Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

sonka3535
11. aug 2015

@kubkova A o tom presne to v Splne je. Jedna doktorka, nestiha tolko pacientov-vikendy sa tam nerobia, kontroly pocas stimulacie ziadne, vybera vajicka kazdemu rovnako, embryologicka velmi slaba a inkubator na embryjka zastataly. Klinika sa neposuva dopredu, nechapem z coho maju tie percenta uspesnosti,ale zrejme im to tahaju muzi, ktori maju problem so spermiami, lebo ani jednu zenu, ktora mala problem a u nich uspela nepoznam. 😒 Urcite Helios mozeme my len odporucit. Ak sa tam rozodnete ist, hned uvidis, ze tam to je o niecom uplne inom. Je tam team ludi, ktori na tom vsetkom pracuju, aby ste odchadzali od nich spokojni. 😉

kubkova
11. aug 2015

@sonka3535 no to som si vsimla,ze tam nikto nic nestiha..uz sme sa rozhodli - ideme do martina 🙂

judka26
17. aug 2015

@kubkova jeej ako som rada nasla tuto diskusiu...uz dlho premyslam ci Spln alebo Helios Martin.A na zaklade vasej diskusie kocky som sa asi rozhodla pre Martin.Aj ked to mam dalej a da sa ist len autom...zo Splnu mam synceka po KET ale to za starej eri..vtedy tam bol dr.Hredzak...no teraz tam to je pomenene a ked som sa dozvedela ze pocas stimulky je len jedna kontrola tak to ma odradilo..ja som mala asi 4kontroly.....Drzim Vam vsetkym prsteky aby Vas sen Vam onedlho behal po obývačke silnooooo 😉

kubkova
17. aug 2015

@judka26 no teraz na kontroly nie je asi cas ☹ pozreli ma pred stimulaciou a na konci pred odberom vajicok...v Martine vyzeraju poctivejsi 🙂 a kedy sa chystas na druhe?

judka26
17. aug 2015

@kubkova asi v septembri...Len sa rozhodnut...viem co ma caka..u nas je problem u manzela takze to bude aj s PK aj ICSI..

judka26
17. aug 2015

@kubkova a ty si uz jednoIVF absolvovala?

kubkova
17. aug 2015

@judka26 u nas je tiez problem u manzela,takze musime este dosetrit troska a ideme, asi oktober... Jedno ivf mam uz za sebou v splne ale vlozili mi len jedno a to sa neujalo a mrazene nemame ☹ mali sme aj icsi ale pk nam ani nedali...ale ako tak citam tak v martine urcite pk bude ...

judka26
18. aug 2015

@kubkova ved to ze v Martine je to ovela drahsie a vela sa precestuje...niekedy budem musiet ist aj sama autom a tak daleko som sama este nesoferovala...ale za snom cez prekazky 😉 ... mozno aj my okt. uvidime podla financii..a mozno sa tam stretneme 🙂 ..odkial si? ...a kolko ti odobrali vajok v splne, preco nemas mrazaciky??Mne odobrali strasne vela vajok,ale po predlzenej stimulacii...viem ze nejde o to kolko ale ze kvalitne lenze ked su mrazaciky tak je dalsia sanca vkladu za menej penazi ...ved jedeno Ivf stoji kopec penazi

maraja
18. aug 2015

ahoj dievcata, ak dovolite pridam sa.Nechcem tu robit reklamu Heliosu ani Vám vnucovat konkretne centrum, to naozaj nie,ale ked Vás tak čítam, nedá mi nereagovat.Pocula som ze Spln je slabe centrum ale ze az takto?ako vas mohli stimulovat bez pravidelných kontrol?ved to je tak nebezpecne...hormony si mozu lietat ako chcu,hrozi OHSS a ine komplikacie a oni vas vobec nemali pod kontrolou.Taktiez predlzena kultivacia je podla mna dost dolezita....Mozno od vas zobrali podstatne menej penazi no s akym vysledkom?Viem ze Helios je drahsi, ani ja nie som bohata a za cele IVF sme isli poriadne do "minusu" no dievcence som v 13tt a nelutujem ani euro ktore som tam nechala.Od pristupu personalu, liecebne postupy po vybavenie centra som bola max spokojna...a inak v Heliose nic neplatite naraz predom ze date na stol 1000 € a hotovo,ale vsetko ide postupne, raz zaplatite za lieky, neskor za stimulku a az na zaver za oplodnenie a pod...drzim vam veelmi palce a moc vam prajem uspesny koniec 🙂

judka26
18. aug 2015

@maraja dakujem za koment pomoze k rozhodovaniu...ja si myslim ze za tie prachy by malo kazde centrum vynalozit maximum...Drzim palceky nech coskoro drzis to zlaticko v naruci ...

kubkova
18. aug 2015

@judka26 mne odobrali osem ale len 3 boli dobre a nakoniec ostalo len jedno a to sa neudrzalo ☹ my sme z Presova takze cesta do Martina bude tiez troska dlhsia ,ale ako pises ideme cez vsetky prekazky 😉 a verime ze tentokrat sa to podari 🙂

kubkova
18. aug 2015

@maraja dakujem pekne 😉 no ja som uz urcite rozhodnuta pre helios 🙂

vie
20. aug 2015

Ja chodim do Brna do heliosu a celu dobu som len statistika pre nich mal ma mat nastarosti primar za celu dobu som ho vydela len try razy a to na vstupnom pohovore potom na jednom ultrazvuku a nakoniec az pri ketu.Nikdo sa ma nepital kolko chcem preniest embrii a v den ketu mi bolo oznamene ze rozmrazili iba jedno a ked som namietala ze v papieroch mam jasne napisane ze chcem dve tak znova zacali tu svoju naucenu statistiku ja niesom cislo ale clovek a rozhodnutie malo byt moje nie ich.embrioloska mi vobec nevolala vobec sa ma nepitala jediny kdo mi volal bola geneticka a ta mi zdelila ze mam dve zdrave.a nasledne mi volala koordinatorka aby presunula cas transferu.

maraja
20. aug 2015

@vie je mi velmi luto,ze mas taketo negativne skusenosti,som prekvapena na Helios Brno som pocula doposial len dobre recenzie...podaril sa aspon KET?

vie
22. aug 2015

Ano maju krasne recenzie ale vsetci do jedneho maju naucenu jednu pesnicku ktoru melu stale dokola vklude sipozri diskusie priamo na ich strankach vsetkym radia to iste.neviem ci sa zadarilo som 5 den po Ket.

zuzanka7834
22. aug 2015

Ahojte kocky, my na Helios nedame dopustit, vdaka nim mame dve krasne deti - vysiel nam hned prvy vklad po ivf, a este aj posledny KET, takze z jedneho kola mame obe nase lasky. Drzim velke palce, aby sa Vam vsetkym zadarilo, v ktoromkolvek centre, ktore si vyberiete!

maraja
22. aug 2015

@vie to je mozno pravda, no ak sa smiem spytat a neber to zle,ale ked si taka nespokojna,preco si este u nich?resp. preco si pokracovala v liecbe ked sa Ti nepacilo mnoho veci uz pocas stimulky?zelam Ti uprimne aby ti ten Ket vysiel a potom mozno zmenis postoj za pozitivnejsi 🙂

lucianna1981
3. sep 2015

@kubkova Dobre si urobila. Aj my sme sa preň rozhodli a som veľmi milo prekvapená prístupom všetkých od recepnej po lekárov. Dnes som 10 DC v stimulačnej fáze, tak verím, že v priebehu bud. týždňa sa to zrealizuje. ZAjtra idem ešte na kontrolu (krv a ultrazvuk), tak uvidíme. Ale tiež ideme za vysnívaným cieľom a preň treba urobiť všetko... Držím palce! 🙂

kubkova
3. sep 2015

@lucianna1981 Dakujem pekne ,aj vam drzim palce! 🙂 No ja po nevydarenom vklade musim cakat este aspon mesiac a potom sa uz objednavam...

lucianna1981
7. sep 2015

Ďakujem za podporu! 🙂 Tak aj ja držím palce. nech Ti v tomto prípade čas rýchlo letí, aby si mohla ísť na ďalší vklad... 🙂

slavomira6
13. sep 2015

ahojte,ide sa kvam pridat, aj my ideme do heliosu na IVF. Chceme to uskutocnit v decembri, myslite ze by to slo,ako robia medzi sviatkami? My zijeme v zahranici cize nam povedala koordinatorka ze neni problem,sice som chcela na januar ale teraz rozmyslame ist domov na vianoce a stravit tam 3t. Doktor vravel ze tam musim byt min 3 t ako dostanem menstr,. ako vam to drvalo,kedy vam vytahovali vajicka ....dakujem za kazdu odpoved. Velmi na to pomoze sa zariadit podla informacii....dakujeme

maraja
13. sep 2015

@slavomira6 ja som mala odber az na 17DC a vklad tusim na 22DC, cize ak budes doma hned od zaciatku menstruacie tak Ti to moze vyjst a nemusi,velmi zalezi ako budes na stimulaciu reagovat,ako sa Ti vajka budu tvorit a kedy budu zrele na odber.Tiez zalezi aky protokol Ti daju, to znamena kedy zacnes pichat injekcie od ktoreho dna a pod...ja by som si na tvojom mieste ak si rozhodnuta ist na IVF vybavila 4 tyzdne volna, lebo s amoze stat ze prides do stresu ze to nevychadza a cely proces by bol zbytocny.Ja som zacala od 1DC pichat-stimulovat a prva kontrola v centre bola tusim na 3DC a odvtedy kontroly kazdy treti den az do odberu....

slavomira6
13. sep 2015

@maraja dakujem nam povedali ze budeme mat dlhy protokol. Zacnem tu a potom ako pride menstruacia vycestujem na SR a Budem tam 3t. Boze Dufam ze to stihneme 🙂

maraja
13. sep 2015

@slavomira6 no zelam ti velmi aby ti to vyslo ale pravdu povediac bude to len tak tak...ja som tiez mala dlhy protokol.vacsinou skor ako na 14DC cyklu odber neprebehne takze ak aj bude dajme tomu na 14DC s predlzenou kultivaciou budes mat vklad na 5-6 den po odbere co sice stihas ale po vklade by si mala aspon 3 dni odpocivat a fyzicky sa setrit.nechcem byt negativna ale ja by som cerstvo po vklade neletela alebo dlho necestovala...kazdopadne moc drzim palce nech tvoje telo reaguje na cas 😊

slavomira6
13. sep 2015

@maraja vies po tom Co sme si presli sa dam vypisat Asi na 4t uvidim ako sa dohodneme ked tam pojdem v oktobri pre lieky. 😀

maraja
13. sep 2015

@slavomira6 ak by sa to dalo urobis dobre ver mi.velmi dolezita je pri celom IVF psychika.a ak budes pod tlakom ci stihas alebo nestihas tak to nemusi dobre dopadnut.treba si zvazit priority,ale urcite odporucam tie 4 t.drzim palceky 😊

slimko
22. sep 2015

ahojte baby, som rada ze sm vas tu nasla, my tiez chodime uz rok do heliosu a sme spokojni, tak ako pristupom personali,ze nas neberu ako cisla tak aj pristupom pocas celeho procesu ivf...mame ho prave za sebou, sice neuspesne ale nevzdavame sa...nam cela priprava so stimulaciou,odberom, vkladom trvala mesiaca nejako slabo sm reagovala nastimulku, nakoneic sme mali len je dobre embryo a neujalo sa...ale chystame sa poziadat na dalsie ivf,ked budem mat yvsledky genetiky a hematologie...uvidime ale verime, ze ans dovedu do ciela, aj ked je to tam pomerne drahe a ked nie sme odtial priamo tak aj cesta dost stoji kazde 3-4dni ale nevadi, za babo cokolvek 🙂 drzim vam babule vsetkym palce,nech kazda sa dostaneme k slneniu anjvacsieho sna 🙂

slavomira6
22. sep 2015

@slimko ahojko....no nas to caka tiez zachvilku ale ak ma pravdu povedat uz nejako memyslim pozitivne. Aj ked je to prvy krat ale nejake mam zle obdobie...snazis snazis a nikdy nic. Dufam ze ma to coskoro prejde a Budem naladena len pozitivne Co potrebujem....ja ti drzim velmi palceky. Kolko sa uz snazite?

slimko
22. sep 2015

@slavomira6 ja ta uplne chapem, lebo stale mysliet pozitivne a byt dobre naladena sa ani neda pritom vsetkom. Ale neboj, ked prejde to horsie obdobie , tak sa to zlepsi a zacnes tomu viac verit...ja som pri 1ivf verilan ze sa podari...teraz som uz skeptickejsia a musim sa odhodlat zas nato, ale nevzdavaj to, bude to stat zato ked sa podari...my sa snazime skoro 3roky...a vy?

slavomira6
22. sep 2015

@slimko no my tiez nejako tak...Ja som bola uz tehotna ale potratila som. Brala som aj injekcie drahé ako slak A nic 😢😯cize sa citim dost. ...😐 my sme mali dobre vysledky ovulka vsetko muz ok A stale nic. Nezijem na sr. V lete sme boli doma isli do heliosu A muzovi zistili ze ma zle spermie. A zacal proces. Rozhodli sme sa ze idem domov po lieky A zacnem tu U nas A potom pricestujem domov A ideme na to. Teraz ide muz na novy spermio po liekoch co dostal tak som zvedava.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre