojte kocky, vsetky vas co najsrdecnejsie pozdravujem. Gratulacie k tehulkovstvu a k babatkam samozrejme tiez 🙂
Neda mi, Evi, nereagovat na tvoj prispevok. Urcite kazda zena je ina, kazde telo reaguje inak na taku zlozitu liecbu ako je ivf. Ak tvoja znama reagovala 2 x zle, urcite by jej to vysvetlili. Ja som sa pytala na vsetko a na vsetko som aj dostala odpovede. Myslim ale, ze v heliku su naozaj super ludia. bola som aj u Gatovej, ktora mi osobne povedala, ze bohuzial sa to ivf nepodarilo. Co viac by mala dodat? Ked sa to babatko nemalo udrzat, tak sa nemalo. Ja myslim ze v prvych tyzdnoch je to naozaj na prirode, a slova tam nestacia.....a na :preco, ako je to mozne atd sa jednoducho odpovedat neda. ja som dostala list pre moju gynekolog., ze som absolvovala ivf, aby vedela co ma robit.
Idem teda teraz vo febr. na KET, preto trosku spehujem v temicke KET.
Kamka drzim palce🙂)

kiara15
7. feb 2010

pknu nedelu vsetkym zelam 🙂

jerry ahoj srdiecko no ako na laparke ze sa to dalo vydrzat??

evy aj ja budem reagovat dr.Gatovu je super zena mne mne robila ketko a bola som snou maximalne spokojna 😉

brmbolcek
7. feb 2010

no neda mi a musim sa aj ja pridat, pokial viem tak stpopnute IVF nekonci tym ze musi cerpat dalsie IVF .... caka sa na dalsi mesiac a pokracuje sa dalej. Neverim tomu zeby lekar ci je to Krajko alebo Gatova by odpovedali...netakticky - nepodarilo sa....- Kazda z nas ma iny organizmus a lekar nikdy nemoze 100 percente odhadnut ako bude organizmus reagovat na hormony, kazda sme indi-vindi ! Ci jej stupli na zaciatku vysoko hormony alebo klesli to nik nevie ako jej zdrav.stav v tom case prebiehal,.... no ale ako spominam kazda sme ina. Ano najdu sa aj negativne strany ktore menia po zlych skusenostiach ine centra, ale som pocula o par ze sa nakoniec vratili tam kde aj zacinali a uspesne sa to skoncilo 😉 Kazda z nas si vybrala centrum take aby jej vyhoveli a ona sama bola osobne s nimi spokojna . Co som ja potrebovala vediet som odpoved dostala a dalsie rady k nim 😉 ja osobne som s Heliosom spokojna aj ked sa nam to hned na prvy krat nepodarilo aj tak som sa v nich nesklamala, lebo za par mesiacov sa na nas usmeje stastie , 🙂 tak uz teraz sa nevieme dockat , 🙂 len aby sme to do uspesneho konca dobojovali 😉 drzte nam palceky ! 😉

Jani- pamatam 😀 😀 😀 , boze ale to ubehlo, tak drzim palceky moc moc moc, tfuj... tfuj... tfuj... 😀
Kiarka- ahojcek 😀

jerryjanka
7. feb 2010

kiara - no jasne zvladla som to na 110% najhorší bol ten strach inak všetko ok - no a vysledky horšie no... ale aspon vieme kde bol tie dva roky problem 😉

lucula73
7. feb 2010

ahojte dievčatá,
všetky vás po dlhšej dobe pozdravujem,sem tam prečítam,čo máte nové,tak som trošku v obraze...
ja som ešte v nemocke s malým,ale zajtra ideme konečne domkov,ta sa veľmi teším.

ešte chcem napísať,že pokiaľ vám stopnú stimulku po dvoch týždnoch pichania injekcií,ktoré ste tým pádom všetky takmer minuli,tak sa to može rátať za jeden pokus,to sa stalo mne,lebo som už nemala lieky,tak čo mali robiť?vobec nezáležalo na tom,či došlo k OPU alebo nie,rátal sa to jeden pokus.Predtým mi to stopli na začiatku,tak vtedy som začala na druhý mesiac krátkym protokolom a dokúpila som len pár injekcii,to sa dalo...toť moja skúsenosť 😒

romy01
7. feb 2010

ahojte baby. Ja teda neviem isto ako to je s tymi stopnutymi stimulkami, ale zas som čitala že pokial nedojde k OPU tak sa pokus nerata. Poistovna mozno uz nedoplati za lieky ale za OPU a ET urcite ano. Cize evolka kamoska si moze pre pripadne dalsie pokusy zohnat lieky aj inde. Inak Ja som chodila ku Gatovej a bola som sopokojna. Ja som sa pytala na vsetko, pomaly aj na počasie a na vsetko mi vzdy ochotne a obsirne odpovedala. Aj tvoja kamoska ani nevie ze ci sa jej tie pokusy pocitaju alebo nie, tak sa na to zrejme neopytala. Podla toho co si napisala sa zrejme pytala len to ze prečo to nevyslo, ale na to sa neda odpovedat len tak. Moze si poziadat o dalsie vysetrenia na getetike alebo sa robia aj specialne vysetrenia v Prahe a pod. Som vsak pesvedcena, ze v heliku urobili vsetko co mohli. Ja na mieste tvojej kamaratky, by som si riadne resla svoj zdravotny stav, vsetky vysledky a pripravila si otazky a poziadala o pripadne dalsie vysetrenia. No je celkom mozne ze jej to nevyslo len preto, ze je v strese. Hormony strachu vedia urobit svoje. V kazdom pripade jej drzim palce, nech jej to vyjde cim skor

minka mas IP

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre